Ministru kabineta noteikumi Nr.187
Rīgā 2006.gada 7.martā (prot. Nr.13 4.§)
Kārtība, kādā noformējams administratīvā pārkāpuma protokols – paziņojums par transportlīdzekļu pārvietošanās noteikumu pārkāpšanu ārpus autoceļiem Baltijas jūras un Rīgas jūras līča piekrastes krasta kāpu aizsargjoslā, pludmalē vai īpaši aizsargājamā dabas teritorijā
Izdoti saskaņā ar likuma “Par vides aizsardzību” 44.2 panta 13.punktu
I. Vispārīgais jautājums
1. Noteikumi nosaka:
1.1. kārtību, kādā amatpersona, kas izskata administratīvos pārkāpumus par transportlīdzekļu pārvietošanās, tajā skaitā apstāšanās un stāvēšanas, noteikumu pārkāpumiem ārpus autoceļiem Baltijas jūras un Rīgas jūras līča piekrastes krasta kāpu aizsargjoslā, pludmalē vai īpaši aizsargājamā dabas teritorijā (turpmāk – transportlīdzekļa pārvietošanās noteikumu pārkāpums), bez transportlīdzekļa vadītāja klātbūtnes sastāda administratīvā pārkāpuma protokolu – paziņojumu par transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšanas noteikumu pārkāpšanu (turpmāk – protokols);
1.2. protokola formu un saturu;
1.3. kārtību, kādā transportlīdzekļa īpašniekam nosūta protokolu;
1.4. naudas soda iekasēšanas un kontroles kārtību.
II. Protokola noformēšana
2. Protokols ir stingrās uzskaites dokuments, un tas ir tipogrāfiski numurēts ar divciparu kodu un sešciparu kārtas numuru.
3. Ja transportlīdzekļa pārvietošanās noteikumu pārkāpums konstatēts bez transportlīdzekļa vadītāja klātbūtnes, amatpersona sastāda protokolu (pielikums). Protokolā norāda šādu informāciju:
3.1. protokola sastādīšanas datums;
3.2. tās amatpersonas amats, vārds un uzvārds, kura uzlikusi naudas sodu un sastādījusi protokolu;
3.3. pārkāpuma konstatēšanas datums un laiks;
3.4. pārkāpuma izdarīšanas vieta;
3.5. transportlīdzekļa marka un valsts reģistrācijas numurs;
3.6. pārkāptais Aizsargjoslu likuma pants vai īpaši aizsargājamo dabas teritoriju aizsardzību un izmantošanu regulējošā normatīvā akta punkts;
3.7. lēmums par naudas soda uzlikšanu un naudas soda apmērs;
3.8. informācija uzziņām un sūdzību iesniegšanai;
3.9. naudas soda samaksas termiņš;
3.10. maksājuma uzdevuma rekvizīti un institūcijas, kurās iespējams samaksāt naudas sodu;
3.11. pieņemtā lēmuma apstrīdēšanas kārtība;
3.12. informācija par sekām, kādas iestājas, ja naudas sods netiek samaksāts.
4. Protokolu noformē trijos eksemplāros. Protokolu paraksta amatpersona, kas pieņēmusi lēmumu par naudas soda uzlikšanu. Vienu protokola eksemplāru piestiprina pie transportlīdzekļa vējstikla vadītāja pusē vai uz motocikla, tricikla vai kvadricikla degvielas tvertnes tā, lai tas nepazustu vai netiktu sabojāts meteoroloģisko apstākļu dēļ un transportlīdzekļa vadītājam būtu viegli pamanāms. Otru protokola eksemplāru glabā institūcija, kuras amatpersona pieņēmusi lēmumu par naudas soda uzlikšanu.
III. Naudas soda iekasēšanas un kontroles kārtība
5. Uzliktais naudas sods maksājams Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā noteiktajā termiņā.
6. Transportlīdzekļa vadītājs vai transportlīdzekļa īpašnieks (valdītājs, turētājs), uz kura vārda transportlīdzeklis ir reģistrēts, naudas sodu samaksā norādītajā bankā attiecīgās pašvaldības budžeta ieņēmumu kontā.
7. 10 dienu laikā pēc attiecīgā pārkāpuma konstatēšanas institūcija, kuras amatpersona uzlikusi naudas sodu, ievada transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistrā šādu informāciju:
7.1. transportlīdzekļa valsts reģistrācijas numurs (ārvalstī reģistrētam transportlīdzeklim – arī marka);
7.2. institūcija, kuras amatpersona uzlikusi naudas sodu, un protokola sastādītāja amats, vārds un uzvārds;
7.3. pārkāpuma izdarīšanas vieta, datums un laiks;
7.4. protokola numurs;
7.5. naudas soda apmērs.
8. Ja naudas sods netiek samaksāts Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā noteiktajā termiņā, transportlīdzekļa īpašniekam (valdītājam, turētājam), uz kura vārda transportlīdzeklis ir reģistrēts, nosūta sastādītā protokola trešo eksemplāru. Protokola trešā eksemplāra nosūtīšanu nodrošina Valsts vides dienests, attiecīgās īpaši aizsargājamās dabas teritorijas administrācija vai attiecīgās pašvaldības domes (padomes) pilnvarotā institūcija (amatpersona).
9. Ja uzliktais naudas sods netiek samaksāts Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā noteiktajā termiņā, transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistrā izdara attiecīgu atzīmi (turpmāk – aizliegumu atzīme) un līdz naudas soda samaksai transportlīdzeklim, ar kuru izdarīts pārkāpums, aizliedz:
9.1. veikt valsts tehnisko apskati un reģistrēt to transportlīdzekļu un vadītāju valsts reģistrā;
9.2. izbraukt no Latvijas, ja transportlīdzeklis reģistrēts ārvalstī.
10. Aizliegumu atzīmi transportlīdzekļu un vadītāju valsts reģistrā dzēš šādā kārtībā:
10.1. dzēš automātiski – pēc tam, kad naudas sods samaksāts normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā;
10.2. dzēš amatpersona, kas izskata sūdzību par piemēroto administratīvo sodu, – ja tā atceļ lēmumu par naudas soda uzlikšanu;
10.3. dzēš amatpersona, kas izskata strīdu par naudas soda samaksu, – ja uzrādīts naudas soda samaksu apliecinošs dokuments.
Ministru prezidents A.Kalvītis
Vides ministrs R.Vējonis
Redakcijas piebilde: noteikumi stājas spēkā ar 2006.gada 24.martu.
Pielikums
Ministru kabineta
2006.gada 7.marta noteikumiem Nr.187
Vides ministrs R.Vējonis