Par Lielbritānijas ārlietu amatpersonu paziņojumiem
Ārlietu ministrs Robins Kuks :
"Es dzīvi atbalstu Komisijas stratēģiskajā ziņojumā ietvertos ierosinājumus.
ES paplašināšanās atkal apvienos Eiropu pēc aukstā kara radītās šķirtnes. Tā nāks par labu Lielbritānijai un Eiropai. Tā radīs lielāko kopējo tirgu pasaulē un dos labumu tirdzniecībai un nodarbinātībai. Tā mums palīdzēs arī efektīvāk apkarot problēmas — organizēto noziedzību, narkotiku kontrabandu, vides piesārņotību, kas aptver vairāk nekā vienu valsti, — mēs nevaram cīnīties vieni. Komisijas ierosinājums izstrādāt sarunu grafiku, kas noslēgtos 2002. gadā, ir konstruktīvs un nākotnē vērsts. Tas ir svarīgs solis pretī drīzai paplašināšanai.
Varšavā Tonijs Blērs aicināja spert lielu soli uz priekšu paplašināšanās virzienā Zviedrijas prezidentūras laikā. Jaunie Komisijas ierosinājumi paver ceļu šādai rīcībai. Komisija ir devusi ierosmi. Tagad līdzīga apņemšanās jāparāda dalībvalstīm un kandidātvalstīm."
Eiropas lietu ministrs Kīts Vazs :
"Es apsveicu Komisijas konstruktīvos un noderīgos ierosinājumus, jo sevišķi ieteikumu, ka ES un kandidātvalstīm 2001. gadā būtu jāuzsāk politiskas sarunas. Arī Lielbritānijas premjerministra kopīgi ar Zviedrijas premjerministru Jēranu Pērsonu 20. septembrī publicētajā rakstā teikts, ka "dalībvalstīm nākamajos mēnešos būtu jāsāk sarunas par galvenajiem jautājumiem".
Komisija arī aicina izstrādāt praktiskus ieteikumus par to, kā strādāt ar pagaidu izņēmuma lūgumiem. Jūlijā Budapeštā ārlietu ministrs ierosināja, lai ES ieņemtu reālu pieeju lūgumiem pēc pagaidu izņēmumiem, vadoties no pagātnes precedentu novērtējuma, šāda pasākuma izmaksām un no tā, vai šāda lūguma apmierināšana sniegtu kandidātvalstij kādas ekonomiskas priekšrocības."
Lielbritānijas vēstniecības preses dienests