Ministru kabineta rīkojums Nr.880
Rīgā 2006.gada 7.novembrī (prot. Nr.55 54.§)
Par Iekšlietu ministrijas darbības stratēģiju 2007.–2009.gadam
1.Apstiprināt Iekšlietu ministrijas darbības stratēģiju 2007.–2009.gadam (turpmāk – stratēģija).
2.Jautājumu par papildu valsts budžeta līdzekļu piešķiršanu stratēģijas īstenošanai 2007.gadā un turpmākajos gados izskatīt Ministru kabinetā vienlaikus ar visu ministriju un citu centrālo valsts iestāžu budžeta prioritāšu pieteikumiem, sagatavojot valsts budžeta projektu kārtējam gadam.
Ministru prezidents A.Kalvītis
Iekšlietu ministrs Dz.Jaundžeikars
(Ministru kabineta
2006.gada 7.novembra rīkojums Nr.880)
Iekšlietu ministrijas darbības stratēģijas 2007.–2009.gadam kopsavilkums
Iekšlietu ministrijas darbības stratēģija 2007.–2009.gadam (turpmāk – stratēģija) ir ministrijas vidēja termiņa plānošanas dokuments, kurš apvieno politikas plānošanas dokumentus (programmas), institūcijas un finansējumu un pamatojas uz Iekšlietu ministrijas nolikumā noteiktajām funkcijām un uzdevumiem.
Atbilstoši Ministru kabineta 2002.gada 12.marta noteikumiem Nr.111 “Ministru kabineta kārtības rullis” politikas joma, uz kuru attiecas projekts, ir iekšlietu politika.
Stratēģija izstrādāta, lai uzlabotu vidēja termiņa budžeta plānošanas procesu, tieši saistot politikas plānošanas dokumentus un pasākumus to ieviešanai ar pieejamo un nepieciešamo budžeta finansējumu.
Katru gadu stratēģija tiks koriģēta budžeta plānošanas procesa ietvaros.
Iekšlietu ministrijas darbības virsmērķis ir, izmantojot valsts rīcībā esošos līdzekļus un politikas instrumentus, sekmēt tiesiskās kārtības nodrošināšanu, personas tiesību un likumīgo interešu aizsardzību, valsts robežas drošības, ugunsdrošības, ugunsdzēsības, glābšanas un civilās aizsardzības nodrošinājumu, iedzīvotāju uzskaiti un dokumentēšanu, kā arī normatīvo aktu ievērošanu migrācijas jomā Latvijā.
Lai sasniegtu Iekšlietu ministrijas darbības virsmērķi, stratēģijā izvirzīti šādi darbības virzieni:
– iekšlietu politikas plānošana un izstrāde, tās īstenošanas organizēšana un koordinācija;
– Iekšlietu ministrijas vienotās sakaru un informācijas sistēmas darbības nodrošināšana;
– iekšlietu politikas īstenošana;
–Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm veselības aprūpe un atsevišķas sociālās garantijas;
– valsts politikas īstenošana speciālās profesionālās izglītības jomā, sagatavojot kvalificētus speciālistus darbam Iekšlietu ministrijas sistēmas iestādēs;
– Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm speciālās fiziskās un profesionālās sagatavotības uzturēšana un pilnveidošana;
– valsts materiālo rezervju uzskaite, valsts materiālo rezervju veidošanas, uzglabāšanas un atjaunināšanas organizēšana, nodrošinot valsts materiālo rezervju kā valsts īpašuma saglabāšanu, kā arī lietisko pierādījumu glabāšana, realizācija un iznīcināšana;
– Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu administratīvās spējas stiprināšana un materiāltehniskā nodrošinājuma pilnveidošana, lai īstenotu Šengenas Acquis prasības.
Darbības virzieni tiks īstenoti ar 14 budžeta programmām:
– Iekšlietu politikas plānošana;
– Iekšlietu ministrijas vienotā sakaru un informācijas sistēma;
– Valsts policijas darbība;
– Ugunsdrošība, glābšana un civilā aizsardzība;
– Drošības policijas darbība;
– Valsts robežsardzes darbība;
– Pilsonības un migrācijas lietas;
– Veselības un sociālā aprūpe;
– Augstākā izglītība;
– Fiziskās sagatavotības nodrošināšana;
– Valsts materiālās rezerves;
– Šengenas konvencijas finanšu programma;
– Materiāltehniskā apgāde;
– Pabalsti bērna piedzimšanas gadījumā.
Kopumā stratēģija nosaka vidēja termiņa prioritātes, pasākumus finanšu resursu optimālam izlietojumam, kā arī nepieciešamās institucionālās izmaiņas.
Stratēģija tiks īstenota ar Iekšlietu ministrijas un tās padotībā esošo iestāžu ikgadējo darba plānu starpniecību, savukārt kā pārskata instrumenti tiks izmantoti pārskati par darba plānu izpildi un gada publiskie pārskati.
Stratēģijas izpildei nepieciešamie finanšu līdzekļi tiks pieprasīti likumprojektā “Par valsts budžetu 2007.gadam”.
Iekšlietu ministrs Dz.Jaundžeikars