UNESCO Latvijas nacionālās komisijas ģenerālsekretāre Dace Neiburga īpaši atzīmēja, ka projektā līdz ar Latvijas Nacionālo bibliotēku un Latvijas Nacionālās bibliotēkas atbalsta fondu piedalās tādas institūcijas kā UNESCO nacionālā komisija, UNESCO starptautiskās mākslas asociācijas Latvijas nacionālā komiteja un Kultūrkapitāla fonds. Projekta idejas autors ir gleznotājs Jānis Spalviņš, kas vada UNESCO starptautiskās mākslas asociācijas nacionālo komiteju.
Jānis Spalviņš informēja, ka šis solidaritātes projekts katrā ziņā turpināsies. Pieredzējusī diplomāte Aina Nagobada-Ābola ievadījusi ar lielajām Vašingtonas, Parīzes un Stokholmas bibliotēkām sarunas par latviešu mākslinieku darbu izstādīšanu to telpās, paredzot šos darbus pārdot un līdz 75 procentiem iegūto līdzekļu nodot Nacionālās bibliotēkas celtniecībai.
Par atklātņu komplekta moto izraudzīti Ilmāra Blumberga teiktie vārdi: "Bibliotēku ar mākslu saista trīs lietas: izziņa, līdzdalība un mūžīgais atgādinājums – mainīties." To savās runās akcentēja arī Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks un gleznotājs Jāzeps Pīgoznis. Par mākslinieku aktīvo iesaistīšanos Brīvības pieminekļa atjaunošanas projektā atgādināja Džemma Skulme, izteikdama pārliecību, ka plašāks kļūs atbalsts arī Nacionālajai bibliotēkai. Tika izteikta doma, ka varbūt pats nozīmīgākais, ko Latvijai atstājis 20.gadsimts, ir Brīvības piemineklis, bet 21.gadsimts varētu atstāt nākotnei šo iecerēto Gaismas pili.
Aina Rozeniece, "LV"nozares redaktore
Viens no astoņiem reproducētajiem darbiem: Frančeskas Kirkes glezna "Divas gandrīz vienādas sievietes", 1999.gads. Līdzās — atklātnes otrā puse ar Gunāra Birkerta projektētās Gaismas pils siluetu un mākslinieku akcijas atbalstītāju sarakstu