• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par pārejas periodiem darbaspēka kustībai Eiropas Savienībā. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 3.05.2006., Nr. 69 https://www.vestnesis.lv/ta/id/134192

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Par Polijas Republikas Senāta maršala vizīti Latvijā

Vēl šajā numurā

03.05.2006., Nr. 69

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Par pārejas periodiem darbaspēka kustībai Eiropas Savienībā

Ārlietu ministrija ir gandarīta par Beļģijas, Francijas, Grieķijas, Luksemburgas, Portugāles, Somijas un Spānijas lēmumu pilnīgi vai daļēji no 1.maija atvērt darba tirgu jauno Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņiem. Minētās valstis pievienojas Īrijai, Lielbritānijai un Zviedrijai, kas darba tirgu atvēra 2004.gada 1.maijā līdz ar Eiropas Savienības paplašināšanos. Ārlietu ministrija cer, ka arī pārējās tā dēvētās vecās dalībvalstis nepiemēros darbaspēka kustības ierobežojumus visu Pievienošanās līgumā ES paredzēto darbības laiku līdz 2011.gada 30.aprīlim.

Eiropas Komisijas ziņojumā par situāciju darbaspēka tirgū pēc Eiropas Savienības pēdējās paplašināšanās ir secināts, ka kopējais viesstrādnieku skaits no jaunajām Eiropas Savienības dalībvalstīm ir daudz zemāks par iepriekš prognozēto un veido tikai vienu procentu no strādājošiem Īrijā, Lielbritānijā un Zviedrijā. Tās ir pat ieguvējas no viesstrādnieku nodarbināšanas, jo jauno dalībvalstu pilsoņi strādā sektoros, kuros trūkst vietējo darbaroku.

Brīva darbaspēka kustība ir viena no četrām Eiropas Savienības pamatbrīvībām, un jauno dalībvalstu pilsoņi, pievienojoties ES, pamatoti cerēja, ka viņiem būs tādas pašas tiesības kā veco dalībvalstu pilsoņiem. Ārlietu ministrija ir pārliecināta, ka visu četru Eiropas Savienības pamatbrīvību pilnvērtīga ieviešana ir būtisks priekšnoteikums kopējai ES ekonomiskajai izaugsmei.

Ārlietu ministrijas Informācijas un sabiedrisko attiecību departaments

 

 

Eiropas Savienības veco dalībvalstu lēmumi par darba tirgus atvēršanu jauno dalībvalstu pilsoņiem (sākot ar 01.05.2006)

Darba tirgus
atvērts

Darba tirgus daļēji atvērts

Darba tirgus slēgts līdz 30.04.09.

Īrija

Beļģija

Beļģijas reģioni nosaka, kurās specialitātēs ir atvērts darba tirgus. Briseles reģions noteicis šādas profesijas – medmāsas, santehniķi, elektriķi, automehāniķi, celtnieki, arhitekti, grāmatveži, inženieri, IT speciālisti.

Austrija

Lielbritānija

Francija

Valdība kopā ar sociālajiem partneriem nosaka, kurās specialitātēs darba tirgus ir atvērts (celtniecība, sabiedriskā ēdināšana, lauksaimniecība, mašīnbūve, metālapstrāde, apstrādes rūpniecība, tirdzniecība, pārtikas higiēna)

Vācija

Zviedrija

Luksemburga

Valdība nosaka, kurās specialitātēs darba tirgus ir atvērts (sabiedriskā ēdināšana, lauksaimniecība, vīnkopība)

Itālija

Grieķija

Dānija

Portugāle

Nīderlande

Somija

Spānija

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!