• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par Latvijas pirmā iekšlietu ministra pārapbedīšanu dzimtenē. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 8.01.2000., Nr. 6 https://www.vestnesis.lv/ta/id/140

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Par nacisma režīma noziegumu izmeklēšanu Latvijā

Vēl šajā numurā

08.01.2000., Nr. 6

RĪKI
Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā. Piedāvājam lejuplādēt digitalizētā laidiena saturu (no Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājuma).

Par Latvijas pirmā iekšlietu ministra pārapbedīšanu dzimtenē

Trešdien, 5. janvārī, Liepājas domes Pastāvīgā sociālo lietu, izglītības, veselības un sabiedriskās kārtības komiteja nolēma atbalstīt neatkarīgās Latvijas pirmā iekšlietu ministra Miķeļa Valtera pārapbedīšanu no Nicas Austrumu (Francija) kapsētas uz dzimto Liepāju.

Pārapbedīšanas izdevumus deputāti nolēma lūgt segt Iekšlietu ministrijai, Kultūras ministrijai un Valsts prezidenta kancelejai, savukārt tās organizatorisko pusi varētu uzņemties Miķeļa Valtera dēls Andris Jēkabsons–Valters.

Vēsturnieks Gunārs Silakaktiņš informē, ka Miķelis Valters bijis Liepājas ostas strādnieka dēls, dzimis 1874. gadā Baseina un Akmeņu ielas stūra divstāvu koka mājā, kas 1989. gadā tikusi nojaukta. Savulaik strādājis "Dienas Lapas" redakcijā kopā ar Raini un Pēteri Stučku. Pēc cara valdības represijām pret jauno strāvu nonācis emigrācijā Šveicē, kur studējis tieslietas. Dibinājis Latvijas sociāldemokrātu savienību.

1913. gadā Briselē viņš izdevis grāmatu "Mūsu tautības jautājums. Domas par Latvijas tagadni un nākotni", kurā izvirzījis Latvijas neatkarības formulu. 1917. gadā Valters atgriezies Latvijā, lai strādātu pie Latvijas valsts dibināšanas.

Līdz Otrajam pasaules karam un Latvijas bojāejai bijis latviešu diplomāts Rietumeiropā, Tautu savienībā (tagad ANO), Beļģijā. Bieži ar nelūgtiem padomiem apgrūtinājis prezidentu Kārli Ulmani, mēģinot glābt demokrātiju. Kā mākslu un literatūras mīļotājs bijis izšķērdīgs, tāpēc arī nereti nonācis konfliktos ar LR Ārlietu ministrijas budžeta uzraugiem.

Liepājas pilsētas domes preses dienests

Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!