Rīgā 2005.gada 7.jūnijā (prot. Nr.34 10.§)
Ekonomikas ministrs A.K.Kariņš
Ministru kabineta
2005.gada 7.jūnija noteikumiem Nr.395
“Darbu veikšanas projekts”
1. Būvnormatīvs nosaka darbu veikšanas projekta sastāvu un izstrādāšanas nosacījumus saskaņā ar Būvniecības likumu un Ministru kabineta 1997.gada 1.aprīļa noteikumu Nr.112 “Vispārīgie būvnoteikumi” (turpmāk — Vispārīgie būvnoteikumi) 5.4.apakšnodaļu.
2. Darbu veikšanas projektu izstrādā, pamatojoties uz darbu organizēšanas projektu. Tas ir nepieciešams, ja attiecīgā ēka vai būve atbilst vismaz vienam no šādiem kritērijiem:
2.1. ir augstāka par diviem virszemes stāviem vai par 7 m;
2.2. tās apbūves laukums ir lielāks par 1000 m2;
2.3. tās būvapjoms ir lielāks par 5000 m3;
2.4. ja būvdarbu veikšanas laikā paredzama ēkas vai būves ietekme uz satiksmi un inženierkomunikācijām apbūvējamā zemesgabalā vai tam piegulošajā teritorijā (šādā gadījumā būvvalde saskaņā ar būvniecību regulējošajiem normatīvajiem aktiem nosaka un ieraksta plānošanas un arhitektūras uzdevumā prasības būvdarbu veikšanai);
2.5. ēkai vai būvei ir piemērots valsts kultūras pieminekļa statuss vai tā atrodas īpaši aizsargājamā teritorijā (likuma “Par īpaši aizsargājamām dabas teritorijām” izpratnē) vai mikroliegumā (Sugu un biotopu aizsardzības likuma izpratnē);
2.6. ēkā vai būvē būvdarbi ir bijuši pārtraukti un tā bijusi iekonservēta ilgāk nekā piecus gadus;
2.7. uzsākti atjaunošanas būvdarbi pēc ēkas vai būves daļējas sagrūšanas;
2.8. atzinumā par ēkas vai būves tehnisko stāvokli norādīts, ka tā ir avārijas stāvoklī;
2.9. ir paredzēta ēkas vai būves nojaukšana;
2.10. izstrādāt darbu veikšanas projektu pieprasa pasūtītājs, būvētājs vai galvenais būvuzņēmējs.
3.Nepieciešamību izstrādāt darbu veikšanas projektu un saskaņā ar šī būvnormatīva 2.4.apakšpunktu noteiktās prasības būvvalde ieraksta būvatļaujā.
4. Darbu veikšanas projektu izstrādā pēc būvatļaujas saņemšanas un pirms būvdarbu uzsākšanas. Darbu veikšanas projekts atbilst būvdarbu organizēšanas projektam, kas ir akceptētā būvprojekta sastāvdaļa, un prasībām, kuras būvvalde ierakstījusi būvatļaujā.
5. Darbu veikšanas projektu noformē atbilstoši Vispārīgajos būvnoteikumos un Latvijas būvnormatīvā LBN 202-01 “Būvprojekta saturs un noformēšana” (apstiprināts ar Ministru kabineta 2001.gada 14.augusta noteikumiem Nr.370) noteiktajā kārtībā.
6. Darbu veikšanas projektu izstrādā, saskaņo un akceptē Vispārīgajos būvnoteikumos noteiktajā kārtībā, bet tām būvēm, kurām Ministru kabinets saskaņā ar Būvniecības likuma 6.panta pirmo daļu ir noteicis īpašu būvniecības kārtību, — būvniecību regulējošajos normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.
7. Darbu veikšanas projekta atbilstību būvniecību regulējošajos normatīvajos aktos noteiktajām prasībām projekta autors apliecina Vispārīgo būvnoteikumu 67.punktā noteiktajā kārtībā.
8. Darbu veikšanas projektā iekļauj:
8.1. darbu veikšanas kalendāra grafiku;
8.2. būvdarbu ģenerālplānu;
8.3. sagatavošanas darbu un būvdarbu aprakstu;
8.4. netradicionālu un sarežģītu būvdarbu veidu tehnoloģiskās shēmas un norādi par izpildes zonām;
8.5. galveno būvmašīnu darba grafiku;
8.6. nepieciešamo speciālistu sarakstu darbu veikšanai būvobjektā;
8.7. nepieciešamos būvju nospraušanas darbus;
8.8. atbildīgu pagaidu tehnoloģisko konstrukciju pamatotus risinājumus;
8.9. darba aizsardzības, drošības tehnikas, ražošanas higiēnas un ugunsdrošības pasākumu tehniskos risinājumus;
8.10. būvmašīnu, tehnoloģiskā un montāžas aprīkojuma sarakstu;
8.11. paskaidrojuma rakstu;
8.12. darbaspēka kustības grafiku.
9. Darbu veikšanas projekta sastāvu konkrētai būvei, ņemot vērā plānošanas un arhitektūras uzdevumā minētās būvvaldes prasības, būvprojekta vadītājs nosaka būvdarbu organizēšanas projektā.