• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī;
  • plānošanas dokumentus, kā arī informatīvos ziņojumus par politikas plānošanas dokumentu īstenošanu.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2024. gada 13. augusta noteikumi Nr. 540 "Eiropas Savienības kohēzijas politikas programmas 2021.–2027. gadam 4.1.2. specifiskā atbalsta mērķa "Uzlabot vienlīdzīgu un savlaicīgu piekļuvi kvalitatīviem, ilgtspējīgiem un izmaksu ziņā pieejamiem veselības aprūpes, veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem, uzlabojot veselības aprūpes sistēmu efektivitāti un izturētspēju" 4.1.2.3. pasākuma "Pasākumi atkarīgo personu resocializācijai un atgriešanai darba tirgū, kā arī preventīvie pasākumi jauniešiem" īstenošanas noteikumi". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 16.08.2024., Nr. 159 https://www.vestnesis.lv/op/2024/159.5

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr. 541

Grozījumi Ministru kabineta 2012. gada 2. maija noteikumos Nr. 308 "Meža atjaunošanas, meža ieaudzēšanas un plantāciju meža noteikumi"

Vēl šajā numurā

16.08.2024., Nr. 159

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 540

Pieņemts: 13.08.2024.

OP numurs: 2024/159.5

2024/159.5
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 8 Pēdējās nedēļas laikā 21 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr. 540

Rīgā 2024. gada 13. augustā (prot. Nr. 31 62. §)

Eiropas Savienības kohēzijas politikas programmas
2021.–2027. gadam 4.1.2. specifiskā atbalsta mērķa "Uzlabot vienlīdzīgu un savlaicīgu piekļuvi kvalitatīviem, ilgtspējīgiem un izmaksu ziņā pieejamiem veselības aprūpes, veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem, uzlabojot veselības aprūpes sistēmu efektivitāti un izturētspēju" 4.1.2.3. pasākuma "Pasākumi atkarīgo personu resocializācijai un atgriešanai darba tirgū, kā arī preventīvie pasākumi jauniešiem" īstenošanas noteikumi

Izdoti saskaņā ar Eiropas Savienības fondu
2021.–2027. gada plānošanas perioda vadības likuma
19. panta 6. un 13. punktu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Noteikumi nosaka:

1.1. kārtību, kādā īsteno Eiropas Savienības kohēzijas politikas programmas 2021.–2027. gadam 4.1.2. specifiskā atbalsta mērķa "Uzlabot vienlīdzīgu un savlaicīgu piekļuvi kvalitatīviem, ilgtspējīgiem un izmaksu ziņā pieejamiem veselības aprūpes, veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem, uzlabojot veselības aprūpes sistēmu efektivitāti un izturētspēju" 4.1.2.3. pasākumu "Pasākumi atkarīgo personu resocializācijai un atgriešanai darba tirgū, kā arī preventīvie pasākumi jauniešiem" (turpmāk – pasākums);

1.2. pasākuma mērķi;

1.3. pasākumam plānoto un pieejamo finansējumu;

1.4. prasības Eiropas Sociālā fonda Plus projekta iesniedzējam (turpmāk – projekta iesniedzējs), finansējuma saņēmējam un projekta sadarbības partnerim;

1.5. atbalstāmo darbību un izmaksu attiecināmības nosacījumus;

1.6. vienkāršoto izmaksu piemērošanas nosacījumus un kārtību.

2. Pasākuma atbalsta veids ir grants.

3. Pasākumu īsteno ierobežotas projektu iesniegumu atlases veidā.

4. Pasākuma ietvaros atbildīgās iestādes funkcijas pilda Veselības ministrija (turpmāk – atbildīgā iestāde).

5. Projektu iesniegumu atlasi organizē vienu reizi par visu pieejamo finansējumu.

6. Pasākuma īstenošanas vieta ir Latvijas Republika.

II. Pasākuma mērķis un plānotie rādītāji

7. Pasākuma mērķis ir veikt pētījumus, lai gūtos rezultātus izmantotu azartspēļu jomas normatīvo aktu pilnveidošanai, kas personām mazinātu azartspēļu atkarības iestāšanās risku un ar to saistītās sekas.

8. Pasākuma mērķa grupa ir visi Latvijas iedzīvotāji, kuru azartspēļu spēlēšanas paradumi var paaugstināt azartspēļu atkarības iestāšanās risku, un personas, kurām jau ir iestājušās sekas no pārmērīgas azartspēļu spēlēšanas.

9. Pasākuma iznākuma rādītājs ir nacionāla, reģionāla vai vietēja mēroga valsts administrācijas vai sabiedrisko pakalpojumu iestāžu un pakalpojumu skaits, kas saņēmušas atbalstu, līdz 2029. gada 31. decembrim nodrošinot, ka atbalstu būs saņēmusi vismaz viena iestāde.

10. Specifiskā atbalsta mērķa rezultāta rādītājs ir iedzīvotāju skaits, kuri pēdējā gada laikā veselības apsvērumu dēļ Eiropas Sociālā fonda Plus rīkoto pasākumu ietekmē ir mainījuši uztura un citus dzīvesveida paradumus, nodrošinot, ka līdz 2029. gada 31. decembrim sasniegta rādītāja vērtība – 50 000 iedzīvotāju.

III. Pasākuma finansējums

11. Pasākumam plānotais un pieejamais kopējais attiecināmais finansējums ir 1 131 000 euro, tai skaitā Eiropas Sociālā fonda Plus finansējums – 961 350 euro un valsts budžeta līdzfinansējums – 169 650 euro.

12. Eiropas Sociālā fonda Plus finansējums pasākumam nepārsniedz 85 procentus no kopējā attiecināmā finansējuma.

13. Pasākuma ietvaros izmaksas ir attiecināmas, ja tās atbilst šajos noteikumos minētajām izmaksu pozīcijām un ir radušās pēc tam, kad noslēgta vienošanās par projekta īstenošanu.

IV. Prasības projekta iesniedzējam, finansējuma saņēmējam, sadarbības partnerim un projekta vērtēšanai

14. Projekta iesniedzējs pasākuma ietvaros ir Finanšu ministrija.

15. Projekta iesniedzējs sagatavo projekta iesniegumu atbilstoši projekta iesniegumu atlases nolikumam un iesniedz to sadarbības iestādē, izmantojot Kohēzijas politikas fondu vadības informācijas sistēmu. Projekta iesniedzējs pēc projekta apstiprināšanas kļūst par finansējuma saņēmēju.

16. Finansējuma saņēmējs pasākuma īstenošanā var piesaistīt sadarbības partneri – Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekciju. Lai noteiktu finansējuma saņēmēja un sadarbības partnera (ja attiecināms) savstarpējo atbildību, funkcijas, finansēšanas mehānismu, pārskatu sniegšanas kārtību un pienākumus projekta sekmīgai īstenošanai, finansējuma saņēmējs līdz projekta īstenošanas uzsākšanas brīdim izstrādā iekšējo kārtību.

V. Pasākuma atbalstāmās darbības un attiecināmās izmaksas

17. Pasākuma ietvaros ir atbalstāmas šādas darbības:

17.1. projekta vadības un īstenošanas nodrošināšana;

17.2. sabiedrības veselības pētījumi (spēlētāju pazīmju definēšana, indicēto profilakšu programmas, azartspēļu ietekme uz videospēlēm, azartspēļu un izložu reklāmas ierobežojumu efektivitāte, motivācija iesaistīties nelicencētās azartspēlēs);

17.3. komunikācijas un vizuālās identitātes prasību nodrošināšanas pasākumi.

18. Šo noteikumu 17.1. apakšpunktā minētās atbalstāmās darbības ietvaros attiecināmās izmaksas saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2021. gada 24. jūnija Regulas (ES) 2021/1060, ar ko paredz kopīgus noteikumus par Eiropas Reģionālās attīstības fondu, Eiropas Sociālo fondu Plus, Kohēzijas fondu, Taisnīgas pārkārtošanās fondu un Eiropas Jūrlietu, zvejniecības un akvakultūras fondu un finanšu noteikumus attiecībā uz tiem un uz Patvēruma, migrācijas un integrācijas fondu, Iekšējās drošības fondu un Finansiāla atbalsta instrumentu robežu pārvaldībai un vīzu politikai (turpmāk – regula 2021/1060), 55. panta 1. punktu projekta iesniegumā plāno kā vienu izmaksu pozīciju, piemērojot izmaksu vienoto likmi 20 procentu apmērā no šo noteikumu 19. punktā minētajām pārējām projekta tiešajām attiecināmajām īstenošanas izmaksām. Minētās atbalstāmās darbības ietvaros ir attiecināmas finansējuma saņēmēja projekta vadības personāla un īstenošanas personāla izmaksas.

19. Šo noteikumu 17.2. un 17.3. apakšpunktā minētās izmaksas veido pārējās projekta tiešās attiecināmās īstenošanas izmaksas.

20. Šo noteikumu 17.2. apakšpunktā minētā atbalstāmā darbība ietver visas ar pētījumu īstenošanu saistītās izmaksas, kas radušās uz pakalpojuma līguma pamata.

21. Pasākuma ietvaros plāno šādas attiecināmās izmaksas:

21.1. tiešās attiecināmās izmaksas, kas ir tieši saistītas ar pasākuma īstenošanu un nepieciešamas pasākuma rezultātu sasniegšanai, un šī saistība ir skaidri saprotama un pierādāma;

21.2. netiešās attiecināmās izmaksas, kas nav tieši saistītas ar pasākuma rezultātu sasniegšanu, bet atbalsta un nodrošina atbilstošus apstākļus pasākuma īstenošanai un pasākuma rezultātu sasniegšanai;

21.3. neparedzētās izmaksas.

22. Šo noteikumu 17.3. apakšpunktā minētās atbalstāmās darbības ietvaros ir attiecināmas komunikācijas un vizuālās identitātes prasību nodrošināšanas izmaksas, lai izpildītu minētās prasības atbilstoši regulas 2021/1060 47. un 50. pantam un normatīvajiem aktiem, kas nosaka kārtību, kādā Eiropas Savienības fondu vadībā iesaistītās institūcijas nodrošina šo fondu ieviešanu 2021.–2027. gada plānošanas periodā, kā arī Eiropas Savienības fondu 2021.–2027. gada plānošanas perioda un Atveseļošanas fonda komunikācijas un dizaina vadlīnijām.

23. Šo noteikumu 17. punktā minēto atbalstāmo darbību īstenošanai ir attiecināmas šo noteikumu 22.3. apakšpunktā minētās neparedzētās izmaksas līdz diviem procentiem no projekta kopējām tiešajām attiecināmajām izmaksām, ko projekta iesniegumā plāno kā vienu izmaksu pozīciju un izmanto šo noteikumu 19. punktā minēto projekta pārējo tiešo attiecināmo īstenošanas papildu izmaksu segšanai, kas neparedzamu apstākļu dēļ ir kļuvušas nepieciešamas projekta īstenošanai. Neparedzētās izmaksas pirms izdevumu veikšanas finansējuma saņēmējs saskaņo ar sadarbības iestādi, kā to nosaka vienošanās par projekta īstenošanu.

24. Šo noteikumu 17. punktā minēto atbalstāmo darbību īstenošanai ir attiecināmas projekta netiešās attiecināmās izmaksas, ko projekta iesniegumā plāno kā vienu izmaksu pozīciju, piemērojot netiešo izmaksu vienoto likmi septiņu procentu apmērā no tiešajām attiecināmajām izmaksām, kuras veido šo noteikumu 19. un  20. punktā minētās izmaksas.

25. Pievienotās vērtības nodokļa maksājumi, kas tiešā veidā saistīti ar projektu, ir attiecināmās izmaksas saskaņā ar regulas 2021/1060 64. panta 1. punkta "c" apakšpunktu.

VI. Pasākuma īstenošanas un finansējuma saņemšanas nosacījumi

26. Pasākuma ietvaros finansējuma saņēmējs izveido projekta vadības un uzraudzības darba grupu, kuras sastāvā pieaicina sadarbības partnera pārstāvjus, kā arī atbildīgās iestādes un sadarbības iestādes pārstāvi novērotāja statusā. Darba grupas sanāksmes tiek organizētas pēc nepieciešamības, bet ne retāk kā reizi gadā.

27. Īstenojot projektu, finansējuma saņēmējs nodrošina, ka atbalstāmo darbību īstenošanai nepieciešamie iepirkumi tiek veikti sociāli atbildīgi un atbilstoši Eiropas Savienības un Latvijas Republikas normatīvajiem aktiem iepirkumu jomā, īstenojot atklātu, pārredzamu, nediskriminējošu un konkurenci nodrošinošu procedūru.

28. Finansējuma saņēmējs nodrošina, ka projektā plānotie darbi netiek finansēti vai līdzfinansēti un tos nav plānots finansēt vai līdzfinansēt no citiem valsts vai ārvalstu finanšu atbalsta instrumentiem, un novērš dubultā finansējuma risku.

29. Finansējuma saņēmējs un sadarbības partneris (ja attiecināms) pasākuma īstenošanas laikā nodrošina interešu konflikta neesību saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2018. gada 18. jūlija Regulas (ES, Euratom) 2018/1046 par finanšu noteikumiem, ko piemēro Savienības vispārējam budžetam, ar kuru groza Regulas (ES) Nr. 1296/2013, (ES) Nr. 1301/2013, (ES) Nr. 1303/2013, (ES) Nr. 1304/2013, (ES) Nr. 1309/2013, (ES) Nr. 1316/2013, (ES) Nr. 223/2014, (ES) Nr. 283/2014 un Lēmumu Nr. 541/2014/ES un atceļ Regulu (ES, Euratom) Nr. 966/2012, 61. panta un publisko iepirkumu regulējošo normatīvo aktu prasībām, kā arī paraksta interešu konflikta neesības apliecinājumu.

30. Finansējuma saņēmējs īsteno vismaz trīs vispārīgas un vismaz trīs specifiskas darbības, kā arī nodrošina datu uzkrāšanu un ziņošanu par vismaz vienu horizontālā principa "Vienlīdzība, iekļaušana, nediskriminācija un pamattiesību ievērošana" rādītāju – konsultatīva rakstura pasākumu skaits par dzimumu līdztiesības, personu ar invaliditāti vienlīdzīgu iespēju, vecuma nediskriminācijas, etniskās piederības un citiem pamattiesību jautājumiem, tostarp par tiesiskajiem un praktiskajiem aspektiem.

31. Finansējuma saņēmējam līdz projekta īstenošanas uzsākšanas brīdim ir izstrādāta iekšējās kontroles sistēma korupcijas un interešu konflikta riska novēršanai publiskas personas institūcijā atbilstoši normatīvajam regulējumam par iekšējās kontroles sistēmas pamatprasībām korupcijas un interešu konflikta riska novēršanai publiskas personas institūcijā.

32. Pasākuma ietvaros projektu īsteno saskaņā ar vienošanos par projekta īstenošanu, kas noslēgta starp finansējuma saņēmēju un sadarbības iestādi, bet ne ilgāk kā līdz 2029. gada 31. decembrim.

Ministru prezidente E. Siliņa

Veselības ministrs H. Abu Meri

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!