Ministru kabineta noteikumi Nr.326
Rīgā 2006.gada 25.aprīlī (prot. Nr.24 31.§)
Kārtība, kādā pašvaldības sagatavo pašvaldību apvienošanās projektu
Izdoti saskaņā ar Administratīvi teritoriālās reformas likuma 8.panta pirmo daļu
1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā pašvaldības administratīvi teritoriālās reformas ietvaros sagatavo pašvaldību apvienošanās projektu (turpmāk — projekts).
2. Projektu sagatavo pašvaldību grupai:
2.1. ja attiecīgās pašvaldības pieņēmušas lēmumu par projekta izstrādi;
2.2. ja viena no grupā ietilpstošajām pašvaldībām ir par projekta sagatavošanu atbildīgā pašvaldība.
3. Par projekta sagatavošanu atbildīgā pašvaldība (turpmāk — atbildīgā pašvaldība) ir pašvaldība:
3.1. kurai pārējās pašvaldību grupā ietilpstošās pašvaldības ar lēmumu uzdevušas sagatavot projektu;
3.2. kura ar lēmumu apņēmusies sagatavot projektu;
3.3. kurai ir piešķirta valsts mērķdotācija projekta sagatavošanai.
4. Projektu, ievērojot šajos noteikumos noteiktās prasības, sagatavo pašvaldību grupai, kuras administratīvās robežas sakrīt ar vietējo pašvaldību administratīvi teritoriālā iedalījuma projektā (turpmāk — administratīvi teritoriālā iedalījuma projekts) noteiktajām attiecīgā novada administratīvajām robežām pēc administratīvi teritoriālā iedalījuma projekta apstiprināšanas Ministru kabinetā.
5. Atbildīgā pašvaldība projektu sagatavo saskaņā ar Administratīvi teritoriālās reformas padomes apstiprināto metodiku (turpmāk — metodika) un šiem noteikumiem un nodrošina projekta sabiedrisko apspriešanu.
6. Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija (turpmāk — ministrija) veic projektu metodisko vadību.
7. Lai nodrošinātu projekta sabiedrisko apspriešanu, atbildīgā pašvaldība:
7.1. organizē sabiedrības līdzdalību projekta izstrādes procesā;
7.2. informē (norādot vietu un termiņus) visu pašvaldību grupā ietilpstošo pašvaldību iedzīvotājus par iespēju iepazīties ar izstrādāto projektu un iesniegt rakstiskus priekšlikumus un iebildumus;
7.3. apkopo un izvērtē saistībā ar projektu iesniegtos priekšlikumus un iebildumus un, ja nepieciešams, iekļauj tos projektā;
7.4. informē priekšlikumu un iebildumu iesniedzējus par priekšlikumu un iebildumu apkopošanas un izvērtēšanas rezultātiem.
8. Ikvienai fiziskajai un juridiskajai personai ir tiesības iepazīties ar projektu, piedalīties tā sabiedriskajā apspriešanā, izteikt un aizstāvēt savu viedokli, kā arī iesniegt priekšlikumus un iebildumus.
9. Atbildīgā pašvaldība ir atbildīga par projektā sniegto informāciju, tās atbilstību šajos noteikumos un metodikā noteiktajām prasībām un projekta iesniegšanai ministrijā noteiktā termiņa ievērošanu.
10. Izstrādāto projektu pašvaldību grupā ietilpstošās pašvaldības apstiprina domes (padomes) sēdē.
11. Atbildīgā pašvaldība izstrādāto projektu iesniedz ministrijā, pievienojot visu pašvaldību grupā ietilpstošo pašvaldību lēmumus par projekta apstiprināšanu. Ministrija saņemtos projektus apkopo un uzglabā.
12. Ministrija mēneša laikā pēc projekta saņemšanas to izvērtē un sniedz atzinumu par projekta atbilstību šiem noteikumiem un metodikai. Atzinumu nosūta atbildīgajai pašvaldībai.
13. Ja ministrijas atzinumā noteikts uzdevums precizēt sagatavoto projektu, atbildīgā pašvaldība mēneša laikā pēc atzinuma saņemšanas precizē sagatavoto projektu un atkārtoti iesniedz to ministrijā, ievērojot šo noteikumu 10.punktā noteikto prasību.
Ministru prezidents A.Kalvītis
Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs M.Kučinskis
Redakcijas piebilde: noteikumi stājas spēkā ar 2006.gada 29.aprīli.