• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2005. gada 26. aprīļa noteikumi Nr. 298 "Eiroatlantisko lietu padomes nolikums". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 10.05.2005., Nr. 73 https://www.vestnesis.lv/ta/id/107667-eiroatlantisko-lietu-padomes-nolikums

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.308

Grozījumi Ministru kabineta 2000.gada 7.marta noteikumos Nr.86 "Cilvēku celšanai paredzēto pacēlāju tehniskās uzraudzības kārtība"

Vēl šajā numurā

10.05.2005., Nr. 73

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 298

Pieņemts: 26.04.2005.

RĪKI
Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā. Piedāvājam lejuplādēt digitalizētā laidiena saturu (no Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājuma).

Ministru kabineta noteikumi Nr.298

Rīgā 2005.gada 26.aprīlī (prot. Nr.23 12.§)

Eiroatlantisko lietu padomes nolikums

Izdoti saskaņā ar Valsts pārvaldes iekārtas likuma 13.pantu

I. Vispārīgais jautājums

1.Eiroatlantisko lietu padome (turpmāk — padome) ir konsultatīva institūcija, kuras darbības mērķis ir koordinēt Latvijas valsts pārvaldes iestāžu darbību Eiropas drošības un aizsardzības politikas jomā un Ziemeļatlantijas līguma organizācijā.

II. Padomes funkcijas, uzdevumi un tiesības

2.Padomes galvenās funkcijas ir veicināt valsts institūciju sadarbību jautājumos, kas saistīti ar Latvijas darbību Eiropas drošības un aizsardzības politikas jomā un Ziemeļatlantijas līguma organizācijā.

3.Padomes uzdevums ir Latvijas drošības un aizsardzības politikas izstrāde un koordinācija atbilstoši Eiropas drošības un aizsardzības politikai un militāri politisko jautājumu risināšanai Ziemeļatlantijas līguma organizācijā.

4.Padome atbilstoši kompetencei ir tiesīga saņemt no valsts institūcijām tās darbam nepieciešamo informāciju, kā arī ierosināt normatīvo aktu izstrādi, kuri nepieciešami sekmīgai Latvijas darbībai Eiropas drošības un aizsardzības politikas jomā un Ziemeļatlantijas līguma organizācijā.

III. Padomes sastāvs

5.Padomes sastāvā ir Ministru prezidents, aizsardzības ministrs, ārlietu ministrs, iekšlietu ministrs, finanšu ministrs un satiksmes ministrs.

6.Padomi vada padomes priekšsēdētājs — Ministru prezidents. Viņa prombūtnes laikā padomes priekšsēdētāja funkcijas pilda aizsardzības ministrs.

7.Padome ir lemttiesīga, ja tās sēdē piedalās vismaz trīs padomes locekļi.

8.Padomes sēdēs ar padomdevēja tiesībām piedalās Nacionālo bruņoto spēku komandieris, Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs, Ārlietu ministrijas valsts sekretārs un Satversmes aizsardzības biroja direktors. Padomes sēdēs ar padomdevēja tiesībām var pieaicināt arī citas amatpersonas un ekspertus.

IV. Padomes darba organizācija

9.Padomes sēdes notiek ne retāk kā reizi ceturksnī. Padomes priekšsēdētājs ir tiesīgs sasaukt padomes ārkārtas sēdi.

10.Padomes priekšsēdētājs vai padomes loceklis ir tiesīgs ierosināt jebkura padomes kompetencē esoša jautājuma iekļaušanu padomes sēdes darba kārtībā.

11.Padomes priekšsēdētājs:

11.1.apstiprina padomes sēdes darba kārtību;

11.2.sasauc un vada padomes sēdes;

11.3.paraksta padomes sēdes protokolu.

12.Padomes lēmums ir pieņemts, ja par to nobalsojuši visi klātesošie padomes locekļi.

13.Ja padomes sēdē netiek panākta vienošanās par kādu jautājumu, to noteiktā kārtībā iesniedz izskatīšanai Ministru kabinetā.

14.Padomes sēdes protokolā ieraksta darba kārtības jautājumus, sēdes dalībniekus un personas, kas uzstājušās par attiecīgo jautājumu, kā arī pieņemtos lēmumus.

15.Padomes sēdes organizē padomes sekretariāts (turpmāk— sekretariāts).

16.Sekretariāta funkcijas pilda Aizsardzības ministrija.

17.Sekretariāts sagatavo, apkopo un nosūta padomes locekļiem padomes sēžu dokumentus.

18.Priekšlikumus par padomes darba kārtību padomes locekļi iesniedz sekretariātā ne vēlāk kā piecas darbdienas pirms padomes kārtējās sēdes un ne vēlāk kā vienu darbdienu pirms padomes ārkārtas sēdes.

19.Sekretariāts ne vēlāk kā trīs darbdienas pirms padomes kārtējās sēdes un ne vēlāk kā vienu darbdienu pirms padomes ārkārtas sēdes sagatavo un iesniedz apstiprināšanai padomes priekšsēdētājam padomes sēdes darba kārtību.

20.Padomē apspriežamos dokumentus nodod sekretariātā nosūtīšanai padomes locekļiem ne vēlāk kā trīs darbdienas pirms padomes kārtējās sēdes un ne vēlāk kā vienu darbdienu pirms padomes ārkārtas sēdes.

21.Padomes locekļi ir atbildīgi par to, lai materiāli, kas saistīti ar padomes sēdē izskatāmo jautājumu, tiktu iesniegti sekretariātā noteiktajā termiņā.

22.Sekretariāts triju darbdienu laikā pēc padomes sēdes nosūta padomes locekļiem padomes sēdes protokola projektu. Protokols tiek uzskatīts par saskaņotu, ja piecu darbdienu laikā no padomes locekļiem nav saņemti rakstiski iebildumi.

23.Ja padomes loceklis norīko personu piedalīties padomes sēdē, viņš ne vēlāk kā vienu darbdienu pirms attiecīgās sēdes informē par to sekretariātu.

24.Ja padomes sēdē izskata jautājumus, kas satur valsts noslēpumu, Ziemeļatlantijas līguma organizācijas vai Eiropas Savienības klasificēto informāciju, attiecīgo jautājumu izskatīšanā padomes sēdē piedalās tikai personas, kurām ir attiecīgas kategorijas speciālā atļauja pieejai valsts noslēpumam, Ziemeļatlantijas līguma organizācijas vai Eiropas Savienības klasificētajai informācijai.

V. Vecāko amatpersonu komiteja eiroatlantisko lietu jautājumos

25.Padomes locekļi norīko personas Vecāko amatpersonu komitejā eiroatlantisko lietu jautājumos (turpmāk — komiteja). Komitejas sastāvu apstiprina padomes priekšsēdētājs. Komitejas darbu vada komitejas priekšsēdētājs — Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs.

26.Komiteja atbilstoši kompetencei ir tiesīga pieprasīt no valsts institūcijām tās darbam nepieciešamo informāciju, iesniegt priekšlikumus par padomes sēžu darba kārtību, izskatīt padomes kompetencē esošos jautājumus pirms to izskatīšanas padomes sēdē, kā arī veikt citus uzdevumus, ko noteikusi padome.

27.Komitejas sēdes sasauc komitejas priekšsēdētājs.

28.Sekretariāts ne vēlāk kā trīs darbdienas pirms komitejas sēdes sagatavo un iesniedz apstiprināšanai komitejas priekšsēdētājam komitejas sēdes darba kārtību.

29.Sekretariāts sagatavo, apkopo un nosūta komitejas locekļiem komitejas sēžu dokumentus.

30.Priekšlikumus par komitejas darba kārtību komitejas locekļi iesniedz sekretariātā ne vēlāk kā piecas darbdienas pirms komitejas sēdes.

31.Komitejā apspriežamos dokumentus nodod sekretariātā nosūtīšanai komitejas locekļiem ne vēlāk kā trīs darbdienas pirms komitejas sēdes.

32.Komitejas locekļi ir atbildīgi par to, lai materiāli, kas saistīti ar padomes sēdē izskatāmo jautājumu, tiktu iesniegti sekretariātā noteiktajā termiņā.

33.Sekretariāts triju darbdienu laikā pēc komitejas sēdes nosūta komitejas locekļiem sēdes protokola projektu. Protokols tiek uzskatīts par saskaņotu, ja piecu darbdienu laikā no komitejas locekļiem nav saņemti rakstiski iebildumi.

34.Ja komitejas loceklis norīko personu piedalīties komitejas sēdē, viņš ne vēlāk kā vienu darbdienu pirms attiecīgās sēdes informē par to sekretariātu.

35.Ja komitejas sēdē izskata jautājumus, kas satur valsts noslēpumu, Ziemeļ­atlantijas līguma organizācijas vai Eiropas Savienības klasificēto informāciju, attiecīgo jautājumu izskatīšanā komitejas sēdē piedalās tikai personas, kurām ir attiecīgas kategorijas speciālā atļauja pieejai valsts noslēpumam, Ziemeļatlantijas līguma organizācijas vai Eiropas Savienības klasificētajai informācijai.

Ministru prezidents A.Kalvītis

Aizsardzības ministra vietā — iekšlietu ministrs Ē.Jēkabsons

Redakcijas piebilde: noteikumi stājas spēkā ar 2005.gada 11.maiju.

Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!