• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
2006. gada 16. marta stenogramma. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 23.03.2006., Nr. 48 https://www.vestnesis.lv/ta/id/131024

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Atbildes uz deputātu iesniegtajiem jautājumiem 2006. gada 15. martā

Vēl šajā numurā

23.03.2006., Nr. 48

RĪKI
Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā. Piedāvājam lejuplādēt digitalizētā laidiena saturu (no Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājuma).

2006. gada 16. marta stenogramma

 

Stenogramma – pēc Saeimas Kancelejas stenogrammu nodaļas

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētājas biedrs Jānis Straume.

Sēdes vadītājs.

Labrīt, godātie kolēģi! Lūdzu, ieņemiet vietas! Sāksim Saeimas šīsdienas sēdi.

Pirms sākam izskatīt sēdes darba kārtību, daru jums zināmu, ka ir saņemti priekšlikumi par izmaiņām tajā.

Seši deputāti lūdz svītrot no sēdes darba kārtības likumprojekta “Valsts civildienesta ierēdņu disciplinārās atbildības likums” izskatīšanu trešajā lasījumā. Vai ir iebildumi? (Starpsaucieni no zāles.) Ja ir iebildumi, lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par likumprojekta “Valsts civildienesta ierēdņu disciplinārās atbildības likums” izskatīšanas trešajā lasījumā svītrošanu no darba kārtības. Lūdzu rezultātu! Par – 53, pret – 2, neviens neatturas. Likumprojekts no darba kārtības ir svītrots.

Pieci deputāti ir iesnieguši lūgumu no šīs sēdes darba kārtības svītrot “Deklarācijas par nacistiskā režīma noziegumu attaisnošanas, nacistu pusē karojošo personu slavināšanas un nacisma atdzimšanas mēģinājumu nepieļaujamību” izskatīšanu Saeimas sēdē. (No zāles: “Provokatori!”) Jāsaka, kolēģi, ka šis jautājums vēl nav iekļauts darba kārtībā... Atvainojos, šeit šis jautājums ir noformulēts nekorekti, jo, pirmkārt, tas nav likumprojekts un, otrkārt, ir konkrēta sadaļa – “Prezidija ziņojumi”. Šajā situācijā runāt “par” ir pieteicies deputāts Pliners. Lūdzu! (No zāles: ““Par” izslēgšanu?”)

“Pret” izslēgšanu... Lūdzu, Plinera kungs!

J.Pliners (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamais Prezidij! Godātie deputāti! Jūsu uzmanībai tiek piedāvāts “Deklarācijas par nacistiskā režīma noziegumu attaisnošanas, nacistu pusē karojošo personu slavināšanas un nacisma atdzimšanas mēģinājumu nepieļaujamību” projekts. Ne deklarācijas nosaukumā, ne tās saturā jūs neatradīsiet neko tādu, zem kā nebūtu gatavs parakstīties jebkurš godīgs cilvēks.

Vēl vairāk! Gan Valsts prezidente, gan Ministru prezidents, gan Rīgas pašvaldības galva, nosodot pasākumus par godu Waffen SS latviešu leģionam, faktiski ir parakstījušies zem šīs deklarācijas.

Saeimas balsojums par deklarācijas projektu ir sava veida lakmusa papīrs, kas parādīs, vai Latvija patiešām ir neatkarīga valsts, vai valsts augstākās amatpersonas patiešām rīkojās pašas pēc savas gribas, vai tās vienkārši bija spiestas nostāties miera stājā pēc zvaniem no Vašingtonas vai no Briseles.

Dāmas un kungi! Deputātiem, kuri parakstīja šīs deklarācijas projektu, ir labi zināmas mūsu valsts traģiskās vēstures lapaspuses, to skaitā tās, kas attiecas uz nacistisko okupāciju. Toreiz brālis cīnījās pret brāli, latvieši zem svešiem karogiem karoja viens pret otru. Vairākums ciparu, kas minēti deklarācijas pirmajā daļā, ir aizgūti no grāmatas “Latvijas vēsture: 20.gadsimts”, kurai priekšvārdu ir uzrakstījusi Vaira Vīķe-Freiberga. No šīs grāmatas ir ņemti arī fakti par tūkstošiem brīvprātīgo, kuri dienējuši SD un policijas bataljonos, aptraipot savas rokas ar bērnu un sirmgalvju asinīm. Tāpat no šīs grāmatas ir ņemti fakti par to, ka šīs vienības tika iekļautas divās divīzijās, kas veidoja Waffen SS leģionu.

Deklarācijā ir teikts arī par piespiedu mobilizāciju abās armijās. Neskatoties uz to, Latvija un Igaunija ir vienīgās valstis pasaulē, kuras turpina apgalvot, ka bruņots nacisma atbalsts ir pelnījis cieņu. Protams, ar nosacījumu, ka drošsirdīgie latviešu karavīri nogalināja tikai krievus vai tikai komunistus. Par to tieši ir pateikts deklarācijā par latviešu leģionāriem Otrajā pasaules karā, un to mēs piedāvājam atcelt. Pasaules sabiedrība, nogurusi vērot bezgalīgus esesiešu maršus Rīgas centrā, pagājušā gada decembrī deva atbildi uz Gebelsa cienīgu vēstures traktējumu.

Mūsu dokuments satur citātus no attiecīgās ANO Ģenerālās Asamblejas deklarācijas. Tādā veidā, iesniedzot Saeimā izskatīšanai šo dokumentu, mēs esam izpildījuši savu pienākumu un novadījuši ANO dokumentus līdz valstij, uz kuru tie attiecas. Ar balsojumu par deklarāciju tiks attaisnots tas uzticības kredīts, kas Latvijai tika piešķirts, iestājoties Eiropas Savienībā un NATO. Latvijas augstākā likumdošanas institūcija jau vienu reizi nosodīja nacistiskos noziegumus un vietējos kolaboracionistus.

Tas notika tālajā 1990.gadā, kad Latvijā vēl nebija nepilsoņu, bet bija vispārējas vēlēšanu tiesības. Tikai atņemot politiskās tiesības septiņiem simtiem tūkstošu vēlētāju un pasludinot krievu valodu par svešvalodu, mēs tik tālu esam aizgājuši pa šo izkropļoto ceļu, ka pieņēmām deklarāciju par SS leģionu. (No zāles dep. J.Dobelis: “Nemuldi!”) Pieņēmām tajā pašā dienā, kad pieņēma arī Izglītības likumu, kas paredzēja pilnīgu krievu vidusskolu likvidāciju. Es uzskatu, ka nedrīkst izslēgt šo jautājumu no darba kārtības. Es domāju, ka, ja mēs pieņemsim šo deklarāciju, tas attīrīs Latvijas tēlu pasaules sabiedrības acīs, un...

Sēdes vadītājs.

Laiks beigt uzstāšanos!

J.Pliners.

...un tāpēc lūdzu noraidīt šo deputātu priekšlikumu.

Paldies.

Sēdes vadītājs.

“Par” 17.jautājuma izslēgšanu no darba kārtības runās deputāts Juris Dobelis. (No zāles: “Kauns!”)

J.Dobelis (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Cienītie kolēģi! Es atgādināšu, ka šodien, 16.martā, visi patiesie Latvijas patrioti godina latviešu leģionārus, un nevienai mutei un... (Starpsaucieni.) ...nevienai mutītei neizdosies viņu muti aizbāzt. Ja jūs dzirdat zālē kliegšanu, tad ziniet: šeit kliedz sarkanie fašisti! 1998.gadā Saeima pieņēma deklarāciju “Par latviešu leģionāriem Otrajā pasaules karā”. (Starpsauciens.) Šīs deklarācijas nolūks – vēsturiskās patiesības un latviešu karavīra labās piemiņas sargāšana. Un neviens netīrelis nebūs spējīgs aizskart to!

Latviešu karavīru ir mēģinājuši nomelnot visdažādākie plepenieki un klabertašas, plaizeri un čabgrabes. Bet mūsu karavīrs ir pratis rīkoties gan ar ieroci, gan aizbāzt muti saviem nelabvēļiem.

Un tagad atkal mūsu priekšā ir viens vāja satura papīrelis, kura saturam jau nav nozīmes. Nozīme ir tikai tam nosaukumam, lai varētu izākstīties starptautiskās sabiedrības priekšā.

Papīrelī ir rupjas kļūdas. Pašā sākumā: “Nacistiskās Vācijas izraisītais Otrais pasaules karš...” Te taču trūkst šāda teksta: “komunistiskās PSRS izraisītais Otrais pasaules karš”.

Tālāk: “nacistiskā ideoloģija”. Kur tad paliek totalitārais komunisms? Kur paliek Ļevs Bronšteins un Leiba Trockis? Kur paliek Ļevs Moisejevičs Kaganovičs un citi līdzīgie, ko? Kur viņi jums palika? Kur paliek PSRS laikā no savām dzimtajām vietām izsūtītie čečeni, inguši, kabardieši, balkāri un kalmiki? Kurš to ir īstenojis? (No zāles: “Jūs jau to nosodījāt!”)

Dārgie draugi, lūk, tā! Šajā dokumentā pilnīgi trūkst nacisma atdzimšanas Krievijā nosodīšanas un nacistu piekritēju maršu Maskavā kritikas. Kā tad šitā te, ko? (No zāles: “To piedāvā nākamajā deklarācijā!”) Tāda liela valsts – Latvijas kaimiņi, PSRS tiesību mantinieki –, bet pieļauj to, ka tur ir ksenofobija, ka tur sit nost visus tos, kam ir cita ādas krāsa, ka nupat ir noslepkavots žurnālists Zimins! Tas laikam jums patīk. Tāpēc tas te nav iekšā.

Jā, redziet, diemžēl Latvijā ir pārāk daudz paklīdeņu. Pārāk daudz ir ievazājies Latvijā cilvēku, kas neciena Latvijas vēsturi (No zāles: “Katram sava vēsture!”), neciena latviešu tautu un vienkārši sēž un klukst visu laiku, tāpēc ka viņiem nav ko pateikt. Vēstures zināšanas viņiem ir absolūta nulle, jo vienīgā vēstures grāmata viņiem ir “PSRS vēsture”, kas ir uzrakstīta vecos laikos. Vairāk neko viņi nezina.

Šī nezināšana ir nodemonstrēta arī šajā dokumentā. Un tas ir nožēlojami, ka Latvijas Republikas pilsonis, vēlētājs, ievēlē cilvēkus, kam nav zināšanu latviešu valodas gramatikā, kam nav latviešu valodas zināšanu un kas nav spējīgi izlasīt nevienu vēstures grāmatu un tāpēc uzraksta absolūtu murgu.

Godātie kolēģi! Mums ir viena nepilnība: vajadzēja pagaidīt, un drusciņ vēlāk mēs vienkārši būtu, divas reizes balsodami, “norakuši” vispār šo dokumentu. Tagad diemžēl mums nāksies nākamajā Saeimas sēdē no jauna par to runāt. Mēs esam gatavi runāt, protams! Taču šeit jau galvenais nolūks bija šodien izraisīt šos skandālus, šo netīrību. Tādi ir dažu cilvēku nolūki – latviešu leģionāru piemiņu izmantot savos netīrajos darījumos visneglītākajā veidā.

Tāpēc es uzskatu, ka šo smērējumu (to nevar nosaukt par dokumentu, to var uzrakstīt tikai cilvēks, kam nav nekādas sajēgas ne no vēstures, ne no literatūras, ne no ētikas) vajadzētu nosūtīt uz Mandātu un ētikas komisiju un visus šitos autorus vajadzētu nosodīt.

Paldies par uzmanību. (No zāles: “Atņemt mandātu!”)

Sēdes vadītājs.

Lūdzu, nomierinieties, kolēģi! Es aicinu jūs arī palasīt nesen pieņemtos Saeimas kārtības ruļļa grozījumus saistībā ar ētikas jautājumiem.

Viens deputāts ir izteicies “pret”, viens – “par”.

Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par “Deklarācijas par nacistiskā režīma noziegumu attaisnošanas, nacistu pusē karojošo personu slavināšanas un nacisma atdzimšanas mēģinājumu nepieļaujamību” svītrošanu no šīsdienas sēdes darba kārtības. Lūdzu rezultātu! Par – 61, pret – 20, atturas – 1. Jautājums ir no darba kārtības izsvītrots. (Aplausi.) (No zāles dep. J.Dobelis: “Sarkanie fašisti!” No zāles: “Pats tu fašists!”)

Izskatām nākamo sēdes darba kārtības sadaļu – Saeimas Prezidija ziņojumus par iesniegtajiem likumprojektiem.

Saeimas Prezidijs ierosina likumprojektu “Par Protokolu, kas groza Nolīguma starp Ziemeļatlantijas līguma slēdzējām pusēm par sadarbību ar atomieročiem saistītas informācijas jomā pielikumu par drošības jautājumiem”,ko iesniedzis Ministru kabinets, nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un Ārlietu komisijai un noteikt, ka Ārlietu komisija ir atbildīgā komisija. Deputāti piekrīt.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Koncesiju likums” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Deputāti neiebilst.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” nodot Juridiskajai komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Iebildumu nav.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Golubova, Deņisova, Bekasova, Fjodorova un Solovjova iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par Latvijas nacionālo un etnisko grupu brīvu attīstību un tiesībām uz kultūras autonomiju”” nodot Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. (Starpsauciens: “Balsot!”) Deputāti lūdz balsot.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta nodošanu komisijai. Lūdzu rezultātu! Par – 18, pret – 29, atturas – 34. Likumprojekts komisijai nav nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Golubova, Deņisova, Bekasova, Fjodorova un Solovjova iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta nodošanu komisijai. Lūdzu rezultātu! Par – 19, pret – 18, atturas – 32. Likumprojekts nav nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Golubova, Deņisova, Bekasova, Fjodorova un Solovjova iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par valsts pensijām”” nodot Sociālo un darba lietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par likumprojekta nodošanu komisijai. Lūdzu rezultātu! Par – 20, pret – 18, atturas – 32. Likumprojekts nav nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Golubova, Deņisova, Bekasova, Fjodorova un Solovjova iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par pievienotās vērtības nodokli”” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta nodošanu komisijai. Lūdzu rezultātu! Par – 17, pret – 21, atturas – 33. Likumprojekts komisijai nav nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Golubova, Deņisova, Bekasova, Fjodorova un Solovjova iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par invalīdu medicīnisko un sociālo aizsardzību”” nodot Sociālo un darba lietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta nodošanu komisijai. Lūdzu rezultātu! Par – 16, pret – 19, atturas – 34. Likumprojekts komisijai nav nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Golubova, Deņisova, Bekasova, Fjodorova un Solovjova iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par sociālajiem dzīvokļiem un sociālajām dzīvojamām mājām”” nodot Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta nodošanu komisijai. Lūdzu rezultātu! Par – 19, pret – 19, atturas – 35. Likumprojekts komisijai netiek nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” nodot Juridiskajai komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Deputātiem iebildumu nav.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam”” nodot Sociālo un darba lietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Deputāti piekrīt.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Reģionālās attīstības likumā” nodot Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Iebildumu nav.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Militārā dienesta likumā” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Deputāti piekrīt.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Eiropas Savienības finanšu instrumentu PHARE programmas un programmas “Pārejas līdzekļi administratīvās spējas stiprināšanai” likums” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Deputāti piekrīt.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Grīnblata, Rasnača, Tabūna, Straumes, Seiles un Imanta Kalniņa iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

Deputāte Anna Seile vēlas runāt “par”. Lūdzu!

A.Seile (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie deputāti! Frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK ierosina neaplikt ar iedzīvotāju ienākuma nodokli pensijas, kuras ir mazākas par 200 latiem mēnesī.

Kāpēc šāds ierosinājums? Jau vairākās Saeimas sēdēs tiek diskutēts par to, ka vajadzētu uzlabot mūsu pensionāru stāvokli. Kā mēs zinām, vidējā pensija Latvijā pašlaik ir 86,88 lati (janvārī), turpretim Igaunijā, piemēram, no šā gada 1.aprīļa vidējā pensija, latos rēķinot, ir 140,8 lati – gandrīz vai divreiz lielāka. Un, ja mēs vēl pavērojam, kā Igaunijā notika šī pensiju lieluma palielināšana, sākot ar pagājušā gada 1.jūliju, tad redzam, ka pensijas Igaunijā ir pieaugušas par 30,5 latiem. Tur ciena savus pensionārus.

Vai arī mums par to nevajadzētu padomāt? Un, ja mēs tagad ievērotu mūsu iesniegto priekšlikumu, tad katrs pensionārs varētu saņemt vidēji par 22 latiem vairāk. Tad viņam būtu šis 22 latus lielais ienākums!

Man rada izbrīnu arī tas, ka labklājības ministre Dagnija Staķe nesen ir solījusi 2007.gadā izmaksāt ieturēto pensiju – to, kuru 2000.gadā neizmaksāja strādājošajiem pensionāriem. Protams, ir ārkārtīgi viegli solīt to, kas notiks 2007.gadā. Vai mūsu pienākums nebūtu jau tagad uzsākt, kaut nedaudz, pensionāru stāvokļa uzlabošanu? Inflācija joprojām aug, un, piemēram, Rīgas pilsētā par vienistabas dzīvokli ir jāmaksā apmēram no 40 līdz 50 latiem mēnesī. Tātad puse pensijas aiziet dzīvokļa izmaksu segšanai. Kas paliek pāri ēšanai, ziepju, šampūnu pirkšanai? Stāvoklis pensionāriem, it sevišķi tad, ja viņi ir vientuļi, ir ārkārtīgi grūts.

Tāpēc es aicinu uzmanīgi izvērtēt šo priekšlikumu un iesākt ar mazumiņu, kas valsts budžetā neiecirtīs robu, jo pensionāriem atvilkto naudiņu ieliek valsts budžetā. Ja valsts budžets pildās labi, kāpēc mums pensionāriem neatstāt šo nelielo daļu – vidēji 22 latus? Viņiem turpmāk netiktu ieturēts ienākuma nodoklis – vismaz no tām pensijām, kuras nepārsniedz divsimt latu.

Paldies par uzmanību. Lūdzu, atbalstiet šo priekšlikumu!

Sēdes vadītājs.

“Pret” neviens deputāts runāt nevēlas. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”” nodošanu komisijai! Lūdzu rezultātu! Par – 29, pret – 14, atturas – 34. Likumprojekts komisijai netiek nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Klementjeva, Agešina, Ribakova, Orlova un Bartaševiča iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par valsts pensijām”” nodot Sociālo un darba lietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

“Par” vēlas runāt deputāts Andrejs Klementjevs. Lūdzu!

A.Klementjevs (politisko organizāciju (partiju) apvienības “Saskaņas Centrs” frakcija).

Labrīt! Es lūdzu deputātus atbalstīt mūsu priekšlikumu sakarā ar to, ka, mūsuprāt, šodien tas reālais pielikums, kas pensionāriem tiek maksāts sakarā ar to, ka mums ir augsta inflācija, ir nepietiekams. Mums vajag reāli indeksēt pensiju, ne tikai ielikt kaut kur krustiņu, ka pie mums tas notiek, bet vajag reāli mainīt kārtību. Un mūsu priekšlikumā tiek piedāvāts konkrēts variants, kā grozīt šo kārtību.

Saprotiet, ka tas, ko šodien plāno Labklājības ministrija – palielināt pensijas par 3 latiem –, nav nopietni, tāpēc ka reālā inflācija valstī ir aptuveni 10 procenti. Līdz ar to cilvēkam minimāli vajadzētu palielināt pensiju par 10 latiem, nevis par trim latiem. Mēs varam to pierādīt ar cipariem, ja vajag.

Ja šo likumprojektu nodos komisijai, mēs tur varēsim izdiskutēt, kā uzlabot šo situāciju. Ja valstij prioritāte ir palielināt minimālās pensijas vai tās pensijas, kuras ir zemākas par 100 latiem, tad tas ir normāls ceļš – ik pēc pusgada pacelt pensiju atbilstoši inflācijas reālajam rādītājam. Un nevajag radīt kaut kādu izdomātu mistisku shēmu, kuru ir piedāvājusi Labklājības ministrija. Tur galarezultātā tiek plānots 3 latu pielikums, kas nesedz neko – ne elektrības, ne gāzes tarifu palielinājumu, nemaz nerunājot par pārtikas precēm un tā tālāk.

Es domāju, ka Labklājības ministrija šodien var to atļauties, jo arī sociālais budžets patlaban ir lielos plusos – gandrīz 90 miljoni tur ir pārsniegums. Ja mēs palielināsim pensijas par 10 latiem un izmantosim šo mūsu piedāvāto variantu, tad reāli no budžeta tas prasīs 55 miljonus, un ir skaidrs, ka mēs to varam atļauties. Un es neredzu pašlaik citas iespējas uzturēt šīs pensijas kaut kādā zināmā līmenī. Iznāk tā, ka katru mēnesi, katru pusgadu šī pensija, kuru izmaksā Labklājības ministrija caur sociālo budžetu, samazinās, tāpēc ka par šo pensiju nopirkt var arvien mazāk un mazāk.

Un mēs redzam, kā šo problēmu atrisināt: ja pensiju nepalielina, tad vajag inflāciju uzturēt tādā pašā līmenī, lai par šo latu var arī attiecīgi nopirkt, nevis tikai 80 vai 75 santīmu vērtībā, kā tas reāli iznāk. Es lūdzu to atbalstīt.

Tā bija priekšlikuma viena daļa. Priekšlikuma tālākajā daļā es gribu atgādināt gan Labklājības ministrijai, gan Sociālo un darba lietu komisijai tādu faktu: pārejas noteikumi paredz, ka to 36.punkts darbosies līdz gada beigām, un, ja mēs komisijā neatrisināsim šo problēmu un nepagarināsim šo termiņu, tad visas personas, kurām apdrošināšanas stāžs ir lielāks, pieņemsim, par 30 vai par 20 gadiem, bet alga nav bijusi liela, saņems ļoti zemu pensiju – tātad mazāku, nekā tām ir piešķirta šodien.

Šīs normas darbību vajag pagarināt arī tāpēc, ka situācija pēdējos piecos gados nav uzlabojusies, bet ir pat pasliktinājusies. Tāpēc mēs lūdzam vēl arī palielināt šo koeficientu līdz 10 procentiem. Mēs varam to šodien atļauties, lai reāli atspoguļotu to, kas pašlaik notiek veikalos.

Pieņemsim, ir persona, kuras apdrošināšanas stāžs ir lielāks par 30 gadiem... Cilvēks ir strādājis visu mūžu, bet mēs viņam piedāvājam pensiju, kas ir zemāka par 100 latiem. Tas nav nopietni! Mums vajag mēģināt šim cilvēkam, kurš visu mūžu ir strādājis, noteikt tādu koeficientu, atbilstoši kuram viņam varētu piešķirt tādu pensiju, lai viņš normāli dzīvotu. Cilvēks godīgi ir nostrādājis visu mūžu, un viņam ir tiesības uz šādu pensiju.

Ja mēs neizlabosim šo normu, tad nākamgad šie cilvēki vispār saņems tikai minimumu – pensiju, kas mazāka par 50 latiem, tāpēc ka ir tāda situācija. Ja 90.gados viņam nebija algas (jūs jau zināt, ka tajā momentā ļoti daudzi darba devēji nemaksāja nodokļus, maksāja kapeikas un tā tālāk), tad šis cilvēks, neskatoties uz savu lielo darba stāžu, saņems ļoti mazu pensiju.

Kāpēc šo normu vajag grozīt šodien? Tāpēc, ka visiem ir skaidrs, ka jau šodien ir jāsāk veidot nākamā gada budžetu, un gan Finanšu ministrijai, gan Labklājības ministrijai vajag zināt, cik lielas izmaksas būs nākamgad...

Sēdes vadītājs.

Laiks!

A.Klementjevs.

...kādi būs mūsu pasākumi sakarā ar pensijām.

Tātad es vēlreiz lūdzu atbalstīt šo priekšlikumu, tāpēc ka tas nav politisks, bet ir tīri sociālas dabas.

Paldies.

Sēdes vadītājs.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi likumā “Par valsts pensijām”” nodošanu komisijām! Lūdzu rezultātu! Par – 23, pret – 16, atturas – 35. Likumprojekts komisijai nav nodots.

Valsts prezidente ir atgriezusi otrreizējai caurlūkošanai likumu “Publisko iepirkumu likums”. Saeimai šis likums ir jānodod Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai. Mums ir arī jānosaka priekšlikumu iesniegšanas termiņš un otrreizējās izskatīšanas datums.

Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātam Dzintaram Zaķim.

Dz.Zaķis (frakcija “Jaunais laiks”).

Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš ir 21.marts, bet skatīsim sēdē 6.aprīlī.

Sēdes vadītājs.

Deputāti piekrīt. Paldies.

Izskatīsim lēmuma projektu “Par Mihaila Kuļbanska atbrīvošanu no Rīgas pilsētas Centra rajona tiesas tiesneša amata”.

Lūdzu, komisijas vārdā!

M.Ceriņa (frakcija “Jaunais laiks”).

Juridiskā komisija ir izskatījusi un atbalstījusi lēmuma projektu “Par Mihaila Kuļbanska atbrīvošanu no Rīgas pilsētas Centra rajona tiesas tiesneša amata”. Lūdzu atbalstīt tiesneša Mihaila Kuļbanska atbrīvošanu no Rīgas pilsētas Centra rajona tiesas tiesneša amata.

Sēdes vadītājs.

Debatēt neviens nevēlas.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu “Par Mihaila Kuļbanska atbrīvošanu no Rīgas pilsētas Centra rajona tiesas tiesneša amata”! Lūdzu rezultātu! Par – 63, pret – nav, atturas – 3. Lēmums pieņemts.

Izskatīsim likumprojektu “Grozījumi Koncernu likumā”. Trešais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā – deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Kolēģi! Juridiskā komisija ir izskatījusi iesniegtos priekšlikumus trešajam lasījumam.

1.priekšlikumu tā ir atbalstījusi.

Sēdes vadītājs.

Nav iebildumu.

M.Segliņš.

2. – atbalstīts.

Sēdes vadītājs.

Deputāti neiebilst.

M.Segliņš.

3. – atbalstīts.

Sēdes vadītājs.

Tiek atbalstīts.

M.Segliņš.

4. – atbalstīts.

Sēdes vadītājs.

Tiek atbalstīts.

M.Segliņš.

Lūdzu pieņemt šo likumprojektu trešajā lasījumā.

Sēdes vadītājs.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Koncernu likumā” pieņemšanu trešajā, galīgajā, lasījumā. Lūdzu rezultātu! Par – 73, pret un atturas – nav. Likums pieņemts.

Izskatīsim likumprojektu “Grozījumi Komerclikumā”. Trešais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā – deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Kolēģi! 1.priekšlikumu Juridiskā komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītājs.

Nav iebildumu.

M.Segliņš.

2. – atbalstīts.

Sēdes vadītājs.

Tiek atbalstīts.

M.Segliņš.

3. – atbalstīts.

Sēdes vadītājs.

Tiek atbalstīts.

M.Segliņš.

4. – atbalstīts.

Sēdes vadītājs.

Deputāti neiebilst.

M.Segliņš.

5. – atbalstīts daļēji, iekļauts 6.priekšlikumā, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs.

Nav iebildumu.

M.Segliņš.

7. – atbalstīts daļēji, iekļauts 8.priekšlikumā, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs.

Deputāti piekrīt.

M.Segliņš.

9. – atbalstīts daļēji un iekļauts 10.priekšlikumā, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs.

Iebildumu nav.

M.Segliņš.

11. – atbalstīts.

Sēdes vadītājs.

Tiek atbalstīts.

M.Segliņš.

12. – atbalstīts.

Sēdes vadītājs.

Nav iebildumu.

M.Segliņš.

13. – atbalstīts.

Sēdes vadītājs.

Deputāti atbalsta.

M.Segliņš.

14. – daļēji atbalstīts un iekļauts 16.priekšlikumā.

Tāpat arī 15. ir atbalstīts daļēji un iekļauts 16.priekšlikumā.

Sēdes vadītājs.

Deputāti piekrīt.

M.Segliņš.

17. – atbalstīts.

Sēdes vadītājs.

Tiek atbalstīts.

M.Segliņš.

18. – atbalstīts.

Sēdes vadītājs.

Nav iebildumu.

M.Segliņš.

19. – atbalstīts.

Sēdes vadītājs.

Nav iebildumu.

M.Segliņš.

20. – atbalstīts.

Sēdes vadītājs.

Tiek atbalstīts.

M.Segliņš.

21. – atbalstīts.

Sēdes vadītājs.

Nav iebildumu.

M.Segliņš.

22. – atbalstīts.

Sēdes vadītājs.

Nav iebildumu.

M.Segliņš.

23. – atbalstīts.

Sēdes vadītājs.

Deputāti atbalsta.

M.Segliņš.

24. – nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs.

Nav atbalstīts. Deputāti piekrīt komisijai.

M.Segliņš.

25. – atbalstīts daļēji un iekļauts 26.priekšlikumā, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs.

Deputāti piekrīt.

M.Segliņš.

27. – atbalstīts.

Sēdes vadītājs.

Deputāti atbalsta.

M.Segliņš.

Kolēģi! Esam izskatījuši visus priekšlikumus. Lūdzu pieņemt likumprojektu trešajā lasījumā.

Sēdes vadītājs.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Komerclikumā” pieņemšanu trešajā, galīgajā, lasījumā. Lūdzu rezultātu! Par – 78, pret un atturas – nav. Likums pieņemts.

Izskatīsim likumprojektu “Grozījumi Valsts statistikas likumā”.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā – deputāts Madars Lasmanis.

M.Lasmanis (frakcija “Jaunais laiks”).

Godājamie kolēģi! Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija trešajam lasījumam izskatīja likumprojektu “Grozījumi Valsts statistikas likumā”. Iesniegti seši priekšlikumi:

1. – Ekonomikas ministrijas parlamentārā sekretāra Dz.Zaķa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs.

Tiek atbalstīts.

M.Lasmanis.

2. – Ekonomikas ministrijas parlamentārā sekretāra Dz.Zaķa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs.

Nav iebildumu.

M.Lasmanis.

3. – Ekonomikas ministrijas parlamentārā sekretāra Dz.Zaķa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs.

Deputāti neiebilst.

M.Lasmanis.

4. – Ekonomikas ministrijas parlamentārā sekretāra Dz.Zaķa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs.

Tiek atbalstīts.

M.Lasmanis.

5. – Ekonomikas ministrijas parlamentārā sekretāra Dz.Zaķa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs.

Deputāti atbalsta.

M.Lasmanis.

6. – Ekonomikas ministrijas parlamentārā sekretāra Dz.Zaķa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs.

Nav iebildumu.

M.Lasmanis.

Tie ir visi priekšlikumi, kas bija iesniegti trešajam lasījumam. Lūdzu atbalstīt likumprojektu trešajā lasījumā.

Sēdes vadītājs.

Lūdzu zvanu! Balsosim par
likumprojekta “Grozījumi Valsts
statistikas likumā” pieņemšanu trešajā,
galīgajā, lasījumā! Lūdzu rezultātu! Par – 75, pret un atturas – nav. Likums pieņemts.

Izskatīsim likumprojektu “Par 1992.gada Starptautiskās konvencijas par starptautiskā fonda nodibināšanu naftas piesārņojuma radīto zaudējumu kompensācijai 2003.gada protokolu”. Otrais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā – deputāts Solovjovs.

I.Solovjovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Godātie kolēģi! Ārlietu komisija nesaņēma nevienu priekšlikumu šim likumprojektam.

Tāpēc es aicinu jūs atbalstīt šo likumprojektu otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītājs.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta pieņemšanu otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu rezultātu! Par – 76, pret un atturas – nav. Likums pieņemts.

Izskatīsim likumprojektu “Par Latvijas Republikas valdības un Azerbaidžānas Republikas valdības līgumu par savstarpēju palīdzību muitas lietās”. Otrais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā – deputāts Igors Solovjovs.

I.Solovjovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Nav saņemts neviens priekšlikums. Aicinu jūs atbalstīt likumprojektu otrajā, galīgajā, lasījumā!

Sēdes vadītājs.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta pieņemšanu otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu rezultātu! Par – 71, pret un atturas – nav. Likums pieņemts.

Nākamo izskatām likumprojektu “Par Latvijas Republikas valdības un Armēnijas Republikas valdības līgumu par savstarpēju palīdzību muitas lietās”. Otrais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā – deputāts Igors Solovjovs.

I.Solovjovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Priekšlikumi nav saņemti. Aicinu jūs atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītājs.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta pieņemšanu otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu rezultātu! Par – 68, pret un atturas – nav. Likums pieņemts.

Izskatām likumprojektu “Par Latvijas Republikas valdības un Serbijas un Melnkalnes Ministru padomes konvenciju par nodokļu dubultās uzlikšanas novēršanu attiecībā uz ienākuma un kapitāla nodokļiem”. Otrais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā – deputāts Igors Solovjovs.

I.Solovjovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Priekšlikumi nav iesniegti. Aicinu jūs atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītājs.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta pieņemšanu otrajā, galīgajā, lasījumā. Lūdzu rezultātu! Par – 67, pret un atturas – nav. Likums pieņemts.

Izskatām likumprojektu “Grozījumi Dziesmu un deju svētku likumā”. Otrais lasījums.

Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vārdā – deputāts Dzintars Ābiķis.

Dz.Ābiķis (Tautas partijas frakcija).

Augsti godātais sēdes vadītāj! Cienījamie kolēģi! Strādājam ar dokumentu Nr.5531.

Cienījamie kolēģi! Ir saņemts viens priekšlikums – deputāta Andra Bērziņa priekšlikums, kurš ir atbalstīts.

Aicinu arī jūs to atbalstīt.

Sēdes vadītājs.

Deputāti iebildumus neceļ.

Dz.Ābiķis.

Cienījamie kolēģi! Nekādi citi priekšlikumi nav saņemti. Aicinu balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītājs.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā. Lūdzu rezultātu! Par – 60, pret – nav, atturas – 11. Otrajā lasījumā likumprojekts pieņemts.

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam?

Dz.Ābiķis.

Cienījamie kolēģi, paldies par vienprātīgo atbalstu! Lūdzu iesniegt priekšlikumus līdz šā gada 24.martam.

Sēdes vadītājs.

Deputāti neiebilst.

Dz.Ābiķis.

Paldies.

Sēdes vadītājs.

Izskatām likumprojektu “Grozījumi Profesionālās izglītības likumā”. Pirmais lasījums.

Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vārdā – deputāte Ausma Ziedone-Kantāne. Lūdzu!

A.Ziedone-Kantāne (frakcija “Jaunais laiks”).

Godājamais sēdes vadītāj! Godājamie deputāti! Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija izskatīja likumprojektu “Grozījumi Profesionālās izglītības likumā” (reģistrācijas numurs 1557) un nolēma atbalstīt tā pieņemšanu pirmajā lasījumā.

Grozījumi Profesionālās izglītības likumā nepieciešami, lai tiktu novērstas visas pretrunas saistībā ar Izglītības likuma, Augstskolu likuma, Komerclikuma, Valsts pārvaldes iekārtas likuma, Administratīvā procesa likuma un Darba likuma prasībām. Vārdu sakot – lai nodrošinātu vienotu valsts politiku un attīstības stratēģiju izglītības jomā.

Lūdzam Saeimu atbalstīt likumprojekta “Grozījumi Profesionālās izglītības likumā” pieņemšanu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītājs.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Profesionālās izglītības likumā” pieņemšanu pirmajā lasījumā. Lūdzu rezultātu! Par – 73, pret un atturas – nav. Pirmajā lasījumā likumprojekts pieņemts.

Mums ir jānosaka priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam.

A.Ziedone-Kantāne.

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam – 2006.gada 5.aprīlis.

Sēdes vadītājs.

5.aprīlis. Deputāti piekrīt. Paldies.

A.Ziedone-Kantāne.

Paldies.

Sēdes vadītājs.

Izskatām likumprojektu “Grozījumi Obligātā militārā dienesta likumā”. Pirmais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā – deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Augsti godātais sēdes vadītāja kungs! Kolēģi deputāti! Aizsardzības un iekšlietu komisija izskatīja likumprojektu pirmajā lasījumā. Likumprojekts ir saistīts ar pāreju uz militāro profesionālo dienestu. Pilnībā atsakoties no obligātā militārā dienesta, sākot ar 2007.gada 1.janvāri, zūd nepieciešamība reģistrēt obligātajam militārajam dienestam pakļautās personas un tās dispanserizēt.

Izskatāmais likumprojekts paredz no Obligātā militārā dienesta likuma svītrot Militārā dienesta iesaukšanas centram doto uzdevumu – reģistrēt obligātajam militārajam dienestam pakļautās personas un tās dispanserizēt. Komisija šo priekšlikumu izskatīja un atbalstīja. Lūdzam jūs atbalstīt to šeit, Saeimā.

Sēdes vadītājs.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Obligātā militārā dienesta likumā” pieņemšanu pirmajā lasījumā. Lūdzu rezultātu! Par – 76, pret un atturas – nav. Pirmajā lasījumā likumprojekts pieņemts.

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam?

J.Dalbiņš.

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš – 27.marts.

Sēdes vadītājs.

Deputāti piekrīt. Paldies.

Nākamais likumprojekts – “Grozījumi Biodegvielas likumā”. Otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā ziņos deputāts Pēteris Kalniņš.

P.Kalniņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamie kolēģi! Minētā likumprojekta otrajam lasījumam Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija saņēma un izskatīja septiņus priekšlikumus.

1.priekšlikumu komisija atbalstīja.

Sēdes vadītājs.

Deputāti atbalsta.

P.Kalniņš.

2. – atbalstīja daļēji, iekļaujot 3.priekšlikumā.

Sēdes vadītājs.

Deputāti piekrīt.

P.Kalniņš.

3. – atbalstīja.

Sēdes vadītājs.

Ir atbalstīts.

P.Kalniņš.

4. – neatbalstīja.

Sēdes vadītājs.

Deputāti piekrīt komisijas viedoklim.

P.Kalniņš.

5. – atbalstīja.

Sēdes vadītājs.

Nav iebildumu.

P.Kalniņš.

6. – atbalstīja daļēji, iekļaujot 7.priekšlikumā.

Sēdes vadītājs.

Deputāti piekrīt.

P.Kalniņš.

Komisijas vārdā lūdzu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītājs.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Biodegvielas likumā” pieņemšanu otrajā lasījumā. Lūdzu rezultātu! Par – 70, pret un atturas – nav. Otrajā lasījumā likumprojekts pieņemts.

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam?

P.Kalniņš.

22.marts.

Sēdes vadītājs.

22.marts. Paldies.

Izskatām likumprojektu “Grozījumi Valsts civildienesta likumā”. Pirmais lasījums.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vārdā – deputāts Alberts Krūmiņš.

A.Krūmiņš (frakcija “Jaunais laiks”).

Godājamie kolēģi! Komisija izskatīja Ministru kabineta iesniegto likumprojektu un lūdz atbalstīt to Saeimā pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītājs.

Debatēt neviens nevēlas. Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā. Lūdzu rezultātu! Par – 68, pret – nav, atturas – 1. Pirmajā lasījumā likumprojekts pieņemts.

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš?

A.Krūmiņš.

Paldies par atbalstu!

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš ir 3.aprīlis.

Sēdes vadītājs.

3.aprīlis. Paldies.

Izskatām likumprojektu “Grozījumi Liepājas speciālās ekonomiskās zonas likumā”. Otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā ziņos deputāts Mihails Pietkevičs.

M.Pietkevičs (Tautas partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Strādāsim ar likumprojektu “Grozījumi Liepājas speciālās ekonomiskās zonas likumā” (reģistrācijas numurs 1507). Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija to ir izskatījusi, saņēmusi sešus priekšlikumus un izskatījusi visus tos komisijas sēdē.

1.priekšlikums. Komisija nolēmusi to neatbalstīt.

Sēdes vadītājs.

Atklājam debates. Deputāts Agešins. Lūdzu.

V.Agešins (politisko organizāciju (partiju) apvienības “Saskaņas Centrs” frakcija).

Labdien, cienījamie kolēģi! Visu mūsu priekšlikumu būtība ir dot iespēju Liepājas iedzīvotājiem beidzot privatizēt savus dzīvokļus, jo dažiem no viņiem šī iespēja joprojām ir vienkārši liegta. Saskaņā ar mūsu rīcībā esošo informāciju un saņemtajām sūdzībām šobrīd vairāki lēmumi par konkrētu dzīvojamo māju nenodošanu īpašumā ir pieņemti gan Liepājas, gan arī Ventspils pašvaldībā.

Satversmes tiesā 2005.gada decembrī ierosināja lietu par Dzīvojamo māju privatizācijas likuma atbilstību Satversmei. Sūdzības iesniedzējs – Valsts cilvēktiesību birojs – uzskata, ka likums pārkāpj vienlīdzības principu, jo daļai pašvaldību dzīvokļu īrnieku ir iespēja tos privatizēt, bet daļai – nebūs.

Un sakarā ar to Saeima jau otrajā lasījumā atbalstīja manus priekšlikumus.

Lūdzu tagad atbalstīt arī priekšlikumus likumprojektam “Grozījumi Liepājas speciālās ekonomiskās zonas likumā”, jo apstrīdētā norma ļauj pašvaldībai nenodot privatizācijai daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas un atsevišķus dzīvokļus, kuri ir nepieciešami likumā paredzēto pašvaldības funkciju veikšanai un par kuriem ir pieņemts lēmums saglabāt tos pašvaldības īpašumā.

Politisko organizāciju (partiju) apvienība “Saskaņas Centrs” uzskata, ka apstrīdētā norma nenodrošina vienlīdzīgas tiesības privatizēt dzīvojamo telpu personām, kuras īrē pašvaldībai piederošās dzīvojamās telpas. Proti, daļai šo personu tiek atļauts privatizēt dzīvojamo telpu, bet daļai tas tiek liegts. Un Satversmes tiesa pavisam drīz vērtēs pašvaldību tiesības neprivatizēt izīrētos dzīvokļus.

Sakarā ar to lūdzu atbalstīt šos priekšlikumus. Ļausim beidzot Liepājas iedzīvotājiem īstenot viņu konstitucionālās tiesības privatizēt mājokli! Esmu pārliecināts, ka izīrētās dzīvojamās mājas ir nepieciešams nodot privatizācijai un taisnīgumam jāuzvar.

Paldies.

Sēdes vadītājs.

Debates slēdzu. Vai vēlaties ko piebilst komisijas vārdā? Lūdzu zvanu! Balsosim par 1. – deputāta Agešina priekšlikumu. Lūdzu rezultātu! Par – 19, pret – 45, atturas – 10. Priekšlikums noraidīts.

Tālāk, lūdzu!

M.Pietkevičs.

Arī 2.priekšlikumu komisija ir nolēmusi neatbalstīt.

Sēdes vadītājs.

Lūdzu zvanu! Balsosim par 2. – deputāta Agešina priekšlikumu. Lūdzu rezultātu! Par – 18, pret – 47, atturas – 5. Priekšlikums noraidīts.

Tālāk, lūdzu!

M.Pietkevičs.

3.priekšlikumu komisija ir nolēmusi neatbalstīt.

Sēdes vadītājs.

Lūdzu zvanu! Balsosim par 3. – deputāta Agešina priekšlikumu. Lūdzu rezultātu! Par – 18, pret – 49, atturas – 3. Priekšlikums noraidīts.

Tālāk, lūdzu!

M.Pietkevičs.

4.priekšlikumu komisija ir nolēmusi neatbalstīt. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītājs.

Lūdzu zvanu! Balsosim par 4. – deputāta Agešina priekšlikumu. Lūdzu rezultātu! Par – 15, pret – 50, atturas – 4. Priekšlikums noraidīts.

Tālāk!

M.Pietkevičs.

5.priekšlikumu komisija ir nolēmusi noraidīt.

Sēdes vadītājs.

Lūdzu zvanu! Balsosim par 5. – deputāta Agešina priekšlikumu. Lūdzu rezultātu! Par – 17, pret – 47, atturas – 2. Priekšlikums noraidīts.

M.Pietkevičs.

Un arī 6.priekšlikumu komisija nav atbalstījusi.

Sēdes vadītājs.

Lūdzu zvanu! Balsosim par 6. – deputāta Agešina priekšlikumu. Lūdzu rezultātu! Par – 15, pret – 49, atturas – 3. Priekšlikums noraidīts.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Liepājas speciālās ekonomiskās zonas likumā” pieņemšanu otrajā lasījumā. Lūdzu rezultātu! Par – 57, pret – 19, neviens neatturas. Otrajā lasījumā likumprojekts ir pieņemts.

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš?

M.Pietkevičs.

24.marts.

Sēdes vadītājs.

24.marts. Paldies.

Izskatām likumprojektu “Grozījumi likumā “Par grāmatvedību””. Otrais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā – deputāts Atis Slakteris.

A.Slakteris (Tautas partijas frakcija).

Labdien, kolēģi! Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā par grozījumiem Grāmatvedības likumā ir saņemti seši priekšlikumi.

1. ir Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītājs.

Nav iebildumu.

A.Slakteris.

Arī 2. ir Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītājs.

Deputāti atbalsta.

A.Slakteris.

3. – Juridiskā biroja priekšlikums. Arī ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs.

Nav iebildumu.

A.Slakteris.

4. – deputāta Tolmačova priekšlikums. Daļēji atbalstīts 5. – Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītājs.

Deputāti piekrīt.

A.Slakteris.

6. – Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītājs.

Deputāti atbalsta.

A.Slakteris.

Līdz ar to visus priekšlikumus esam izskatījuši. Aicinu atbalstīt otrajā lasījumā.

Sēdes vadītājs.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi likumā “Par grāmatvedību”” pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu rezultātu!
Par – 71, pret un atturas – nav. Otrajā lasījumā likumprojekts pieņemts.

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam?

A.Slakteris.

23.marts.

Sēdes vadītājs.

23.marts. Paldies.

Nākamais likumprojekts “Grozījumi likumā “Par piesārņojumu””. Otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā – deputāts Zaķis.

Dz.Zaķis (frakcija “Jaunais laiks”).

Godājamie kolēģi! Otrajam lasījumam ir sagatavots likumprojekts “Grozījumi likumā “Par piesārņojumu””. Kopumā ir saņemti četrpadsmit priekšlikumi. Dokuments Nr.5558.

1. – vides ministra R.Vējoņa priekšlikums, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs.

Nav iebildumu.

Dz.Zaķis.

Arī 2. ir vides ministra R.Vējoņa priekšlikums, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs.

Nav iebildumu.

Dz.Zaķis.

3. – vides ministra R.Vējoņa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs.

Tiek atbalstīts.

Dz.Zaķis.

4. – deputāta A.Tolmačova priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs.

Lūdzu zvanu! Balsosim par 4. – deputāta Tolmačova priekšlikumu! Lūdzu rezultātu! Par – 16, pret – 57, atturas – 2. Priekšlikums noraidīts.

Dz.Zaķis.

5. – deputāta A.Tolmačova priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs.

Nav iebildumu.

Dz.Zaķis.

6. – vides ministra R.Vējoņa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs.

Deputāti piekrīt.

Dz.Zaķis.

7. – vides ministra R.Vējoņa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs.

Nav iebildumu.

Dz.Zaķis.

8. – vides ministra R.Vējoņa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs.

Tiek atbalstīts.

Dz.Zaķis.

9. – vides ministra R.Vējoņa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs.

Deputāti atbalsta.

Dz.Zaķis.

10. – vides ministra R.Vējoņa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs.

Nav iebildumu.

Dz.Zaķis.

11. – vides ministra R.Vējoņa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs.

Tiek atbalstīts.

Dz.Zaķis.

12. – vides ministra R.Vējoņa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs.

Nav iebildumu.

Dz.Zaķis.

13. – vides ministra R.Vējoņa priekšlikums. Atbalstīts daļēji un iekļauts 14. – atbildīgās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītājs.

Deputāti neiebilst.

Dz.Zaķis.

Līdz ar to visi priekšlikumi ir izskatīti.

Sēdes vadītājs.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi likumā “Par piesārņojumu”” pieņemšanu otrajā lasījumā. Lūdzu rezultātu! Par – 73, pret – nav, atturas – 1. Otrajā lasījumā likumprojekts pieņemts.

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam?

Dz.Zaķis.

24.marts.

Sēdes vadītājs.

Deputāti piekrīt. Paldies.

Nākamais likumprojekts “Grozījums Militārpersonu izdienas pensiju likumā”. Otrais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā – deputāte Stalidzāne.

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Labdien, cienījamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu Nr.5559. Likumprojekts ir sagatavots uz otro lasījumu. Bija iesniegti divi priekšlikumi.

1.priekšlikumu iesniedzis deputāts Dalbiņš. Komisija to nav atbalstījusi.

Sēdes vadītājs.

Nav iebildumu.

J.Stalidzāne.

2.priekšlikumu iesniedzis deputāts Dalbiņš. Komisija to nav atbalstījusi.

Sēdes vadītājs.

Deputāti piekrīt komisijas viedoklim.

J.Stalidzāne.

Vairāk priekšlikumu nav. Komisija ir lēmusi pieņemt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītājs.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījums Militārpersonu izdienas pensiju likumā” pieņemšanu otrajā lasījumā. Lūdzu rezultātu! Par – 74, pret – nav, atturas – 1. Otrajā lasījumā likumprojekts pieņemts.

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam?

J.Stalidzāne.

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš – 27.marts.

Sēdes vadītājs.

27.marts. Paldies.

Izskatīsim likumprojektu “Grozījums likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu””. Pirmais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā – deputāte Stalidzāne.

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Strādāsim ar dokumentu Nr.1527. Šis likumprojekts ir izskatīts Sociālo un darba lietu komisijā, un tas paredz tikai precizēt terminoloģiju attiecībā uz Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm. Šis likumprojekts ir pieņemams paketē ar pārējiem normatīvajiem aktiem, kas ir sagatavoti saistībā ar iekšlietu sistēmas darba sakārtošanu.

Līdz ar to šo likumprojektu komisija piedāvā pieņemt pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītājs.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu rezultātu! Par – 75, pret un atturas – nav. Pirmajā lasījumā likumprojekts pieņemts.

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam?

J.Stalidzāne.

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš – 27.marts.

Sēdes vadītājs.

27.marts. Paldies.

Nākamais likumprojekts – “Grozījumi Darba likumā”. Otrais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā – deputāte Jevgenija Stalidzāne.

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Sociālo un darba lietu komisija ir sagatavojusi likumprojektu otrajam lasījumam.

1.priekšlikumu ir iesniegusi Latvijas Pirmās partijas frakcija. Komisija šo priekšlikumu nav atbalstījusi.

Sēdes vadītājs.

Lūdzu zvanu! Balsosim par 1. – Latvijas Pirmās partijas frakcijas priekšlikumu. Lūdzu rezultātu! Par – 13, pret – 45, atturas – 15. Priekšlikums nav guvis atbalstu.

J.Stalidzāne.

2. – deputāta J.Šmita kunga priekšlikums. Tas ir daļēji atbalstīts un iestrādāts atbildīgās komisijas 7.priekšlikumā.

Sēdes vadītājs.

Nav iebildumu.

J.Stalidzāne.

3. – Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. Lūdzu to atbalstīt.

Sēdes vadītājs.

Tiek atbalstīts.

J.Stalidzāne.

5. – Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. Lūdzu to atbalstīt.

Sēdes vadītājs.

Deputāti atbalsta.

J.Stalidzāne.

6. – Latvijas Pirmās partijas frakcijas priekšlikums. Komisija to nav atbalstījusi.

Sēdes vadītājs.

Atklājam debates par 6.priekšlikumu. Pēteris Simsons.

P.Simsons (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamo sēdes vadītāj! Godājamie kolēģi! Es gribu minēt tikai vienu apsvērumu, kāpēc Latvijas Pirmās partijas frakcija ir iesniegusi šo priekšlikumu un arī 1.priekšlikumu, kuru jūs lielā vienprātībā noraidījāt.

Mūsu valstī, manuprāt, ir tāda problēma, ka mēs bieži vien jaucam privātas lietas un publiskas lietas. Un, tieši runājot par seksuālo orientāciju, tā ir cilvēka privātā lieta, kas likumā ir ļoti labi paredzēta kopā ar visiem pārējiem nosacījumiem, kuri ir par šķērsli cilvēku diskriminācijai vienā vai otrā jomā, tajā skaitā arī darba jomā.

Protams, mēs, tagad būdami Eiropas Savienībā, ļoti centīgi un labprāt sekojam tām tradīcijām, kuras pie mums ienāk no citām Eiropas valstīm un ne tikai no Eiropas valstīm. Mēs uzskatām, ka visos formulējumos, visos gadījumos, kad mēs kaut ko sakām, rakstām vai ierakstām likumā, mums ir jāieraksta arī tās lietas, kuras Latvijā tradicionāli ir pašas par sevi saprotamas un līdz šim nav radījušas nekādas problēmas cilvēkiem ar atšķirīgiem uzskatiem vai atšķirīgu orientāciju.

Un tāpēc mūsu priekšlikums ir šāds: nezaudēsim šo mums raksturīgo tradīciju, šos mums raksturīgos uzskatus vai to principu, ka ir privātas lietas, kuras tiešām cilvēkam ir personīgas un absolūti nav apspriežamas, un tās nekādā veidā nevar kalpot par diskriminējošu pazīmi. Tās pieklājīgā, solīdā sabiedrībā nav nepieciešams izcelt, uzsvērt vai kaut kādā veidā demonstrēt! (No zāles: “Pareizi!”) Jo, manuprāt, arī šo konfliktu gadījumi, kādi mums ir bijuši vai vēl nākotnē varētu būt, bieži vien ir saistīti nevis ar to, ka cilvēkiem ir slikti uzskati vai slikti viedokļi, bet gan tāpēc, ka redzama kaut kāda mums netradicionāla uzvedība vai atsevišķas izpausmes. It sevišķi slikti ir tad, ja mēs arī mūsu likumos pakļaujamies kaut kādām no ārpuses nākušām tendencēm vai tradīcijām, vai priekšstatiem un līdz ar to ignorējam mūsu sabiedrībā, mūsu valstī absolūti neproblemātisku un pilnīgi skaidri mūsu attieksmē noformulētu šo vienlīdzības principu.

Tāpēc es aicinu neakcentēt lietas, kuras pantā jau ir noteiktas un izteiktas citādākā veidā kopā ar visiem pārējiem gadījumiem vai noteikumiem, kuri nepieļauj diskrimināciju.

Paldies.

Sēdes vadītājs.

Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā vēlaties ko piebilst? Lūdzu zvanu! Balsosim par 6. – Latvijas Pirmās partijas frakcijas priekšlikumu Lūdzu rezultātu! Par – 18, pret – 47, atturas – 7. Priekšlikums nav guvis atbalstu.

J.Stalidzāne.

7. – Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. Lūdzu to atbalstīt.

Sēdes vadītājs.

Nav iebildumu.

J.Stalidzāne.

8. – labklājības ministres D.Staķes kundzes priekšlikums. Un tas ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs.

Nav iebildumu.

J.Stalidzāne.

9. – Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. Lūdzu to atbalstīt.

Sēdes vadītājs.

Nav iebildumu.

J.Stalidzāne.

10. – Ekonomikas ministrijas parlamentārā sekretāra Dz.Zaķa kunga priekšlikums. Un tas ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs.

Tiek atbalstīts.

J.Stalidzāne.

11. – Ekonomikas ministrijas parlamentārā sekretāra Dz.Zaķa kunga priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs.

Nav iebildumu.

J.Stalidzāne.

12. – deputātes M.Ceriņas kundzes priekšlikums. Un to komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītājs.

Atklājam debates. Deputāte Māra Ceriņa. Lūdzu!

M.Ceriņa (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi! Darba likuma 58.panta pirmās daļas grozījumi tika ierosināti, lai novērstu nepilnības šajā pantā ietvertajās tiesību normās.

Minētā panta redakcija paredz, ka atstādināšana no darba ir “ar darba devēja rakstveida rīkojumu noteikts pagaidu aizliegums darbiniekam atrasties darba vietā un veikt darbu”, taču konkrēti nenorāda pagaidu aizlieguma robežas. Līdz ar to tika pieļauta situācija, ka darbinieks vairākus mēnešus nevarēja pildīt savus darba pienākumus un arī netika atbrīvots no darba. Nosakot konkrētu termiņu, ne ilgāku par trijiem mēnešiem, izņemot gadījumus, kad atstādināšanu no darba pieprasa attiecīga pilnvarota valsts institūcija, šī likumā ietvertā tiesību norma tagad tika precizēta.

Darba likumā ietvertās tiesību normas ir jāpilnveido tā, lai likuma piemērotāji, ierēdņi un tiesneši nevarētu vienu un to pašu tiesību normu interpretēt dažādi.

Lūdzu atbalstīt grozījumu Darba likuma 58.panta pirmajā daļā.

Sēdes vadītājs.

Debates slēdzu. Vai vēlaties ko piebilst komisijas vārdā?

J.Stalidzāne.

Lūdzu balsot par šo priekšlikumu.

Sēdes vadītājs.

Lūdzu zvanu! Balsosim par 12. – deputātes Ceriņas priekšlikumu. Lūdzu rezultātu! Par – 44, pret – 23, atturas – 9. Priekšlikums guvis atbalstu.

J.Stalidzāne.

13. – Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. Šis priekšlikums 73.pantu sadala divās daļās – 73. un 74.pantā. Šajā priekšlikumā ir piedāvāti abu šo pantu teksti – gan 73., gan 74.panta teksts.

Lūdzu atbalstīt šo priekšlikumu.

Sēdes vadītājs.

Deputāti atbalsta.

J.Stalidzāne.

14. – Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītājs.

Tiek atbalstīts.

J.Stalidzāne.

15. – deputāta Urbanoviča priekšlikums. Komisija to nav atbalstījusi.

Sēdes vadītājs.

Atklājam debates. Valērijs Agešins.

V.Agešins (politisko organizāciju (partiju) apvienības “Saskaņas Centrs” frakcija).

Cienījamie kolēģi! Man nezināmu iemeslu dēļ komisija nav atbalstījusi šo priekšlikumu, bet mēs esam pārliecināti, ka tiesības iesniegt iesniegumu paplašinās darbinieku tiesību un interešu aizsardzību uzņēmumā, jo darba devējam tad būs pienākums dot atbildi pēc būtības.

Lūdzu atbalstīt šo pilnīgi saprātīgo priekšlikumu.

Sēdes vadītājs.

Debates slēdzu. Lūdzu zvanu! Balsosim par 15. – deputāta Urbanoviča priekšlikumu. Lūdzu rezultātu! Par – 18, pret – 46, atturas – 9. Priekšlikums nav atbalstīts.

J.Stalidzāne.

16. – Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. Lūdzu to atbalstīt.

Sēdes vadītājs.

Nav iebildumu.

J.Stalidzāne.

17. – Ekonomikas ministrijas parlamentārā sekretāra Dzintara Zaķa priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi un iekļāvusi savā priekšlikumā – 19.priekšlikumā.

Sēdes vadītājs.

Deputāti piekrīt atbildīgās komisijas viedoklim par 17., 18. un 19.priekšlikumu.

J.Stalidzāne.

20. – Labklājības ministrijas parlamentārās sekretāres Ditas Lūkas priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītājs.

Deputāti atbalsta.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Darba likumā” pieņemšanu otrajā lasījumā. Lūdzu rezultātu! Par – 72, pret – 5, atturas – 1. Likumprojekts otrajā lasījumā ir pieņemts.

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš?

J.Stalidzāne.

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš – 27.marts.

Sēdes vadītājs.

27.marts. Deputāti piekrīt.

Nākamais likumprojekts – “Par Eiropas nolīgumu par galvenajām starp­tautiskajām dzelzceļa līnijām (AGC)”. Pirmais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā – deputāte Sarmīte Ķikuste.

S.Ķikuste (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi! Ārlietu komisija savā sēdē ir izskatījusi minēto likumprojektu. Komisija ir ierosinājusi atzīt to par steidzamu.

Sēdes vadītājs.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta atzīšanu par steidzamu. Lūdzu rezultātu! Par – 54, pret un atturas – nav. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

S.Ķikuste.

Lūdzu pieņemt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītājs.

Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā. Lūdzu rezultātu! Par – 73, pret un atturas – nav. Pirmajā lasījumā likumprojekts ir pieņemts.

S.Ķikuste.

Cienījamie kolēģi! Ja nav iebildumu, pieņemsim likumprojektu arī otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītājs.

Deputātiem iebildumu nav. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta pieņemšanu otrajā, galīgajā, lasījumā. Lūdzu rezultātu! Par – 64, pret un atturas – nav. Likums pieņemts.

Izskatām likumprojektu “Par Eiropas nolīgumu par svarīgākajām starptautisko kombinēto pārvadājumu līnijām un atbilstošajiem objektiem (AGTC)”. Pirmais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā – deputāte Sarmīte Ķikuste.

S.Ķikuste (frakcija “Jaunais laiks”).

Ārlietu komisija savā sēdē izskatīja minēto likumprojektu. Komisija ierosina atzīt to par steidzamu.

Sēdes vadītājs.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta atzīšanu par steidzamu. Lūdzu rezultātu! Par – 48, pret un atturas – nav.

Lūdzu atkārtot balsošanas režīmu! Balsosim par likumprojekta atzīšanu par steidzamu. (No zāles dep. J.Dobelis: “Balsojiet visi! Kas ir?”) Lūdzu rezultātu! Par – 61, pret – nav, atturas – 1. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

S.Ķikuste.

Lūdzu pieņemt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītājs.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā. Lūdzu rezultātu! Par – 79, pret un atturas – nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

S.Ķikuste.

Cienījamie kolēģi! Ja nav pretenziju, pieņemsim likumprojektu arī otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītājs.

Deputāti neiebilst. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta pieņemšanu otrajā, galīgajā, lasījumā. Lūdzu rezultātu! Par – 75, pret un atturas – nav. Likums pieņemts.

Izskatām likumprojektu “Grozījums likumā “Par Kartahenas protokolu par bioloģisko drošību, kas pievienots Konvencijai par bioloģisko daudzveidību””. Pirmais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā – deputāte Sarmīte Ķikuste.

S.Ķikuste (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi! Ārlietu komisija savā sēdē izskatīja minēto likumprojektu. Lūdzu to atbalstīt pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītājs.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā. Lūdzu rezultātu! Par – 79, pret un atturas – nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam?

S.Ķikuste.

27.marts.

Sēdes vadītājs.

27.marts. Paldies. Deputāti neiebilst.

S.Ķikuste.

Paldies.

Sēdes vadītājs.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis vairākus jautājumus Ministru prezidentam un ministriem.

Deputāti Pliners, Buzajevs, Aleksejevs, Tolmačovs, Kabanovs un Sokolovskis ir iesnieguši jautājumu Ministru prezidentam Aigaram Kalvītim “Par 2005.gada 2.marta Ministru kabineta rīkojuma Nr.131 “Par darbdienu pārcelšanu” grozīšanu.” Jautājums tiek nodots Ministru prezidentam.

Deputātu jautājums Latvijas Republikas satiksmes ministram Aināram Šleseram “Par tiltu un automaģistrāļu perspektīvo radīšanu”. Jautājums tiek nodots ministram.

Nākamais – jautājums Latvijas Republikas tieslietu ministrei Solvitai Āboltiņai “Par ieslodzījumu vietās ieslodzīto personu nodarbinātības organizēšanu”. Jautājums tiek nodots tieslietu ministrei.

Nākamais ir deputātu Golubova, Deņisova, Bekasova, Fjodorova un Solovjova jautājums Ministru prezidentam Kalvīša kungam “Par darba dienas pārcelšanu no 2006.gada 5.maija uz 2006.gada 22.aprīli sakarā ar pareizticīgo un vecticībnieku Lielo Sestdienu”. Jautājumu nododam Ministru prezidentam.

Šie paši deputāti ir iesnieguši jautājumu reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministram Kučinska kungam “Par neatliekamiem pasākumiem denacionalizēto namu īrnieku problēmu atrisināšanā”. Jautājums tiek nodots ministram.

Deputāti Golubovs, Bekasovs un citi ir iesnieguši jautājumu Ministru prezidentam Aigaram Kalvītim “Par labklājības ministres D.Staķes nekompetenci”. Jautājumu nododam Kalvīša kungam.

Šie paši deputāti ir iesnieguši jautājumu Latvijas Bankas prezidentam Ilmāram Rimšēvičam: “Par Latvijas Bankas likumdošanas iniciatīvu sakarā ar neatliekamiem pasākumiem inflācijas apturēšanai”. Jautājumu nododam Latvijas Bankas prezidentam.

Lūdzu reģistrācijas režīmu! Reģistrēsimies ar identifikācijas kartēm!

Kamēr tiek gatavoti reģistrācijas rezultāti, mums jānoklausās vairāki paziņojumi.

Pirmajam vārds deputātam Dzintaram Ābiķim. Lūdzu!

Dz.Ābiķis (Tautas partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Sakarā ar to, ka mūsu sēde jau ir pietuvojusies beigām, es jūs informēju, ka Sporta apakškomisijas sēde, kuras laikā būs tikšanās ar Starptautiskās futbola federācijas pārstāvi, notiks pulksten 11.00 Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēžu zālē, tas ir, Jēkaba ielā 4.stāvā, Jēkaba ielā 16, ja nemaldos. Tātad nevis šeit, bet Tautsaimniecības komisijas zālē pulksten 11.00 notiks Sporta apakškomisijas sēde.

Sēdes vadītājs.

Vārds deputātei Vairai Paeglei.

V.Paegle (Tautas partijas frakcija).

Cienījamie Ārlietu komisijas deputāti! Mums būs sēde pulksten 10.30 Ārlietu komisijas zālē.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītājs.

Godātie kolēģi! Šodien, 16.martā, mēs sveicam dzimšanas dienā mūsu kolēģi Kārli Strēli! (Aplausi. Saucieni.)

Paziņojumam vārds deputātam Staņislavam Šķesteram. Lūdzu!

S.Šķesters (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Lūdzu Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas deputātus uz sēdi pulksten 10.20.

Paldies.

Sēdes vadītājs.

Vārds deputātam Krišjānim Peteram. Lūdzu!

K.Peters (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Latvijas un Krievijas parlamentu sadarbības grupu lūdzu tūlīt pulcēties tepat blakus, Dzeltenajā zālē, lai uzklausītu īsu informāciju.

Sēdes vadītājs.

Saeimas sekretāra biedri Ingunu Rībenu lūdzu nolasīt reģistrācijas rezultātus!

I.Rībena (8.Saeimas sekretāra biedre).

Cienījamie kolēģi! Nav reģistrējušies: Jānis Porietis, Andris Bērziņš, Oļegs Deņisovs, Indulis Emsis... Es jautāju: vai Indulis Emsis ir klāt?... Ēriks Jēkabsons, Andis Kāposts, Valērijs Karpuškins, Oskars Kastēns, Vilis Krištopans, Igors Aleksandrovs, Ināra Ostrovska... ir. Inese Šlesere, Dainis Turlais, Ingrīda Ūdre, Arvīds Ulme un Ēriks Zunda.

Sēdes vadītājs.

Paldies.

I.Rībena.

Paldies.

Sēdes vadītājs.

Sēde ir slēgta.

Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!