Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 28 Visi
Ministru kabineta noteikumi Nr. 636
Rīgā 2022. gada 11. oktobrī (prot. Nr. 52 11. §)
Psiholoģiskā atbalsta kursa noteikumi
Izdoti saskaņā ar Valsts un pašvaldību institūciju
amatpersonu un darbinieku atlīdzības likuma
39.1 panta ceturto daļu
I. Vispārīgie jautājumi
1. Noteikumi nosaka:
1.1. apmaksāta psiholoģiskā atbalsta kursa (turpmāk – psiholoģiskā atbalsta kurss) saņemšanas nosacījumus un tā organizēšanas kārtību;
1.2. ēdināšanas un naktsmītnes nodrošināšanas kārtību;
1.3. ar ēdināšanu saistīto izdevumu apmēru;
1.4. dienesta (darba) pienākumu izpildes laika uzskaites kārtību psiholoģiskā atbalsta kursa laikā;
1.5. ceļa izdevumu segšanas kārtību un apmēru.
2. Iekšlietu ministrijas sistēmas iestādes un Ieslodzījuma vietu pārvaldes (turpmāk – iestāde) amatpersona ar speciālo dienesta pakāpi (turpmāk – amatpersona), kā arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieks, kurš ir iesaistīts neatliekamās medicīniskās palīdzības nodrošināšanā (turpmāk – darbinieks), var saņemt līdz 12 kalendāra dienām ilgu psiholoģiskā atbalsta kursu Iekšlietu ministrijas veselības un sporta centrā.
3. Šajos noteikumos minētās amatpersonas vai darbinieka nosūtīšana uz psiholoģiskā atbalsta kursu nav uzskatāma par komandējumu to normatīvo aktu izpratnē, kas nosaka kārtību, kādā atlīdzināmi ar komandējumiem saistītie izdevumi.
4. Iekšlietu ministrija no tai piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem sedz:
4.1. izdevumus psiholoģiskā atbalsta kursa nodrošināšanai amatpersonām, tai skaitā ēdināšanas un naktsmītnes nodrošināšanas izdevumus;
4.2. ceļa izdevumus Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu amatpersonām nokļūšanai uz psiholoģiskā atbalsta kursa norises vietu un atpakaļ no tās šo noteikumu V nodaļā noteiktajā kārtībā.
5. Tieslietu ministrija no tai piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem sedz ceļa izdevumus Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonām nokļūšanai uz psiholoģiskā atbalsta kursa norises vietu un atpakaļ no tās šo noteikumu V nodaļā noteiktajā kārtībā.
6. Veselības ministrija no tai piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem sedz:
6.1. izdevumus psiholoģiskā atbalsta kursa nodrošināšanai darbiniekiem, tai skaitā ēdināšanas nodrošināšanas izdevumus, saskaņā ar Iekšlietu ministrijas veselības un sporta centra sagatavoto faktisko izdevumu aprēķinu;
6.2. naktsmītnes nodrošināšanas izdevumus saskaņā ar Nodrošinājuma valsts aģentūras sagatavoto faktisko izdevumu aprēķinu;
6.3. ceļa izdevumus darbiniekiem nokļūšanai uz psiholoģiskā atbalsta kursa norises vietu un atpakaļ no tās šo noteikumu V nodaļā noteiktajā kārtībā.
II. Psiholoģiskā atbalsta kursa saņemšanas nosacījumi un tā organizēšanas kārtība
7. Amatpersona psiholoģiskā atbalsta kursu var saņemt, pamatojoties uz Iekšlietu ministrijas veselības un sporta centra psihologa veikto amatpersonas psiholoģiskā stāvokļa novērtējumu, darbinieks –, pamatojoties uz Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta psihologa veikto novērtējumu.
8. Psiholoģiskā stāvokļa novērtēšanai:
8.1. amatpersona aizpilda aptaujas anketu amatpersonas psiholoģiskā stāvokļa novērtēšanai (1. pielikums) un iesniedz Iekšlietu ministrijas veselības un sporta centra psihologam;
8.2. darbinieks aizpilda aptaujas anketu darbinieka psiholoģiskā stāvokļa novērtēšanai (2. pielikums) un iesniedz Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta psihologam.
9. Iekšlietu ministrijas veselības un sporta centra vai Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta psihologs novērtē attiecīgi amatpersonas vai darbinieka psiholoģisko stāvokli un saskaņā ar Psihologu likuma prasībām sagatavo sadarbības pārskatu. Ja, novērtējot psiholoģisko stāvokli, konstatē šo noteikumu 11. punktā minētās pazīmes, psihologs rekomendē psiholoģiskā atbalsta kursa saņemšanu.
10. Amatpersona vai darbinieks atbild par psiholoģiskā stāvokļa novērtējumā sniegtās informācijas patiesumu.
11. Amatpersonai vai darbiniekam ir tiesības saņemt psiholoģiskā atbalsta kursu, ja konstatētas:
11.1. izdegšanas pazīmes, kas ietekmē fizisko un psihoemocionālo veselību;
11.2. izteiktas psihoemocionālas vai fizioloģiskas reakcijas pēc traumatiskiem notikumiem dienestā (darbā) vai ārpus dienesta (darba);
11.3. pazīmes, kas apliecina, ka dienesta (darba) apstākļi (piemēram, dienesta (darba) apstākļi, kas saistīti ar vardarbību, noziedzību, nelabvēlīgu vidi, dzīvības apdraudētību, nakts darbu, cilvēku nāvi, darbu paaugstinātas spriedzes apstākļos) var ietekmēt amatpersonas vai darbinieka fizisko un psihoemocionālo veselību, samazināt amatpersonas profesionālās spējas, veicināt fizisku un garīgu izsīkumu.
12. Amatpersonai vai darbiniekam ir tiesības saņemt psiholoģiskā atbalsta kursu ārpus kārtas, ja psiholoģiskā atbalsta kursa saņemšana rekomendēta saskaņā ar šo noteikumu 11.1. un 11.2. apakšpunktu.
13. Iekšlietu ministrijas veselības un sporta centra un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta psihologa sagatavotais sadarbības pārskats psiholoģiskā atbalsta kursa saņemšanai ir derīgs 12 mēnešus.
14. Amatpersonas vai darbinieka psiholoģisko stāvokli novērtē atkārtoti, nesasniedzot 12 mēnešus pēc iepriekšējā novērtējuma, ja psiholoģiskā atbalsta kursa saņemšana ir rekomendēta saskaņā ar šo noteikumu 11.3. apakšpunktu, bet radušies priekšnosacījumi psiholoģiskā atbalsta kursa saņemšanai ārpus kārtas.
15. Iekšlietu ministrijas veselības un sporta centrs organizē psiholoģiskā atbalsta kursu grupās, plānojot grupu lielumu un skaitu kalendāra gadam.
16. Iekšlietu ministrijas veselības un sporta centrs un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests katru gadu līdz 31. oktobrim vienojas par nākamajā gadā plānoto darbinieku dalību psiholoģiskā atbalsta kursā.
17. Amatpersonas un darbinieki psiholoģiskā atbalsta kursu saņem rindas kārtībā. Rindu veido, ievērojot amatpersonas un darbinieka psiholoģiskā stāvokļa novērtēšanā ieteiktās rekomendācijas psiholoģiskā atbalsta kursa saņemšanai.
18. Iekšlietu ministrijas veselības un sporta centrs informē attiecīgi iestādi vai Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu par iespējamo psiholoģiskā atbalsta kursa saņemšanas laiku.
19. Iestāde 20 darbdienu laikā pēc šo noteikumu 18. punktā minētās informācijas saņemšanas informē Iekšlietu ministrijas veselības un sporta centru par iespēju plānotajā laikā nosūtīt amatpersonu psiholoģiskā atbalsta kursa saņemšanai vai vienojas ar Iekšlietu ministrijas veselības un sporta centru par citu kursa saņemšanas laiku.
20. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests 20 darbdienas pirms plānotā psiholoģiskā atbalsta kursa sākuma informē Iekšlietu ministrijas veselības un sporta centru par darbinieku nosūtīšanu un nodod Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta psihologa sagatavotos sadarbības pārskatus, lai nodrošinātu darbiniekiem individuālas psihologa konsultācijas psiholoģiskā atbalsta kursa laikā, ja nepieciešams.
21. Iestāde un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests laikus informē Iekšlietu ministrijas veselības un sporta centru, ja, mainoties apstākļiem, amatpersona vai darbinieks plānotajā laikā nevar piedalīties psiholoģiskā atbalsta kursā.
22. Amatpersonu un darbinieku psiholoģiskā atbalsta kursā uzņem, ievērojot plānoto un Iekšlietu ministrijas veselības un sporta centrā rezervēto psiholoģiskā atbalsta kursa saņemšanas laiku, atbilstoši iestādes vai Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta sniegtajai informācijai par amatpersonas vai darbinieka nosūtīšanu uz kursu.
23. Amatpersonu un darbinieku psiholoģiskā atbalsta kursa saņemšanai nesūta darbnespējas laikā vai ja ir informācija par ierobežojumiem, kuru dēļ amatpersona vai darbinieks nevar piedalīties psiholoģiskā atbalsta kursa ietvaros īstenotajās psiholoģiskā atbalsta un fiziskās sagatavotības nodarbībās (turpmāk – nodarbības).
24. Iekšlietu ministrijas veselības un sporta centrs informē attiecīgi iestādi vai Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, ja amatpersona vai darbinieks plānotajā laikā nav ieradies saņemt psiholoģiskā atbalsta kursu.
25. Psiholoģiskā atbalsta kursa ietvaros Iekšlietu ministrijas veselības un sporta centrs īsteno psiholoģiskā atbalsta programmu. Programmā ietilpst:
25.1. psiholoģiskā atbalsta nodarbības (lekcijas psiholoģijā, psiholoģiskā atbalsta grupu nodarbības, psihoregulācijas grupu nodarbības);
25.2. individuālas psihologa konsultācijas pēc amatpersonas vai darbinieka izvēles un atbilstoši amatpersonas vai darbinieka psiholoģiskā stāvokļa novērtējumā sagatavotajam sadarbības pārskatam;
25.3. fiziskās sagatavotības nodarbības (sporta nodarbības trenažieru un vingrošanas zālē sporta instruktora vadībā, fiziskās aktivitātes ārpus telpām atbilstoši sezonai un laikapstākļiem (piemēram, vingrošanas nodarbības brīvā dabā, nūjošana, veloizbraucieni, peldes jūrā vai baseina apmeklējums)).
26. Ierodoties psiholoģiskā atbalsta kursa saņemšanai, amatpersona un darbinieks rakstiski apliecina, ka viņam nav veselības ierobežojumu pilnvērtīgai dalībai nodarbībās, un nekavējoties informē kursa vai nodarbību vadītāju, ja šādi ierobežojumi rodas.
27. Iekšlietu ministrijas veselības un sporta centrs var pārtraukt amatpersonas un darbinieka dalību psiholoģiskā atbalsta kursā, informējot par to attiecīgi iestādi vai Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, šādos gadījumos:
27.1. amatpersonai vai darbiniekam iestājusies darbnespēja vai persona psiholoģiskā atbalsta kursā nevar piedalīties citu neparedzētu apstākļu dēļ (piemēram, prombūtne sakarā ar ģimenes locekļa nāvi, ierašanās izziņas iestādē, prokuratūrā vai tiesā);
27.2. amatpersona vai darbinieks ir pārkāpis psiholoģiskā atbalsta kursa norises vietas vai naktsmītnes iekšējās kārtības noteikumus;
27.3. amatpersona vai darbinieks nepiedalās nodarbībās.
28. Amatpersona vai darbinieks par šo noteikumu 27.1. apakšpunktā minētajiem apstākļiem nekavējoties informē psiholoģiskā atbalsta kursa vai nodarbību vadītāju un attiecīgi iestādi vai Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu.
29. Šo noteikumu 27.1. apakšpunktā minētajā gadījumā amatpersonai vai darbiniekam saglabājas iespēja turpināt dalību psiholoģiskā atbalsta kursā (tajā pašā grupā), ja viņa kavējums ir ne vairāk kā divas dienas un atlikusī (neizmantotā) kursa daļa ir vismaz četras dienas.
30. Amatpersonas vai darbinieka psiholoģiskā stāvokļa novērtēšanā aizpildītās aptaujas anketas un psihologa sagatavotos sadarbības pārskatus psiholoģiskā atbalsta kursa saņemšanai Iekšlietu ministrijas veselības un sporta centrs glabā līdz psiholoģiskā atbalsta kursa beigām vai tā pārtraukšanai, bet ne ilgāk kā 12 mēnešus no minēto dokumentu saņemšanas vai sagatavošanas, ja psiholoģiskā atbalsta kurss nav uzsākts.
III. Ēdināšanas un naktsmītnes nodrošināšanas kārtība psiholoģiskā atbalsta kursa laikā un ar ēdināšanu saistīto izdevumu apmērs
31. Psiholoģiskā atbalsta kursa laikā Iekšlietu ministrijas veselības un sporta centrs nodrošina amatpersonām un darbiniekiem ēdināšanu trīs reizes dienā.
32. Ar ēdināšanu saistīto izdevumu apmērs vienai personai diennaktī atbilst faktiskajām ēdināšanas pakalpojuma izmaksām, kuras nosaka saskaņā ar publiskā iepirkuma rezultātiem.
33. Psiholoģiskā atbalsta kursa laikā Nodrošinājuma valsts aģentūra nodrošina amatpersonām un darbiniekiem naktsmītni.
IV. Dienesta (darba) pienākumu izpildes laika uzskaites kārtība psiholoģiskā atbalsta kursa laikā
34. Iekšlietu ministrijas veselības un sporta centrs veic uzskaiti par amatpersonu un darbinieku dalību psiholoģiskā atbalsta kursā un pēc psiholoģiskā atbalsta kursa beigām vai tā pārtraukšanas nosūta attiecīgi iestādei vai Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam izziņu, kas apliecina amatpersonas vai darbinieka dalību psiholoģiskā atbalsta kursā. Ja psiholoģiskā atbalsta kurss ir pārtraukts un amatpersona vai darbinieks nav pabeidzis psiholoģiskā atbalsta kursa programmu, izziņā norāda informāciju par kursa pārtraukšanu un kursa pārtraukšanas iemeslu.
35. Iestāde un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests attiecīgi amatpersonas un darbinieka dienesta (darba) pienākumu izpildes laiku uzskaita atbilstoši Iekšlietu ministrijas veselības un sporta centra izsniegtajai izziņai par amatpersonas vai darbinieka dalību psiholoģiskā atbalsta kursā.
36. Psiholoģiskā atbalsta kursa laikā sestdiena, svētdiena un valstī noteiktā svētku diena ir amatpersonas un darbinieka atpūtas laiks, ko amatpersona un darbinieks izmanto pēc saviem ieskatiem, un šis laiks nav ieskaitāms dienesta (darba) pienākumu izpildes laikā.
V. Ceļa izdevumu segšanas kārtība un apmērs nokļūšanai uz psiholoģiskā atbalsta kursa norises vietu
37. Amatpersonai un darbiniekam attiecīgi iestāde vai Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests ceļa izdevumus nokļūšanai uz psiholoģiskā atbalsta kursa norises vietu un atpakaļ uz dzīvesvietu, izmantojot sabiedrisko transportu (izņemot taksometru), kompensē pilnā apmērā, ņemot vērā sabiedriskā transporta biļešu cenu attiecīgajā maršrutā. Ja amatpersona vai darbinieks izmanto savā īpašumā vai valdījumā esošu transportlīdzekli, ceļa izdevumus kompensē atbilstoši minimālajai braukšanas cenai (tarifam) sabiedriskajā transportā attiecīgajā maršrutā.
38. Lai amatpersona vai darbinieks saņemtu ceļa izdevumu kompensāciju, viņš mēneša laikā pēc atgriešanās no psiholoģiskā atbalsta kursa iesniedz attiecīgi iestādes vai Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vadītājam vai viņa pilnvarotai amatpersonai šādus dokumentus:
38.1. iesniegumu par ceļa izdevumu kompensācijas piešķiršanu;
38.2. faktiskos ceļa izdevumus apliecinošos attaisnojuma dokumentus (sabiedriskā transporta biļetes), ja izmantots sabiedriskais transports.
39. Ceļa izdevumu kompensāciju izmaksā mēneša laikā pēc šo noteikumu 38. punktā minēto dokumentu saņemšanas, to pārskaitot attiecīgi uz amatpersonas vai darbinieka norādīto kontu kredītiestādē.
Ministru prezidents A. K. Kariņš
Iekšlietu ministrs K. Eklons
1. pielikums
Ministru kabineta
2022. gada 11. oktobra
noteikumiem Nr. 636
Aptaujas anketa amatpersonas psiholoģiskā stāvokļa novērtēšanai
Dienesta vieta (iestāde) | ||
Amats | ||
Vārds, uzvārds | ||
E-pasts, tālrunis | ||
(norādīt dienesta e-pastu, ja tāds ir) |
Iespējamais laiks (datums) psiholoģiskā atbalsta kursa uzsākšanai: | ||
vēlamais datums | ||
cits datums | ||
1. Izdiena Iekšlietu ministrijas sistēmas iestādēs vai Ieslodzījuma vietu pārvaldē (norādīt pilnu gadu skaitu): _______________________________ |
Psihologa piezīmes |
||||||
2. Atzīmējiet notikumus Jūsu dzīvē pēdējā gada laikā | |||||||
Dienestā: | |||||||
Pildot dienesta pienākumus, man bija/ir: | |||||||
saspringts darbs vairākas dienas vai nedēļas (ļoti intensīvs darbs) | |||||||
izmaiņas dienesta pienākumu veikšanā, pārmaiņas dienestā, darba vietas maiņa | |||||||
augsta atbildības pakāpe (par cilvēkiem un/vai ierīcēm, un/vai pieņemtajiem lēmumiem u. c.) | |||||||
darbs naktī, brīvdienās un svētku dienās | |||||||
Pildot dienesta pienākumus, esmu saskāries(-usies) ar: | |||||||
biežu fizisku risku | |||||||
konfliktiem vai nesaskaņām ar kolēģiem | |||||||
nesaskaņām un/vai spiedienu no vadības puses (bosings) | |||||||
cilvēkiem ar psihiskām novirzēm, neadekvātiem cilvēkiem | |||||||
bojāgājušā cilvēka ģimeni (jāpaziņo klātienē par nāvi; bija jāsniedz emocionāls atbalsts u. c.) | |||||||
cits faktors, kas izraisa stresu, pildot dienesta pienākumus | |||||||
Pildot dienesta pienākumus, ir bijis notikums, kurā: | |||||||
bija cietuši vai bojā gājuši bērni | |||||||
bija cietusi vai bojā gājusi sieviete grūtniece | |||||||
cietušo vai bojāgājušo skaits pārsniedza piecas personas vienā notikumā | |||||||
bija ievainots(-i) manas struktūrvienības/maiņas kolēģis(-ģi) | |||||||
biju ievainots(-a) pats(-i) | |||||||
bija reāls apdraudējums manai dzīvībai | |||||||
ievainoju vai nogalināju cilvēku(-us) | |||||||
Citi notikumi: | |||||||
piedalījos starptautiskajā misijā vai operācijā vai biju komandējumā uz bīstamu zonu, kur notiek karadarbība vai nemieri | |||||||
kolēģis izdarīja pašnāvību/kolēģa pēkšņa nāve | |||||||
bija notikums, kas izraisīja spēcīgas emocijas | |||||||
Notikumi ģimenē: | |||||||
tuva cilvēka zaudējums (nāve, šķiršanās) | |||||||
sarežģījumi ģimenē vai citās nozīmīgās attiecībās | |||||||
bērna piedzimšana vai citas izmaiņas ģimenes sastāvā | |||||||
sava vai ģimenes locekļa veselības stāvokļa pasliktināšanās/invaliditāte | |||||||
dzīvesvietas maiņa | |||||||
citas nozīmīgas pārmaiņas | |||||||
3. Atzīmējiet pārslodzes reakcijas, kuras esat pamanījis(-usi) sevī | |||||||
Fiziskās pārslodzes reakcijas: | |||||||
galvassāpes, reiboņi | |||||||
ātra nogurdināmība | |||||||
gremošanas traucējumi | |||||||
ēstgribas trūkums | |||||||
miega traucējumi un/vai bezmiegs | |||||||
svara izmaiņas | |||||||
biežas saaukstēšanās slimības, uzņēmība pret infekcijām | |||||||
muskuļu saspringums (kaklā, plecos, mugurā u. c.) | |||||||
muskuļu trīcēšana | |||||||
sāpes ķermenī | |||||||
nespēja atslābināties | |||||||
paaugstināts asinsspiediens | |||||||
elpošanas problēmas | |||||||
sūdzības par sirdsdarbību | |||||||
auksti sviedri | |||||||
menstruālā cikla traucējumi | |||||||
grūtības seksuālajā dzīvē | |||||||
Kognitīvās pārslodzes reakcijas: | |||||||
jūtos pārslogots(-a), veicot ikdienas pienākumus | |||||||
palēnināts darba temps | |||||||
atmiņas pasliktināšanās | |||||||
grūtības koncentrēties (aizmāršība un sapņainība, tendence kļūdīties) | |||||||
izvairīšanās no sarežģītu jautājumu un situāciju risināšanas | |||||||
domu un atmiņu uzplūdi par notikumiem | |||||||
smagas un nospiedošas domas | |||||||
Emocionālās pārslodzes reakcijas: | |||||||
neiecietīgāks nekā parasti, ātra aizkaitināmība | |||||||
mainīgs noskaņojums, nervozitāte, viegla aizvainojamība | |||||||
kritiskums, skepses izjūta, melnais humors | |||||||
samazinās vēlēšanās un intereses, vienaldzība | |||||||
nespēja izjust prieku | |||||||
bieži vai ātri dusmojos | |||||||
trauksme vai vainas izjūta | |||||||
nedrošības sajūta vai paļāvības trūkums | |||||||
neticība saviem spēkiem, reizēm bezpalīdzība | |||||||
vientulības vai pamestības izjūta | |||||||
pārņem tukšuma izjūta, bezcerība, zūd jēga | |||||||
Uzvedības pārslodzes reakcijas: | |||||||
konflikti ar apkārtējiem | |||||||
nevēlēšanās atrasties darbā, bieža darba grafika maiņa | |||||||
reizēm ir vēlme uzrakstīt atlūgumu | |||||||
senu attiecību pārtraukšana | |||||||
izvairīšanās no jaunām attiecībām | |||||||
attālināšanās no tuviem cilvēkiem | |||||||
vēlme noslēgties (negribas nevienam zvanīt, ne ar vienu runāt) | |||||||
izmaiņas seksuālajā dzīvē (vajadzības palielinās vai izzūd) | |||||||
pieaug smēķēšana un alkohola lietošana ikdienā | |||||||
reizēm rīkojos nepārdomāti | |||||||
neprotu vai nevaru relaksēties un atpūsties | |||||||
atpūšos, darot kaut ko bez noteikta mērķa (staigāju pa veikaliem vai spēlēju spēles telefonā vai datorā u. c.) | |||||||
4. Vai esat apmeklējis(-usi) psihologa konsultācijas? Vai piedalījāties grupas nodarbībās psihologa vadībā? | |||||||
Jā | Nē | ||||||
5. Vai esat jau piedalījies(-usies) Iekšlietu ministrijas veselības un sporta centra psiholoģiskā atbalsta kursā? | |||||||
Jā | Nē | ||||||
Ja atbilde ir "Jā", norādiet, cik reizes piedalījāties psiholoģiskā atbalsta kursā un kad bijāt tajā pēdējo reizi: | |||||||
biju | reizes | ||||||
pēdējo reizi biju |
Anketas aizpildīšanas datums |
Anketu aizpildīja | ||
(vārds, uzvārds, paraksts) |
Psihologs | ||||
(paraksts) |
(vārds, uzvārds) |
Piezīmes.
1. Anketā norādītajai informācijai ir ierobežotas pieejamības statuss.
2. Informācija par personas datu apstrādi:
Datu apstrādes pārzinis: Iekšlietu ministrijas veselības un sporta centrs,
Čiekurkalna 1. līnija 1, k-1, Rīga, LV-1026, e-pasts: ______________________.
Datu apstrādes mērķis: psiholoģiskā atbalsta nodrošināšana Iekšlietu
ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonām ar
speciālajām dienesta pakāpēm.
Papildu informācija par fizisko personu datu apstrādi tīmekļvietnē
______________________.
3. Ja pēc psiholoģiskā stāvokļa izvērtējuma tiks rekomendēts psiholoģiskā atbalsta kurss, Iekšlietu ministrijas veselības un sporta centra nodaļa "Dzintari" informēs par to dienesta vietu.
4. Iesniegumā norādītā kontaktinformācija tiks izmantota saziņai ar iesnieguma iesniedzēju par psiholoģiskā atbalsta kursu nodaļā "Dzintari".
2. pielikums
Ministru kabineta
2022. gada 11. oktobra
noteikumiem Nr. 636
Aptaujas anketa darbinieka psiholoģiskā stāvokļa novērtēšanai
Vārds, uzvārds | ||
Dienesta apliecības numurs |
Iespējamais laiks (datums) psiholoģiskā atbalsta kursa uzsākšanai: | |||
vēlamais datums | |||
cits datums |
1. Nodarbinātības ilgums Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (turpmāk – dienests) (norādīt pilnu gadu skaitu) / Mans vecums (norādīt pilnu gadu skaitu): _______________________________ |
Psihologa piezīmes |
||||||
2. Norādiet amatu _________________________________________________ | |||||||
3. Norādiet Jūsu slodzi: _______________________________ | |||||||
pilna slodze | |||||||
nepilna slodze, lūdzu, norādiet slodzes lielumu _______________________________ | |||||||
4. Atzīmējiet notikumus Jūsu dzīvē pēdējā gada laikā | |||||||
Darbā: | |||||||
Pildot amata pienākumus, man bija/ir: | |||||||
saspringts darbs vairākas dienas vai nedēļas (ļoti intensīvs darbs) | |||||||
izmaiņas amata pienākumu veikšanā, pārmaiņas dienestā, amata vietas vai struktūrvienības maiņa | |||||||
augsta atbildības pakāpe (par cilvēkiem un/vai ierīcēm, un/vai pieņemtajiem lēmumiem u. c.) | |||||||
maiņu darbs (darbs naktī, brīvdienās un svētku dienās) | |||||||
Pildot dienesta pienākumus, esmu saskāries(-usies) ar: | |||||||
biežu emocionālu vai fizisku risku | |||||||
konfliktiem vai nesaskaņām ar kolēģiem | |||||||
nesaskaņām un/vai spiedienu no vadības puses (bosings) | |||||||
cilvēkiem ar psihiskām novirzēm, neadekvātiem cilvēkiem | |||||||
pacienta nāves gadījumiem (bija jāpaziņo pacienta ģimenes locekļiem klātienē; bija jāsniedz emocionāls atbalsts u. c.) | |||||||
cits faktors, kas izraisa stresu, pildot amata pienākumus | |||||||
Pildot amata pienākumus, ir bijis notikums, kurā: | |||||||
bija cietuši vai gāja bojā bērni | |||||||
bija cietusi vai gāja bojā sieviete grūtniece | |||||||
cietušo vai bojāgājušo skaits pārsniedza piecas personas vienā notikumā | |||||||
saskāros ar fizisku uzbrukumu vai tā draudiem | |||||||
ar fizisku uzbrukumu vai tā draudiem saskārās manas struktūrvienības kolēģis(-ģi) | |||||||
bija reāls apdraudējums dzīvībai | |||||||
neizdevās izglābt pacienta dzīvību | |||||||
Citi notikumi: | |||||||
piedalījos starptautiskajā misijā vai operācijā vai biju komandējumā uz bīstamu zonu, kur notiek karadarbība vai nemieri | |||||||
kolēģis izdarīja pašnāvību/kolēģa pēkšņa nāve | |||||||
bija notikums, kas, veicot amata pienākumus, izraisīja spēcīgas emocijas | |||||||
Notikumi ģimenē: | |||||||
tuva cilvēka zaudējums (nāve, šķiršanās) | |||||||
sarežģījumi ģimenē vai citās nozīmīgās attiecībās | |||||||
bērna piedzimšana vai citas izmaiņas ģimenes sastāvā | |||||||
sava vai ģimenes locekļa veselības stāvokļa pasliktināšanās/invaliditāte | |||||||
dzīvesvietas maiņa | |||||||
citas nozīmīgas pārmaiņas | |||||||
5. Atzīmējiet pārslodzes reakcijas, kuras esat pamanījis(-usi) sevī | |||||||
Fiziskās pārslodzes reakcijas: | |||||||
galvassāpes, reiboņi | |||||||
ātra nogurdināmība | |||||||
gremošanas traucējumi | |||||||
ēstgribas trūkums | |||||||
miega traucējumi un/vai bezmiegs | |||||||
svara izmaiņas | |||||||
biežas saaukstēšanās slimības, uzņēmība pret infekcijām | |||||||
muskuļu saspringums (kaklā, plecos, mugurā u. c.) | |||||||
muskuļu trīcēšana | |||||||
sāpes ķermenī | |||||||
nespēja atslābināties | |||||||
paaugstināts asinsspiediens | |||||||
elpošanas problēmas | |||||||
sūdzības par sirdsdarbību (t. sk. paātrināta sirdsdarbība) | |||||||
auksti sviedri | |||||||
menstruālā cikla traucējumi | |||||||
grūtības seksuālajā dzīvē | |||||||
Kognitīvās pārslodzes reakcijas: | |||||||
jūtos pārslogots(-a), veicot ikdienas pienākumus | |||||||
palēnināts darba temps | |||||||
atmiņas pasliktināšanās | |||||||
grūtības koncentrēties (aizmāršība un sapņainība, tendence kļūdīties) | |||||||
izvairīšanās no sarežģītu jautājumu un situāciju risināšanas | |||||||
domu un atmiņu uzplūdi par notikumiem | |||||||
smagas un nospiedošas domas | |||||||
Emocionālās pārslodzes reakcijas: | |||||||
neiecietīgāks nekā parasti, ātra aizkaitināmība | |||||||
mainīgs noskaņojums, nervozitāte, viegla aizvainojamība | |||||||
kritiskums, skepses izjūta, melnais humors | |||||||
samazinās vēlēšanās un intereses, vienaldzība | |||||||
nespēja izjust prieku | |||||||
bieži vai ātri dusmojos | |||||||
trauksme vai vainas izjūta | |||||||
nedrošības sajūta vai paļāvības trūkums | |||||||
neticība saviem spēkiem, reizēm bezpalīdzība | |||||||
vientulības vai pamestības izjūta | |||||||
pārņem tukšuma izjūta, bezcerība, zūd jēga | |||||||
Uzvedības pārslodzes reakcijas: | |||||||
konflikti ar apkārtējiem | |||||||
nevēlēšanās atrasties darbā, bieža darba grafika maiņa | |||||||
reizēm ir vēlme uzrakstīt atlūgumu | |||||||
senu attiecību pārtraukšana | |||||||
izvairīšanās no jaunām attiecībām | |||||||
attālināšanās no tuviem cilvēkiem | |||||||
vēlme noslēgties (negribas nevienam zvanīt, ne ar vienu runāt) | |||||||
izmaiņas seksuālajā dzīvē (vajadzības palielinās vai izzūd) | |||||||
pieaug smēķēšana un alkohola lietošana ikdienā | |||||||
reizēm rīkojos nepārdomāti | |||||||
neprotu vai nevaru relaksēties un atpūsties | |||||||
atpūšos, darot kaut ko bez noteikta mērķa (staigāju pa veikaliem vai spēlēju spēles telefonā vai datorā u. c.) | |||||||
6. Vai esat apmeklējis(-usi) psihologa konsultācijas? Vai piedalījāties grupas nodarbībās psihologa vadībā? | |||||||
Jā | Nē | ||||||
7. Vai esat jau piedalījies(-usies) Iekšlietu ministrijas veselības un sporta centra psiholoģiskā atbalsta kursā? | |||||||
Jā | Nē | ||||||
Ja atbilde ir "Jā", norādiet, cik reizes piedalījāties psiholoģiskā atbalsta kursā un kad bijāt tajā pēdējo reizi: | |||||||
biju | reizes | ||||||
pēdējo reizi biju |
Anketas aizpildīšanas datums |
Anketu aizpildīja | ||
(vārds, uzvārds, paraksts) |
Psihologs | ||||
(paraksts) |
(vārds, uzvārds) |
Piezīmes.
1. Anketā norādītajai informācijai ir ierobežotas pieejamības statuss.
2. Informācija par personas datu apstrādi:
Datu apstrādes pārzinis: Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests,
Laktas iela 8, Rīga, LV-1013,
e-pasts:
Datu apstrādes mērķis: psiholoģiskā atbalsta kursa nodrošināšana.
Papildu informācija par fizisko personu datu apstrādi tīmekļvietnē
_________________________________________________