"VFR var panākt ASV un KF"
"Ņezavisimaja gazeta"
— 2000.08.30.
Bruņojuma tirgū tā piedāvā sortimentu, sākot no tankiem un līdz pat patronām.
Nesen "The New Yourk Times" publicēja informāciju, ka Vācija ieroču tirdzniecībā pēc pagājušā gada rezultātiem ir izvirzījusies trešajā vietā pasaulē pēc ASV un KF. Patiesībā tā pašlaik ir piektajā vietā. Aizokeāna konkurenti modri seko līdzi Vācijas aktivitātēm šajā ienesīgajā darbalaukā.
Acīmredzamu iemeslu dēļ jautājums par ieroču eksportu pēckara VFR vienmēr ir bijis un arī paliek politiski diezgan kutelīgs, daudzu ierobežojumu pavadīts. Pēc Vācijas krišanas grēkā, līdzdarbojoties NATO karā pret Dienvidslāviju, Berlīnes koalīcijā pagājušā gada rudenī izraisījās skandāls par "Leopardu" piegādes plānu Turcijai, kur plašām represijām ar ieroču lietošanu tiek pakļauti kurdi.
Kanclers Šrēders atgādina, ka "dažu personu emocionālā reakcija" nedrīkst noteikt valdības politiku. Klajā nāk arī šāds arguments: ekonomējot budžeta izdevumus, to skaitā arī aizsardzības, nedrīkst atteikties no "alternatīvām iespējām" papildināt valsts kasi ar militāro eksportu. Citiem vārdiem sakot, Berlīne neatstās šo nozari bez uzmanības, un Vācijas militāri rūpniecisko kompleksu jau nu nepavisam. Pēdējā lobētāji izdara augošu spiedienu uz valdību, paziņojot, ka Vācija nonākusi gandrīz vai izolētā stāvoklī ieroču eksporta jomā. Viņi ar gatavību pārķer britu aviokosmiskā koncerna "Aerospace" daļas vadītāju izteicienus, saskaņā ar kuriem Eiropā ir "tikai divi svarīgi militārās tehnikas tirgi — Lielbritānija un Francija".
Jevgēņijs Grigorjevs