Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par Pamattiesību aģentūras balsojuma atlikšanu. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 17.10.2006., Nr. 165 (3533) https://vestnesis.lv/ta/id/145812

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Par rokasgrāmatu praktiskam darbam ES jautājumos

Vēl šajā numurā

17.10.2006., Nr. 165 (3533)

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Par Pamattiesību aģentūras balsojuma atlikšanu

 

Eiropas Parlaments ceturtdien, 12.oktobrī, atlika balsojumu par diviem ziņojumiem, ar kuriem tiek izveidota jaunā Eiropas Pamattiesību aģentūra. Tādējādi Parlaments raida Padomei nepārprotamu signālu – tas vēlas, lai aģentūras kompetencei būtu pakļauta sadarbība starp dalībvalstu policijas un tiesu iestādēm un jautājumi, kas saistīti ar imigrāciju un cīņu pret terorismu.

Parlaments pieņēma atbildīgās komitejas ierosinātos grozījumus Eiropas Komisijas izstrādātajos priekšlikumos, bet galīgo balsojumu atlika, dokumentus nosūtot atkārtotai izskatīšanai komitejā. Eiropas Komisija bija ierosinājusi aģentūras kompetencē iekļaut ne vien t.s. pirmā, bet arī trešā pīlāra jautājumus – sadarbību starp dalībvalstu policijas un tiesu iestādēm, imigrāciju un cīņu pret terorismu. Taču vairākas dalībvalstis Padomē pret to iebilst. Ar balsojuma atlikšanu Parlaments dod papildu laiku, lai iestādes panāktu savstarpēju vienošanos.

Parlaments 12.oktobrī izskatīja divus likumprojektus – Padomes lēmumu un regulu, kas veidos pamatu jaunajai Eiropas Pamattiesību aģentūrai. Aģentūra pārņems Eiropas Rasisma un ksenofobijas uzraudzības centra pienākumus, paplašinot tā pilnvaras. Somijas prezidentūra ir izteikusi vēlēšanos, lai aģentūra sāktu darboties 2007.gada 1.janvārī.

Ziņojumā par regulu, ar ko aģentūru izveido, Parlaments norāda – Pamattiesību aģentūras kompetencē jābūt ne vien ES dalībvalstīm, bet arī kandidātvalstīm un valstīm, ar ko noslēgti Stabilizācijas un asociācijas nolīgumi. Jāraugās, lai aģentūra neatkārtotu tos pašus uzdevumus, kas ir Eiropas Padomes pienākumos – jāizveido mehānismi, kas nodrošina aģentūras pievienoto vērtību. Lai garantētu dalībvalstu veiksmīgu sadarbību ar aģentūru, dalībvalstīs jānosaka par sadarbību atbildīgie ierēdņi.

Parlaments prasa lielāku Eiropas Parlamenta iesaisti aģentūras darbībā: ar Parlamentu būtu jāapspriež aģentūras piecu gadu rīcības plāni un direktora izvēle. Tas iesaka arī izveidot aģentūras zinātnisko komiteju, kas nodrošinātu zinātniskā darba kvalitāti. Tā sastāvētu no vienpadsmit neatkarīgām, pamattiesību jomā augsti kvalificētām personām.

Paplašināt Vīnē esošā Eiropas Rasisma un ksenofobijas uzraudzības centra pilnvaras, pārveidojot to par Pamattiesību aģentūru, dalībvalstis nolēma 2003.gadā. Aģentūras uzdevumi ir apkopot, uzkrāt un analizēt informāciju par Kopienas lēmumu ietekmi uz pamattiesībām, noteikt labākās prakses paraugu un izvērtēt, kā pamattiesības ievēro ES iestādes, veikt zinātniskus pētījumus, gatavot gada ziņojumus.

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!