Nacionālās programmas "Kultūra" apakšprogrammas "Bibliotēkas" un "Literatūra"
Nobeigums. Sākums — "LV" 20.12.2000., Nr.460/464; "LV" 22.12.2000., Nr.466/469
Nacionālās programmas "Kultūra" apakšprogramma "Literatūra"
5. Nozares sistēma
Augstāko izglītību nodrošina Latvijas Universitāte (filologi, bibliotekāri, tulkotāji), Latvijas Kultūras akadēmija (literatūrkritiķi, dramaturgi, kultūrmenedžeri), Latvijas Mākslas akadēmija (dizaingrafiķi).
Tālākizglītība : specializēti kursi, semināri, apmācības programmas Latvijā un ārpus tās, kas būtu jāorganizē atbilstoši pieprasījumam (pēc nozares profesionāļu ierosinājuma) uz esošo mācību iestāžu bāzes.
6. Sagaidāmais rezultāts
Programmas galveno mērķu īstenošana ļaus sabiedrībai uzskatāmi izjust līdz šim vājo valsts politiku grāmatniecības un rakstniecības jomā. Skaidri iezīmēsies atbildības jomu sadalījums starp valsti (tostarp KKF un tā finansējuma daļu nozarei), pašvaldībām un nevalstiskajām institūcijām.
Īstenojot programmu, tiks:
1) nodrošināti apstākļi pilnvērtīgai un vispusīgai literārā un grāmatniecības procesa attīstībai;
2) radīts mehānisms sabiedrībai nepieciešamu izdevumu (enciklopēdiju, vārdnīcu u.tml.), kā arī augstvērtīgas oriģinālliteratūras tapšanai, izdošanai un pieejamībai plašai lasītāju auditorijai;
3) saglabāta un, izmantojot mūsdienu tehnoloģiju piedāvātās iespējas, arī attīstīta lasīšanas tradīcija sabiedrībā, īpaši bērnu un jaunatnes vidū;
4) sakārtota likumdošana un nodokļu politika atbilstoši nozares vajadzībām;
5) celts grāmatniecības nozarē nodarbināto izglītības un profesionālās kvalifikācijas līmenis;
6) sekmēta sabiedrības integrācija uz latviešu valodas un kultūras bāzes;
7) panākta Latvijas pilnvērtīga iekļaušanās starptautiskajā literārajā un grāmatniecības apritē, spodrināts Latvijas tēls un prestižs pasaulē.
Literatūras apakšnozares struktūra