• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Saeima
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Saeimas pieņemtos un Valsts prezidenta izsludinātos likumus. Likumi stājas spēkā četrpadsmitajā dienā pēc izsludināšanas, ja likumā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Saeimas pieņemtos vispārējas nozīmes lēmumus. Lēmumi stājas spēkā to pieņemšanas brīdī;
  • Saeimas sēžu stenogrammas un rakstveidā sniegtās atbildes uz deputātu jautājumiem;
  • Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisiju galaziņojumus.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Saeimas 2013. gada 3. oktobra stenogramma "Latvijas Republikas 11.Saeimas rudens sesijas piektā sēde 2013.gada 3.oktobrī". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 9.10.2013., Nr. 197 https://www.vestnesis.lv/op/2013/197.1

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Saeimas sēdes stenogramma

Atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem 2013.gada 3.oktobrī

Vēl šajā numurā

09.10.2013., Nr. 197

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Saeima

Veids: stenogramma

Pieņemts: 03.10.2013.

OP numurs: 2013/197.1

2013/197.1
RĪKI

Saeimas sēdes stenogramma

Latvijas Republikas 11.Saeimas rudens sesijas piektā sēde 2013.gada 3.oktobrī

Sēdi vada Latvijas Republikas 11.Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

Sēdes vadītāja. Labrīt, cienījamie kolēģi! Lūdzu, ieņemiet vietas! Sākam Saeimas 3.oktobra sēdi.

Pirms mēs sākam izskatīt apstiprināto sēdes darba kārtību, informēju jūs, ka mums ir iesniegtas iespējamas izmaiņas saistībā ar 46 darba kārtības jautājumiem. Četrdesmit trīs likumprojektus ir iesniedzis Ministru kabinets, un tā ir budžeta likumprojektu pakete, kuru Ministru prezidents lūdz iekļaut 3.oktobra sēdes darba kārtībā. Es lūdzu jūsu piekrišanu iekļaut tos darba kārtībā kā vienotu paketi. Kad mēs iekļausim tos darba kārtībā, tad par katru no likumprojektiem, par to nodošanu komisijām varēs runāt "par" vai "pret" un par katru no tiem varēs pieprasīt balsojumu – tātad balsot atsevišķi. Taču, lai ekonomētu laiku, jums ir izdalīta visa šī pakete – tātad 43 likumprojekti. Vai deputātiem ir iebildumi? (Starpsaucieni: "Nav!") Deputātiem nav iebildumu.

Ir piedāvātas vēl trīs izmaiņas. Deputāts Klāvs Olšteins ir lūdzis piešķirt viņam neapmaksātu atvaļinājumu šā gada 3.oktobrī, ko Saeimas Prezidijs ir arī piešķīris, bet, tā kā par to ir jāziņo, tad tas ir iekļaujams šīsdienas sēdes darba kārtībā.

Vēl desmit deputāti – Zaķis, Latkovskis, Smiltēns, Valainis, Ozoliņš, Ašeradens, Reirs un citi – lūdz izdarīt izmaiņas 3.oktobra sēdes darba kārtībā un iekļaut tajā Saeimas lēmuma projektu "Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta "Grozījumi Imigrācijas likumā" (Nr.640/Lp11) otrajam lasījumam", nosakot to līdz š.g. 10.oktobrim". Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība grozīta. Lēmuma projekts tajā ir iekļauts.

Un pieci deputāti – Zaķis, Ašeradens, Latkovskis, Druviete un Kārkliņa – lūdz izdarīt izmaiņas 3.oktobra sēdes darba kārtībā un svītrot no tās likumprojektu "Grozījumi Autopārvadājumu likumā", un iekļaut to 10.oktobra sēdes darba kārtībā. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem ir iebildumi.

Lūdzu zvanu! Balsosim par to, lai izdarītu izmaiņas 3.oktobra sēdes darba kārtībā un svītrotu no tās likumprojektu "Grozījumi Autopārvadājumu likumā", un iekļautu to 10.oktobra sēdes darba kārtībā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 71, pret – 9, atturas – nav. Tātad darba kārtība grozīta, likumprojekts no sēdes darba kārtības svītrots un iekļauts nākamās nedēļas sēdes darba kārtībā.

Sākam izskatīt sēdes grozīto darba kārtību.

Tātad pieci deputāti – Cilinskis, Bērziņš, Poriņa, Parādnieks un Laizāne – ir iesnieguši lūgumu izsludināt 30 minūšu pārtraukumu Saeimas 3.oktobra kārtējā sēdē. Vai jūs to lūdzat izsludināt tūlīt? (No zāles dep. E.Cilinskis un G.Bērziņš: "Tūlīt!") Vai deputātiem ir iebildumi pret to, ka tiek... Deputātiem ir iebildumi.

Lūdzu zvanu! Balsosim par to, lai pēc piecu deputātu iesnieguma izsludinātu 30 minūšu ilgu pārtraukumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 15, pret – 43, atturas – 3. Šis priekšlikums netiek apmierināts – pārtraukums netiek izsludināts.

Turpinām sēdi.

Saeimas Prezidijs ierosina Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas izstrādāto likumprojektu "Grozījumi likumā "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā"" nodot Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots. (No zāles: "Balsot!") Balsot?

Vai deputāts Pimenovs vēlas runāt "par" vai "pret"?

Lūdzu zvanu! Balsosim par to, lai Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas izstrādāto likumprojektu "Grozījumi likumā "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā"" nodotu Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 81, pret – nav, atturas – 2. Likumprojekts komisijai nodots. Paldies.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta izstrādāto likumprojektu "Par valsts budžetu 2014.gadam" nodot visām komisijām un noteikt, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija.

"Pret" pieteicies runāt deputāts Igors Pimenovs.

I.Pimenovs (SC).

Labdien! Cienījamais Prezidij! Godātie deputāti! Mēs saņēmām budžeta paketi otrdien vakarā, un deputātiem bija atvēlēta viena darba diena, lai iepazītos ar 46 likumprojektiem. Mēs uzskatām, ka tas ir gan nepieklājīgi attiecībā pret opozīcijas deputātiem, kuriem nebija iespējas iepazīties ar šiem dokumentiem savlaicīgi, gan arī augstprātīgi pret opozīcijas deputātiem – un ne tikai pret viņiem, bet arī pret vēlētājiem, kuri viņus ievēlēja Saeimā. Jau nosaukto iemeslu dēļ budžeta pakete ir izpelnījusies neuzticību.

Ar šo varētu noslēgt savu uzstāšanos, tomēr pirmajam budžeta vērtējumam ir jābūt izteiktam kaut vai tāpēc, ka vakar Ministru prezidents un finanšu ministrs kopā ar savas nozares vadošo komandu uzstājās Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā ar labi sagatavotu nākamā gada valsts budžeta prezentāciju, un vismaz komisijas locekļiem bija iespēja iepazīties ar dokumentu no pirmavota.

Ir piepildījies opozīcijas paredzējums, ka līdz ar Fiskālās disciplīnas likuma pieņemšanu galīgi noformēsies Latvijas ekonomikas pārvaldīšanas konstrukcija. Proti, nevis ekonomikas attīstības politika nosaka budžeta politiku, bet – gluži otrādi! – budžeta politika nosaka ekonomikas attīstības iespējas, un rezultāts ir tas, ka Nacionālā attīstības plāna prioritāte – ir runa par ekonomisko izrāvienu! – ir atstāta novārtā. Tas ir pirmkārt, kāpēc nevar piekrist budžeta likumprojektam un to pavadošajiem likumprojektiem.

Otrkārt. Ieskats, ka nodoklis ir fiskāls instruments, joprojām dominē nākamā gada budžeta paketes likumprojektos, ar kuriem groza nodokļu likmes. Tas, ka nodoklis ir arī uzņēmēju aktivitātes motivācijas līdzeklis, izskatās, ir aizmirsts. Īpaši drūma ir šī ekonomiskā aprobežotība Latvijā – valstī, kura labprātīgi kā Eiropas pirmrindniece atteikusies no patstāvīgas fiskālās politikas un, pārņemot eiro, ir gatava pārvilkt krustu savai monetārajai politikai.

Treškārt. Kaut gan budžeta pamatojumā ir pieminēts ārējās tirdzniecības bilances deficīts, šis gadu ilgais importa pārsvars pār eksportu joprojām nav apzināts... nav atzīts par Latvijas ekonomikas kliedzošās problēmas – ekonomikas zemās konkurētspējas – apliecinājumu. Īpaši uztraucošs šis rādītājs kļūst Latvijai, kura stājas eirozonā. Neviena – atkārtoju, neviena! – Eiropas Savienības dalībvalsts, kura iestājusies eirozonā, ar šādiem rādītājiem savulaik nevarēja izturēt konkurenci ar privātsektoru un agri vai vēlu nokļuva nopietnās problēmās. Es gribu atgādināt, ka tieši tāpēc gan Spānijai, gan Īrijai, gan Grieķijai, gan Itālijai, gan daļēji arī Portugālei sākās problēmas, kas beidzās ar bankrotiem un bezdarbu, – tātad problēmas, kas saistītas ar diviem "b".

Ceturtkārt. Ienākumu nevienlīdzības mazināšana, šķiet, nogrimusi koalīcijas batālijās. Par progresivitātes principu runāja vairāki politiķi, un es biju vispār sajūsmā, kad jūlijā izlasīju portālā "Delfi" Roberta Zīles viedokli par to, ka pienācis laiks tomēr mazināt Latvijas Republikā ienākumu nevienlīdzību. Diemžēl šis princips patiesībā tika noraidīts vakardien prezentācijas laikā; tā tas izrietēja tieši no Ministru prezidenta teiktā.

Es gribu atgādināt, ka starptautiskais Džini koeficients jeb ienākumu nevienlīdzības koeficients Latvijā ir viens no visaugstākajiem Eiropas Savienībā, un progresivitāte patiesībā nav piemērota nevienā no nodokļiem, kas ir izmantoti Latvijas Republikā. Uz šā fona algu palielinājumi publiskā sektora darbiniekiem, kas ieplānoti budžeta projektā, izskatās kā bonuss pēc skarbās taupības politikas sagurušai tautai, kura to jau sen ir pārgaidījusies. Un tāpēc jāatzīmē, ka Saeimas Prezidija priekšsēdētājas Āboltiņas kundzes norādījums, kurš izskanēja aizvakar, stāvot klāt Reira kungam, kurš pārņēma budžeta portfeli no finanšu ministra, tiešām ir īstajā laikā un īstajā vietā. Mūsu priekšsēdētāja brīdināja un norādīja uz to, ka ir ļoti svarīgi, lai nākamā gada, priekšvēlēšanu gada, budžets neiegūtu politisku nokrāsu. Vēlreiz saku: patiesi īstajā laikā un īstajā vietā!

Un es līdz ar to atkal gribētu pateikt tā, ka šo iemeslu dēļ Politisko partiju apvienības "Saskaņas Centrs" frakcija nevar atbalstīt šo likumprojektu, un mēs aicinām arī pārējos deputātus to nedarīt.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

"Par" pieteicies runāt deputāts Jānis Reirs.

J.Reirs (VIENOTĪBA).

Augsti godātā priekšsēdētājas kundze, godātie kolēģi! Es gribu aicināt šo budžetu nodot mūsu komisijai un arī visām pārējām Saeimas komisijām, jo tieši tāds mērķis arī ir sadaļai par likumprojektu nodošanu izskatīšanai.

Pirmais lasījums ir plānots pēc divām nedēļām, tātad visiem kolēģiem būs iespēja iepazīties ar šo likumprojektu – divu nedēļu laikā izskatīt visus "par" un visus "pret", kā arī sagatavot priekšlikumus. Priekšlikumus ir iespējams sagatavot jau tagad.

Šis budžets mūsu Saeimā ir jau trešais – trešais ikgadējais budžets, un mēs esam divus ārkārtas budžetus jau pieņēmuši.

Šis ir pirmais budžets, kas radīs iespaidu, pozitīvu iespaidu, visai sabiedrībai. Katrs cilvēks izjutīs savā maciņā šī budžeta iespaidu, nevis tā, kā tas bija 2010.gadā vai 2011.gadā, kad tas bija ar negatīvu zīmi. Savukārt šis budžets ir tas, kura iespaids būs pozitīvs, jo viena no tā prioritātēm būs nevienlīdzības mazināšana, un tāpēc tiek turpināts darbaspēka nodokļa samazinājums nevis noteiktajā... iepriekš noteiktajā kārtībā, kad visiem lineāri samazināja... arī lielo ieņēmumu īpašniekiem, lielo algu īpašniekiem, bet samazinājums tiek veikts daļēji visiem. Sociālais nodoklis tiek samazināts, un tieši maznodrošinātajiem līdz ar neapliekamo minimumu – un tas ir ļoti svarīgi! – par bērniem un apgādībā esošiem tiek panākts tas, ka naudas cilvēkiem ar mazākiem ieņēmumiem paliks vairāk, pat nepaaugstinot algas, kas ir vērojams, piemēram, daudzos privātuzņēmumos.

Ļoti svarīga programma ir algu izlīdzināšanas programma, tieši lai mainītu Džini koeficientu.

Šis ir pirmais budžets, kurā pēc krīzes tiek pielikts atalgojums ļoti plašam cilvēku lokam: piemēram, mediķiem tiks iestrādāts pakalpojumu grozā 10 procentu algas pielikums, skolotājiem, ceturtās un piektās kategorijas skolotājiem, tiks paaugstināts jau pagājušajā gadā paaugstinātais atalgojums, un arī trešās kategorijas skolotāji tiks pie lielāka atalgojuma, policijas darbiniekiem gan paredzēts miljons algu izlīdzināšanai, gan arī paredzēti vairāk nekā pieci miljoni līdzekļu, lai palielinātu atalgojumu un uzlabotu sociālās garantijas.

Ļoti nozīmīgi ir strādāts arī pie demogrāfisko rādītāju uzlabošanas un ar to saistīto problēmu risināšanas, tiek turpināts pagājušajā gadā iesāktais kurss. Un ļoti svarīgi ir tas, ka mēs esam turpinājuši mūsu valsts izaugsmes nodrošināšanu šajā budžetā.

Un es gribu atgādināt, ka plānotā izaugsme šim gadam bija 3,6 procenti, pēc korekcijām ir 4,2 procenti. Un es gribu atgādināt, kolēģi, ka šī ir vislielākā izaugsme Eiropas Savienībā. Visas valstis savu izaugsmi ir koriģējušas uz leju, neviena valsts Eiropā nav samazinājusi darbaspēka nodokļus. Neviena valsts nav palielinājusi prognozes nākamā gada budžetam. Un mēs arī nākamā gada budžetu plānojam ar korekciju 4,2 procenti.

Skaidrs, ka mēs varbūt vēlētos lielāku izaugsmi, bet lielāka izaugsme nesabalansētā ekonomikā noved pie tā, kas notika ar mums 2008.gadā.

Kolēģi! Es uzskatu, ka budžets ir ļoti labs (No zāles dep. A.Bērziņš: "Ļoti labs! Tāda nav bijis!" Smiekli, starpsaucieni.), budžets ir bez (Starpsaucieni.)... budžetā nav trūkumu, vadoties pēc tā viedokļu daudzuma, kas mums ir pieejams, un es uzskatu, ka, Saeimā diskutējot, mēs varam šo labo budžetu vēl tikai uzlabot.

Kolēģi! Lūdzu atbalstīt budžeta un arī visu budžeta paketes dokumentu – 41 dokumenta –, kā arī vidējā termiņa budžeta nodošanu komisijām.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Viens deputāts ir runājis "par", viens – "pret". Lēmums jāpieņem balsojot.

Lūdzu zvanu! Balsosim par to, lai Ministru kabineta iesniegto likumprojektu "Par valsts budžetu 2014.gadam" nodotu visām komisijām, nosakot, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 54, pret – 2, atturas – 24. Likumprojekts komisijām nodots. Paldies.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu "Par vidēja termiņa budžeta ietvaru 2014., 2015. un 2016.gadam" nodot visām Saeimas komisijām, nosakot, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu "Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā" nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Juridiskajai komisijai, nosakot, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu "Grozījumi Komerclikumā" nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai, nosakot, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu "Grozījumi Komercķīlas likumā" nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Juridiskajai komisijai, nosakot, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu "Grozījumi Biedrību un nodibinājumu likumā" nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai, nosakot, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu "Grozījumi Politisko partiju likumā" nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai, nosakot, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu "Grozījums Informācijas tehnoloģiju drošības likumā" nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai, nosakot, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu "Grozījumi Pievienotās vērtības nodokļa likumā" nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu "Grozījumi likumā "Par akcīzes nodokli"" nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija.

Runāt pieteicies deputāts Raimonds Vējonis.

R.Vējonis (ZZS).

Cienījamā Saeimas spīkere! Kolēģi! Jāteic, ka pēdējā pusotra gada laikā autogāzes nozare ir sākusi attīstīties, ir pieaudzis pieprasījums pēc autogāzes. Un, protams, rodas jautājums – kāpēc tas ir noticis?

Man kā cilvēkam, kas darbojies vides sektorā, protams, būtu patīkami dzirdēt argumentus, ka tas ir tāpēc, ka tas ir videi draudzīgāks... videi draudzīgāka degviela, jo ir mazāk izmešu, nav sēra, nav aldehīdu, nav kvēpu, un līdz ar to ir mazāks gaisa piesārņojums... Nu šie varbūt arī nav tie svarīgākie argumenti, kāpēc izvēlas autogāzi. Autogāzi izvēlas tāpēc, ka tā ir lētāka. Tas liecina par to, ka tā Latvijas sabiedrības daļa –un tā ir ļoti liela! –, kurai ir mazi ieņēmumi, izvēlas šo degvielu, lai varētu sabalansēt savus izdevumus.

To dara arī uzņēmumi, arī lielie uzņēmumi, piemēram, Baltic Taxi, un šāda nodokļa paaugstināšana tam gadā radīs vairāk nekā 30 tūkstošu latu lielus zaudējumus. Manuprāt, virzot šos priekšlikumus nodokļa palielināšanai, nav izvērtēta visa to ietekme uz tautsaimniecību, jo citas valstis vispār autogāzei piemēro nulto likmi, piemēram, Somija un Beļģija. Mēs mēģinām to celt. Pat kaimiņiem igauņiem ir mazāks nodoklis.

Tāpēc es aicinu neatbalstīt šā nodokļa paaugstināšanu.

Sēdes vadītāja. Paldies.

"Par" pieteicies runāt deputāts Jānis Reirs.

J.Reirs (VIENOTĪBA).

Kolēģi! Arī pagājušā un aizpagājušā gada budžetā ir bijušas situācijas, kad, izvērtējot likumprojektu, mēs esam izņēmuši to no budžeta likumu paketes. Es uzskatu, ka šis likumprojekts tomēr būtu jāatbalsta, jānodod komisijai, un tad komisijā mēs to izvērtēsim, jo ir iespējams, ka, nenododot likumprojektu izvērtēšanai, var tikt skartas intereses budžetā.

Līdz ar to es aicinu nodot to komisijai, bet, pirmajā lasījumā rūpīgi to izvērtējot, pieaicinot nevalstiskā sektora pārstāvjus, uzaicinot ekspertus, tad arī lemsim par šo likumprojektu, vai to daļēji atbalstīt vai tieši šo priekšlikumu par dabasgāzi auto neatbalstīt. Bet tagad lūdzu likumprojektu nodot komisijai.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Viens deputāts ir runājis "par", viens – "pret". Lūdzu zvanu! Balsosim par to, lai Ministru kabineta iesniegto likumprojektu "Grozījumi likumā "Par akcīzes nodokli"" nodotu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 46, pret – 39, atturas – 3. Likumprojekts komisijai nodots. Paldies.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu "Grozījumi likumā "Par Valsts ieņēmumu dienestu"" nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu "Grozījumi likumā "Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru"" nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Juridiskajai komisijai, nosakot, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu "Grozījumi likumā "Par nekustamā īpašuma nodokli"" nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu "Grozījumi Mikrouzņēmumu nodokļa likumā" nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputāti lūdz balsojumu.

Lūdzu zvanu! Balsosim par to, lai Ministru kabineta iesniegto likumprojektu "Grozījumi Mikrouzņēmumu nodokļa likumā" nodotu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 51, pret – 37, atturas – 1. Likumprojekts komisijai nodots. Paldies.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu "Grozījumi likumā "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli"" nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu "Grozījumi likumā "Par zemes reformas pabeigšanu lauku apvidos"" nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai, nosakot, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu "Grozījumi likumā "Par kompensāciju par saimnieciskās darbības ierobežojumiem aizsargājamās teritorijās"" nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai, nosakot, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputāti lūdz balsojumu.

Lūdzu zvanu! Balsosim par to, lai Ministru kabineta iesniegto likumprojektu "Grozījumi likumā "Par kompensāciju par saimnieciskās darbības ierobežojumiem aizsargājamās teritorijās"" nodotu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai, nosakot, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 51, pret – 39, atturas – nav. Likumprojekts komisijām nodots. Paldies.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu "Grozījums Sugu un biotopu aizsardzības likumā" nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai, nosakot, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputāti lūdz balsojumu.

Lūdzu zvanu! Balsosim par to, lai Ministru kabineta iesniegto likumprojektu "Grozījums Sugu un biotopu aizsardzības likumā" nodotu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai, nosakot, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 51, pret – 13, atturas – 23. Likumprojekts komisijām nodots. Paldies.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu "Grozījumi Ūdens apsaimniekošanas likumā" nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai, nosakot, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputāti lūdz balsojumu.

Lūdzu zvanu! Balsosim par to, lai Ministru kabineta iesniegto likumprojektu "Grozījumi Ūdens apsaimniekošanas likumā" nodotu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai, nosakot, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 52, pret – 12, atturas – 27. Likumprojekts komisijām nodots. Paldies.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu "Grozījumi Dabas resursu nodokļa likumā" nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsosim par to, lai Ministru kabineta iesniegto likumprojektu "Grozījumi Dabas resursu nodokļa likumā" nodotu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 52, pret – 36, atturas – 2. Likumprojekts komisijai nodots. Paldies.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu "Grozījumi Elektronisko sakaru likumā" nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai, nosakot, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijām nodots. Paldies.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu "Grozījumi likumā "Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu"" nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Juridiskajai komisijai, nosakot, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputāti lūdz balsojumu.

Lūdzu zvanu! Balsosim par to, lai likumprojektu "Grozījumi likumā "Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu"" nodotu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Juridiskajai komisijai, nosakot, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 50, pret – 14, atturas – 24. Likumprojekts komisijām nodots. Paldies.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu "Grozījumi Autoceļu lietošanas nodevas likumā" nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu... Deputāti lūdz balsojumu.

Lūdzu zvanu! Balsosim par to, lai likumprojektu "Grozījumi Autoceļu lietošanas nodevas likumā" nodotu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 82, pret – 1, atturas – 2. Likumprojekts komisijai nodots. Paldies.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu "Grozījumi likumā "Par uzņēmumu ienākuma nodokli"" nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu "Grozījumi likumā "Par izložu un azartspēļu nodevu un nodokli"" nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu "Grozījumi Apgrūtināto teritoriju informācijas sistēmas likumā" nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai, nosakot, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 48, pret – 12, atturas – 20. Likumprojekts komisijām nodots. Paldies.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu "Grozījumi Attīstības plānošanas sistēmas likumā" nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai, nosakot, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu "Grozījumi Publiskas personas mantas atsavināšanas likumā" nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai, nosakot, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu "Grozījumi Meža likumā" nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai, nosakot, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu "Grozījums Atkritumu apsaimniekošanas likumā" nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai, nosakot, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu "Grozījumi Likumā par budžetu un finanšu vadību" nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputāti lūdz balsojumu.

Lūdzu zvanu! Balsosim par to, lai Ministru kabineta iesniegto likumprojektu "Grozījumi Likumā par budžetu un finanšu vadību" nodotu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 52, pret – 9, atturas – 28. Likumprojekts komisijai nodots. Paldies.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu "Likums par Ziemeļatlantijas līguma organizācijas izcilības centru stratēģiskās komunikācijas jautājumos" nodot Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai un Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu "Subsidētās elektroenerģijas nodokļa likums" nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Deputāti lūdz balsojumu.

Lūdzu zvanu! Balsosim par to, lai Ministru kabineta iesniegto likumprojektu "Subsidētās elektroenerģijas nodokļa likums" nodotu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 51, pret – 14, atturas – 23. Likumprojekts komisijai nodots. Paldies.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu "Grozījumi Elektroenerģijas tirgus likumā" nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai, nosakot, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputāti lūdz balsojumu.

Lūdzu zvanu! Balsosim par to, lai Ministru kabineta iesniegto likumprojektu "Grozījumi Elektroenerģijas tirgus likumā" nodotu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai, nosakot, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 52, pret – 11, atturas – 25. Likumprojekts komisijām nodots. Paldies.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu "Grozījumi likumā "Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā"" nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai, nosakot, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu "Grozījumi Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā" nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai, nosakot, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu "Grozījumi likumā "Par nodokļiem un nodevām"" nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputāti lūdz balsojumu.

Lūdzu zvanu! Balsosim par to, lai Ministru kabineta iesniegto likumprojektu "Grozījumi likumā "Par nodokļiem un nodevām"" nodotu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 52, pret – 10, atturas – 26. Likumprojekts komisijai nodots. Paldies.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu "Grozījums Civilprocesa likumā" nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Juridiskajai komisijai, nosakot, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu "Grozījumi likumā "Par autoceļiem"" nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai, nosakot, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija. Deputātiem ir iebildumi. Lūdzu balsojumu!

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta "Grozījumi likumā "Par autoceļiem"" nodošanu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai, nosakot, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 56, pret – 5, atturas – 26. Likumprojekts komisijām nodots. Paldies.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu "Grozījums Dzelzceļa likumā" nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai, nosakot, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu "Grozījumi likumā "Par valsts sociālo apdrošināšanu"" nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Sociālo un darba lietu komisijai, nosakot, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija.

"Par" pieteikusies runāt deputāte Inga Bite.

I.Bite (RP).

Labdien, godātie kolēģi! Šis likumprojekts sastāv no divām daļām. Viena šī likumprojekta daļa paredz valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu mazināšanu atbilstoši tam, ka ir panākta vienošanās un dots solījums vēlētājiem, taču otra šī likumprojekta daļa paredz... nu jau jāsaka – tautā tā saukto valdes locekļu nodokļu ieviešanu.

Te man ir jāsaka paldies biedrībai "Demokrātiskie patrioti" par šī jautājuma pacelšanu publiskajā dienaskārtībā; to pēc tam attiecīgi pārņēma gan Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, gan Latvijas Mazo un vidējo uzņēmumu asociācija. Un jāteic, ka šo grozījumu mērķis, protams, ir labs. (Zālē ir pieaudzis troksnis. Sēdes vadītāja noklaudzina ar āmuru.) Paldies!

Mērķis ir apkarot negodīgos nodokļu maksātājus un samazināt ēnu ekonomiku, un, bez šaubām, šāds mērķis ir pareizs un atbalstāms. Taču jautājums ir par to, ar kādiem līdzekļiem šo mērķi būtu iespējams sasniegt. Proti, šajā gadījumā mēs uzliekam pienākumu maksāt sociālās apdrošināšanas iemaksas no minimālās algas visiem uzņēmējiem, kuru uzņēmuma apgrozījums sasniedz 7 tūkstošus eiro jeb 5 tūkstošus latu. Te es gribu aicināt deputātus pievērst uzmanību tam, ka apgrozījums automātiski nenozīmē peļņu un ka vēl jo mazāk tas... tas automātiski nenozīmē atlīdzību, ko būtu saņēmis šis uzņēmējs.

Jau informatīvā ziņojuma izskatīšanas procesā Ministru kabinetā Tieslietu ministrija norādīja uz vairākām tiesiskām problēmām šajā sakarībā, proti, ka darba devējs un darba ņēmējs, kas ir uzņēmuma valdes loceklis, neatrodas darba tiesiskajās attiecībās pēc būtības, jo viens no Eiropas Savienības Tiesas izvirzītajiem darba tiesisko attiecību kritērijiem ir pakļautības attiecības, kādās šīs personas neatrodas, jo faktiski uzņēmuma īpašnieks un valdes loceklis ir viena un tā pati persona. Līdzīgi nav arī jāaizsargā šis darba ņēmējs pret darba devēja iespējamo patvaļu, jo atkal tā ir viena un tā pati persona.

Saprotot, ka ir svarīgi, nepieciešami un vajadzīgi risināt ar ēnu ekonomikas apkarošanu saistītos jautājumus, tomēr gribētos lūgt deputātus, izskatot šo grozījumu daļu komisijās, apdomāt, vai šeit mums nesanāk tā, ka, gribot paņemt no negodīgajiem, mēs paņemam vienlaicīgi arī no godīgajiem. Jo var būt, piemēram, uzņēmums, kurš nodarbojas ar kādu preču tirdzniecību internetā un kura apgrozījums sasniedz šos 7 tūkstošus eiro, taču faktiski tas ir pārdevis tikai dažas preces un veltījis tam tikai pāris stundu sava laika visa gada laikā, nenopelnot tik daudz, lai varētu saņemt vismaz minimālo algu.

Ir iespējams, ka ir kāds veikals, kurš ir iepircis preces un cerējis, ka varēs tās preces pārdot, bet izrādījies, ka pircējus tās neinteresē tik ļoti, lai viņi šīs preces nopirktu un veikals gūtu peļņu. Tāpēc varbūt gada beigās uzņēmējs ir bijis spiests tās pārdot par pašizmaksu, tādējādi veidojot šo apgrozījumu, bet atkal negūstot peļņu un negūstot atsevišķus ienākumus.

Likumprojekts paredz, ka nodoklis jāmaksā neatkarīgi no visa tā, un faktiski tas mazliet līdzinās klaušām, katru mēnesi maksājot noteiktu summu neatkarīgi no tā, vai ir ienākumi vai nav. Šeit būtu tomēr arī jāskatās, vai uzņēmējam tiek izmaksāti kādi līdzekļi viņa paša patēriņam. Paldies.

Es nelūdzu balsojumu, es lūdzu atbalstīt šā likumprojekta nodošanu komisijām, taču aicinu deputātus komisijā rūpīgi padomāt un varbūt mainīt vienu daļu regulējumu.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

"Pret" pieteikusies runāt deputāte Dana Reizniece-Ozola.

D.Reizniece-Ozola (ZZS).

Labrīt, cienītie kolēģi! Es ar interesi klausījos savas kolēģes Bites uzrunā un mazliet samulsu, jo viss, ko kolēģe sacīja, bija patiesi un liecina par to, ka šādu likumprojektu atbalstīt nevajadzētu, lai gan beigās aicinājums bija tieši pretējs – to atbalstīt.

Mana runa būs aicinājums neatbalstīt likumprojektu. Kādēļ? Atgādināšu jums vēlreiz. Likumprojekts nosaka kapitālsabiedrību pienākumu veikt valsts obligātās sociālās apdrošināšanas iemaksas no nosacīta ienākuma minimālās algas apmērā katru kalendāro mēnesi par katru tādu kapitālsabiedrības valdes locekli, kurš bez atlīdzības veic pienākumus tādā kapitālsabiedrībā, kurā nav neviena nodarbinātā un kurā iepriekšējā taksācijas gadā apgrozījums bijis lielāks par 7 tūkstošiem eiro.

Grozījumi, kolēģi, nozīmētu, ka uzņēmumam ar 7 tūkstošu eiro gada apgrozījumu, lai tikai nomaksātu šo jauno nodokli vien, būtu jāstrādā ar 22,4 procentu rentabilitāti. Salīdzinājumam – "Latvenergo" strādā ar 5 procentu rentabilitāti. Skaitliski tas nozīmētu, ka kādam mazam, jaunam uzņēmumam gada laikā ne par šo, ne par to faktiski būtu valstij jāsamaksā apmēram 1 tūkstotis latu jeb, rēķinot jaunajās naudas vienībās, vairāk nekā 1,4 tūkstoši eiro. Un es tiešām uzdrošinos apgalvot, ka, likumprojektam stājoties spēkā šādā redakcijā, ir radīts nāvējošs trieciens visam mazās uzņēmējdarbības sektoram.

Kāds ir pamatojums šādam regulējumam? Likumprojekts nosaka... anotācijā ir teikts, ka ir divi iespējamie rīcības motīvi šādu kapitālsabiedrību veidošanai, kur strādā valdes locekļi, nesaņemot atalgojumu.

Pirmais ir optimizēt valsts sociālās apdrošināšanas apmēru, kuru fiziskajai personai, saimnieciskās darbības veicējai, būtu jāsāk maksāt no saimnieciskās darbības ienākumiem, ja tie mēnesī pārsniegtu minimālās algas apmēru.

Un otrs. Kapitālsabiedrības tiek veidotas ar mērķi finansēt nelegālo nodarbinātību. Likumprojekta autori ir aizmirsuši vienu – trešo un būtisko iemeslu, kādēļ valdes locekļi bieži vien strādā bez atlīdzības, un tas vispār netiek aplūkots. Tie ir jaunie uzņēmumi, kuri tikko sākuši savu darbību un kuriem kapitālu uzņēmējdarbībai, nu, kā lai saka, ir nodrošinājuši FFF, kā angļu valodā saka: friends, fools, the family jeb latviski – draugi, paziņas, ģimene un neprātīgie, kas uzdrošinās atbalstīt jaunu, riskantu uzņēmējdarbību. Viņi iegulda savu laiku un bieži vien citur nopelnītu atalgojumu sava jaunā biznesa uzstutēšanai. Un alga tiešām ir pēdējais, ko viņi maksā savu pirmo darbības gadu laikā.

Ir saprotama vēlme cīnīties ar ēnu ekonomiku, kolēģi, bet tam nevar pieiet matemātiski. Ja mēs skatāmies, cik naudas mēs vēlamies iekasēt papildus valsts budžetā, un izdomājam jaunu nodokli, bet neskatāmies, kāds būs kopējais efekts tautsaimniecībā, tad reāli, ieviešot šādu jaunu normu, tiks iznīcināta liela daļa jauno uzņēmēju, kurus mēs it kā cenšamies atbalstīt ar īpašiem atbalsta instrumentiem. Mēs veidojam biznesa inkubatorus, mēs veidojam grantu atbalsta programmas, mentorus nodrošinām, ideju konkursus organizējam... Respektīvi, ir vairāki pasākumi, kur mēs, no vienas puses, tērējam valsts un Eiropas Savienības naudu, lai atbalstītu, iedrošinātu jaunus cilvēkus nodarboties ar savu uzņēmējdarbību, mēs aicinām viņus, sakot: "Kļūstiet par darba devējiem, neesiet darba ņēmēji!", bet, no otras puses, mēs uzliekam nodokli tā, lai viņiem nebūtu iespējas ieskrieties un šo biznesu nostabilizēt.

Es aicinu neatbalstīt šo likumprojektu, jo mēs esam joprojām vienā no pēdējām vietām Eiropas Savienībā uzņēmumu skaita ziņā – uz 1 tūkstoti iedzīvotāju mums apmēram ir tikai 30 uzņēmumi, turpretī Eiropā vidēji ir 50 uzņēmumi.

Ja likumprojekts tomēr tiks nodots komisijām – un es pieņemu, ka tāds arī būs šodienas lēmums –, tad es aicinu padomāt divos virzienos: tajā iekļaut vecuma ierobežojumu, paredzot, ka šāds nodoklis nav jāmaksā jauniem uzņēmumiem, un es piedāvāju trīs gadu periodu, bet, sākot no ceturtā gada, varētu jau maksāt, jo, loģiski, ja trīs gados uzņēmums nav nostabilizējies un nav spējīgs vismaz vienu darbinieku noalgot, tad, visticamāk, biznesa ideja nav dzīvotspējīga un uzņēmums neturpinās savu darbību. Un otrs kritērijs, ko ierosinu apsvērt, ir iekļaut nosacījumu, ka šāds nodoklis tiek maksāts tad, kad uzņēmums sāk strādāt ar peļņu.

Aicinu vai nu neatbalstīt šobrīd šā likumprojekta nodošanu komisijām, vai, ja tas tomēr tiek izdarīts, tad ņemt vērā šos apsvērumus.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par to, lai Ministru kabineta iesniegto likumprojektu "Grozījumi likumā "Par valsts sociālo apdrošināšanu"" nodotu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Sociālo un darba lietu komisijai, nosakot, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 47, pret – 13, atturas – 28. Likumprojekts komisijām nodots. Paldies.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu "Grozījumi Uzturlīdzekļu garantiju fonda likumā" nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai, nosakot, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu balsošanas režīmu! Deputātiem gan nebija iebildumu... (Smejas.) Lūdzu rezultātu! Par – 60, pret – nav, atturas – 6. Likumprojekts komisijām nodots. Paldies.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu "Grozījumi Likumā par ostām" nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai, nosakot, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputāti lūdz balsojumu.

Lūdzu zvanu! Balsosim par to, lai likumprojektu "Grozījumi Likumā par ostām" nodotu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai, nosakot, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir atbildīgā komisija! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 50, pret – 36, atturas – 2. Likumprojekts komisijām nodots. Paldies.

Pirms mēs turpinām izskatīt mūsu šīsdienas sēdes darba kārtību, informēju, ka ir saņemts vēl viens priekšlikums par iespējamām izmaiņām tajā.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija lūdz izdarīt izmaiņas 3.oktobra sēdes darba kārtībā un saskaņā ar Saeimas kārtības ruļļa 86.pantu iekļaut tajā bez atkārtotas izskatīšanas komisijā izskatīšanai pirmajā lasījumā komisijas izstrādāto likumprojektu "Grozījumi likumā "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā"". Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība grozīta.

Nākamā darba kārtības sadaļa – "Par atvaļinājuma piešķiršanu".

Deputāts Jānis Ādamsons bija lūdzis piešķirt viņam neapmaksātu atvaļinājumu šā gada 26.septembrī. Atvaļinājums tika piešķirts, un par to jūs tagad tiekat informēti.

Deputāts Mihails Zemļinskis bija lūdzis piešķirt viņam neapmaksātu atvaļinājumu šā gada 3.oktobrī. Atvaļinājums ir piešķirts, un par to jūs tagad tiekat informēti.

Deputāts Ivars Zariņš bija lūdzis piešķirt viņam neapmaksātu atvaļinājumu no 10. līdz 12.septembrim. Viņš atsauca savu iesniegumu par 12.septembri. Bija jālemj par 10. un 11.septembri, un Saeimas Prezidijs šo atvaļinājumu 10. un 11.septembrī viņam piešķīra, un par to jūs tagad tiekat informēti.

Deputāts Klāvs Olšteins bija lūdzis piešķirt viņam neapmaksātu atvaļinājumu šā gada 3.oktobrī. Arī šis atvaļinājums ir piešķirts, un par to jūs tagad tiekat informēti. Paldies.

Nākamā darba kārtības sadaļa – "Likumprojektu izskatīšana".

Nākamais darba kārtības jautājums – likumprojekts "Grozījumi Biedrību un nodibinājumu likumā", trešais lasījums.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vārdā – deputāts Dāvis Stalts.

D.Stalts (pie frakcijām nepiederošs deputāts).

Cienījamie kolēģi! Likumprojekta "Grozījumi Biedrību un nodibinājumu likumā" trešajam lasījumam esam saņēmuši 12 priekšlikumus.

To būtība. Šie grozījumi tika iesniegti tādēļ, lai Uzņēmumu reģistrā papildinātu ierakstu sistēmu un atdalītu tās biedrības un tos nodibinājumus, kas ir darba dēvēju biedrības, – tā teikt, klasificēt tās. Šobrīd, protams, komisija ir saņēmusi vēl arī papildu priekšlikumus.

1. – deputātes Lolitas Čigānes priekšlikums. Tas paredz: "Veicot ieraksta ziņas par biedrību vai nodibinājumu, to darbība tiek klasificēta atbilstoši darbības jomai. Biedrību un nodibinājumu klasifikāciju nosaka Ministru kabinets." Šis priekšlikums ir daļēji atbalstīts un iekļauts 2. – komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

D.Stalts. 2. – komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

D.Stalts. 3. – deputātes Lolitas Čigānes priekšlikums. Daļēji atbalstīts, iekļauts 4. – komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

D.Stalts. 4.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

D.Stalts. 5. – Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

D.Stalts. 6. – Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

D.Stalts. 7. – redakcionāli precizējošs priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

D.Stalts. 8.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

D.Stalts. 9. – komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

D.Stalts. 10. – deputātes Rasmas Kārkliņas priekšlikums. Komisijā nav atbalstīts, jo komisija uzskatīja, ka nav jāparedz nekāds slieksnis biedrības vai nodibinājuma gada pārskatā, par kuru būtu sniedzams detalizēts skaidrojums. Kā pamatojums tam komisijā izskanēja viedoklis, ka lieka birokrātija šobrīd nebūtu veicināma. Otrajā lasījumā deputāte Siliņa to pašu jau uzsvēra. Tātad komisija nav atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

D.Stalts. 11. – Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

D.Stalts. 12. – komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

D.Stalts. Lūdzu atbalstīt likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta "Grozījumi Biedrību un nodibinājumu likumā" atbalstīšanu trešajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 78, pret un atturas – nav. Likums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums – likumprojekts "Grozījumi Pacientu tiesību likumā", pirmais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā – deputāts Gunārs Igaunis.

G.Igaunis (RP).

Cienījamā Saeimas priekšsēdētāja! Godātie deputāti!

Pirmajā lasījumā skatām Sociālo un darba lietu komisijas sagatavoto likumprojektu "Grozījumi Pacientu tiesību likumā". Grozījumu mērķis ir to personu un institūciju noteikšana, kuras būtu tiesīgas apstrādāt veselības informācijas sistēmā uzkrāto informāciju par pacientu. Piemēram, Zāļu valsts aģentūra turpmāk būs tiesīga saņemt informāciju par pacientu, lai izvērtētu zāļu lietošanas izraisīto blakusparādību uzraudzību. Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisija varēs saņemt datus invaliditātes ekspertīzes noteikšanai, bet Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra – datus par bērniem, kuri ir slimi ar celiakiju.

Nolūkā nodrošināt personas datu aizsardzību likumprojekts papildināts ar normu, kas strikti nosaka to personu un institūciju loku, kurām ir tiesības apstrādāt personas datus veselības informācijas sistēmā. Likumprojektā skaidri definēts datu par pacientu apstrādes mērķis, pieļaujamais apjoms un robežas.

Tāpat likumprojekts paredz, ka saskaņā ar piedāvātajiem grozījumiem Pacientu tiesību likumā turpmāk pacientiem būs tiesības ne tikai uz atlīdzību par viņu dzīvībai vai veselībai nodarīto kaitējumu, tajā skaitā morālo kaitējumu, bet arī tiesības uz atlīdzību par izdevumiem, kas saistīti ar ārstniecību. Pēc ārstniecības pabeigšanas attiecīgā atlīdzības pieprasījuma iesniegšanai un izskatīšanai tiks noteikts konkrēts – sešu mēnešu ilgs termiņš, bet sarežģītās un apjomīgās lietās šo termiņu varēs pagarināt līdz gadam.

Ņemot vērā to, ka ļoti būtiska ir likumprojektā ietvertā norma par tiesībām uz atlīdzību par izdevumiem, kas saistīti ar ārstniecību, Sociālo un darba lietu komisija aicina Saeimu atzīt likumprojektu par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Tātad vispirms mums ir jābalso par likumprojekta steidzamību.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta "Grozījumi Pacientu tiesību likumā" atzīšanu par steidzamu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 75, pret un atturas – nav. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

G.Igaunis. Paldies.

Lūdzam atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta "Grozījumi Pacientu tiesību likumā" atbalstīšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 77, pret un atturas – nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un otrā lasījuma izskatīšanas laiku.

G.Igaunis. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam – 11.oktobris.

Sēdes vadītāja. Un izskatīšana?

G.Igaunis. 17.oktobrī.

Sēdes vadītāja. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš – 11.oktobris, izskatīšana – Saeimas 17.oktobra sēdē. Paldies.

G.Igaunis. Paldies.

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums – likumprojekts "Grozījumi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja amatpersonu izdienas pensiju likumā", pirmais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā – deputāts Andrejs Klementjevs.

A.Klementjevs (SC).

Paldies. Labrīt, augsti godātie deputāti! Sociālo un darba lietu komisija izskatīja trīs likumprojektus par izdienas pensijām. Būtiski nekas nemainās šajos likumos. Mēs mēģinām tikai visus šos likumus izskatīt kopīgā kontekstā un saistībā ar kopīgo lielo grozījumu, kurā ir paredzēts, ka katras izdienas pensijas saņēmējam būs sava apliecība – katras nozares ministrija izsniegs savas apliecības par to, ka konkrētā persona ir tās izdienas pensijas saņēmēja.

Pirmais no likumprojektiem – tas ir likumprojekts "Grozījumi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja amatpersonu izdienas pensiju likumā". Komisija to vienbalsīgi atbalstīja un lūdz šim likumprojektam piešķirt steidzamību.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta "Grozījumi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja amatpersonu izdienas pensiju likumā" atzīšanu par steidzamu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 77, pret – nav, atturas – 2. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

A.Klementjevs. Paldies par atbalstu.

Komisija lūdz arī atbalstīt pirmajā lasījumā šo likumprojektu.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta "Grozījumi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja amatpersonu izdienas pensiju likumā" atbalstīšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 81, pret un atturas – nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un otrā lasījuma laiku.

A.Klementjevs. Paldies par atbalstu.

Komisija gaidīs jūsu priekšlikumus līdz 11.oktobrim, un izskatīsim likumprojektu Saeimas 17.oktobra sēdē.

Sēdes vadītāja. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš – 11.oktobris, izskatīšana – 17.oktobrī. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums – likumprojekts "Grozījumi Prokuroru izdienas pensiju likumā", pirmais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā – deputāts Andrejs Klementjevs.

A.Klementjevs (SC).

Paldies.

Otrais likumprojekts skar izdienas pensijas pensionārus, kuri strādājuši prokuratūrā. Komisija vienbalsīgi atbalstīja šo likumprojektu un lūdz piešķirt šim likumprojektam steidzamību.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta "Grozījumi Prokuroru izdienas pensiju likumā" atzīšanu par steidzamu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 79, pret un atturas – nav. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

A.Klementjevs. Paldies.

Komisija lūdz atbalstīt šo likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta "Grozījumi Prokuroru izdienas pensiju likumā" atbalstīšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 76, pret un atturas – nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un otrā lasījuma laiku.

A.Klementjevs. 11.oktobris, un izskatīšana – 17.oktobrī.

Sēdes vadītāja. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš – 11.oktobris, izskatīšana – Saeimas 17.oktobra sēdē. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums – likumprojekts "Grozījumi Diplomātu izdienas pensiju likumā", pirmais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā – deputāts Andrejs Klementjevs.

A.Klementjevs (SC).

Paldies.

Komisija atbalstīja šo likumprojektu un lūdz piešķirt tam steidzamību.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta "Grozījumi Diplomātu izdienas pensiju likumā" atzīšanu par steidzamu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 80, pret un atturas – nav. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

A.Klementjevs. Paldies.

Komisija lūdz atbalstīt šo likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta "Grozījumi Diplomātu izdienas pensiju likumā" atbalstīšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 76, pret un atturas – nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un otrā lasījuma laiku.

A.Klementjevs. 11.oktobris – priekšlikumu iesniegšana, 17.oktobrī – izskatīt Saeimas sēdē.

Sēdes vadītāja. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš – 11.oktobris, izskatīšana – Saeimas 17.oktobra sēdē. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums – likumprojekts "Grozījumi Jūras vides aizsardzības un pārvaldības likumā", pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā – deputāts Ingmārs Līdaka.

I.Līdaka (ZZS).

Labdien, cienījamie kolēģi! Tātad jūsu uzmanībai grozījumi Jūras vides aizsardzības un pārvaldības likumā. Šajos grozījumos ir runa par Latvijas Jūras administrācijas, atbildīgās ministrijas un Ministru kabineta veicamajām darbībām, lai nodrošinātu videi draudzīgu Baltijas jūras izmantošanu, piemēram, ierīkojot cauruļvadus vai komunikācijas.

Komisijas vārdā lūdzu atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta "Grozījumi Jūras vides aizsardzības un pārvaldības likumā" atbalstīšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 80, pret un atturas – nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

I.Līdaka. 17.oktobris.

Sēdes vadītāja. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš – šā gada 17.oktobris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums – likumprojekts "Grozījums Latvijas vides aizsardzības fonda likumā", pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā – deputāts Ingmārs Līdaka.

I.Līdaka (ZZS).

Cienījamie kolēģi! Šie grozījumi Latvijas vides aizsardzības fonda likumā noteic, ka turpmāk par Latvijas vides aizsardzības fonda padomes priekšsēdētāju varēs būt ne tikai vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs, bet arī viņa pilnvarota persona, piemēram, valsts sekretārs.

Komisijas vārdā lūdzu atbalstīt pirmajā lasījumā šo grozījumu.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta "Grozījums Latvijas vides aizsardzības fonda likumā" atbalstīšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 82, pret un atturas – nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

I.Līdaka. Arī 17.oktobris.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Tātad arī šim likumprojektam priekšlikumu iesniegšanas termiņš – 17.oktobris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums – likumprojekts "Grozījums Nolietotu transportlīdzekļu apsaimniekošanas likumā", pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā – deputāts Jānis Ozoliņš.

J.Ozoliņš (RP).

Labdien, cienījamā Saeimas priekšsēdētāja! Kolēģi! Skatām likumprojektu "Grozījums Nolietotu transportlīdzekļu apsaimniekošanas likumā". Šis grozījums pēc būtības ļauj apstrādes uzņēmumiem, kas nolietotos transportlīdzekļus jeb tautā tā sauktās šrota mašīnas faktiski pārstrādā metāllūžņos, izsniegt likvidācijas sertifikātus. Grozījums paredz Ministru kabinetam uzdevumu izstrādāt noteikumus par to, kas tad šajā sertifikātā ir nepieciešams. Šādā veidā mēs būtiski saīsināsim... samazināsim dokumentu skaitu un administratīvo slogu.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā lūdzu atbalstīt šo likumprojektu.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta "Grozījums Nolietotu transportlīdzekļu apsaimniekošanas likumā" atbalstīšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 78, pret un atturas – nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

J.Ozoliņš. 2013.gada 10.oktobris.

Sēdes vadītāja. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš – šā gada 10.oktobris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums – likumprojekts "Grozījumi likumā "Par grāmatvedību"", pirmais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā – deputāts Romualds Ražuks.

R.Ražuks (RP).

Cienījamā Saeimas priekšsēdētāja! Kolēģi! Ar 2012.gada 29.novembra likumu "Grozījumi Komerclikumā" ir reāli ieviests jauns regulējums, atbilstoši kuram komersanti, sākot ar 2014.gada 1.janvāri, ievērojot Komerclikumā paredzēto kārtību un atbilstošos nosacījumus, varēs apturēt savu komersanta darbību, taču šīs iespējas neatbrīvo komersantus no saimnieciskās darbības pārskata sagatavošanas, slēdzot finansiālo darbību, tāpēc bija nepieciešami grozījumi likumā "Par grāmatvedību", lai precizētu nosacījumus, kādā veidā šis noslēdzošais pārskats tiek sagatavots.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija izskatīja šos grozījumus un aicina tos atbalstīt pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta "Grozījumi likumā "Par grāmatvedību"" atbalstīšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 83, pret un atturas – nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

R.Ražuks. 17.oktobris.

Sēdes vadītāja. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš – šā gada 17.oktobris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums – likumprojekts "Par nekustamā īpašuma "Novadnieki" Vārves pagastā, Ventspils novadā, atsavināšanu sabiedrības vajadzībām – valsts nozīmes civilās aviācijas lidlauka infrastruktūras attīstības projekta īstenošanai", pirmais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā – deputāte Dana Reizniece-Ozola.

D.Reizniece-Ozola (ZZS).

Labrīt vēlreiz, kolēģi! Atbilstoši Nekustamā īpašuma atsavināšanas likuma 5.pantam sabiedrības vajadzībām nepieciešamā nekustamā īpašuma piespiedu atsavināšana sabiedrības vajadzībām pieļaujama tikai izņēmuma gadījumos, vienīgi pret taisnīgu atlīdzību un tikai uz atsevišķa likuma pamata, ievērojot likumā paredzētos nosacījumus. Atbilstoši likuma 13.pantam valsts pārvaldes iestādes sagatavo likumprojektu par attiecīgā nekustamā īpašuma atsavināšanu.

Šobrīd runājam par nekustamo īpašumu "Novadnieki" Vārves pagastā, Ventspils novadā (kadastra Nr.9884 002 0003). Tas sastāv no zemes gabala 1,1 hektāra platībā. Īpašuma tiesības uz nekustamo īpašumu reģistrētas Ventspils zemesgrāmatu nodaļas Vārves pagasta zemesgrāmatas nodalījumā Nr.188 uz Andreja Gorbatenko kunga vārda.

Izvērtējusi visus šīs lietas apstākļus, Juridiskā komisija ir secinājusi, ka labums, ko sabiedrība šajā gadījumā iegūs, atsavinot nekustamo īpašumu "Novadnieki" un nosakot īpašnieka Andreja Gorbatenko pamattiesību ierobežojumus, ir lielāks par indivīda interesēm nodarīto kaitējumu, jo šajā gadījumā minētais nekustamais īpašums ir nepieciešams īpašu sabiedrības interešu un publisku mērķu sasniegšanai, respektīvi, valsts nozīmes civilās aviācijas lidlauka infrastruktūras attīstības projekta īstenošanai. No šā projekta īstenošanas iegūs gan Ventspils pilsētas pašvaldības iedzīvotāji un uzņēmēji, gan valsts ekonomiskā attīstība un konkurētspēja kopumā.

Papildus tam ir būtiski, ka projekts "Ventspils lidostas attīstība" tiek realizēts, piesaistot Eiropas Savienības Kohēzijas fonda finansējumu, kas ir gandrīz 2 miljoni latu, un šī projekta veiksmīgai realizācijai ir būtiski ievērot iepriekš noteiktos projekta īstenošanas termiņus.

Ja projekts netiktu realizēts, Ventspils pilsētas pašvaldība ciestu ievērojamus zaudējumus, ņemot vērā gan līdzšinējos projekta ieguldījumus, gan arī finansējumu, kas ir jau iztērēts labprātīgas vienošanās ceļā par atsavinātajiem nekustamajiem īpašumiem. Minēšu, ka tie ir 14 nekustamā īpašuma gabali lidostas teritorijā.

Laikus neiegūstot nepieciešamos nekustamos īpašumus, tiktu kavēti būvniecības termiņi un tiktu apdraudēta visa Eiropas Savienības līdzfinansētā projekta īstenošana. Kā es jau minēju, tie ir gandrīz 2 miljoni latu.

Minēšu, ka sarunu gaitā pašvaldībai nav bijis iespējams vienoties ar īpašnieku par nekustamā īpašuma atsavināšanas atlīdzību. Ventspils pilsētas dome ir nodrošinājusi taisnīgas atlīdzības noteikšanu atbilstoši Ministru kabineta 2011.gada 15.marta noteikumos Nr.204 "Kārtība, kādā nosaka taisnīgu atlīdzību par sabiedrības vajadzībām atsavināto nekustamo īpašumu" noteiktajai procedūrai un ir veikusi visus iespējamos apsvērumus nekustamā īpašuma īpašnieka tiesiskā stāvokļa līdzvērtības nodrošināšanai.

Īpaši gan jāņem vērā faktors, ka nekustamajam īpašumam ir noteikti vairāki apgrūtinājumi: visa teritorija atrodas Baltijas jūras piekrastē; ir ceļa servitūts 0,05 km garumā par labu pagasta zemes lietojumam 0,05 ha platībā; ir noteikts aizliegums bez Ventspils pilsētas domes rakstiskas piekrišanas nekustamo īpašumu atsavināt, dāvināt, sadalīt un apgrūtināt ar lietu tiesībām un hipotēku par labu akciju sabiedrībai Hansabanka par kopējo summu 5180 latu, kas izriet no 2006.gada 17.augusta aizdevuma līguma Nr.06-091468-PK (apgrūtinājums nostiprināts, pamatojoties uz 2006.gada 17.augusta hipotēkas līgumu Nr.06-091468-PK/1).

Sabiedrības vajadzībām nepieciešamā nekustamā īpašuma atsavināšanas likuma 16.pants nosaka, ka, nostiprinot zemesgrāmatā īpašuma tiesības uz nekustamo īpašumu, kas atsavināts, pamatojoties uz likumu par konkrētā nekustamā īpašuma atsavināšanu, attiecīgais nekustamais īpašums pāriet valsts vai pašvaldības īpašumā, brīvs no visiem apgrūtinājumiem un nastām, kuras nekustamajam īpašumam bija uzliktas saistību rezultātā un par kurām institūcija nav tieši paziņojusi, ka tā uzņemas attiecīgos apgrūtinājumus un nastas.

Ņemot vērā, ka Ventspils pilsētas dome rīkojas, ievērojot likuma "Par valsts un pašvaldību finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanu" 3.pantu, kurā noteikts, ka pašvaldībai jārīkojas ar finanšu līdzekļiem un mantu lietderīgi un rīcībai jābūt tādai, lai mērķi sasniegtu ar mazāko finanšu līdzekļu un mantas izlietojumu, pašvaldībai nav tiesību pārņemt hipotekārās saistības pret akciju sabiedrību Swedbank. Un tādējādi likumprojekta īstenošanas gadījumā Ventspils pilsētas domē tiek reģistrētas īpašuma tiesības uz nekustamo īpašumu, dzēšot minēto apgrūtinājumu.

Komisija, kā es minēju, likumprojektu izskatīja un atbalstīja, un lūdz to apstiprināt Saeimā.

Sēdes vadītāja. Uzsākam debates.

Vārds deputātei Ilmai Čepānei.

I.Čepāne (VIENOTĪBA).

Labrīt, godātie kolēģi! Šis ir otrais gadījums, kad saistībā ar šīm sabiedrības vajadzībām Saeima ir spiesta izskatīt likumprojektu sakarā ar zemes piespiedu atsavināšanu. Vispirms es gribu papildus pateikties Reiznieces-Ozolas kundzei par izsmeļošo ziņojumu un gribu jums arī teikt, ka pret šādu nekustamā īpašuma piespiedu atsavināšanu ir jāizturas ar ļoti lielu rūpību un uzmanību. Tāpēc uz Juridiskās komisijas sēdi, kad tika skatīts šis jautājums, mēs uzaicinājām Ventspils pašvaldības pārstāvjus, kuri bija ārkārtīgi labi sagatavojuši pamatojumu šādai nepieciešamībai. Uzaicinājām arī Satiksmes ministrijas pārstāvjus, Tieslietu ministrijas pārstāvjus un Latvijas Komercbanku asociācijas pārstāvjus, un, kā jau tas ir parasti šādos gadījumos, galvenais strīds bija par nekustamā īpašuma vērtību. Tāpēc es gribu pievērst, kolēģi, jūsu uzmanību tam, ka saskaņā ar likumu, kas regulē nekustamā īpašuma piespiedu atsavināšanu sabiedriskajām vajadzībām piespiedu ceļā, Saeimai nav jāizskata jautājums par nekustamā īpašuma vērtību. Šis jautājums ir jāizšķir vispārējās jurisdikcijas tiesai.

Turklāt es gribu uzsvērt arī to, ka šī zemes gabala izmantošanas mērķis un tas, ka šis zemes gabals nevarētu tikt izmantots, piemēram, privātmājas būvniecībai, kā to bija iecerējis nekustamā īpašuma īpašnieks, bija noteikts jau pirms vairākiem gadiem. Proti, 2007.gadā Vārves pagastā noteiktā kārtībā tika izstrādāts un apstiprināts teritorijas plānojums, un šajā teritorijas plānojumā šī kategorija bija definēta kā turpmākās izpētes teritorija tieši Ventspils lidlauka ar valsts nozīmi turpmākajai attīstībai.

Protams, kā teica arī Reiznieces-Ozolas kundze, neskatoties uz to, ka likums neparedz, ka uz Juridiskās komisijas sēdi būtu jāuzaicina arī hipotekārais kreditors, mēs to darījām un arī izskaidrojām šīs tiesības bankai, kura bija devusi kredītu šim nekustamā īpašuma īpašniekam.

Es gribu, kolēģi, jūs aicināt atbalstīt šo likumprojektu, jo tas patiešām ir nepieciešams ļoti svarīga valsts nozīmes infrastruktūras objekta attīstībai.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Debates slēdzu. Tātad komisijas vārdā droši vien nekas vairs nav piebilstams.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta "Par nekustamā īpašuma "Novadnieki" Vārves pagastā, Ventspils novadā, atsavināšanu sabiedrības vajadzībām – valsts nozīmes civilās aviācijas lidlauka infrastruktūras attīstības projekta īstenošanai" atbalstīšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 65, pret – nav, atturas – 25. Likumprojekts pirmajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

D.Reizniece-Ozola. Pateicos, kolēģi! Komisija lūdz noteikt par priekšlikumu iesniegšanas termiņu šā gada 17.oktobri.

Sēdes vadītāja. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš – šā gada 17.oktobris. Paldies.

D.Reizniece-Ozola. Paldies.

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums – likumprojekts "Grozījumi Darba likumā", pirmais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā – deputāte Aija Barča.

A.Barča (ZZS).

Augsti godātā Saeimas priekšsēdētāja, Saeimas Prezidija locekļi, godātie kolēģi! Saeimas Sociālo un darba lietu komisija 25.septembrī izskatīšanai parlamenta sēdē pirmajam lasījumam atbalstīja apjomīgas izmaiņas Darba likumā, kas paredz noteikt jaunus pienākumus, atbildību un tiesības gan darba ņēmējiem, gan darba devējiem.

Valdības iesniegtais likumprojekts paredz izmaiņas attiecībā uz darba līgumos un darba sludinājumos iekļaujamo informāciju, asins donoriem piešķiramo atpūtas dienu skaitu, disciplinārsodu piemērošanas termiņus, atvaļinājuma naudas izmaksu, darba un atpūtas laika regulējumu, kā arī to darbinieču aizsardzību, kuras baro bērnu ar krūti.

Likumprojekts paredz, ka darba sludinājumā juridiskajai personai un personāla atlases uzņēmumam būs jānorāda darba devēja reģistrācijas numurs. Šāda kārtība ļaus saņemt precīzāku informāciju par uzņēmumu, kas meklē darbiniekus. Savukārt darba līgumā būs jānorāda darbinieka vai darba devēja personas kods, bet ārzemniekiem – dzimšanas datums. Tas ļaus precīzāk identificēt darbinieku un darba devēju, ja tā ir fiziskā persona.

Darba līgums, tāpat kā līdz šim, būs jāslēdz latviešu valodā, bet, ja ārvalstnieks valsts valodu nepārvalda pietiekamā līmenī, darba devējam būs pienākums rakstveidā viņu informēt par darba līguma noteikumiem.

Lai mazinātu nereģistrēto nodarbinātību un novērstu iespēju krāpties, darba līgumus noformējot ar atpakaļejošu datumu, darba devējam būs jānodrošina noslēgto darba līgumu uzglabāšana un uzrādīšana kontrolējošām institūcijām. Tāpat grozījumi paredz iespēju darba devējam nepielaist darbinieku pie darba, ja veselības stāvokļa dēļ, ko apliecina ārsta atzinums, darbinieks nespēj veikt nolīgto darbu. Šādos gadījumos darba devējs varēs vienoties ar darbinieku par nodarbināšanu citā darbā.

Maksimālais laiks, uz kuru varēs slēgt darba līgumu uz noteiktu laiku, tiks pagarināts no trim uz pieciem gadiem. Šāds solis ļaus paaugstināt mūsu valsts konkurētspēju un izlīdzināt darbaspēka izmaksas, ņemot vērā, ka kaimiņvalstīs maksimālais termiņš jau patlaban ir pieci gadi.

Paredzēts arī no 30 uz 60 dienām pagarināt laikposmu, kurā jauna darba līguma noslēgšana ar to pašu darba devēju būs uzskatāma par darba līguma termiņa pagarināšanu.

Likumprojekts paredz darba devējam pienākumu izsniegt darbiniekam rakstveida dokumentu, ar kuru darbinieks ir atstādināts no darba.

Vienlaikus, kolēģi, vēlos jūs informēt, ka 25.septembrī Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība iesniedza Saeimas priekšsēdētājai akcijas "Rokas nost no Darba likuma!" vēstījumu, kuru bija parakstījuši 16 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju. Šajā pašā dienā... 27.septembrī komisijas sēdes laikā no Āboltiņas kundzes mēs... no viņas biroja saņēmām arī šīs lielās mapes ar parakstiem. Vienlaikus gan šodien, kolēģi, vēlos jūs informēt, ka akcijā "Rokas nost no Darba likuma!" nebija runa ne par vienu no šīm normām, kuras šodien jums ir piedāvātas izskatīšanai pirmajā lasījumā.

Manuprāt, akcijā izteiktie viedokļi un savāktie paraksti liecina par to, ka Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība mūs aicina būt ļoti uzmanīgiem, izstrādājot priekšlikumus likumprojekta "Grozījumi Darba likumā" nākamajam, otrajam, un, iespējams, arī trešajam lasījumam.

Komisijas vārdā aicinu likumprojektu "Grozījumi Darba likumā" pieņemt pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta "Grozījumi Darba likumā" atbalstīšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 80, pret un atturas – nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

A.Barča. Sociālo un darba lietu komisija aicina iesniegt priekšlikumus līdz 1.novembrim (ieskaitot).

Sēdes vadītāja. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš – šā gada 1.novembris. Paldies.

A.Barča. Paldies.

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums – likumprojekts "Grozījumi Patērētāju tiesību aizsardzības likumā", pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā – deputāts Edvards Smiltēns.

E.Smiltēns (VIENOTĪBA).

Labdien, kolēģi! Strādājam ar likumprojektu "Grozījumi Patērētāju tiesību aizsardzības likumā" un izskatām to pirmajā lasījumā.

Tā pamatmērķi ir divi. Pirmais ir saistīts ar direktīvas pārņemšanu, un regulējuma mērķis ir ieviest direktīvas prasības – paaugstināt patērētāju tiesību aizsardzību, nosakot prasības dažādiem ar patērētājiem noslēgtiem līgumiem. Un otrs mērķis ir ar patērētāju kreditēšanu saistītie grozījumi. Faktiski likumprojekts paredz noteikt, ka par patērētāju kreditēšanas pakalpojumiem ir uzskatāmi arī tādi pakalpojumi, kuru ietvaros no patērētāja pārdošanai vai glabāšanai tiek pieņemta patērētāja prece un samaksa par preci tiek veikta preces nodošanas brīdī.

Un ir arī vēl dažādi citi, mazāki, mērķi.

Līdz ar to es aicinu kolēģus atbalstīt šo likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta "Grozījumi Patērētāju tiesību aizsardzības likumā" atbalstīšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 86, pret un atturas – nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

E.Smiltēns. Ja jums ir labi priekšlikumi, mēs tos gaidīsim līdz 24.oktobrim.

Sēdes vadītāja. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš – šā gada 24.oktobris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums – likumprojekts "Grozījumi Valsts pārvaldes iekārtas likumā", pirmais lasījums.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vārdā – deputāte Lolita Čigāne.

L.Čigāne ( VIENOTĪBA).

Cienījamā Saeimas priekšsēdētāja! Cienījamie kolēģi! Strādājam ar likumprojektu "Grozījumi Valsts pārvaldes iekārtas likumā".

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija izskatīja iesniegto likumprojektu un secināja, ka šis ir viens no tā sauktajiem paketes likumprojektiem, kas ir vajadzīgs, lai varētu īstenot valsts kapitālsabiedrību pārvaldības reformu. Būtiskākais grozījums šajā likumprojektā ir grozījums 88.pantā, kas nosaka veidus, kā publiska persona var līdzdarboties kapitālsabiedrībā. Esošais 88.pants ir precizēts tajā ziņā, kuros brīžos ir pieļaujama publiskas personas līdzdalība kapitālsabiedrības vai valsts kapitāla pārvaldībā.

Komisija rūpīgi iepazinās ar šo likumprojektu, bija arī vairāki priekšlikumi, taču komisija vienojās atbalstīt šo likumprojektu pirmajam lasījumam.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Uzsākam debates.

Vārds deputātam Vilnim Ķirsim.

V.Ķirsis (RP).

Augsti godātā priekšsēdētājas kundze! Kolēģi! Valstij ir vesela virkne pienākumu, teiksim, nodrošināt iedzīvotājiem izglītību, veselību, aizsardzību un tā tālāk, taču pavisam noteikti valstij nav jāiesaistās uzņēmējdarbībā. Tas ir jāatstāj privātajam sektoram, bet, protams, ir arī izņēmuma gadījumi. Tās ir tādas nozares, kas valstij ir stratēģiskas nozares (monopolnozares), kurās, lai uzsāktu darbību, ir nepieciešami ļoti lieli kapitālieguldījumi, kur varbūt privātais sektors baidās sākotnēji to darīt. Tāpat var būt nozares, kur ir nepietiekama konkurence. Taču pavisam noteikti valstij nav jāiesaistās uzņēmējdarbībā tajās nozarēs, kurās ir pietiekama konkurence.

Lai varbūt būtu vieglāk izprast situāciju, es minēšu kādu piemēru.

Pēdējā laikā jūs noteikti esat dzirdējuši šo pašu Aqua Riga piemēru. Vakardien iegāju lielveikalā un saskaitīju, cik tad veikala plauktos var redzēt minerālūdens vai dzeramā ūdens dažādus veidus. Es saskaitīju 23 veidus. Tātad Aqua Riga piedāvā vēl 24.veidu... tātad konkurence, šķiet, ir par mazu.

Ko tad paredz šis likumprojekts? Likumprojekts tāpat kā tā iepriekšējā versija... arī jaunā versija nosaka gadījumu, ka, ja ir pietiekoša konkurence, valstij nav jānāk iekšā šajā sfērā. Taču tagad tas tiek pateikts daudz skaidrāk, lai arī Aqua Riga dibinātājiem tas būtu skaidrs.

Taču ir viena būtiska nianse. Šobrīd visos gadījumos, kad tiks izvērtēta iespēja valstij iet uzņēmējdarbībā, būs jātaisa pētījums un būs jāpierāda, ka šajā nozarē ir tirgus kļūda, ka privātais sektors nespēj pats nodrošināt šo pakalpojumu vai arī attiecīgo preci.

Tāpēc aicinu atbalstīt šo likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Vārds deputātam Dāvim Staltam.

D.Stalts (pie frakcijām nepiederošs deputāts).

Cienījamie kolēģi! Valstij ir jāiesaistās uzņēmējdarbībā. Šī 20 gadus ilgā liberāli ekonomiskā, kļūdainā domāšana ir jāpārtrauc (No zāles dep. Dz.Ābiķa starpsaucieni.) un ar tādām tēzēm vairs nav jāmētājas šeit, no 11.Saeimas tribīnes, un es ceru, ka 12.Saeimā šādas tēzes izskanēs arvien mazāk. Bet Ķirša kungs, protams, jau izlaboja, ka valstij nav jāiejaucas uzņēmējdarbībā tajos sektoros, kur privātie uzņēmēji veiksmīgi tiek galā ar lietām. Taču aicinu deputātus nopietni pievērst uzmanību šim likumprojektam un tam, kāda virzība ir paredzēta valsts lomas mazināšanai uzņēmējdarbībā. Visus tos deputātus, kuri uzskata, ka valstij vismaz minimāli ir jāsaglabā sava loma uzņēmējdarbībā, kāda tā ir šobrīd, aicinu to ļoti rūpīgi izvērtēt un iesniegt priekšlikumus, lai precizētu esošo redakciju otrajā lasījumā.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā Čigānes kundze ko vēlas piebilst?

L.Čigāne. Komisijas deputāti rūpīgi iepazinās ar Ekonomikas ministrijas viedokli šajā jautājumā un vienojās, ka ir nepieciešams precizēt valsts iesaisti uzņēmējdarbībā, tāpēc, protams, gaida uz otro lasījumu priekšlikumus.

Tā ka lūdzu atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta "Grozījumi Valsts pārvaldes iekārtas likumā" atbalstīšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 49, pret – 11, atturas – 25. Likumprojekts pirmajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

L.Čigāne. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam – 24.oktobris.

Sēdes vadītāja. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš – šā gada 24.oktobris. Paldies.

Pirms mēs turpinām izskatīt šīsdienas sēdes darba kārtību, informēju jūs, ka ir saņemts piecu deputātu – Smiltēna, Zatlera, Ozoliņa, Čigānes un Demitera – iesniegums ar lūgumu turpināt 3.oktobra sēdi bez pārtraukuma līdz visu jautājumu izskatīšanai. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav.

Tātad turpinām sēdi līdz visu jautājumu izskatīšanai.

Nākamais darba kārtības jautājums – likumprojekts "Grozījumi Ceļu satiksmes likumā", otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā – deputāts Artūrs Rubiks.

A.Rubiks (SC).

Labrīt, kolēģi!

Strādājam ar dokumentu Nr.2821 un dokumentu Nr.2821A. Likumprojekts "Grozījumi Ceļu satiksmes likumā".

Kopumā ir saņemti 23 priekšlikumi.

1. – satiksmes ministra Anrija Matīsa kunga priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Rubiks. 2. – likumprojekta Nr.696/Lp11 priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Rubiks. 3. – likumprojekta Nr.696/Lp11 priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Rubiks. 4. – satiksmes ministra Matīsa kunga priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Rubiks. 5. – satiksmes ministra Matīsa kunga priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Rubiks. 6. – satiksmes ministra Matīsa kunga priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Rubiks. 7. – satiksmes ministra Matīsa kunga priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Rubiks. 8. – satiksmes ministra Matīsa kunga priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Rubiks. 9. – satiksmes ministra Matīsa kunga priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Rubiks. 10. – satiksmes ministra Matīsa kunga priekšlikums. Ir daļēji atbalstīts un iekļauts 14.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

A.Rubiks. 11. – satiksmes ministra Matīsa kunga priekšlikums. Ir daļēji atbalstīts un iekļauts 14.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

A.Rubiks. 12. – satiksmes ministra Matīsa kunga priekšlikums. Ir daļēji atbalstīts un iekļauts 14.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

A.Rubiks. 13. – satiksmes ministra Matīsa kunga priekšlikums. Ir daļēji atbalstīts un iekļauts 14.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

A.Rubiks. 14. – iekšlietu ministra Kozlovska kunga priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Uzsākam debates.

Vārds Iekšlietu ministrijas parlamentārajai sekretārei Evikai Siliņai.

(No zāles starpsaucieni: "Evika?! Jauna deputāte?!")

E.Siliņa (Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāre).

Cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Godātie deputāti! Iekšlietu ministrija ciešā sadarbībā ar Satiksmes ministriju un Tieslietu ministriju vasarā ir sagatavojusi priekšlikumu likumprojektam "Grozījumi Ceļu satiksmes likumā" par nepieciešamajām izmaiņām Ceļu satiksmes likuma 43.6 pantā.

Minētie grozījumi atrisinātu ar Satversmes tiesas 2013.gada 28.marta spriedumu nodibināto, ka Ceļu satiksmes likuma 43.6 pants ir atzīstams par neatbilstošu Latvijas Republikas Satversmes 92.pantam, kas nosaka, ka ikviens var aizsargāt savas tiesības un likumīgās intereses taisnīgā tiesā. Šis Ceļu satiksmes likuma pants būs spēkā neesošs no 2013.gada 1.oktobra, ja likumdošanā netiks iestrādātas tiesības transportlīdzekļa īpašniekam vai turētājam, kurš nav bijis transportlīdzekļa vadītājs brīdī, kad izdarīts pārkāpums, apstrīdēt un pārsūdzēt protokollēmumu, kas fiksēts ar tehniskajiem līdzekļiem jeb tā saukto radaru, neapturot transportlīdzekli.

Iekšlietu ministra priekšlikums būtībā paredz divas galvenās lietas, kuras mums vajadzētu zināt: turpmāk transportlīdzekļa īpašniekam vai turētājam būs Satversmē garantētās tiesības apstrīdēt un pārsūdzēt viņam piemēroto sodu; un otra būtiska lieta ir tāda, ka transportlīdzekļa īpašniekam vai turētājam būs tiesības labprātīgi norādīt transportlīdzekļa vadītāju, ja viņš pats nav vadījis transportlīdzekli, taču viņam ir skaidri zināms vadītājs, kuram viņš ir uzticējis savu transportlīdzekli. Tam būs nepieciešami atbilstoši pierādījumi.

Savukārt gadījumā, ja transportlīdzeklis nav atradies īpašnieka valdījumā citas personas prettiesisku darbību dēļ, tad ir skaidrs, ka tādā gadījumā arī īpašniekam šis sods netiks piemērots.

Jāsaprot, ka šie grozījumi tika izstrādāti, rūpīgi meklējot līdzsvaru starp personas tiesībām uz taisnīgu tiesu un nepieciešamību valstī samazināt ceļu satiksmes negadījumu un bojā gājušo skaitu, kas galvenokārt rodas pārsniegta atļautā braukšanas ātruma dēļ.

Priekšlikumi paredz arī valsts efektīvu reaģēšanu uz fotoradaru fiksētiem atļautā braukšanas ātruma pārkāpumiem, vienlaicīgi nevairojot tiesisko nihilismu, lai līdz minimumam samazinātu iespēju izvairīties no atbildības par ātruma pārsniegšanu. Ne transportlīdzekļa īpašnieks, ne tā turētājs, ne arī transportlīdzekļa vadītājs, kurš tiks noskaidrots administratīvā procesa gaitā, kas fiksēts ar radaru, netiks uzskatīti par administratīvi sodītiem.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Es saprotu, ka balsojumu jūs nelūdzat, jūs vienkārši paskaidrojāt priekšlikumu. Tātad deputāti atbalsta 14.priekšlikumu.

A.Rubiks. Paldies. 15. – satiksmes ministra Matīsa kunga priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Rubiks. 16. – Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Rubiks. 17. – Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Rubiks. 18. – Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Rubiks. 19. – Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Rubiks. 20. – Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Rubiks. 21. – Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Rubiks. 22. – atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti atbalsta.

A.Rubiks. Un 23.priekšlikums, kas ir no likumprojekta Nr.696/Lp11. Ir atbalstīts un iekļauts 22.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputāti piekrīt.

A.Rubiks. Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Tātad jūs aicināt likumprojektu atbalstīt otrajā lasījumā.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta "Grozījumi Ceļu satiksmes likumā" atbalstīšanu otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 88, pret un atturas – nav. Likumprojekts otrajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam.

A.Rubiks. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam –2013.gada 17.oktobris.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš – šā gada 17.oktobris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums – likumprojekts "Grozījumi Sabiedriskā transporta pakalpojumu likumā", pirmais lasījums.

Un alternatīvais likumprojekts "Grozījumi Sabiedriskā transporta pakalpojumu likumā", pirmais lasījums.

Par abiem šiem likumprojektiem referēs Jānis Ozoliņš.

J.Ozoliņš (RP).

Labdien, kolēģi, vēlreiz! Tātad skatām likumprojektu "Grozījumi Sabiedriskā transporta pakalpojumu likumā", bet faktiski jūsu izskatīšanai ir piedāvāti divi likumprojekti: viens no tiem ir Ministru kabineta iesniegts likumprojekts, ko Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā mēs neesam atbalstījuši, bet paši esam izstrādājuši otru – Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas likumprojektu tieši par šo pašu tēmu.

Faktiski galvenā lieta, kāpēc šis likums ir vajadzīgs, ir sabiedriskā transporta pakalpojumu regulējums. Šobrīd sabiedriskā transporta regulēšanas sistēmā, plānošanas sistēmā ir iesaistītas vismaz 15 juridiskās personas, pārvaldes institūcijas, kas ir Valsts autotransporta direkcija, pieci plānošanas reģioni un deviņas republikas pilsētas.

Likumprojekta mērķis ir izveidot vienu vienotu sabiedriskā transporta pakalpojumu sistēmu, un tas arī ir galvenais, ko mēs esam centušies kopā ar pašvaldībām, kopā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, kopā ar Satiksmes ministriju vasaras laikā Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā izstrādāt, tāpēc lūgums būtu šo Ministru kabineta iesniegto likumprojektu, kas ir pirmais, neatbalstīt, bet atbalstīt tālākai virzībai Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas izstrādāto likumprojektu.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Uzsākam debates.

Vārds deputātam Valērijam Agešinam.

V.Agešins (SC).

Cienījamā Saeimas priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Es vēlos paust savu viedokli par alternatīvo likumprojektu.

Grozījumi Sabiedriskā transporta pakalpojumu likumā, manuprāt, ir ļoti strīdīgi un nekorekti, jo izslēdz iespēju nodrošināt elastīgu tirgus piedāvājumu pasažieru pārvadājumu jomā un ierobežo klientu brīdī, kad viņš izvēlas sev piemērotāko pārvadājuma veidu: tie atstāj pasažieriem iespēju pārvietoties tikai ar regulāro pārvadātāju, proti, tikai ar lielo autobusu parku autobusiem.

Likumprojekta autori piedāvā izteikt 1.panta 7.punktu šādā redakcijā: "regulārie pasažieru pārvadājumi – pasažieru pārvadāšana pa iepriekš noteiktu maršrutu, ar iepriekš noteiktu intensitāti un regularitāti, par noteiktu braukšanas maksu, kā arī pasažieru pārvadājumi, kas tiek sniegti ar noteiktu regularitāti, pa to pašu vai līdzīgu pasažieru regulārā pārvadājuma maršrutu un kas funkcionāli apkalpo tos pašus pasažierus, kas tiek vai varētu tikt apkalpoti pasažieru regulāro pārvadājumu ietvaros, tai skaitā, ja pasažieri tiek uzņemti vai izlaisti sabiedriskā transporta pieturvietās." Citāta beigas.

Šajā sakarā rodas jautājums: ko nozīmē – noteikta regularitāte? Viens brauciens stundā, viens brauciens dienā vai viens brauciens gadā? Un kas noteiks, vai tāda pastāv?

Uzskatu, ka šāda uzņēmējdarbības apjoma ierobežošana ir nelikumīga. Turklāt šīs definīcijas redakcija ir ļoti plaši interpretējama un ļauj uzskatīt par lielo autobusu parku klientu absolūti jebkuru personu, arī apbedīšanas procesijas dalībnieku. Es uzskatu, ka definīciju "tie paši pasažieri, kas tiek pārvadāti pa to pašu vai līdzīgu maršrutu, kas tiek vai varētu tikt apkalpoti pasažieru regulāro pārvadājumu ietvaros" var attiecināt tikai uz tiem pasažieriem, kuri gaida autobusu autoostā vai arī sabiedriskā transporta pieturā.

Godātie kolēģi! Vēlos pievērst jūsu uzmanību arī tam faktam, ka šie 1.panta 7.punkta grozījumi likumprojektam pievienoti absolūti nepamatoti, jo nav tieši saistīti ar likuma mērķi, jo šis likumprojekts paredz pavisam ko citu – ka tiks veidota jauna institūcija – Sabiedriskā transporta padome. Savukārt šis priekšlikums paredz ar likumdevēja rokām iznīcināt lielo autobusu parku konkurentus, tā dēvētos neregulāros pasažieru pārvadātājus jeb "mikriņus", kuri kursē starp Latvijas pilsētām. Turklāt par šo priekšlikumu anotācijā vispār nav ne vārda.

Un nobeigumā es pateikšu varbūt pašu svarīgāko – to, ka šī anotācija neizslēdz iespēju samazināt reģionālas nozīmes maršrutu skaitu.

Es uzskatu, ka grozījumi Sabiedriskā transporta pakalpojumu likumā neatbilst pasažieru interesēm, un aicinu neatbalstīt alternatīvo likumprojektu "Grozījumi Sabiedriskā transporta pakalpojumu likumā".

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams?

J.Ozoliņš. Jā, mazlietiņ.

Kolēģi! Lai šos jautājumus attiecībā uz sabiedriskā transporta pārvadājumiem skatītu kompleksi, mums ir divi likumprojekti: viena likumprojekta skatīšanu mēs ar deputātu iesniegumiem tikko atlikām uz nākošās ceturtdienas sēdi, bet šo mēs skatām šodien. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš ir pietiekoši garš, tas ir pirmais lasījums. Ja deputātiem ir būtiski jautājumi attiecībā uz autotransporta pārvadājumiem... pasažieru pārvadājumiem, tad vērsieties Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā ar iesniegumiem. Mēs vienmēr visu izskatām, un mēs varam atrast kompromisa kopsaucēju tā, lai pašvaldības... jo arī daudzas pašvaldības, tajā skaitā arī Rīgas, ir nākušas klajā ar neatliekamu aicinājumu šo jautājumu risināt, neatstājot to uz vēlāku laiku. Mēs katra gada beigās... šis faktiski jau ir trešais gads, kad mēs meklējam valsts budžetā naudu, lai šos ieplānotos maršrutus subsidētu, jo faktiski šī problēma šīs Saeimas laikā nav atrisināta, tāpēc es aicinu tomēr to atrisināt, neatlikt, lai mēs šī gada laikā ar likumprojekta redakcijām tiktu uz priekšu. Tāpēc ir lūgums virzīties uz priekšu.

Tātad 1. – Ministru kabineta likumprojekts – nav atbalstīts. Pirmajā lasījumā aicinu atbalstīt Tautsaimniecības, agrāras, vides un reģionālās politikas komisijas izstrādāto redakciju un to pielabot, ja tas nepieciešams.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Tātad mums ir jābalso par katru no šiem likumprojektiem atsevišķi.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta "Grozījumi Sabiedriskā transporta pakalpojumu likumā" atbalstīšanu pirmajā lasījumā, kuru ir iesniedzis Ministru kabinets, bet komisija nav atbalstījusi! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 3, pret – 71, atturas – 11. Likumprojekts nav atbalstīts.

Vēlreiz lūdzu zvanu! Balsosim par komisijas izstrādātā alternatīvā likumprojekta "Grozījumi Sabiedriskā transporta pakalpojumu likumā" atbalstīšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 60, pret – nav, atturas – 26. Likumprojekts pirmajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

J.Ozoliņš. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš – 2013.gada 10.oktobris.

Sēdes vadītāja. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš – šā gada 10.oktobris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums – likumprojekts "Grozījumi likumā "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā"", pirmais lasījums.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vārdā – deputāte Lolita Čigāne.

L.Čigāne (VIENOTĪBA).

Cienījamā Saeimas priekšsēdētāja! Cienījamie kolēģi! Strādājam ar likumprojektu "Grozījumi likumā "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā"".

Šis likumprojekts ir vērsts uz to, lai savietotu tās prasības, kas šobrīd ir bijušas, fiziskajām personām deklarējoties... deklarējot savu mantu un savu mantisko stāvokli, ar tām prasībām, kas tiek izvirzītas valsts amatpersonām.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija ir izskatījusi šo likumprojektu un lūdz Saeimu atbalstīt to pirmajā lasījumā. Vienlaicīgi šeit ir arī priekšlikums, kas ir saistīts ar veidu, kā Latvijas valsts varēs finansēt prezidentūru Eiropas Savienībā, kurš ir ļoti būtisks priekšlikums un ar kuru arī mums vajadzētu virzīties uz priekšu.

Tātad lūdzu atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta "Grozījumi likumā "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā"" atbalstīšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 57, pret – nav, atturas – 26. Likumprojekts pirmajā lasījumā atbalstīts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

L.Čigāne. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam – 24.oktobris.

Sēdes vadītāja. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš – šā gada 24.oktobris.

Un pēdējais šīsdienas sēdes darba kārtības jautājums ir lēmuma projekts "Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta "Grozījumi Imigrācijas likumā"" (Nr.640/Lp11) otrajam lasījumam, nosakot to līdz š.g. 10.oktobrim".

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu "Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta "Grozījumi Imigrācijas likumā" (Nr.640/Lp11) otrajam lasījumam, nosakot to līdz š.g. 10.oktobrim"! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 88, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts. Tātad termiņš pagarināts līdz 10.oktobrim.

Līdz ar to mēs visus šīsdienas sēdes darba kārtības jautājumus esam izskatījuši, bet, pirms reģistrējamies, mums šodien jāsveic jubilārs, kuram ir skaista, apaļa 50 gadu jubileja. Tātad mūsu visu vārdā sveicu deputātu Viktoru Jakovļevu! (Aplausi.) Paldies.

Un vēl ir informācija par jautājumu un atbilžu sēdi. Tātad uz šo nedēļu mums bija atlikuši divi deputātu jautājumi, no kuriem viens attiecas uz "Latvijas Mobilo telefonu" un uz kuru bija saņemta atbilde... Nē, bija trīs jautājumi, kas iesniedzējus neapmierināja.

Tātad ekonomikas ministrs Pavļuts šodien var ierasties, lai sniegtu atbildes.

Tāpat deputātus nav apmierinājusi veselības ministres sniegtā atbilde uz jautājumu "Par iedzīvotāju veselības aprūpi Latvijā". Tātad arī veselības ministre šodien ieradīsies, lai sniegtu papildu atbildes uz uzdoto jautājumu.

Savukārt uz deputātu Tutina, Urbanoviča, Rubika, Zariņa un Sakovska jautājumu zemkopības ministrei Laimdotai Straujumai "Par valstij piederošo mežu atsavināšanas kārtību" saņemtā rakstveida atbilde deputātus apmierina.

Bet mums ir vēl deputātu... Čaklie deputāti ir sarakstījuši jaunus jautājumus.

Deputāti Cvetkova, Elksniņš, Urbanovičs, Zujevs un Orlovs ir sagatavojuši deputātu jautājumu Ministru prezidentam Dombrovskim "Par akciju sabiedrības "Liepājas metalurgs" tiesiskās aizsardzības plāna īstenošanu". Jautājums tiks nodots premjeram.

Deputāti Elksniņš, Cvetkova, Urbanovičs, Zujevs un Orlovs ir sagatavojuši deputātu jautājumu finanšu ministram Vilkam "Par Valsts kontroles ziņojumu par 2012.gada pārskatu par budžeta izpildi un pašvaldību budžetiem". Jautājums tiks nodots finanšu ministram.

Deputāti Elksniņš, Cvetkova, Urbanovičs, Zujevs un Orlovs ir sagatavojuši deputātu jautājumu Ministru prezidentam Dombrovskim "Par akciju sabiedrības "Citadeles banka" pārdošanu". Jautājums tiks nodots premjeram.

Un deputāti Elksniņš, Ņikiforovs, Jakimovs, Nikonovs un Rubiks ir sagatavojuši deputātu jautājumu iekšlietu ministram Kozlovskim "Par Tiesībsarga pārbaudes lietās konstatēto cilvēktiesību pārkāpumu novēršanu". Jautājums tiks nodots iekšlietu ministram.

Tagad lūdzu zvanu! Lūdzu deputātu klātbūtnes reģistrācijas režīmu! Paldies.

Vārds Saeimas sekretāra biedram Jānim Vucānam reģistrācijas rezultātu nolasīšanai.

J.Vucāns (11.Saeimas sekretāra biedrs).

Cienītās kolēģes! Godātie kolēģi! Nav reģistrējušies: Boriss Cilevičs... nav, Lolita Čigāne... ir, Sergejs Dolgopolovs... nav, Raivis Dzintars... arī nav, Zanda Kalniņa-Lukaševica... nav, Klāvs Olšteins... nav, Inga Vanaga... nav, Mihails Zemļinskis... nav.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Līdz ar to Saeimas 3.oktobra sēdi pasludinu par slēgtu.

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!