Ministru kabineta noteikumi Nr.819
Rīgā 2005.gada 1.novembrī (prot. Nr.63 13.§)
Noteikumi par tiešās pārvaldes iestādes dalību Eiropas Savienības finansēto institūciju stiprināšanas programmu īstenošanā
Izdoti saskaņā ar Ministru kabineta iekārtas likuma 14.panta pirmās daļas 3.punktu
1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā tiešās pārvaldes iestāde (turpmāk— iestāde) piedalās Eiropas Savienības finansēto institūciju stiprināšanas programmu īstenošanā, ieviešot valstu administrāciju mērķsadarbības (Twinning) un neliela apjoma mērķsadarbības (Twinning Light) projektus (turpmāk — projekts).
2.Projektu koordināciju nodrošina nacionālais koordinators mērķsadarbības (Twinning) projektu jautājumos (turpmāk — koordinators).
3.Iestāde piedalās projektu īstenošanā mērķsadarbības (Twinning)rokasgrāmatā un šajos noteikumos noteiktajā kārtībā.
4.No citām valstīm vai Eiropas Komisijas saņemto informāciju par iespēju piedalīties projektu īstenošanas konkursā koordinators triju darbdienu laikā pēc informācijas saņemšanas ievieto Finanšu ministrijas mājas lapā internetā un informē par to iestādi, kuras kompetencei atbilst projekta pieteikums.
5. Koordinators nodrošina iestādēm nepieciešamo informāciju par iespēju piedalīties projektu īstenošanas konkursā, kā arī konsultāciju sniegšanu projektu piedāvājumu sagatavošanā, līgumu apstiprināšanā un projektu īstenošanā.
6. Iestādes vadītājs pieņem lēmumu par piedāvājuma sagatavošanu dalībai projekta īstenošanas konkursā un nodrošina tā iesniegšanu rakstiski un elektroniski koordinatoram norādītajā termiņā.
7. Koordinators nosūta iesniegto projekta piedāvājumu projekta pieteicējai valstij un Eiropas Komisijai.
8. Koordinators informē iestādi par iesniegtā piedāvājuma izvērtēšanas rezultātiem.
9. Pēc tam kad iestāde ir saņēmusi no koordinatora informāciju par konkursa izvērtēšanas rezultātiem, tā nodrošina projekta līguma parakstīšanu un īstenošanu.
10.Projekta līgumu paraksta iestādes vadītājs un projekta līgumā norādītais projekta vadītājs.
11.Iestāde plāno projekta finansējumu likumā par valsts budžetu kārtējam gadam vai, ja nepieciešams, minētā likuma grozījumos ieņēmumu par sniegtajiem maksas pakalpojumiem veidā.
12.Iestāde nodrošina projekta ieņēmumu un izdevumu plānošanu un uzskaiti atbilstoši normatīvajiem aktiem par budžeta ieņēmumu un izdevumu klasifikāciju un mērķsadarbības (Twinning) rokasgrāmatā noteiktajām prasībām.
13.Projekta līdzekļu finanšu plūsmas nodrošināšanai iestāde atver budžeta kontu Valsts kasē.
14.Visus ar projekta īstenošanu saistītos izdevumus (darba algu, ar to saistītās sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas un nodokļus, dienas naudu, ceļa izdevumus un citas projekta līgumā noteiktās izmaksas) sedz no projekta īstenošanai saņemtajiem līdzekļiem projekta līgumā noteikto izdevumu limitu ietvaros.
15.Ja nepieciešams, iestāde līdz apropriācijas projekta ieņēmumu un izdevumu apstiprināšanai likumā par valsts budžetu kārtējam gadam un projekta avansa maksājuma ieskaitīšanai iestādes budžeta kontā lemj par to izdevumu segšanu, kas saistīti ar projekta līguma sagatavošanu un projekta īstenošanas nodrošināšanu, no iestādes darbībai paredzētajiem budžeta līdzekļiem, ja līdz kārtējā gada beigām tiks nodrošināta izlietoto valsts budžeta līdzekļu atjaunošana.
16.Lai nodrošinātu projekta īstenošanu, uz projekta pieteicēju valsti ar iestādes vadītāja rīkojumu nosūta tās darbinieku vai ierēdni. Darbinieka vai ierēdņa prombūtnes laikā iestāde saglabā tā darba vietu, bet darba algu šajā laikposmā maksā no projekta līdzekļiem.
17.Lai nodrošinātu iestādes darbinieka vai ierēdņa dalību projekta īstenošanā un projekta tehniskajā administrēšanā, iestādes vadītājs projekta ietvaros ar darbinieku vai ierēdni slēdz uzņēmuma līgumu par konkrēto darbu izpildi.
Ministru prezidents A.Kalvītis
Finanšu ministrs O.Spurdziņš
Redakcijas piebilde: noteikumi stājas spēkā ar 2005.gada 5.novembri.