Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par ārlietu ministra vizīti Indijā. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 24.03.2006., Nr. 49 (3417) https://vestnesis.lv/ta/id/131231

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Par Eiropas Savienības 2007.gada politikas stratēģiju

Vēl šajā numurā

24.03.2006., Nr. 49 (3417)

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Par ārlietu ministra vizīti Indijā

Ārlietu ministrs Artis Pabriks, ceturtdien, 23.martā, Indijas pilsētā Čenajā tikās ar uzņēmuma “Tata Consultancy Services” vadību.

Tuvākajā laikā uzņēmums plāno paplašināt darbību Eiropas valstīs, un viena no iespējamajām valstīm ir arī Latviju. Šobrīd uzņēmums ar labiem panākumiem darbojas Lielbritānijā, Šveicē un Ungārijā.

Uzņēmuma vadības pārstāvji uzsvēra, ka viens no galvenajiem priekšnoteikumiem biznesa sākšanai citā valstī ir tās cilvēku talants – izglītība, valodu zināšanas, spēja radoši strādāt un rast jaunas idejas. Uzņēmums vēlētos turpināt sāktās diskusijas ar Latviju, lai labāk izprastu Latvijas tirgu un sadarbības iespējas.

Ārlietu ministrs Artis Pabriks uzsvēra, ka informācijas tehnoloģiju attīstība Latvijā ir ļoti būtiska, lai tā sasniegtu Rietumeiropas valstu līmeni. Tādēļ arī valdība šīs nozares tālākai attīstībai pievērsīs īpašu uzmanību. Ministrs uzaicināja uzņēmuma pārstāvjus apmeklēt Latviju, lai apspriestu iespējamo sadarbību. “Tata Consultancy Services” ietilpst vienā no Āzijas konglomerātiem – “The Tata Group”, kas specializējas enerģētikā, telekomunikācijās, dažādu pakalpojumu sniegšanā un citās jomās.

Ārlietu ministrs Artis Pabriks oficiālās vizītes Indijā ietvaros tikās ar Karnatakas štata un Bengaluras pilsētas tirdzniecības un rūpniecības kameru vadības pārstāvjiem un vairāk nekā 30 šā štata uzņēmējiem, lai pārrunātu Latvijas un Indijas ekonomisko attiecību turpmāko attīstību. Viņš uzsvēra, ka Latvija ir gatava stratēģiskai un ilglaicīgai sadarbībai ar Indiju.

Tikšanās laikā Indijas uzņēmēji informēja ārlietu ministru par Indijas interesēm sadarbībā ar Latviju, īpaši informācijas tehnoloģiju, rūpniecību un biotehnoloģiju jomā. Viņi pozitīvi novērtēja Latvijas ekonomisko izaugsmi pēdējo gadu laikā un dalību Eiropas Savienībā, kas ir radījusi jaunas iespējas plašākai sadarbībai.

Puses pārrunāja arī abu valstu līgumtiesiskās bāzes paplašināšanu. Artis Pabriks informēja, ka vizītes laikā Indijas ārlietu valsts ministram Anandam Šarmam (Anand Sharma) ir iesniedzis izskatīšanai ekonomiskās sadarbības līgumu projektu un nākotnē vēlētos parakstīt līgumu arī par investīciju aizsardzību un dubulto nodokļu neaplikšanu.

Ārlietu ministrs Artis Pabriks plaši stāstīja par biznesa iespējām, īpašu uzmanību pievēršot Latvijas ostu neizmantotajam potenciālam. Viņš atzina, ka Latvija nav bagāta ar dabas resursiem, bet tās galvenā vērtība ir cilvēki. Latvijā ir liels studējošo skaits attiecībā pret valsts iedzīvotājiem, turklāt vairums cilvēku pārvalda divas vai vairāk svešvalodu.

Indijas uzņēmēji interesējās arī par partiju sistēmu Latvijā, arodbiedrību lomu uzņēmējdarbībā, enerģētiskās drošības politiku, tranzīta iespējām, statistikas rādītājiem un citiem jautājumiem.

Ārlietu ministrijas Informācijas un sabiedrisko attiecību departaments

 

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!