Ministru kabineta 4. jūlija sēdē
Kārtējā valdības sēdē pieņēma zināšanai pārskatu par Korupcijas novēršanas padomes darbību .
Ministru kabinets akceptēja koncepciju par tiesas piesēdētāju institūcijas reformu .
Valdība akceptēja un nosūtīja izskatīšanai Saeimā likumprojektu "Par Eiropas Padomes Attīstības bankas līgumu" . Līgums noteiks kārtību, kādā valsts var kļūt par Bankas dalībvalsti un kādā valstij ir jāveic dalībmaksu iemaksas. Tas noteiks bankas darbības mērķus un administrēšanas un uzraudzības kārtību, kā arī aizdevumu piešķiršanas un investīciju veikšanas kārtību.
Akceptēts likumprojekts "Par Vispārējā līguma par Eiropas Padomes privilēģijām un imunitātēm Trešo protokolu" . Tas noteiks Eiropas Padomes Nacionālo bēgļu fonda tiesības, imunitātes un pilnvaras, kā arī tā aktīvu, ienākumu un cita veida īpašuma atbrīvošanu no nodokļa atlikšanu.
Ministru kabinets akceptēja noteikumus "Pasažieru starptautisko autopārvadājumu organizēšanas un veikšanas, maršrutu atklāšanas, grozīšanas, slēgšanas un starptautiskajos līgumos paredzēto atļauju izsniegšanas kārtība" .
Valdība akceptēja grozījumus Ministru kabineta 1996.gada 26.novembra noteikumos Nr.439 "Kuģu aģentu darbības noteikumi" . Grozījumi nepieciešami sakarā ar grozījumiem likumā "Par ostām", kas paredz kuģu aģentu darbības licencēšanas atcelšanu.
Ministru kabinets akceptēja rīkojumu "Par likvidētā valsts uzņēmuma "Rīgas porcelāns" muzeja porcelāna kolekcijas nodošanu Rīgas pilsētas īpašumā" . Tas paredz atļaut Privatizācijas aģentūrai nodot bez atlīdzības Rīgas pilsētas īpašumā likvidētā valsts uzņēmuma "Rīgas porcelāns" muzeja porcelāna kolekciju iekļaušanai Nacionālā muzeju krājumā.
Akceptēts rīkojums "Par maksātnespējīgās likvidējamās akciju sabiedrības "Rīgas dīzelis" bijušo darbinieku prasījumu apmierināšanu" .
Valdība akceptēja rīkojumu "Par Ministru kabineta 1994.gada 14.jūnija lēmuma Nr.92 "Par Latvijas Republikas valdības un Krievijas Federācijas valdības pagaidu vienošanos par vienkāršotu kārtību, kādā pierobežas teritorijas iedzīvotāji šķērso Latvijas un Krievijas robežlīniju" atzīšanu par spēku zaudējušu" .
Akceptēti noteikumi "Kārtība, kādā nokavētajiem valsts budžetā ieskaitāmajiem nodokļu maksājumiem samazināma iepriekš aprēķinātā nokavējuma nauda un kādā atceļams lēmums par nokavēto nodokļu maksājumu samaksas termiņu pagarināšanu" .
Akceptēts grozījums Ministru kabineta 1999.gada 8.septembra rīkojumā Nr.430 "Par Latvijas Republikas austrumu robežas atjaunošanas kontroles komisiju" .
Ministru kabinets akceptēja rīkojumu "Par Latvijas Nacionālo akreditācijas padomi" .
Akceptēts grozījums Ministru kabineta 1997.gada 10.septembra rīkojumā Nr.460 "Par Rīgas pilsētas atkritumu izgāztuves sanācijas un darbības turpināšanas projekta vadības komiteju" .
Ministru kabinets pieņēma zināšanai informāciju par valsts budžeta izpildi 2000.gada maijā .
Pieņemta zināšanai informācija par elektroenerģijas sektora attīstības plānu un rīcības plānu privatizējamās valsts akciju sabiedrības "Latvenergo" privatizācijai .
Ministru kabinets akceptēja noteikumus "Kārtība, kādā bērns šķērso Latvijas Republikas valsts robežu" . Tajos noteikta kārtība un dots detalizēts dokumentu uzskaitījums, kas jāuzrāda bērnam un viņu pavadošajām personām, lai bērns varētu izceļot no Latvijas.
Valdība akceptēja precizēto Lauksaimniecības subsīdiju valsts programmu 2000.gadam .
Pieņemta zināšanai informācija par Ministru kabineta 1999.gada 16.novembra sēdes protokollēmuma (prot. Nr.63, 17.§) "Par valsts akciju sabiedrības "Latvijas dzelzceļš" restrukturizācijas gaitu un Pasažieru pārvadājumu koncepciju" 4. un 5.punkta izpildi .
Valdība pieņēma zināšanai ministriju un centrālo valsts iestāžu priekšlikumus valsts pamatbudžeta bāzes izdevumu 2001.-2003.gadam palielināšanai un pamatos akceptēja ministriju un centrālo valsts iestāžu valsts pamatbudžeta izdevumu mērķa griestus un valsts speciālā budžeta galvenos finansiālos rādītājus 2001.–2003.gadam, izņemot Labklājības ministrijas valsts pamatbudžeta izdevumu mērķa griestus. Valdība nolēma samazināt 2001.gadā visām ministrijām un centrālajām valsts iestādēm valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu apjomu par 1 procentu. Ministrijām un centrālajām valsts iestādēm uzdots pārskatīt maksas pakalpojumiem un citiem pašu ieņēmumiem plānoto līdzekļu apjomu un paredzēt, ka tie netiek noteikti zemākā līmenī par faktiskajiem pašu ieņēmumiem 2000.gadā. Attiecīgi precizēti aprēķini līdz 10.jūlijam jāiesniedz Finansu ministrijā. Atbalstīts priekšlikums ministriju un centrālo valsts iestāžu valsts pamatbudžeta izdevumu mērķa griestos neparedzēt izdevumus automašīnu un mēbeļu iegādei un remontdarbu veikšanai, kā arī apturēt finansējumu minētajiem mērķiem 2000.gadā, ja pēc stāvokļa 2000.gada 5.jūlijā nav jau noslēgti attiecīgi līgumi. Šo prasību nolemts neattiecināt uz Aizsardzības ministriju un Iekšlietu ministrijas operatīvo transportlīdzekļu iegādi. Ministriem uzdots nodrošināt ar integrāciju Eiropas Savienībā saistīto uzdevumu prioritāti ministriju pasākumu plānos. Precizētos ministriju un centrālo valsts iestāžu valsts pamatbudžeta izdevumu mērķa griestus nolemts izskatīt Ministru kabineta 18.jūlija sēdē vienlaikus ar budžeta projekta sagatavošanas procesā vēl neatrisinātajiem jautājumiem un jautājumu par integrācijai Eiropas Savienībā veicamo pasākumu prioritātēm. Paredzams, ka jautājumu turpinās izskatīt pēc divām nedēļām.
Valdība izdarīja grozījumus Ministru kabineta 2000.gada 15.februāra sēdes protokollēmumā (prot. Nr.8, 39.§) "Noteikumi par 2000.gada valsts pamatbudžeta programmas "Pedagogu darba samaksas reforma" izdevumu sadalījumu pa ministriju (centrālo valsts iestāžu) un pašvaldību programmām un apakšprogrammām" un aizstāja 6.punktā skaitli un vārdu "1.maijam" ar skaitli un vārdu "14.septembrim". Izglītības un zinātnes ministram Kārlim Greiškalnam uzdots līdz 1.augustam iesniegt izskatīšanai Ministru kabineta sēdē jautājumu par skolotāju darba algas paaugstināšanu un izglītības reformas gaitu. Par pedagogu darba samaksu paredzēts spriest 8.augustā.
Valdība pieņēma zināšanai informāciju par pasākumu plānu uzņēmējdarbības vides uzlabošanai . Lai nodrošinātu pasākumu plāna uzņēmējdarbības vides uzlabošanai izpildi, līdz 15.augustam jāiesniedz izskatīšanai Ministru kabinetā: Ekonomikas ministrijai (kopīgi ar ieinteresētajām ministrijām precizēti pasākumu plānā minēto uzdevumu termiņi, kuru izpilde iepriekš noteiktajā termiņā nav bijusi iespējama objektīvu iemeslu dēļ; ministrijām, kuras pasākumu plānā minētos uzdevumus bez attaisnojošiem iemesliem nav izpildījušas noteiktajos termiņos — noteiktā kārtībā saskaņoti nepieciešamo tiesību aktu projekti.
Pieņemts zināšanai iesniegtās valsts programmas "Sabiedrības integrācija Latvijā" īsais variants . Valsts programmas īsā varianta sadaļā "Īstenošanas mehānismi" paredzēts, ka tiek izveidots Sabiedrības integrācijas fonds (atbilstoši likumā noteiktajam Kultūrkapitāla fonda modelim), konsultatīvā padome un valde, kuras sastāvā ir pārstāvis no katras ministrijas. Valsts programmu nolemts turpināt izskatīt Ministru kabineta sēdē pēc tam, kad Koalīcijas padome būs izskatījusi jautājumu par valsts programmas izpildi koordinējošo institūciju.
Pieņemta zināšanai informācija par valsts atbalstu muzejam un dokumentācijas centram "Ebreji Latvijā" . Plānojot valsts budžetu 2001.gadam, nolemts paredzēt 12000 latu programmas "Latviešu un ebreju sadarbības tradīcijas" un programmas "Holokausta vēsture, pētniecība, piemiņa" īstenošanai. Kultūras ministrijai saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem par valsts pārvaldes kompetences deleģēšanu pilnvarotajām institūcijām uzdots noslēgt līgumu ar muzeju un dokumentācijas centru "Ebreji Latvijā" par programmas "Latviešu un ebreju sadarbības tradīcijas" un programmas "Holokausta vēsture, pētniecība, piemiņa" īstenošanu.
Valdība izskatīja konceptuālo jautājumu par ģimenes valsts pabalsta izmaksas principu grozīšanu . Labklājības ministrijai uzdots sagatavot un noteiktā kārtībā iesniegt Ministru kabinetā likumprojektu "Grozījumi likumā "Par sociālo palīdzību"", paredzot grozījumu pārejas noteikumos par likuma "Par sociālo palīdzību" 17.panta septītās daļas spēkā stāšanās laiku.
Pieņemta zināšanai Kultūras ministrijas iesniegtā informācija par Eiropas kultūras mēneša rīkošanu . Kultūras ministrijai uzdots līdz 10.augustam iesniegt Ministru kabinetā programmas, kas Eiropas kultūras mēneša rīkošanas ietvaros īstenojamas 2000. un 2001.gadā.
Valdības preses departaments