• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2000. gada 14. novembra noteikumi Nr. 393 "Obligātajam militārajam dienestam pakļauto personu reģistrācijas un dispanserizācijas kārtība". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 17.11.2000., Nr. 413/417 https://www.vestnesis.lv/ta/id/12818

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.394

Grozījums Ministru kabineta 1999.gada 12.janvāra noteikumos Nr.13 "Veselības aprūpes finansēšanas noteikumi"

Vēl šajā numurā

17.11.2000., Nr. 413/417

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 393

Pieņemts: 14.11.2000.

RĪKI
Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā. Piedāvājam lejuplādēt digitalizētā laidiena saturu (no Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājuma).

Ministru kabineta noteikumi Nr.393

Rīgā 2000.gada 14.novembrī (prot. Nr.54, 5.§)

Obligātajam militārajam dienestam pakļauto personu reģistrācijas un dispanserizācijas kārtība

Izdoti saskaņā ar Obligātā militārā dienesta likuma 12.panta pirmo daļu

1. Šie noteikumi nosaka kārtību, kādā tiek reģistrētas un dispanserizētas obligātajam militārajam dienestam pakļautās personas.

2. Valsts militārā dienesta pārvaldes centralizēti saņem no Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes ziņas par obligātajam militārajam dienestam pakļautajām personām un viņu reģistrēto dzīvesvietu.

3. Valsts militārā dienesta pārvaldes attiecīgā struktūrvienība nosaka obligātajam militārajam dienestam pakļauto personu reģistrācijas (ņemšanas militārā dienesta uzskaitē) secību un rakstiski uzaicina attiecīgās personas reģistrēties. Uzaicinājumā norāda reģistrācijas vietu un laiku, kā arī nepieciešamos dokumentus saskaņā ar šo noteikumu 4.punktu.

4. Obligātajam militārajam dienestam pakļautajai personai, ierodoties valsts militārā dienesta pārvaldē uz reģistrāciju, nepieciešami šādi dokumenti:

4.1. pase;

4.2. izglītības dokuments vai skolēna (audzēkņa vai studenta) apliecība, vai izglītības iestādes izziņa;

4.3. dokuments par iegūto specialitāti, ja tāds ir (oriģināls vai kopija);

4.4. citi dokumenti vai noteiktā kārtībā apstiprinātas to kopijas, kas varētu ietekmēt vērtējumu par reģistrējamās personas piemērotību obligātajam militārajam dienestam.

5. Reģistrējot valsts militārā dienesta pārvaldē, obligātajam militārajam dienestam pakļauto personu ņem iesaucamo personu uzskaitē.

6. Ziņas par obligātajam militārajam dienestam pakļauto personu reģistrāciju un iesaucamo uzskaitē esošajām personām valsts militārā dienesta pārvaldes drīkst izmantot tikai dienesta vajadzībām, izņemot gadījumus, ja attiecīgo informāciju likumā noteiktajā kārtībā ir pieprasījušas tiesībaizsardzības iestādes.

7. Valsts militārā dienesta pārvaldes pirms obligātajam militārajam dienestam pakļauto personu (turpmāk — iesaucamais) dispanserizācijas (personu vecumā no 16 līdz 27 gadiem veselības stāvokļa regulāras novērtēšanas, lai sagatavotu tās iesaukšanai obligātajā aktīvajā militārajā dienestā) pieprasa ziņas no:

7.1. ārstniecības iestādēm — par iesaucamajiem, kā arī sagatavo un nosūta primārās veselības aprūpes ārstiem (ģimenes ārstiem, internistiem vai pediatriem) un ārstniecības iestādēm pieprasījumu sniegt informāciju par iesaucamo veselības stāvokli (1.pielikums);

7.2. Veselības un darbspējas ekspertīzes ārstu valsts komisijas un tās struktūrvienībām - par iesaucamajiem, kuriem noteikta invaliditāte.

8. Valsts militārā dienesta pārvaldē iesaucamais aizpilda veselības aptaujas anketu (2.pielikums), kurā sniegto informāciju izmanto ārsti eksperti, pārbaudot attiecīgās personas veselību.

9. Valsts militārā dienesta pārvaldes struktūrvienības ārsts eksperts dispanserizācijas laikā:

9.1. veic individuālas pārrunas ar iesaucamo, noskaidro anamnēzi un iedzimtību;

9.2. objektīvi izmeklē iesaucamā veselības stāvokli, apkopo un analizē no primārās aprūpes ārsta (ģimenes ārsta, internista vai pediatra) saņemto informāciju par iesaucamā veselības stāvokli un iepriekš izdarītajām profilaktiskajām vakcinācijām;

9.3. ja nepieciešams, sagatavo norīkojumu iesaucamā nosūtīšanai uz konsultāciju vai papildu izmeklēšanu (3.pielikums);

9.4. analizē iesaucamā izmeklēšanas, ārstēšanas un vakcinēšanas gaitu un, ja nepieciešams, atkārtoti uzaicina iesaucamo veselības stāvokļa novērtēšanai.

10. Pārejas laikposmā līdz 2003.gada 1.janvārim valsts militārā dienesta pārvaldes iesaucamo reģistrāciju un dispanserizāciju veic šādos termiņos:

10.1. 2000.gadā reģistrē un dispanserizē 1982.gadā dzimušās personas;

10.2. 2001.gadā reģistrē un dispanserizē 1983. un 1984.gadā dzimušās personas;

10.3. 2002.gadā reģistrē un dispanserizē 1985. un 1986.gadā dzimušās personas.

11. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 1998.gada 18.augusta noteikumus Nr.306 "Obligātajam militārajam dienestam pakļauto personu reģistrācijas kārtība" (Latvijas Vēstnesis, 1998, 241./242.nr.).

Ministru prezidents A.BĒRZIŅŠ

Aizsardzības ministrs Ģ.V.Kristovskis

  Noteikumi stājas spēkā ar 2000.gada 18.novembri

1. pielikums
Ministru kabineta
2000. gada 14. novembra
noteikumiem Nr. 393

Aizsardzības ministrs Ģ.V.Kristovskis

 

2. pielikums
Ministru kabineta
2000. gada 14. novembra
noteikumiem Nr. 393

Obligātajā militārajā dienestā iesaucamā veselības aptaujas anketa

Aizsardzības ministrs Ģ.V.Kristovskis

 

3. pielikums
Ministru kabineta
2000. gada 14. novembra
noteikumiem Nr. 393

Aizsardzības ministrs Ģ.V.Kristovskis

Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!