• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ekonomikas ministrs par valsts un privāto partnerību. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 1.03.2006., Nr. 35 https://www.vestnesis.lv/ta/id/129301

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Izglītības un zinātnes ministre, sveicot Latvijas Bibliotekāru 11.konferenci Rīgas Latviešu biedrības namā 2006.gada 28.februārī

Vēl šajā numurā

01.03.2006., Nr. 35

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ekonomikas ministrs par valsts un privāto partnerību

Ekonomikas ministrs Krišjānis Kariņš 24.februārī, atklājot konferenci “Valstiskā un privātā partnerība – efektīvs instruments valsts un pašvaldību projektu īstenošanā”, uzsvēra valsts un privātās partnerības (VPP) pielietošanas priekšrocības, piemēram, ieguldījuma vērtības klātbūtni projektā, ierobežotos resursus, t.sk. finanšu, kā arī aizņemšanās ierobežojumus pašvaldībām, kas rada motīvu tūlīt realizēt publiskos projektus. Ministrs atzinīgi novērtēja arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras lomu VPP procesā, jo LIAA jau veic potenciālo VPP projektu izpēti dažādos sektoros, lai noskaidrotu, vai šos projektus publiskajam sektoram ir izdevīgāk realizēt sadarbībā ar privāto sektoru vai tradicionāli – publiskajam sektoram aizņemoties.

Lielbritānijas pieredze rāda, ka, realizējot projektu ar VPP metodi, aptuveni 80% gadījumu tiek panākta projekta realizācija paredzētajā laikā vai pat agrāk un plānotā budžeta ietvaros, bet, realizējot projektus pēc tradicionālās iepirkuma metodes, šāds rādītājs ir tikai aptuveni 30% gadījumu.

Konferencē piedalījās arī Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Andris Liepiņš, kurš savā prezentācijā norādīja uz infrastruktūras deficītu valstī, kuru nevar atrisināt ar publiskajiem instrumentiem vien. Ja šo infrastruktūru neatrisinās un neattīstīs, tas var radīt papildu izmaksas nākotnē. Kā viens no svarīgākajiem aspektiem tika akcentēts efektivitātes princips, jo pieredze rāda, ka ar VPP palīdzību visā projekta cikla laikā iespējams panākt finansiālus ietaupījumus līdz pat 20% no kopējās izmaksu summas.

Jāatzīmē, ka Ministru kabinetā šā gada 7.februārī tika apstiprināts Ekonomikas ministrijas izstrādātais likumprojekts “Koncesiju likums”, kura galvenie mērķi ir veicināt valsts un privātās partnerības izmantošanu, definēt koncesijas jēdzienu, kā arī identificēt sektorus, kuros koncesija var tikt slēgta. Normatīvā akta projekts paredz radīt labvēlīgu vidi privātā kapitāla piesaistei publiskās infrastruktūras un pakalpojumu nodrošināšanai.

Savukārt 2005.gadā Ministru kabinets apstiprināja VPP politikas plānošanas dokumentu “Valsts un privātās partnerības pamatnostādnes 2006.–2009.gadam”, kurā noteikti VPP politikas pamatprincipi un veicamie darbi, lai VPP kļūtu par nozīmīgu instrumentu publiskās infrastruktūras un pakalpojumu nodrošināšanā.

Ekonomikas ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļa

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!