• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
2005. gada 24. februāra stenogramma. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 3.03.2005., Nr. 37 https://www.vestnesis.lv/ta/id/102800

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Par Latvijas ārlietu ministra un ASV vēstnieka tikšanos

Vēl šajā numurā

03.03.2005., Nr. 37

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

2005. gada 24. februāra stenogramma

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja Ingrīda Ūdre.
Sēdes vadītāja
.
Sākam Saeimas 24.februāra sēdi. Pirms sākam izskatīt sēdes darba kārtību, Saeimas Prezidijs ir saņēmis Mandātu un iesniegumu komisijas lūgumu – veikt izmaiņas šā gada 24.februāra Saeimas sēdes darba kārtībā un kā pirmo darba kārtības jautājumu iekļaut tajā Saeimas lēmuma projektu “Par Igora Aleksandrova 8.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu” uz laiku, kamēr no partijas “Jaunais laiks” Vidzemes vēlēšanu apgabala ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus.” Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir izmainīta.
Sākam izskatīt darba kārtību.
Tātad pirmais darba kārtības jautājums – Saeimas lēmuma projekts “Par Igora Aleksandrova 8.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu” uz laiku, kamēr no partijas “Jaunais laiks” Vidzemes vēlēšanu apgabala ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus.”
Mandātu un iesniegumu komisijas vārdā – deputāts Pāvels Maksimovs.
P.Maksimovs (LPP).
Mandātu un iesniegumu komisija ir saņēmusi Ainara Latkovska iesniegumu par to, ka viņš noliek deputāta mandātu uz ministra amata pienākumu pildīšanas laiku. Saskaņā ar Centrālās vēlēšanu komisijas informāciju nākamais deputāta kandidāts no partijas “Jaunais laiks” Vidzemes vēlēšanu apgabala saraksta ir Igors Aleksandrovs. Komisija ir saņēmusi Igora Aleksandrova iesniegumu, ka viņš piekrīt uzņemties deputāta amata pienākumus.
Mandātu un iesniegumu komisija lūdz apstiprināt Igora Aleksandrova 8.Saeimas deputāta pilnvaras uz laiku, kamēr no partijas “Jaunais laiks” Vidzemes vēlēšanu apgabala saraksta ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus. Paldies.
Sēdes vadītāja.
Lūdzu Igoru Aleksandrovu nodot svinīgo solījumu.
I.Aleksandrovs.
Es, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.
Sēdes vadītāja.
Paldies. Lūdzu, parakstiet svinīgo solījumu! Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 79, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.
Lūdzu deputātu Igoru Aleksandrovu ieņemt vietu Saeimas plenārsēžu zālē!
Ar aplausiem mēs varētu pateikties mūsu kolēģim Ainaram Latkovskim, kas pašreiz pilda ministra pienākumus. Paldies! (Aplausi.)
Cienījamie kolēģi! Sakarā ar tehniskām izmaiņām balsošanas mašīnās ir nepieciešams 15 minūšu pārtraukums. Tātad tiksimies zālē pulksten 9.20.

Pārtraukums

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja Ingrīda Ūdre.
Sēdes vadītāja
.
Cienījamie kolēģi! Lūdzu ieņemt savas vietas plenārsēžu zālē! Turpināsim Saeimas sēdi.
Pirms mēs turpinām izskatīt Saeimas sēdes darba kārtību, Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputātu Šadurska, Lagzdiņa, Jaundžeikara, Brigmaņa, Krūmiņa un citu deputātu iesniegumu ar lūgumu – mainīt 24.februāra sēdes darba kārtību, iekļaujot tajā lēmuma projektu “Par deputāta Aleksandra Bartaševiča atsaukšanu no Saeimas Prezidija sekretāra biedra amata”. Vai deputātiem ir iebildumi? (Starpsauciens no zāles: “Ir iebildumi!”) Ja deputātiem ir iebildumi, lūdzu balsojam par darba kārtības izmaiņu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 46, pret – 16, atturas – 1. (Starpsauciens: “Boļševiki!”) Darba kārtība ir izmainīta.
Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputātu Bērziņa, Kampara, Bendrātes, Circenes, Šiliņa un citu deputātu lūgumu – izdarīt izmaiņas 24.februāra sēdes darba kārtībā un sadaļā “Amatpersonu ievēlēšana, apstiprināšana, iecelšana, atbrīvošana vai atlaišana no amata, uzticības vai neuzticības izteikšana” iekļaut jautājumu par Saeimas sekretāra biedra vēlēšanām. Vai deputātiem ir iebildumi? (Starpsauciens no zāles: “Ir iebildumi! Nav!”) Lūdzu deputātus balsot par darba kārtības maiņu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 63, pret – 18, atturas – 1. (Starpsauciens: “Boļševiki!”) Darba kārtība ir mainīta.
Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputātu Lagzdiņa, Slaktera, Pietkeviča, Estas, Paula un citu deputātu iesniegumu ar lūgumu – izdarīt izmaiņas 24.februāra Saeimas sēdes darba kārtībā un sadaļā “Amatpersonu ievēlēšana, apstiprināšana, iecelšana, atbrīvošana vai atlaišana no amata, uzticības vai neuzticības izteikšana” iekļaut jautājumu par Saeimas priekšsēdētāja biedra vēlēšanām. Vai deputātiem ir iebildumi? (Starpsauciens: Nav!”) Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.
Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputātu Paula, Estas, Pietkeviča, Muižnieces, Rugātes un citu deputātu priekšlikumu – mainīt 24.februāra Saeimas sēdes darba kārtību un sadaļā “Amatpersonu ievēlēšana, apstiprināšana, iecelšana, atbrīvošana vai atlaišana no amata, uzticības vai neuzticības izteikšana” iekļaut lēmuma projektu “Par deputāta Jāņa Porieša ievēlēšanu Saeimas Saimnieciskajā komisijā”. Vai deputātiem ir iebildumi? (Starpsauciens: “Nav!”)Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta. Paldies.
Cienījamie kolēģi! Turpināsim izskatīt Saeimas sēdes darba kārtību!
Saeimas Prezidijs ir saņēmis Nacionālās drošības komisijas iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā”” un ierosina nodot šo likumprojektu Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai!
Pirms balsošanas “par” ir pieteikusies runāt... Nē? Lūdzu, par procedūru! Ieslēgt mikrofonu deputātei Lindai Mūrniecei!
L.Mūrniece (JL).
Lūdzu likumprojektu nodot arī Korupcijas, kontrabandas un organizētās noziedzības novēršanas un apkarošanas uzraudzības komisijai!
Sēdes vadītāja.
Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Tātad likumprojektu nodot divām Saeimas komisijām un noteikt, ka Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 84, pret un atturas – nav. Likumprojekts komisijām nodots.
Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Andra Tolmačova, Andreja Aleksejeva, Nikolaja Kabanova, Jakova Plinera, Jura Sokolovska un Vladimira Buzajeva iesniegto likumprojektu “Grozījumi Autortiesību likumā” nodot Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.
“Par” pieteicies runāt deputāts Andris Tolmačovs.
A.Tolmačovs (PCTVL).
Godātie kolēģi deputāti! Pašreiz, pērkot jebkuru tukšu nesēju – DVD, CD, audio vai video kasetes, kā arī iekārtas informācijas ierakstīšanai uz nesējiem – videomagnetofonus, iekārtas kompaktdisku ierakstīšanai, tiek ņemta nodeva tā sauktā nesēja atlīdzība. Pieņemot šo lēmumu, Saeima slēpās aiz ES prasībām. Patiesībā ES direktīvas par autortiesībām no 2001.gada tādas prasības nesatur.
Kā zināms, valsts pati izvēlas, kā ieviest ES direktīvas prasības. Pirms iestāšanās Eiropas Savienībā likumdevējs ievesto tukšo nesēju atlīdzībai izvēlējās vieglāko, bet ne taisnīgāko metodi autortiesību direktīvas prasību pārņemšanai.
Frakcija PCTVL uzskata, ka ir pienācis laiks šo lēmumu grozīt. Līdzīgu ES vēlmju traktējumu mēs jau apstrīdējām lietā par PVN medikamentiem. Toreiz likumdevējs apgalvoja, ka ES prasība ir 9% nodoklis, patiesībā izrādījās, ka var aprobežoties ar 5% nodokli, kas arī tika realizēts dzīvē. Lietā ar tukšajiem nesējiem tika lobētas Autortiesību aģentūras intereses.
2003.gadā no tukšajiem materiālajiem nesējiem iekasējuši atlīdzību 158 tūkstošu apmērā. Savukārt sadalījuši 142 tūkstošus. Tas nozīmē, ka par šīs summas administrēšanu Autortiesību aģentūra 2003.gadā ir paņēmusi 16 tūkstošus latu.
Politisko organizāciju apvienība “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” Saeimas frakcijām iesniegusi likumprojektu “Grozījumi Autortiesību likumā”, paredzot atteikšanos no tukšo nesēju atlīdzības. Mūsu skatījumā taisnīga atlīdzība autoram būtu nodrošināta, ja autortiesību vai blakustiesību objekts tiktu aplikts ar speciālu nodevu. Līdz ar to ikviens, kurš likumīgi iegādājas filmu, fonogrammu vai vizuālo darbu, vienlaicīgi maksātu arī par šī darba reproducēšanu personiskajām vajadzībām. Iespējams arī cits viedoklis, veidi, kā nodrošināt taisnīgu atlīdzību autoram. Tieši par to PCTVL frakcija vēlējās diskutēt, iesniedzot Saeimā savu likumprojektu. Tomēr mēs viennozīmīgi esam pret tukšo nesēju atlīdzību, jo tūkstošiem cilvēku izmanto tukšos nesējus savu darbu fiksācijai, nevis to reproducēšanai.
Lūdzu atbalstīt mūsu likumprojektu.
Sēdes vadītāja.
Neviens nav pieteicies runāt “pret”. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 17, pret – 50, atturas – 16. Likumprojekts komisijai nav nodots.
Pirms turpinām izskatīt Saeimas sēdes darba kārtību, Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputātu Lagzdiņa, Slaktera, Pietkeviča, Estas, Paula un citu deputātu iesniegumu ar lūgumu – mainīt 24.februāra sēdes darba kārtību, iekļaujot sadaļā “Amatpersonu ievēlēšana, apstiprināšana, iecelšana, atbrīvošana vai atlaišana no amata, uzticības vai neuzticības izteikšana” lēmuma projektu “Par deputāta Jāņa Porieša ievēlēšanu Saeimas Aizsardzības un iekšlietu komisijā”. Vai deputātiem ir iebildumi? (Starpsauciens: “Nav!”) Deputātiem iebildumu nav. Turpinām izskatīt sēdes darba kārtību.
Saeimas Prezidijs ierosina Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas iesniegto likumprojektu “Grozījums likumā “Par pilsētas domes, rajona padomes, novada domes un pagasta padomes deputāta statusu”” nodot Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju. Lūdzu zvanu! Lūdzu rezultātu! Par – 87, pret – nav, atturas – 1 deputāts. Likumprojekts komisijai nodots.
Saeimas Prezidijs ierosina Juridiskās komisijas iesniegto likumprojektu “Grozījums Valsts probācijas dienesta likumā” nodot Juridiskajai komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.
Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātei Ingrīdai Circenei!
I.Circene (JL).
Lūdzu nodot arī Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai!
Sēdes vadītāja
.
Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Tātad nodot arī Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 86, pret un atturas – nav. Likumprojekts komisijām nodots.
Saeimas Prezidijs ierosina Juridiskās komisijas iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par audzinoša rakstura piespiedu līdzekļu piemērošanu bērniem”” nodot Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai un Juridiskajai komisijai un noteikt, ka Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 84, pret un atturas – nav. Likumprojekts komisijām nodots.
Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Jakova Plinera, Andreja Aleksejeva, Nikolaja Kabanova, Andra Tolmačova, Vladimira Buzajeva un Jura Sokolovska iesniegto likumprojektu “Grozījums Pilsonības likumā” nodot Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai, Juridiskajai komisijai un Pilsonības likuma izpildes komisijai un noteikt, ka Juridiskā komisija ir atbildīgā komisija.
“Pret” pieteicies runāt deputāts Juris Dobelis.
J.Dobelis (TB/LNNK).
Cienītie kolēģi! Es sākšu ar tādu nelielu lirisku atkāpi. Bija kādreiz senajiem grieķiem tāds labu grāmatu radītājs, kurš sacerēja divas vēsturiskas poēmas: “Odiseju” un “Iliādu”. Un šajā “Iliādā” viņš stāstīja par senajiem ahajiem, kas gribēja iekarot seno Troju. Bet trojieši pretojās ļoti sirsnīgi, un ar iekarošanu bija grūti. Un tad ahaji izdomāja tā saucamo Trojas zirgu un, izmantojot šo Trojas zirgu, iekļuva Trojas pilsētā un padarīja daudz nelietību.
Nu, es šo te grozījumu Pilsonības likumā arī gribētu salīdzināt, bet ne jau ar Trojas zirgu. Drīzāk ar kaut kādu Maskavas āzi vai arī ar Petropavlovskas ķēvi. Buzajeva kungs, bet es nerunāju par Juriju Petropavlovski, es runāju par pilsētu Krievijā. Atgādinu jums. Šinī gadījumā – Petropavlovsku Kamčatkā.
Ko paredz šis te grozījums? Kā tad tas Maskavas āzis grib iebraukt pilsonībā? Ļoti vienkārši tagad jau. Nu vairs nav runas vispār par latviešu valodas zināšanām, nav vairs runas vispār par lojalitāti pret Latvijas valsti, ne par ko tādu vairs runas nav. Nu ir ļoti vienkārši. Personas, kuras dzīvo Latvijā, vismaz it kā dzīvo, un kuras ir ieguvušas pamatizglītību vai vispārējo vidējo izglītību. Izrādās, ar to jau pietiek! Vai arī ieguvušas pat pamatizglītību. Pamatizglītību! Nemaz nevajag vairāk neko. Vai vispārējo vidējo izglītību privātās izglītības iestādēs. Vēl labāk!
Kā jūs domājat? Kādi izskatīsies šie jaunizcepamie pilsoņi? Vai viņi vispār kaut ko sajēgs no tā, kas viņiem būtu jāsajēdz? Skaidrs! Protams, skaidrs ir šis nolūks. Bet tajā pašā laikā šie paši autori ļoti bieži te nāk tribīnē un uztraucas par nepilsoņu stāvokli Latvijā. Tātad ar vienu roku velk iekšā pilsonībā cilvēkus, kam tur galīgi nav vietas, ar otru roku paijā galviņas nepilsoņiem, jo šis nepilsoņu jautājums viņiem ir politiski izdevīgs.
Ne jau velti ir sākuši klīst dokumenti, kas paredz it kā Satversmes grozījumus, kur atkal parādās tas pats mūžam senais vecais un jaunās skaņās skanošais nepilsoņu jēdziens.
Jā, es esmu dzirdējis, ka autori, kas iesniedza šo grozījumu Pilsonības likumā, uzskata, ka viņi ir īstenie krievu domu paudēji. Nu, varbūt. Zināma kategorija tāda ir.
Jebkurā gadījumā, neapšaubāmi, es uzskatu, ka mūsu uzdevums ir pret visiem šādiem ierosinājumiem uzstāties sistemātiski un skaidrot šo ierosinājumu būtību.
Nav te vietas nekādiem mājdzīvniekiem, vienalga, no kuras vietas viņi ir nākuši. Nekādiem zirgiem, ķēvēm vai tur āžiem, kuros iekšā ieliek visādas jocīgas idejas.
Līdz ar to nekas cits neatliek, cienītie kolēģi, kā balsot “pret”. Domājiet atkal jaunu likumprojektu, kā jūs grozīsiet vienu vai otru jums vajadzīgo likumu. Protams, ka tādi te būs un tādi arī turpināsies, un tāpēc mēs nedrīkstam zaudēt uzmanību šajos jautājumos. Kur varēs, tur sprauksies iekšā. Pa dienu atnāks, pagrabināsies pie logiem un durvīm un, ja netiks pa dienu iekšā, tad atnāks vakarā ar kaklasaiti un jaunu uzvalku un pieteiksies pie saimnieka uz pieņemšanu.
Paldies!
Sēdes vadītāja.
“Par” pieteicies runāt deputāts Vladimirs Buzajevs.
V.Buzajevs (PCTVL).
Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Kādas populāras padomju kinokomēdijas varonis, kad viņam nācās atbildēt par saviem likumpārkāpumiem, izteica frāzi, kas palika atmiņā miljoniem skatītāju: “Padomju tiesa ir pati humānākā tiesa pasaulē.” Līdzīgi šim komēdijas noziedzniekam arī labējo partiju pārstāvji, kuri pirms 14 gadiem atņēma politiskās tiesības savu vēlētāju trešajai daļai, iesaucās: “Latvijas Pilsonības likums ir pats demokrātiskākais likums pasaulē!”
Bet šodien mūsu diskusija nebūs par to. Visumā nemainot likuma diskriminējošo būtību, mēs piedāvājam izsvītrot no tā vienu diskriminējošu normu, kas traucē masu bezpilsonības likvidēšanai vienas paaudzes dzīves laikā.
Labestīgie eiropieši ne reizi vien pievēra acis uz aparteīda pastāvēšanas problēmu Latvijā. Pēdējo reizi – kad uzņēma Eiropas Savienībā valsti, kura neatbilst tās pašas Eiropas Savienības izvirzītajiem kritērijiem cilvēktiesību jomā. Tomēr viņi kaut vai deva padomu reģistrēt nepilsoņu bērnus, kuri dzimuši pēc neatkarības sasniegšanas, kā Latvijas pilsoņus bez kaut kādiem speciāliem vecāku iesniegumiem. Mēs piedāvājam atrisināt masu bezpilsonības jautājumu citādā veidā – piešķirt pilsonību reģistrācijas kārtībā skolēniem, kuri absolvēs akreditētās Latvijas skolas. Patlaban likums to pieļauj, bet tikai attiecībā uz latviešu skolu absolventiem.
Kolēģi, izskaidrojiet, ko tas nozīmē! Varbūt jūs uzskatāt, ka Latvijas krievu skolu valsts standartu un programmas nosaka Krievijas Federācijas Izglītības ministrija? Vai arī jūs līdz ar to izsakāt totālu neuzticēšanos Šadurska un Radzeviča kungiem un Druvietes kundzei? Varbūt pie visa vainīga mācību valoda? No 1.septembra taču krievu vidusskolās 60 procentu mācību priekšmetu tiek pasniegti latviešu valodā, bet pamatskolā – atkarībā no izraudzītā modeļa – sākot no 50 procentiem līdz pat 75 procentiem priekšmetu 9.klasē tiek pasniegti latviešu valodā vai bilingvāli.
Savādāks stāvoklis veidojas akreditētās privātskolās, kaut gan tas būtu līdz brīdim, kamēr arī šo skolu absolventus nepiespieda kārtot valsts eksāmenu latviešu valodā. Mēs saskaņā ar jūsu varbūtējo loģiku piedāvājam piešķirt pilsonību reģistrācijas kārtībā tikai to privātskolu absolventiem, kurās vairāk nekā puse priekšmetu tiek pasniegti latviski. Ja Pilsonības likuma pants, kas diskriminē krievu skolas, netiks atcelts, tad kļūs skaidrs, kurp tad mēs īsti virzāmies. Praktiski mēs virzāmies pa ceļu uz latviešu skolas diviem variantiem: pilntiesīgas skolas latviešiem un nepilntiesīgas, pretvalstiskas – visiem pārējiem. Tā ir segregācija tīrā veidā, līdzīga tai, kura pastāvēja ASV pagājušā gadsimta vidū. No šādas segregācijas baltajiem amerikāņiem vajadzēja atteikties, jo pārāk liels bija melnādaino masu akciju spiediens.
Vai tad jūs vēlaties, lai krievu skolēnu masu demonstrācijas turpinātos, vai arī jūs vēlaties, lai tam pievienojas pieaugušie, vecāki, radinieki, skolotāji? Tad jau šī jūsu vēlēšanās piepildīsies. Pie tam jau šā gada pavasarī.
Cienījamie kolēģi! Nacionālās drošības koncepcija, kuru tika akceptējusi Saeima, pieprasa, lai Latvijas skolās tiktu likvidēta segregācija. PCTVL frakcija iesniedza likumprojektu, kas pilnībā atbilst šai koncepcijai. Gribētos uzklausīt pārliecinošu argumentāciju, kādēļ šis likumprojekts būtu jānoraida. Jo apgalvojumu, ka Druvietes kundzes vadībā valsts skolās tiek audzināta okupantu jaunā paaudze, kura, dziedādama častuškas, uzkož vodku ar voblu, par argumentāciju es neuzskatu.
Lūdzu nodot likumprojektu komisijām, lai būtu iespēja to rūpīgi izvērtēt.
Sēdes vadītāja.
Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 20, pret – 69, neviens deputāts neatturas. Likumprojekts komisijām nav nodots.
Pirms tālāk izskatām sēdes darba kārtību, Saeimas Prezidijs ir saņēmis Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas iesniegumu ar lūgumu – izdarīt izmaiņas Saeimas sēdes 24.februāra darba kārtībā un iekļaut tajā likumprojekta “Grozījums likumā “Par pilsētas domes, rajona padomes, novada domes un pagasta padomes deputāta statusu”” izskatīšanu pirmajā lasījumā. Vai deputātiem ir iebildumi? (Starpsauciens: “Ir iebildumi!”) Ja deputātiem ir iebildumu, lūdzu deputātus balsot par darba kārtības izmaiņu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 70, pret – 14, neviens deputāts neatturas. Darba kārtība ir izmainīta.
Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Valsts un pašvaldību īpašuma privatizācijas un privatizācijas sertifikātu izmantošanas pabeigšanas likums” nodot Budžeta un finanšu un (nodokļu) komisijai, Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai, Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir atbildīgā komisija.
“Par” pieteicies runāt deputāts Dzintars Zaķis.
Dz.Zaķis (JL).
Godājamie kolēģi! Cienījamā priekšsēdētājas kundze! Tēlaini izsakoties suni esam pārkāpuši, jāpārkāpj tikai suņa astei. Ar to es domāju sekojošo. Tātad privatizācijas process, kas mūsu valstī ir uzsācies teju vai 1991.gadā, faktiski šobrīd varētu tikt uzskatīts par iegājušu savā finiša taisnē. Par to liecina skaitļi. Un tie skaitļi ir apmēram sekojoši. Apmēram 3/4 iekšzemes kopprodukta šobrīd veidojas privātajā sektorā. Palicis no izsniegtajiem sertifikātiem ir mazāk nekā 10%, respektīvi, vairāk nekā 90% privatizācijas sertifikātu ir izmantoti, un ir izmantoti tieši privatizācijas procesā. Gandrīz katrs trešais Latvijas iedzīvotājs ir piedalījies privatizācijas procesā, privatizējot dzīvokļus, zemes gabalus, valsts kapitāldaļas un tā tālāk, un tā tālāk. Respektīvi, palicis ir tikai mazumiņš. Lai šo mazumiņu sekmīgi pabeigtu, Ekonomikas ministrija uzskatīja par pareizu veidot šādu “jumta likumu”.
Tātad Ekonomikas ministrija ir izstrādājusi likumu par valsts un pašvaldību īpašumu privatizācijas un privatizācijas sertifikātu izmantošanas pabeigšanu. Šis likums kalpotu kā ceļvedis privatizācijas procesa un sertifikātu izmantošanas pabeigšanā. Ministrijas izstrādātajā likumā jeb tā saucamajā jumta likumā paredzēts kā pēdējo privatizācijas pieteikuma iesniegšanas termiņu noteikt 2005.gada 30.decembri. Šis datums, starp citu, būs zīmīgs arī daudzos citos jautājumos. Bet šis faktiski arī tiek uzskatīts par privatizācijas pabeigšanas datumu. Šis būs datums, kad privatizācija var notikt, izmantojot sertifikātus. Tas nozīmē: ja likums Saeimā tiks pieņemts martā, privatizācijas sertifikātu īpašniekiem būs deviņi mēneši laika iesniegt pieteikumus par privatizāciju, lai varētu izmantot viņu rīcībā esošos sertifikātus. Privatizācijas pabeigšanas likumā nav paredzēta privatizācijas sertifikātu kompensācija pret naudu vai kompensācijas sertifikātiem, jo tā īpašuma apjoms, ko valsts un pašvaldības var piedāvāt privatizācijai, ir pietiekams, lai sertifikātu daudzums, kas šobrīd ir iedzīvotāju rīcībā, varētu tikt izlietots. Tātad, kā jau minēju, jau uz doto brīdi ir izlietots nedaudz vairāk kā 90% privatizācijas sertifikātu.
Svarīga, ļoti svarīga, lieta ir arī tā, ka mēs likumā skaidri nodefinējam tos lielos valsts uzņēmumus, kas nekad netiks nodoti privatizācijai. Un tie būtu: akciju sabiedrība “Latvenergo”, valsts akciju sabiedrība “Latvijas pasts”, akciju sabiedrība “Starptautiskā lidosta “Rīga””, “Latvijas dzelzceļš”, “Latvijas gaisa satiksme”, arī “Latvijas Valsts meži”.
Un trīs mēnešu laikā pēc šī likuma spēkā stāšanās Ministru kabinets izvērtēs pārējos valstij piederošos uzņēmumus vai uzņēmumu kapitāldaļas, par ko tiks pieņemts lēmums – tos privatizēt tikai par naudu.
Privatizācijas sertifikātus varēs izmantot dzīvokļu, nekustamā īpašuma nomā un lietošanā esošās zemes, kā arī to valsts uzņēmumu vai valsts uzņēmumu kapitāldaļu privatizācijā, kurus Ministru kabinets nebūs noteicis kā pārdodamus tikai par naudu.
Likumā skaidri definēti nosacījumi zemes privatizācijai. Privatizācijas pabeigšanas likumā tiek nostiprināta latu un sertifikātu attiecība zemes privatizācijā. Iepriekš tas bija noteikts Ministru kabinetā, šobrīd tas būs skaidri ierakstīts likumā, ko līdz šim noteica Ministru kabinets, kā jau es teicu.
Savukārt zemes privatizācijas objektiem cenas tiks noteiktas tikai un vienīgi atbilstoši to tirgus vērtībai. Kā pierāda līdzšinējā pieredze valsts zemes privatizācijā, tad kopš ieviesta privatizācija pēc tirgus vērtības, ienākumi valstij pieauguši vairāk nekā 2 reizes. Nu ne tā kā gadījumos iepriekš, kad privatizēja par kadastrālo vērtību.
Tātad likums paredz arī noņemt birokrātiskos šķēršļus privatizācijas procesā, būtiski atvieglojot privatizāciju, kad persona vēlas iegūt īpašumā zemi, uz kuras atrodas tai piederošā ēka vai īpašums, kas ir reģistrēts uz personas vārda zemesgrāmatā.
Personas zemi īpašumā varēs iegūt ar Privatizācijas aģentūras lēmumu, ja zeme pieder valstij, vai pašvaldības lēmumu, ja šī zeme pieder pašvaldībai.
Kolēģi! Es ceru, ka šis likums tik tiešām ieviesīs skaidrību privatizācijas procesa, arī sertifikātu izmantošanas pabeigšanā, un tas nozīmē, ka es aicinu atbalstīt šī likuma nodošanu izskatīšanai Saeimā.
Paldies.
Sēdes vadītāja.
“Pret” pieteicies runāt neviens deputāts nav. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 82, pret – nav, atturas – 8. Likumprojekts komisijai nodots. Paldies.
Nākamais darba kārtības jautājums – lēmuma projekts “Par deputāta Aleksandra Bartaševiča atsaukšanu no Saeimas Prezidija sekretāra biedra amata”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsojums ir slēgts. Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 68, pret – 21, atturas – 2. Lēmums ir pieņemts.
Es saku paldies savam kolēģim Saeimas sekretāra biedram Aleksandram Bartaševičam. Es ceru, ka viņš turpinās tikpat veiksmīgi strādāt kā ierindas deputāts.
Cienījamie kolēģi! Nākamais darba kārtības jautājums – lēmuma projekts “Par Saeimas Prezidija sekretāra biedra vēlēšanām”.
Saskaņā ar Kārtības ruļļa 25.pantu kandidatūras Prezidija locekļu amatiem iesniedz Prezidijam rakstveidā. Un Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputātu Bērziņa, Kampara, Bendrātes, Circenes un citu deputātu iesniegumu, izvirzot Ingunas Rībenas kandidatūru Saeimas Prezidija sekretāra biedra vēlēšanām.
Citas kandidatūras rakstveidā nav iesniegtas. Tātad saskaņā ar Kārtības rulli notiek aizklāta balsošana ar vēlēšanu zīmēm.
Tādēļ lūdzu balsu skaitītāju vārdā – Jevgenija Stalidzāne.
J.Stalidzāne
(LPP).
Cienījamie kolēģi! Tātad mūsu uzdevums šodien ir atkal ar vēlēšanu zīmēm iebalsot Saeimas Prezidijā sekretāra biedru. Un tāpēc katrs, kas saņemsiet šo vēlēšanu zīmi...
Tātad vispirms balsu skaitītāji sagatavosies vēlēšanām. Jūs gaidīsiet šeit pie ieejas Dzeltenajā zālē, lai Zaļajā zālē varētu saņemt vēlēšanu zīmi. Tā kā vēlēšanu zīmē ir tikai viens kandidāts, tātad jūsu uzdevums ir izteikt savu attieksmi, atzīmējot “par” vai “pret” šo kandidātu. Vēlēšanu zīmē nedrīkst būt abas atzīmes – “par” un “pret”, tad vēlēšanu zīme būs nederīga. Vēlēšanu zīmē nedrīkst arī būt neatzīmēts “par” vai “pret” – tādā gadījumā arī šī vēlēšanu zīme būs nederīga. Tā ka...
Balsu skaitītāji, lūdzu, uz Zaļo zāli! Un, deputāti, esiet uzmanīgi, veikli mēģināsim veikt šo procedūru!

Pārtraukums

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja Ingrīda Ūdre.
Sēdes vadītāja
.
Balsu skaitītāju vārdā es dodu vārdu deputātei Jevgenijai Stalidzānei!
J.Stalidzāne (LPP).
Iepazīstināšu jūs ar balsu skaitīšanas protokolu nr.34 “Par balsošanas rezultātiem, ievēlot 8.Saeimas sekretāra biedru”. Tātad protokola nr.34. Vēlēšanu zīmes nr.32.
Kopumā izgatavotas 110 vēlēšanu zīmes. Deputātiem izsniegtas 74 vēlēšanu zīmes. Sabojāto zīmju nav. Dzēstas atlikušās 36 vēlēšanu zīmes. No vēlēšanu kastes izņemtas 74 vēlēšanu zīmes. Par derīgu atzīta 71 vēlēšanu zīme. Par nederīgām atzītas 3 vēlēšanu zīmes. Par Ingunas Rībenas kandidatūru nobalsojuši 59 deputāti. Pret kandidāti balsojuši 12 deputāti.
Saskaņā ar Saeimas Kārtības ruļļa 26.panta otro daļu par Latvijas Republikas 8.Saeimas Prezidija sekretāra biedru ievēlēta Inguna Rībena. (Aplausi.)
Sēdes vadītāja.
Lūdzu Rībenas kundzi ieņemt vietu Saeimas Prezidijā.
Cienījamie kolēģi, Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputātu Dzintara Jaundžeikara, Pētera Simsona, Induļa Emša, Augusta Brigmaņa un citu deputātu lūgumu – turpināt Saeimas 24.februāra sēdi bez pārtraukuma pulksten 10.30. Vai deputātiem ir iebildumi? (Starpsaucieni: “Nav! Ir!”) Ja deputātiem ir iebildumi, lūdzu balsojam par pārtraukumu. (Starpsauciens: “Dārgie boļševiki!”)
Cienījamie kolēģi! Lūdzu balsojam par to, lai sēdi turpinātu bez pārtraukuma pulksten 10.30. Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 66, pret – 12, 1 deputāts atturas. Tātad Saeimas sēdi turpinām bez pārtraukuma pulksten 10.30.
Saeimas Prezidijs ir saņēmis Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas lūgumu – izdarīt izmaiņas šā gada 24.februāra sēdes darba kārtībā un iekļaut tajā likumprojekta “Valsts un pašvaldību īpašuma privatizācijas un privatizācijas sertifikātu izmantošanas pabeigšanas likums” izskatīšanu pirmajā lasījumā. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība izmainīta.
Saeimas Prezidijs ir saņēmis arī deputātu Circenes, Šiliņa, Ceriņas, Mūrnieces un citu deputātu lūgumu – iekļaut Saeimas 24.februāra sēdes darba kārtībā lēmuma projektu “Par deputāta “Igora Aleksandrova ievēlēšanu Pilsonības likuma izpildes komisijā”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir izmainīta.
Kā arī deputāti Bendrāte, Circene, Šiliņš, Ceriņa, Mūrniece un citi deputāti lūdz iekļaut 24.februāra sēdes darba kārtībā Saeimas lēmuma projektu “Par deputāta Igora Aleksandrova ievēlēšanu Aizsardzības un iekšlietu komisijā”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir izmainīta.
Nākamais darba kārtības jautājums – lēmuma projekts “Par Saeimas Prezidija priekšsēdētāja biedra vēlēšanām”.
Saskaņā ar Kārtības ruļļa 25.pantu, kā arī ar iepriekš jau minēto, kandidatūras Prezidija locekļu amatiem tika iesniegtas Prezidijam rakstveidā.
Prezidijs rakstveidā ir saņēmis Tautas partijas deputātu Jāņa Lagzdiņa, Jāņa Estas, Mihaila Pietkeviča un citu deputātu iesniegumu – izvirzīt Saeimas Prezidija priekšsēdētāja biedra amatam Tautas partijas frakcijas dalībnieci deputāti Vinetu Muižnieci.
Citas kandidatūras rakstiski iesniegtas nav. Tātad tāpat arī mēs turpināsim ar aizklāto balsojumu ar vēlēšanu zīmēm.
Lūdzu balsu skaitītāju vārdā – deputāte Jevgenija Stalidzāne.
J.Stalidzāne (LPP).
Cienījamie kolēģi! Kārtība paliek iepriekšējā. Tātad mūsu balsošanas zīmē ir viens kandidāts. Mums ir jāizsaka sava attieksme par šo kandidātu “par” vai “pret”. Būtu lūgums ievērot to, ka šī attieksme jāizsaka tajā lodziņā, kas ir pret uzvārdu. Un tur ir “par” vai “pret”.
Un tā ka, lūdzu, esiet aktīvi, un centīsimies laicīgi šo darbu izdarīt!

Pārtraukums

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja Ingrīda Ūdre.
J.Stalidzāne
(LPP).
Cienījamie kolēģi! Saeimas balsu skaitīšanas sēdes protokols nr.35 “Par balsošanas rezultātiem, ievēlot 8.Saeimas priekšsēdētāja biedru”.Protokola nr.35. Vēlēšanu zīmes Nr.33. Kopumā izgatavotas 110 vēlēšanu zīmes. Deputātiem izsniegtas 74 vēlēšanu zīmes. Sabojātu un nomainītu zīmju nav. Dzēstas atlikušās 36 vēlēšanu zīmes. No vēlēšanu kastes izņemtas 74 vēlēšanu zīmes. Par derīgām atzītas 73 vēlēšanu zīme. Par nederīgu atzīta 1 vēlēšanu zīme. Pret kandidātu balsots 8 vēlēšanu zīmēs. Par Vinetu Muižnieci nobalsojuši 65 deputāti.
Saskaņā ar Saeimas Kārtības ruļļa 26.panta otro daļu par Saeimas priekšsēdētāja biedru ievēlēta Vineta Muižniece.
Sešu balsu skaitītāju paraksti.
(Aplausi.)
Sēdes vadītāja.
Es lūdzu Vinetu Muižnieci ieņemt vietu Prezidijā.
Cienījamie kolēģi! Es domāju, ka šodien ir ļoti nozīmīgs brīdis Latvijas vēsturē, jo šodien mēs visi kopā esam pierādījuši, ka Latvijā reāli darbojas dzimumu līdztiesība. Šādā sastāvā Saeimas Prezidijs vēl nekad nav bijis. Es ceru, ka tas veicinās tikai labāku darbu.
(Aplausi.)
Cienījamie kolēģi! Turpinām izskatīt darba kārtību.
Nākamais darba kārtības jautājums – lēmuma projekts “Par Karīnas Kazārovas iecelšanu par Tukuma rajona tiesas tiesnesi”.
Juridiskās komisijas vārdā – deputāts Mareks Segliņš.
M.Segliņš (TP).
Godājamie kolēģi! Lūdzu apstiprināt lēmuma projektu “Par Karīnas Kazarovas iecelšanu par Tukuma rajona tiesas tiesnesi”.
Sēdes vadītāja.
Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 67, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts. Paldies.
Nākamais darba kārtības jautājums – lēmuma projekts “Par Anitas Kacares ievēlēšanu par Centrālās vēlēšanu komisijas locekli”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 68, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts. Paldies.
Nākamais darba kārtības jautājums – lēmuma projekts “Par deputāta Jāņa Porieša ievēlēšanu Saeimas Aizsardzības un iekšlietu komisijā”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 69, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts. Paldies.
Nākamais darba kārtības jautājums – lēmuma projekts “Par deputāta Jāņa Porieša ievēlēšanu Saeimas Saimnieciskajā komisijā”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 70, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts. Paldies.
Nākamais darba kārtības jautājums – lēmuma projekts “Par deputāta Igora Aleksandrova ievēlēšanu Pilsonības likuma izpildes komisijā”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 67, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts. Paldies.
Nākamais darba kārtības jautājums – lēmuma projekts “Par deputāta Igora Aleksandrova ievēlēšanu Aizsardzības un iekšlietu komisijā”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 73, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts. Paldies.
Nākamais darba kārtības jautājums – likumprojekts “Grozījumi likumā “Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu””. Trešais lasījums.
Sociālo un darba lietu komisijas vārdā – deputāte Jevgenija Stalidzāne.
J.Stalidzāne (LPP).
Cienījamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu nr.3772. Likumprojekts komisijā sagatavots trešajam lasījumam.
1.priekšlikumu, ko bija iesniegusi deputāte Rugāte, Sociālo un darba lietu komisija daļēji atbalstījusi un iekļāvusi 2.priekšlikumā.
3. – Juridiskā biroja priekšlikumu – komisija ir atbalstījusi un iekļāvusi 4. – Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikumā.
Sēdes vadītāja.
Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav
J.Stalidzāne.
5.priekšlikums ir veselības ministra Gundara Bērziņa priekšlikums. Priekšlikums ir atbalstīts komisijā.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
J.Stalidzāne.
6. – Tolmačova kunga priekšlikums – ir komisijā noraidīts.
Sēdes vadītāja.
Atklājam debates. Deputāts Andris Tolmačovs.
A.Tolmačovs (PCTVL).
Godātie kolēģi deputāti! Ar kādu mērķi tika ieviesti ierobežojumi cigarešu realizācijai tirgus teritorijā? Tikai lai samazinātu cigarešu kontrabandas apjomus. Ar tādu pašu pamatojumu sākotnēji tika ieviesti ierobežojumi arī alkoholisko dzērienu tirdzniecībai tirgus teritorijā, taču toreiz es jūs, godātie kolēģi, centos pārliecināt par to, ka šie ierobežojumi nesamazinās alkohola kontrabandu, taču būtiski ierobežos konkurenci un pārkāps brīvā tirgus principus. Un ierobežojumi tika noņemti. Tiešām, kāda starpība starp veikalu, kas atrodas Purvciemā un tādu pašu veikalu tirgus teritorijā? Pieredze rāda, ka mums, kolēģi, bija taisnība. Atbildot uz manu jautājumu par to, vai iepriekš minētie grozījumi Alkoholisko dzērienu aprites likumā ir ietekmējuši situāciju alkohola kontrabandas laukā, iekšlietu ministrs Jēkabsona kungs norādīja, citēju: “Valsts policija uzskata, ka pēdējā gada laikā notikušās likumdošanas izmaiņas nav radījušas situācijas pasliktināšanos. Tas liecina, ka tirdzniecības ierobežojumi konkrētā teritorijā nekādā veidā neietekmē kontrabandas apjomus, taču kaitē mazajiem Latvijas uzņēmējiem, dodot priekšrocības lielajiem ārvalstu veikalu tīkliem.”
Pašreiz, ierobežojot cigarešu tirdzniecību tirgus teritorijā, tiek radīta pilnīgi analoģiska situācija. Un es atkal jums piedāvāju grozījumus, kas ir vērsti uz godīgu konkurenci un Latvijas mazo uzņēmēju aizstāvību. Man nav skaidrs, kāpēc visi tie tirgotāji, kas darbojas tirgus teritorijā, tiek automātiski uzskatīti par kontrabandas tirgotājiem.
Godātie kolēģi! Ar savu grozījumu es piedāvāju atcelt neloģiskus un praksē nepamatotus ierobežojumus cigarešu tirdzniecībai tirgus teritorijā. Aicinu atbalstīt manu priekšlikumu!
Sēdes vadītāja.
Deputāte Anta Rugāte.
A.Rugāte (TP).
Labdien, godātie kolēģi! Es gribētu runāt par šo priekšlikumu un nedaudz piebilst par šī likumprojekta grozījumiem.
Par šo priekšlikumu runājot, komisijā tas tika debatēts ļoti nopietni, un patiesībā šie priekšlikumi neatrisina to problēmu, par kuru runāja Tolmačova kungs, vēlēdamies to atrisināt. Šie priekšlikumi runā pavisam par ko citu. Runā par ierobežojumiem tirgos. Pasaules prakse tajās valstīs, kurās ir ierobežojumi lietot tabaku, smēķēt jebkur, kur pagadās, un šādā veidā, nu, ja vēlaties, varu izmantot to terminoloģiju, kuru lieto smēķētāji, teikdami, ka tādā veidā, ierobežojot pīpēšanas iespējas, tiek ierobežotas viņu cilvēktiesības. Drīzāk es gribētu teikt – lielākajai daļai arī Latvijas iedzīvotāju, kuri nepīpē, viņu tiesības kā nepīpētājiem tiek ierobežotas, kad ir visatļautība to darīt jebkurā vietā. Un to valstu pieredze, kuras šo pīpēšanas ierobežošanu jau ir kādu laiku realizējušas, viņi saka viennozīmīgi, ka ierobežot tirgot – tas nenozīmē ierobežot lietot. Un, piemēram, Īrija, kas ir pieņēmusi stingrus noteikumus nesmēķēt pat īru krogos, kas mums dažiem šķiet tāds kā paradokss, bet tas darbojas un ļoti spoži darbojas Īrijā. Tur jūs varat jebkurā automātā nopirkt šo cigarešu paciņu. Tas jums netiek liegts. Taču pīpēt jūs tur nedrīkstat. Jo jums ir jādomā par vēl tiem 300 vai 400 cilvēkiem, kuri vienlaikus ar jums atrodas šajā krogā un nepīpē.
Sabiedriskā doma un attiecīga attieksme pret smēķētāju, tas ir tas, kas mums šobrīd tikai top un veidojas. Un mūsu tiesības ir strādāt un atpūsties no tabakas dūmiem tīrā vidē, kas mums nerada atkarību un vēlēšanos pašiem uzvilkt kādu dūmu, un līdz ar to sekās dabūjot šo atkarību un tās pašas slimības, ar kurām sirgst smēķētāji un kuru ārstēšanai Latvijā izlieto no ļoti skopā un nepietiekamā veselības budžeta 12 miljonus gadā.
Tas, ko mēs esam panākuši šajā likumprojekta grozījumā, ne tikai attiecībā uz Tolmačova kunga priekšlikumu, bet kopumā par šiem grozījumiem runājot, nav ideālais nekādā gadījumā. Taču tas ir optimālais variants, jo ar varu neko nevar panākt. Bet tikai ar labu arī nekas neiznāks. Dosim iespēju izprast šī likuma grozījumus un tos arī realizēt, un tad arī parādīsies tā sabiedrības gatavība savu vidi veidot pašiem un būt par to atbildīgiem. Ne jau likums būs tas, kas sakārtos. Mēs paši būsim tie, kas, pildīdami likumu, to izdarīsim.
Es runāšu tikai vienu reizi. Es gribu pateikt paldies kolēģiem Sociālo un darba lietu komisijā par manu priekšlikumu atbalstu un lielisko sadarbību šo mēnešu laikā, nonākot līdz tam, ka šodien skatām trešajā lasījumā.
Paldies.
Sēdes vadītāja.
Deputāts Andris Tolmačovs. Otro reizi.
A.Tolmačovs (PCTVL).
Cienījamie kolēģi! Varbūt jūs nesaprotat priekšlikuma būtību. Mans priekšlikums – neierobežot tirgus teritorijā cigarešu pārdošanu. Tādēļ, ka bija tie ievestie ierobežojumi, tas galvenais arguments bija cīņa ar kontrabandu. Un tas arguments, ka mēs samazinām cigarešu pārdošanu. Ja ieviesīsim kaut kādus ierobežojumus konkrētā teritorijā, tas nekādi nesamazinās pīpēšanu. Tas blīvums... to veikalu, kuros tirgo... ja vienā teritorijā netirgo, tad blakus ir veikals, kur tirgo, un tā vienkārši ir konkurence. Un cieš vietējie uzņēmēji. Tā ir cīņa ne ar smēķēšanu, bet cīņa ar vietējiem uzņēmējiem.
Sēdes vadītāja.
Debates slēdzam. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Lūdzu, deputāte Jevgenija Stalidzāne.
J.Stalidzāne.
Jā, tiešām šis priekšlikums komisijā tika diezgan ilgi debatēts. Arī tad, kad tas tika iesniegts iepriekšējos grozījumos, kad šis aizliegums tika uzlikts, nu šobrīd Tolmačova kungs ir piedāvājis šo pašu pantu otrādi, kā teikt, izlaižot to daļu, ko mēs iepriekšējos labojumos bijām iebalsojuši. Nu, komisijas lēmums ir neatbalstīt. Arī es aicinu Saeimu šo priekšlikumu neatbalstīt.
Sēdes vadītāja.
Lūdzu deputātus balsot par 6. – deputāta Tolmačova priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 17, pret – 52, atturas – 6. Priekšlikums nav atbalstīts.
J.Stalidzāne.
7.priekšlikums – Juridiskā biroja priekšlikums. Tas paredz izslēgt 10.pantu, bet tas ir sakarā ar to, ka 10.pants ir apvienots ar 11.pantu. Komisija šo priekšlikumu ir atbalstījusi.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
J.Stalidzāne.
8.priekšlikums – Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iestrādāts komisijas 11.priekšlikumā.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
J.Stalidzāne.
Arī Rugātes kundzes 9.priekšlikums ir iestrādāts šajā 11.priekšlikumā. Tāpat arī deputātes Rugātes priekšlikums nr.10 ir iestrādāts 11.priekšlikumā. Tāpēc lūdzu Saeimu atbalstīt Sociālo un darba lietu komisijas 11.priekšlikumu.
Sēdes vadītāja.
Pret 9., 10. un 11.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.
J.Stalidzāne.
12.priekšlikums – deputātes Rugātes priekšlikums. Un ir iestrādāts Sociālo un darba lietu komisijas 15.priekšlikumā. Tāpat 13. un 14.priekšlikums. 13.priekšlikums, ko iesniegusi deputāte Rugāte, ir iestrādāts 15.priekšlikumā. Un arī veselības ministra Gundara Bērziņa priekšlikums nr.14 ir iestrādāts Sociālo un darba lietu komisijas 15.priekšlikumā.
Sēdes vadītāja.
Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav. Ir? Es atvainojos...
Tātad pret 12., 13. un 14.priekšlikumu deputāti neiebilst.
Un par 15.priekšlikumu deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu deputātus balsot par 15. – Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 74, pret – 6, neviens neatturas. Priekšlikums ir atbalstīts.
J.Stalidzāne.
16.priekšlikums – Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. Lūdzu to atbalstīt.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
J.Stalidzāne.
17.priekšlikums – arī Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. Lūdzu to atbalstīt.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
J.Stalidzāne.
18.priekšlikums – Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. Lūdzu to atbalstīt.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
J.Stalidzāne.
Nu līdz ar to mēs esam šo likumprojektu sagatavojuši, lai Saeima to varētu pieņemt trešajā, galīgajā, lasījumā, jo tāds ir arī komisijas lēmums.
Sēdes vadītāja
.
Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 70, pret – 1, atturas – 6. Likums “Grozījumi likumā “Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu”” pieņemts. Paldies.
Nākamais darba kārtības jautājums – likumprojekts “Grozījumi likumā “Par Valsts zemes dienestu””. Otrais lasījums.
Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā – deputāts Indulis Emsis.
I.Emsis (ZZS).
Godātie kolēģi! Mēs strādāsim ar dokumentu nr.3749, izskatīsim sagatavoto likumprojektu otrajā lasījumā.
1. – deputātes Seiles priekšlikums. Komisija iesaka atbalstīt.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
I.Emsis.
2. – deputātes Seiles priekšlikums. Komisija iesaka atbalstīt. (Starpsauciens: “Balsot!”)
Sēdes vadītāja.
Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu deputātus balsot par 2. – deputātes Annas Seiles priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 17, pret – 57, atturas – 2. Priekšlikums nav atbalstīts.
I.Emsis.
3. – deputātes Seiles priekšlikums. Komisija iesaka atbalstīt.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
I.Emsis.
4. – deputātes Seiles priekšlikums. Komisija iesaka atbalstīt. (Starpsauciens: “Balsot!”)
Sēdes vadītāja.
Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 17, pret – 49, atturas – 5. Priekšlikums nav atbalstīts.
I.Emsis
.
5. – deputātes Seiles priekšlikums. Komisija iesaka atbalstīt. (Starpsauciens: “Balsot!”)
Sēdes vadītāja.
Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 17, pret – 48, atturas – 8. Priekšlikums nav atbalstīts.
I.Emsis.
6. – deputātes Seiles priekšlikums. Komisija iesaka atbalstīt.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
I.Emsis.
Ar to arī visi priekšlikumi otrajam lasījumam ir izskatīti.
Sēdes vadītāja.
Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 67, pret – 1, atturas – 5. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.
Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam! Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātam Indulim Emsim!
I.Emsis.
Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam – 5.marts.
Sēdes vadītāja.
Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam – šā gada 5.marts. Paldies.
Nākamais darba kārtības jautājums – likumprojekts “Apdrošināšanas un pārapdrošināšanas starpnieku darbības noteikumi”. Otrais lasījums.
Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā – deputāts Atis Slakteris.
A.Slakteris (TP).
Priekšsēdētājas kundze! Kolēģi! Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija izskatījusi otrajā lasījumā likumprojektu “Apdrošināšanas un pārapdrošināšanas starpnieku darbības noteikumi”. Ir saņemti 29 priekšlikumi.
1. – Juridiskā biroja priekšlikums – izteikt jaunā redakcijā likuma nosaukumu. Komisija atbalstījusi.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
A.Slakteris. 2. – Juridiskā biroja priekšlikums, redakcionāls. Komisija atbalstījusi.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
A.Slakteris.
Arī 3.priekšlikums ir Juridiskā biroja priekšlikums, redakcionāls. Komisija ir atbalstījusi.
Sēdes vadītāja
.
Deputāti neiebilst.
A.Slakteris.
Arī 4.priekšlikumā Juridiskais birojs ierosina mainīt nodaļas nosaukumu. Komisija ir atbalstījusi.
Sēdes vadītāja.
Deputātiem iebildumu nav.
A.Slakteris.
5. – Juridiskā biroja priekšlikumu – komisija daļēji iestrādājusi savā 6.priekšlikumā.
Sēdes vadītāja.
Pret 5. un 6.priekšlikumu deputāti neiebilst.
A.Slakteris.
7. – Juridiskā biroja priekšlikums, arī redakcionāls labojums. Komisija ir atbalstījusi.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
A.Slakteris.
8. – Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalstījusi.
Sēdes vadītāja.
Deputātiem iebildumu nav.
A.Slakteris.
9.priekšlikums – Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalstījusi.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
A.Slakteris.
10.priekšlikums – Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalstījusi.
Sēdes vadītāja.
Deputātiem iebildumu nav.
A.Slakteris.
11. – Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalstījusi.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
A.Slakteris.
12.priekšlikums – Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Komisija, protams, atbalstījusi.
Sēdes vadītāja
.
Deputāti neiebilst.
A.Slakteris.
13. – Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalstījusi.
Sēdes vadītāja.
Deputātiem iebildumu nav.
A.Slakteris.
14.– Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Komisija atbalstījusi.
Sēdes vadītāja.
Deputātiem iebildumu nav.
A.Slakteris.
15. – Juridiskā biroja priekšlikums – izslēgt divus vārdus: papīra formā. Komisija atbalstījusi.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
A.Slakteris.
16. – Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Komisija atbalstījusi.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
A.Slakteris.
17. – Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīt.
Sēdes vadītāja.
Deputātiem iebildumu nav.
A.Slakteris.
18. – arī komisijas priekšlikums. Komisija atbalstījusi.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
A.Slakteris.
19.priekšlikums – Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Komisija atbalstījusi.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
A.Slakteris.
20. – Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalsta.
Sēdes vadītāja
.
Deputātiem iebildumu nav.
A.Slakteris.
21. – Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalstījusi.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
A.Slakteris.
22. – Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalstījusi.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
A.Slakteris.
23. – Juridiskā biroja priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iekļauts komisijas priekšlikumā nr.25.
Sēdes vadītāja.
Pret 23.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.
A.Slakteris.
24.priekšlikums – Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas. Arī atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
A.Slakteris.
25.priekšlikumu mēs atbalstījām.
Sēdes vadītāja.
Pret 25.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.
A.Slakteris.
26. – Juridiskā biroja priekšlikums. Redakcionāls. Komisija atbalstījusi.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
A.Slakteris.
27. – Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Komisija atbalstījusi.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
A.Slakteris.
28.priekšlikums – Juridiskā biroja, ierosina izslēgt 7.punktu jau kā izpildītu. Komisija atbalstījusi.
Sēdes vadītāja
.
Deputātiem iebildumu nav.
A.Slakteris.
Arī 29.priekšlikumu komisija ir atbalstījusi.
Sēdes vadītāja
.
Deputāti neiebilst.
A.Slakteris.
Aicinu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā!
Sēdes vadītāja.
Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 81, pret un atturas – nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.
Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!
A.Slakteris.
4.marts.
Sēdes vadītāja.
Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam – 4.marts. Paldies.
Nākamais darba kārtības jautājums – likumprojekts “Grozījumi likumā “Par privātajiem pensiju fondiem””. Otrais lasījums.
Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā – deputāts Atis Slakteris.
A.Slakteris (TP).
Komisija ir saņēmusi otrajam lasījumam divus priekšlikumus.
1.priekšlikums – Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
A.Slakteris.
2.priekšlikums – Juridiskā biroja priekšlikums. Arī to komisija ir atbalstījusi.
Sēdes vadītāja.
Deputātiem iebildumu nav.
A.Slakteris.
Aicinu pieņemt likumu otrajā lasījumā!
Sēdes vadītāja.
Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 77, pret un atturas – nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.
Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam.
A.Slakteris.
4.marts.
Sēdes vadītāja.
Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam – 4.marts. Paldies.
Nākamais darba kārtības jautājums – likumprojekts “Grozījums Nacionālo bruņoto spēku likumā”. Trešais lasījums.
Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā – deputāts Juris Dalbiņš.
J.Dalbiņš (TP).
Cienījamā priekšsēdētāja! Kolēģi! Likumprojekts “Grozījums Nacionālo bruņo spēku likumā”, trešais lasījums. Saņemti 13 priekšlikumi, kas izskatīti 15.februāra sēdē.
1.priekšlikums – Aizsardzības un iekšlietu komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt.
Sēdes vadītāja
Deputāti neiebilst.
J.Dalbiņš.
2. – Aizsardzības un iekšlietu komisijas... Es atvainojos, Aizsardzības ministrijas parlamentārās sekretāres Mūrnieces kundzes priekšlikums. Komisija to atbalsta.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
J.Dalbiņš.
3.priekšlikums – pamatojoties uz Saeimas Kārtības ruļļa 85.panta otrās daļas 2.punktu, iekļauts Nacionālo bruņoto spēku likuma grozījumos no likumprojekta ar reģistrācijas numuru 979. Komisijas vārdā aicinu šo priekšlikumu atbalstīt!
Sēdes vadītāja
.
Deputāti neiebilst.
J.Dalbiņš.
4.priekšlikums. Aizsardzības un iekšlietu komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
J.Dalbiņš.
5.priekšlikums. Pamatojoties uz Saeimas Kārtības ruļļa 85.panta otrās daļas 2.punktu, likumprojektā iekļautais Nacionālo bruņoto spēku likuma grozījums paredzēts no likumprojekta ar reģistrācijas numuru 979. Komisijas vārdā aicinu atbalstīt šo priekšlikumu Aizsardzības un iekšlietu komisijas redakcijā!
Sēdes vadītāja.
Pret 5. un 6.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.
J.Dalbiņš.
8.priekšlikums. Aizsardzības un iekšlietu komisijas priekšlikums...
Sēdes vadītāja.
7.priekšlikums.
J.Dalbiņš.
Es atvainojos. 7.priekšlikums. Ir tieši tādā pašā veidā pamatots un iekļauts no likumprojekta ar reģistrācijas numuru 979. Komisijas vārdā aicinu šo priekšlikumu atbalstīt!
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
J.Dalbiņš.
8.priekšlikums. Komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
J.Dalbiņš.
9.priekšlikums. Aizsardzības ministra Repšes kunga priekšlikums. Komisija to atbalsta.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
J.Dalbiņš.
10.priekšlikums. Aizsardzības ministra Repšes kunga priekšlikums. Komisija to atbalsta.
Sēdes vadītāja.
Deputātiem iebildumu nav.
J.Dalbiņš.
11.priekšlikums. Aizsardzības ministra priekšlikums. Komisija lūdz to atbalstīt.
Sēdes vadītāja
.
Deputāti neiebilst.
J.Dalbiņš.
12.priekšlikums ir iekļauts no likumprojekta ar reģistrācijas numuru 979. Komisijas vārdā aicinu to atbalstīt!
Sēdes vadītāja.
Deputātiem iebildumu nav.
J.Dalbiņš.
13.priekšlikums. Komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
J.Dalbiņš.
Līdz ar to visi priekšlikumi ir izskatīti. Lūdzu atbalstīt trešajā lasījumā.
Sēdes vadītāja.
Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 71, pret un atturas – nav. Likums “Grozījums Nacionālo bruņoto spēku likumā” pieņemts. Paldies.
Nākamais darba kārtības jautājums – likumprojekts “Grozījumi likumā “Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju””. Trešais lasījums.
Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vārdā – deputāts Staņislavs Šķesters.
S.Šķesters (ZZS).
Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Strādājam ar likumprojektu “Grozījumi likumā “Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju”” ar reģistra numuru 943.
1. – Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
S.Šķesters.
2. – Juridiskā biroja priekšlikums. Nav atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
S.Šķesters.
3. – Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Nav atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputātiem iebildumu nav.
S.Šķesters.
4. – Juridiskā biroja priekšlikums. Nav atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
S.Šķesters.
5. – Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
S.Šķesters.
6. – Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
S.Šķesters.
7. – Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputātiem iebildumu nav.
S.Šķesters.
8. – atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
S.Šķesters.
9. – Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
S.Šķesters.
10. – Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts un iestrādāts 18. – komisijas priekšlikumā.
Sēdes vadītāja.
Pret 10.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.
S.Šķesters.
11. – Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
S.Šķesters.
12. – Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
S.Šķesters.
13. – Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
S.Šķesters.
14. – Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja
.
Deputāti neiebilst.
S.Šķesters.
15. – Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts un ietverts priekšlikumā nr.17, kas ir komisijas priekšlikums.
Sēdes vadītāja.
Pret 15.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.
S.Šķesters.
16. – Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts un iestrādāts komisijas 17.priekšlikumā.
Sēdes vadītāja.
Pret 16. un 17.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.
S.Šķesters.
18. – Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja
.
Deputāti neiebilst.
S.Šķesters.
19. – Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
S.Šķesters.
Un 20. – Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts un nosaka, ka Ministru kabinets līdz 2005.gada 31.decembrim izstrādā kārtību, kādā izveido, uztur un attīsta situācijas novērošanas, analīzes, prognozēšanas un kontroles informācijas sistēmu un datu bāzi mājokļu jomā (mājokļa monitoringa sistēmu).
Sēdes vadītāja.
Pret 20.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.
S.Šķesters.
Paldies. Visi priekšlikumi ir izskatīti, un komisijas vārdā lūdzu atbalstīt likumprojektu trešajā lasījumā.
Sēdes vadītāja.
Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 79, pret un atturas – nav. Likums “Grozījumi likumā “Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju”” pieņemts. Paldies.
Nākamais darba kārtības jautājums – likumprojekts “Grozījumi Cilvēka genoma izpētes likumā”. Trešais lasījums.
Sociālo un darba lietu komisijas vārdā – deputāte Jevgenija Stalidzāne.
J.Stalidzāne (LPP).
Cienījamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu nr.7773. Likumprojekts sagatavots trešajam lasījumam. Uz trešo lasījumu ir iesniegti 2 priekšlikumi.
1. – veselības ministra Gundara Bērziņa priekšlikums. Komisija to neatbalstīja.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
J.Stalidzāne.
2. – Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. Lūdzu to atbalstīt.
Sēdes vadītāja.
Deputātiem iebildumu nav.
J.Stalidzāne.
Līdz ar to vairāk priekšlikumu nav. Komisija ir lēmusi šo likumprojektu pieņemt trešajā, galīgajā, lasījumā!
Sēdes vadītāja.
Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 75, pret un atturas – nav. Likums “Grozījumi Cilvēka genoma izpētes likumā” pieņemts. Paldies.
Nākamais darba kārtības jautājums – likumprojekts “Par 1973.gada 5.oktobra Konvenciju par Eiropas patentu piešķiršanu (Eiropas Patentu Konvencija), 2000.gada 17.oktobra Vienošanos par Konvencijas par Eiropas patentu piešķiršanu 65.panta piemērošanu un 2000.gada 29.novembra Grozījumiem 1973.gada 5.oktobra Konvencijā par Eiropas patentu piešķiršanu (Eiropas Patentu Konvencija)”. Otrais lasījums.
Ārlietu komisijas vārdā – deputāts Igors Solovjovs.
I.Solovjovs (LSP).
Liels nosaukums... Godātie kolēģi! Ārlietu komisijā nav iesniegts neviens priekšlikums. Tātad es aicinu jūs atbalstīt likumprojektu otrajā, galīgajā, lasījumā komisijas vārdā!
Sēdes vadītāja.
Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 77, pret un atturas – nav. Likums pieņemts. Paldies.
Nākamais darba kārtības jautājums – likumprojekts “Publisko izklaides un svētku pasākumu drošības likums”. Otrais lasījums.
Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vārdā – deputāte Ingrīda Circene.
I.Circene (JL).
Likumprojekts “Publisko izklaides un svētku pasākumu drošības likums”, dokumenta nr.2097. Priekšlikumi likumprojekta otrajam lasījumam – 81 priekšlikums.
1.priekšlikums – Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija atbalstīja.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
I.Circene.
2.priekšlikums – atbalstīts.
Sēdes vadītāja
.
Deputāti neiebilst.
I.Circene.
3.priekšlikums – atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
I.Circene.
4.priekšlikums – atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputātiem iebildumu nav.
I.Circene.
5.priekšlikums – daļēji atbalstīts un iestrādāts 6. – atbildīgās komisijas priekšlikumā.
Sēdes vadītāja
.
Pret 5. un 6.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.
I.Circene.
7.priekšlikums – atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
I.Circene.
8.priekšlikums – atbalstīts.
Sēdes vadītāja
.
Deputāti neiebilst.
I.Circene.
9.priekšlikums – atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputātiem iebildumu nav.
I.Circene.
10.priekšlikums – atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
I.Circene.
11.priekšlikums – atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
I.Circene.
12.priekšlikums – daļēji atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputātiem iebildumu nav.
I.Circene.
Un 13.priekšlikums – atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputātiem iebildumu nav.
I.Circene.
14.priekšlikums – atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
I.Circene.
15.priekšlikums – nav atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputātiem iebildumu nav.
I.Circene.
16.priekšlikums – atbalstīts.
Sēdes vadītāja
.
Deputāti neiebilst.
I.Circene.
17.priekšlikums – atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
I.Circene.
18.priekšlikums – atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
I.Circene.
19.priekšlikums – atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputātiem iebildumu nav.
I.Circene.
20.priekšlikums – atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
I.Circene.
21.priekšlikums – atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
I.Circene.
22.priekšlikums – daļēji atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
I.Circene.
23.priekšlikums – atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
I.Circene.
24.priekšlikums – atbalstīts.
Sēdes vadītāja
.
Deputātiem iebildumu nav.
I.Circene.
25.priekšlikums – atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
I.Circene.
26.priekšlikums – atbalstīts.
Sēdes vadītāja
.
Deputāti neiebilst.
I.Circene.
27.priekšlikums – atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputātiem iebildumu nav.
I.Circene.
28.priekšlikums – atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
I.Circene.
29.priekšlikums – atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
I.Circene.
30.priekšlikums – atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
I.Circene.
31.priekšlikums – atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputātiem iebildumu nav.
I.Circene.
32.priekšlikums – atbalstīts.
Sēdes vadītāja
.
Deputāti neiebilst.
I.Circene.
33.priekšlikums – atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
I.Circene
.
34.priekšlikums – atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
I.Circene.
35.priekšlikums – atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputātiem iebildumu nav.
I.Circene.
36.priekšlikums – atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
I.Circene.
37.priekšlikums – atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
I.Circene.
38.priekšlikums – nav atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputātiem iebildumu nav.
I.Circene.
39.priekšlikums atbalstīts precizētā komisijas redakcijā 40.priekšlikumā.
Sēdes vadītāja.
Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.
I.Circene.
41.priekšlikums – nav atbalstīts.
Sēdes vadītāja
.
Deputāti neiebilst.
I.Circene.
42.priekšlikums – atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
I.Circene
.
43.priekšlikums – atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
I.Circene.
44.priekšlikums – atbalstīts un izteikts komisijas precizētā redakcijā 45.priekšlikumā.
Sēdes vadītāja.
Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.
I.Circene.
46.priekšlikums – atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
I.Circene.
47.priekšlikums – atbalstīts un izteikts komisijas precizētā redakcijā priekšlikumā nr.49.
Sēdes vadītāja.
Pret 47.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.
I.Circene.
48.priekšlikums – nav atbalstīts.
Sēdes vadītāja
.
Deputāti neiebilst.
I.Circene.
49.priekšlikums – atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
I.Circene.
50.priekšlikums – daļēji atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
I.Circene.
51.priekšlikums – atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
I.Circene
.
52.priekšlikums – atbalstīts precizētā redakcijā, iekļaujot 4.panta ceturtajā daļā, priekšlikums nr.17.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
I.Circene.
53.priekšlikums – atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
I.Circene.
54.priekšlikums – atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputātiem iebildumu nav.
I.Circene.
55.priekšlikums – atbalstīts un izteikts precizētā komisijas redakcijā, priekšlikums nr.56.
Sēdes vadītāja.
Deputātiem iebildumu nav.
I.Circene.
56.priekšlikums – atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
I.Circene.
57.priekšlikums – atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
I.Circene.
58.priekšlikums – atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputātiem iebildumu nav.
I.Circene.
59.priekšlikums – atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
I.Circene
.
60.priekšlikums – atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
I.Circene.
61.priekšlikums – atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
I.Circene.
62.priekšlikums – nav atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
I.Circene.
63.priekšlikums – atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
I.Circene.
64.priekšlikums – atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
I.Circene.
65.priekšlikums – atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
I.Circene.
66.priekšlikums – atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
I.Circene.
67.priekšlikums – atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputātiem iebildumu nav.
I.Circene
.
68.priekšlikums – atbalstīts un iekļauts kā 7.punkts 15.pantā.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
I.Circene.
69.priekšlikums – atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputātiem iebildumu nav.
I.Circene.
70.priekšlikums – atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputātiem iebildumu nav.
I.Circene.
71.priekšlikums – atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
I.Circene.
72.priekšlikums – atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
I.Circene.
73.priekšlikums – atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputātiem iebildumu nav.
I.Circene.
74.priekšlikums – atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputātiem iebildumu nav.
I.Circene.
75.priekšlikums – atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
I.Circene
.
77.priekšlikums – atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
I.Circene.
78.priekšlikums – atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
I.Circene.
79.priekšlikums – atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputātiem iebildumu nav.
I.Circene.
80.priekšlikums – atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
I.Circene.
Un 81.priekšlikums – atbalstīts.
Sēdes vadītāja
.
Deputātiem iebildumu nav.
I.Circene.
Lūdzu atbalstīt otrajā lasījumā!
Sēdes vadītāja.
Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 77, pret – 3, neviens deputāts neatturas. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.
Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam.
I.Circene.
11.marts.
Sēdes vadītāja.
Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam – 11.marts. Citu priekšlikumu nav. Paldies.
Nākamais darba kārtības jautājums – likumprojekts “Grozījums Autopārvadājumu likumā”. Pirmais lasījums.
Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā... Cienījamie kolēģi, likumprojekts “Grozījums Autopārvadājumu likumā”, Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā – deputāts Dzintars Jaundžeikars.
Dz.Jaundžeikars (LPP).
Cienījamā priekšsēdētāja! Cienījamie kolēģi! Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija izskatīja Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījums Autopārvadājumu likumā”. Komisija atbalstīja un lūdz pieņemt, atbalstīt arī Saeimu šo likumprojektu pirmajā lasījumā.
Sēdes vadītāja.
Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 74, pret un atturas – nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.
Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!
Dz.Jaundžeikars.
Priekšlikumu iesniegšanas termiņš – 2.marts.
Sēdes vadītāja.
Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam – 2.marts. Paldies.
Nākamais darba kārtības. (No zāles deputāts A.Tolmačovs: “Par termiņu!”) Es atvainojos! Vai deputāts Andris Tolmačovs... Par procedūru? Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātam Andrim Tolmačovam.
A.Tolmačovs
(PCTVL).
9.marts. Tas ir otrais priekšlikums.
Sēdes vadītāja.
Tātad ir divi priekšlikumi. Komisijas priekšlikums – 2.marts, deputāta Andra Tolmačova priekšlikums – 9.marts.
Lūdzu balsojam par tālāko priekšlikumu – tas ir, deputāta Andra Tolmačova priekšlikumu – tātad iesniegšanas termiņš 9.marts. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 17, pret – 63, atturas – 2. Tātad priekšlikuma iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam paliek 2.marts.
Nākamais darba kārtības jautājums – likumprojekts “Grozījumi Meža likumā”. Otrais lasījums.
Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā – deputāte Anna Seile.
A.Seile (TB/LNNK).
Godātie deputāti! Izskatām dokumentu nr.3759.
Iesniegts viens priekšlikums. Priekšlikumu ir iesniedzis finanšu ministrs Spurdziņš. Komisija šo priekšlikumu šoreiz iesaka neatbalstīt, jo likumprojekta koncepcija bija mazliet savādāka. Ministru kabinets iesniedza priekšlikumus, kas saistās ar Eiropas Savienības finansējuma un līdzfinansējuma izmantošanu meža nozarē. Un šis priekšlikums ļoti saistās ar meža zemes privatizācijas un atsavināšanas jautājumiem, un komisija ir nolēmusi šos jautājumus izskatīt pie otra likumprojekta, kurš ir atvērts jau izskatīšanai Saeimā atkārtoti, un tiks skatīts Meža likums.
Un tāpēc komisija noraida finanšu ministra priekšlikumu.
Sēdes vadītāja.
Deputātiem iebildumu nav.
A.Seile.
Paldies! Visi priekšlikumi ir izskatīti.
Sēdes vadītāja.
Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 83, pret un atturas – nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.
Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam.
A.Seile.
Komisija lūdz noteikt par priekšlikumu iesniegšanas termiņu 3.martu.
Sēdes vadītāja.
Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam – 3.marts. Paldies!
Nākamais darba kārtības jautājums – likumprojekts “Finanšu nodrošinājuma likums”. Otrais lasījums.
Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā... Cienījamie kolēģi, likumprojekts “Finanšu nodrošinājuma likums”.
Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā – deputāts Atis Slakteris.
A.Slakteris (TP).
Priekšsēdētājas kundze! Kolēģi! Likumprojekts “Finanšu nodrošinājuma likums”. Ir saņemti 22 priekšlikumi.
1. – Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
A.Slakteris.
2. – Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
A.Slakteris.
3. – Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
A.Slakteris.
4. – Juridiskā biroja priekšlikums. Ir iestrādāts komisijas priekšlikumā nr.5.
Sēdes vadītāja.
Pret 4. un 5.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.
A.Slakteris.
6. – Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
A.Slakteris.
7. – Juridiskā biroja priekšlikums. Iestrādāts komisijas priekšlikumā nr.9.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
A.Slakteris.
Līdzīga situācija ir ar 8.priekšlikumu. Arī tas ir iestrādāts komisijas priekšlikumā nr.9.
Sēdes vadītāja.
Pret 8. un 9.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.
A.Slakteris.
10., 11.priekšlikums. Tie ir Juridiskā biroja priekšlikumi. Ir iestrādāti komisijas priekšlikumā nr.12.
Sēdes vadītāja.
Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.
A.Slakteris.
13. – Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
A.Slakteris.
14. – Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
A.Slakteris.
15. – Juridiskā biroja priekšlikums. Iestrādāts komisijas priekšlikumā, kas ir nr.16.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
A.Slakteris.
17. – Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
A.Slakteris.
18. – Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputātiem iebildumu nav.
A.Slakteris.
19. – Juridiskā biroja priekšlikums. Ir iestrādāts komisijas priekšlikumā nr.20.
Sēdes vadītāja.
Deputātiem iebildumu nav.
A.Slakteris.
21. – Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
A.Slakteris.
22. – Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
A.Slakteris.
Mēs esam izskatījuši visus priekšlikumus. Aicinu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā!
Sēdes vadītāja.
Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 83, pret un atturas – nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.
Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!
A.Slakteris.
4.marts.
Sēdes vadītāja.
Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam – 4.marts. Paldies!
Nākamais darba kārtības jautājums – likumprojekts “Grozījums Finanšu instrumentu tirgus likumā”. Otrais lasījums.
Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā – deputāts Atis Slakteris.
A.Slakteris (TP).
Ir saņemts tikai viens priekšlikums, un tas ir Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.
Sēdes vadītāja.
Deputātiem iebildumu nav.
A.Slakteris.
Aicinu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā!
Sēdes vadītāja
.
Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 79, pret un atturas – nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.
Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!
A.Slakteris.
4.marts.
Sēdes vadītāja.
Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam – 4.marts. Paldies.
Nākamais darba kārtības jautājums – likumprojekts “Grozījums likumā “Par uzņēmumu un uzņēmējsabiedrību maksātnespēju””. Otrais lasījums.
Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā – deputāts Atis Slakteris.
A.Slakteris (TP).
Komisija ir saņēmusi 2 priekšlikumus.
1 – tieslietu ministres Solvitas Āboltiņas priekšlikums, kas nosaka principu, ka aģentūra izvēlas administratoru kandidātus pēc nejaušības principa. Komisija to ir atbalstījusi.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
A.Slakteris.
2. – deputāta Sokolovska priekšlikums, kurš ierosina, ka administrācijas izmaksu aprēķināšanas kārtību nosaka Ministru kabinets. Komisija to nav atbalstījusi. (Starpsauciens: “Balsot!”)
Sēdes vadītāja.
Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Par 2. – deputāta Sokolovska priekšlikumu. Balsošanas režīmu!
A.Slakteris.
Pret... Es atvainojos, es laikam esmu maldinājis Saeimu... Komisija nav atbalstījusi to.
Sēdes vadītāja.
Lūdzu rezultātu! Par – 20, pret – 59, atturas – 2. Priekšlikums nav atbalstīts.
A.Slakteris.
Es atvainojos deputātiem par pārpratumu. Aicinu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā!
Sēdes vadītāja.
Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 75, pret – 3, neviens deputāts neatturas. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.
Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!
A.Slakteris.
4.marts.
Sēdes vadītāja.
Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam – 4.marts. Paldies.
Nākamais darba kārtības jautājums – likumprojekts “Grozījumi likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu””. Otrais lasījums.
Sociālo un darba lietu komisijas vārdā – deputāte Jevgenija Stalidzāne.
J.Stalidzāne (LPP).
Cienījamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu nr.3771. Likumprojekts sagatavots otrajam lasījumam.
1.priekšlikumu ir iesniegusi Labklājības ministrijas parlamentārā sekretāre Dita Lūka. Komisija to ir atbalstījusi.
Sēdes vadītāja.
Deputātiem iebildumu nav.
J.Stalidzāne.
2.priekšlikumu ir iesniegusi Labklājības ministrijas parlamentārā sekretāre. Komisija arī šo priekšlikumu ir atbalstījusi.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
J.Stalidzāne.
3. – arī Labklājības ministrijas parlamentārās sekretāres priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
J.Stalidzāne.
4.priekšlikumu ir iesniegusi deputāte Vasaraudze. Komisija šo priekšlikumu ir atbalstījusi.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
J.Stalidzāne.
5.priekšlikumu ir iesniegusi Labklājības ministrijas parlamentārā sekretāre. Komisija to ir atbalstījusi.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
J.Stalidzāne.
6.priekšlikumu ir iesniegusi Labklājības ministrijas parlamentārā sekretāre. Komisija to ir atbalstījusi.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
J.Stalidzāne.
7. – deputātes Vasaraudzes kundzes priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.
Sēdes vadītāja.
Deputātiem iebildumu nav.
J.Stalidzāne.
8.priekšlikumu ir iesniegusi Labklājības ministrijas parlamentārā sekretāre. Komisija to ir atbalstījusi.
Sēdes vadītāja
.
Deputātiem iebildumu nav.
J.Stalidzāne.
9.priekšlikumu arī ir iesniegusi parlamentārā sekretāre. Komisija to ir atbalstījusi.
Sēdes vadītāja.
Deputātiem iebildumu nav.
J.Stalidzāne.
10.priekšlikums – Labklājības ministrijas parlamentārās sekretāres. Komisija to ir atbalstījusi.
Sēdes vadītāja.
Deputātiem iebildumu nav.
J.Stalidzāne.
11.priekšlikumu ir iesniegusi Labklājības ministrijas parlamentārā sekretāre. Komisija to ir atbalstījusi.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
J.Stalidzāne.
12.priekšlikumu ir iesniegusi Labklājības ministrijas parlamentārā sekretāre. Komisija to ir atbalstījusi.
Sēdes vadītāja.
Deputātiem iebildumu nav.
J.Stalidzāne.
13.priekšlikums arī ir Labklājības ministrijas parlamentārās sekretāres priekšlikums.
Sēdes vadītāja.
Komisija to ir atbalstījusi.
J.Stalidzāne.
14.priekšlikums – Labklājības ministrijas parlamentārās sekretāres priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
J.Stalidzāne.
15.priekšlikums ir Labklājības ministrijas parlamentārās sekretāres priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
J.Stalidzāne.
16.priekšlikums – deputātes Vasaraudzes priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.
Sēdes vadītāja
.
Deputātiem iebildumu nav.
J.Stalidzāne.
17.priekšlikums – deputātes Vasaraudzes priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
J.Stalidzāne.
18.priekšlikums ir Labklājības ministrijas parlamentārās sekretāres priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
J.Stalidzāne.
19.priekšlikums ir deputātes Vasaraudzes priekšlikums. Komisija šo priekšlikumu ir atbalstījusi.
Sēdes vadītāja.
Deputātiem iebildumu nav.
J.Stalidzāne.
20.priekšlikumu ir sagatavojusi Labklājības ministrijas parlamentārā sekretāre. Komisija to ir atbalstījusi.
Sēdes vadītāja.
Deputātiem iebildumu nav.
J.Stalidzāne.
21.priekšlikums ir Labklājības ministrijas parlamentārās sekretāres priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.
Sēdes vadītāja.
Deputāti neiebilst.
J.Stalidzāne
.
22.priekšlikums ir deputātes Vasaraudzes priekšlikums. Šo priekšlikumu komisija ir atbalstījusi, iestrādājot pārejas noteikumos kā 29.punktu.
Sēdes vadītāja.
Deputātiem iebildumu nav.
J.Stalidzāne.
Līdz ar to komisija arī ir lēmusi atbalstīt šo likumprojektu otrajā lasījumā.
Sēdes vadītāja.
Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 84, pret un atturas – nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.
Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!
J.Stalidzāne.
Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam – 1.marts.
Sēdes vadītāja.
Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam – 1.marts. Paldies.
Nākamais darba kārtības jautājums – likumprojekts “Grozījums likumā “Par pilsētas domes, rajona padomes, novada domes un pagasta padomes deputāta statusu”. Pirmais lasījums.
Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vārdā – deputāts Jānis Lagzdiņš.
J.Lagzdiņš
(TP).
Godātie kolēģi deputāti! Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija ir izstrādājusi nelielus grozījumus likumā “Par pilsētas domes, rajona padomes, novada domes un pagasta padomes deputāta statusu”. Minētie grozījumi ir nepieciešami, lai saskaņotu pirms neilga laika pieņemtos grozījumus Pašvaldību likumā ar minēto likumu, tātad statusa likumu. Mēs esam saņēmuši pozitīvu atzinumu no Pašvaldību savienības. Aicinātu atbalstīt Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas izstrādātos grozījumus. Bet, pirms mēs balsojam, komisijas vārdā es gribētu ierosināt noteikt steidzamību minētajam likumprojektam.
Sēdes vadītāja.
Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 74, pret – 1, atturas – 6. Likumprojekts par steidzamu atzīts.
Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 70, pret – 6, neviens deputāts neatturas. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.
Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un izskatīšanas laiku otrajā lasījumā!
J.Lagzdiņš.
Komisijas vārdā aicinu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu 28.februāri un izskatīšanas dienu – 3.martu.
Sēdes vadītāja.
Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš 28.februāris. Izskatīšana 3.marta sēdē. Paldies.
Nākamais darba kārtības jautājums – likumprojekts “Valsts un pašvaldību īpašuma privatizācijas un privatizācijas sertifikātu izmantošanas pabeigšanas likums”. Pirmais lasījums.
Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā – deputāts Dzintars Zaķis.
Dz.Zaķis (JL).
Cienījamā priekšsēdētāja! Godājamie kolēģi! Tātad Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija savā sēdē ir izskatījusi likumprojektu “Valsts un pašvaldību īpašuma privatizācijas un privatizācijas sertifikātu izmantošanas pabeigšanas likums”. Un aicina šo likumprojektu atzīt par steidzamu.
Sēdes vadītāja.
Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 65, pret – nav, atturas – 18. Likumprojekts par steidzamu atzīts.
Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 67, pret – nav, atturas – 15. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.
Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un izskatīšanas laiku otrajā lasījumā!
Dz.Zaķis.
Priekšlikumu iesniegšanas termiņš – 9.marts, izskatīšana – 17.marts.
Sēdes vadītāja.
Citu priekšlikumu nav. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš – šā gada 9.marts, izskatīšana – 17.marta sēdē. Paldies.
Cienījamie kolēģi! Līdz ar to visi darba kārtības jautājumi ir izskatīti.
Saeimas Prezidijs ir saņēmis frakcijas “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK deputātu Grīnblata, Rasnača, Seiles, Tabūna un Kalniņa jautājumu izglītības un zinātnes ministrei Inai Druvietei par domrakstu konkursu. Jautājums tiks nodots ministrei.
Cienījamie kolēģi! Lūdzu reģistrēties ar reģistrācijas kartēm! Lūdzu zvanu! Reģistrācijas režīmu!
Kamēr tiek sagatavoti reģistrācijas rezultāti, vārds paziņojumam deputātam Aleksandram Kiršteinam.
A.Kiršteins (TP).
Godājamie Ārlietu komisijas kolēģi! Tūliņ pēc 5 minūtēm lūdzu uz Ārlietu komisijas sēdi Ārlietu komisijas telpās! Paldies.
Sēdes vadītāja.
Vārds paziņojumam deputātei Jevgenijai Stalidzānei.
J.Stalidzāne (LPP).
Cienījamie kolēģi deputāti! Sociālo un darba lietu komisijas locekļi! Pulksten 12.15 – Sociālo un darba lietu komisijā sēde.
Sēdes vadītāja
.
Vārds paziņojumam deputātam Staņislavam Šķesteram.
S.Šķesters (ZZS).
Lūgtu Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas deputātus uz sēdi.
Sēdes vadītāja.
Vārds paziņojumam deputātam Jānim Strazdiņam.
J.Strazdiņš (ZZS).
Cienītie Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas locekļi! Mums ir sēde pulksten 12.30 komisijas telpās.
Sēdes vadītāja.
Vārds paziņojumam deputātam Guntim Bērziņam.
G.Bērziņš (JL).
Godātie kolēģi! Neformālā darba grupa par komunisma un totalitārisma nosodīšanu – lūdzu satikties pulksten 13.30 Cilvēktiesību un Sabiedrisko lietu komisijas telpās. Paldies.
Sēdes vadītāja.
Vārds paziņojumam Saeimas sekretāram Jānim Šmitam.
J.Šmits (Saeimas sekretārs).
Godātie kolēģi! Frakcijas padomes sēde – pēc 20 minūtēm Sarkanajā zālē. Paldies.
Sēdes vadītāja
.
Lūdzu Saeimas sekretāra biedrei nolasīt reģistrācijas rezultātus.
I.Rībena (Saeimas sekretāra biedre).
Cienījamie kolēģi! Bērziņš Guntis... ir... Škapars Ēriks, Kalniņš Pēteris, Škapars Jānis, Ceriņa Māra, Kiršteins Aleksandrs... ir... Klementjevs Andrejs, Krištopans Vilis... arī nav... Jaundžeikars Dzintars, Liepiņa Liene, Ozoliņš Leopolds... ir... Peters Krišjānis.... nav... Pietkevičs Mihails, Ģīlis Valdis, Pliners Jakovs... jā... Ribakovs Ivans, Segliņš Mareks, Seile Anna... jā... Stalidzāne Jevgenija... arī ir... Strēlis Kārlis... ir... Feldmane Inta, Vidavskis Aleksejs.
Paldies.
Sēdes vadītāja.
Cienījamie kolēģi! Līdz ar to Saeimas 24.februāra sēde ir beigusies. Paldies!

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!