Ministru kabineta noteikumi Nr. 402
Rīgā 1999.gada 7.decembrī (prot. Nr. 68, 7.§)
Integrētās valsts nozīmes informācijas sistēmas uzraudzības padomes nolikums
Izdoti saskaņā ar Ministru kabineta iekārtas likuma 14.panta 3.punktu
1. Integrētās valsts nozīmes informācijas sistēmas (turpmāk — megasistēma) uzraudzības padome (turpmāk — padome) ir Ministru kabineta izveidota institūcija bez juridiskās personas tiesībām, kura koordinē un konsultē megasistēmas projekta realizāciju efektīvas valsts pārvaldes vajadzībām.
2. Padomei ir šādas funkcijas:
2.1. uzraudzīt megasistēmas projekta realizācijas gaitu un valsts budžeta līdzekļu izlietojumu valsts investīciju programmā apstiprinātajiem valsts informācijas sistēmu un valsts reģistru informatizācijas projektiem;
2.2. koordinēt valsts informācijas sistēmu, valsts reģistru un citu valsts institūciju sadarbību megasistēmas projekta ietvaros;
2.3. izvērtēt priekšlikumus un sniegt atzinumus Satiksmes ministrijai par investīciju sadalījumu valsts informācijas sistēmu un valsts reģistru informatizācijas projektiem.
3. Padome ne retāk kā divas reizes gadā iesniedz Ministru kabinetā pārskatu par savu darbību, kas izskatāms kā informatīvais jautājums.
4. Padomei ir šādas tiesības:
4.1. bez maksas saņemt no valsts un pašvaldību institūcijām nepieciešamo informāciju, kas saistīta ar atsevišķu valsts informācijas sistēmu un valsts reģistru attīstību;
4.2. uzaicināt speciālistus un ekspertus piedalīties padomes sēdēs ar padomdevēja tiesībām.
5. Padomes sastāvā ir deviņpadsmit padomes locekļu. Padomes priekšsēdētājs ir Satiksmes ministrijas pilnvarots pārstāvis. Padomes sekretāru ieceļ satiksmes ministrs. Padomes sekretārs nav padomes loceklis.
6. Padomes locekļi ir:
6.1. Aizsardzības ministrijas pilnvarots pārstāvis;
6.2. Ārlietu ministrijas pilnvarots pārstāvis;
6.3. Ceļu satiksmes drošības direkcijas pilnvarots pārstāvis;
6.4. Centrālās statistikas pārvaldes pilnvarots pārstāvis;
6.5. Ekonomikas ministrijas pilnvarots pārstāvis;
6.6. Finansu ministrijas pilnvarots pārstāvis;
6.7. Iekšlietu ministrijas pilnvarots pārstāvis;
6.8. Izglītības un zinātnes ministrijas pilnvarots pārstāvis;
6.9. Kultūras ministrijas pilnvarots pārstāvis;
6.10. Labklājības ministrijas pilnvarots pārstāvis;
6.11. Latvijas Pašvaldību savienības pilnvarots pārstāvis;
6.12. Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes pilnvarots pārstāvis;
6.13. Satiksmes ministrijas pilnvarots pārstāvis;
6.14. Tieslietu ministrijas pilnvarots pārstāvis;
6.15. Uzņēmumu reģistra pilnvarots pārstāvis;
6.16. Valsts ieņēmumu dienesta pilnvarots pārstāvis;
6.17. Valsts zemes dienesta pilnvarots pārstāvis;
6.18. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pilnvarots pārstāvis;
6.19. Zemkopības ministrijas pilnvarots pārstāvis.
7. Padomes kompetencē esošie jautājumi tiek risināti, pieņemot attiecīgus lēmumus.
8. Padomes sēdes vada padomes priekšsēdētājs, bet viņa prombūtnē — priekšsēdētāja vietnieks.
9. Padomes priekšsēdētājs:
9.1. sagatavo un apstiprina padomes sēdes darba kārtību;
9.2. sasauc un vada padomes sēdes;
9.3. paraksta padomes lēmumus, sēžu protokolus un citus padomes dokumentus;
9.4. kontrolē padomes lēmumu izpildi.
10. Padomes priekšsēdētājs sēdes sasauc pēc savas iniciatīvas vai vismaz pēc triju padomes locekļu ierosinājuma, bet ne retāk kā reizi ceturksnī.
11. Padomes priekšsēdētājs var pilnvarot priekšsēdētāja vietnieku sagatavot un apstiprināt padomes sēdes darba kārtību.
12. Padomes sekretārs vismaz piecas dienas pirms padomes sēdes nosūta padomes locekļiem darba kārtību un atbilstošos dokumentus.
13. Padome ir lemttiesīga, ja tās sēdē piedalās padomes priekšsēdētājs vai viņa prombūtnē — priekšsēdētāja vietnieks un ne mazāk kā puse no padomes locekļiem.
14. Padomes lēmumu pieņem, ja par to ir nobalsojusi ne mazāk kā puse no padomes locekļiem. Ja balsu skaits sadalās līdzīgi, izšķirošā ir sēdes vadītāja balss.
15. Padomes sēdes protokolē. Protokolā ieraksta darba kārtības jautājumus un pieņemtos lēmumus, kā arī norāda personas, kuras ir piedalījušās sēdē, un personas, kuras ir runājušas par attiecīgo jautājumu. Protokolu paraksta padomes priekšsēdētājs (viņa prombūtnē — priekšsēdētāja vietnieks) un padomes sekretārs.
16. Ja kāds no padomes locekļiem nepiekrīt padomes lēmumam, viņam ir tiesības izteikt savu viedokli rakstiski un pievienot to sēdes protokolam.
17. Padomes locekļi sekmē padomes lēmumu izpildi institūcijās, kuras viņi pārstāv. Attiecīgās institūcijas pārstāvis nākamajā padomes sēdē informē padomi par iepriekšējā sēdē pieņemto lēmumu realizāciju.
18. Padomes sekretārs septiņu darbdienu laikā pēc padomes sēdes nosūta sēdes protokola kopiju visiem padomes locekļiem un padomes lēmumu kopijas — visām ieinteresētajām institūcijām un amatpersonām.
19. Padomes darbu tehniski nodrošina Satiksmes ministrija valsts budžeta likumā kārtējam gadam paredzētās apropriācijas ietvaros.
20. Noteikumi stājas spēkā ar 2000.gada 1.janvāri.
21. Atzīt par spēku zaudējušiem:
21.1. Ministru kabineta 1998.gada 4.augusta noteikumus Nr.288 "Valsts ieņēmumu dienesta Informatizācijas projekta uzraudzības padomes nolikums" (Latvijas Vēstnesis, 1998, 228./229., 375./380.nr.);
21.2. Ministru kabineta 1998.gada 15.decembra noteikumus Nr.455 "Grozījumi Ministru kabineta 1998.gada 4.augusta noteikumos Nr.288 "Valsts ieņēmumu dienesta Informatizācijas projekta uzraudzības padomes nolikums"" (Latvijas Vēstnesis, 1998, 375./380.nr.).
Ministru prezidents A.Šķēle
Satiksmes ministrs A.Gorbunovs