Par bērna invalīda kopšanas pabalstu arī strādājošiem vecākiem
Turpmāk tiesības uz bērna invalīda kopšanas pabalstu būs vienam no bērna vecākiem vai arī citai personai, kas kopj bērnu invalīdu (ar nosacījumu, ja ārstu komisija ir izsniegusi atzinumu par īpašas kopšanas nepieciešamību) neatkarīgi no tā, vai šis cilvēks ir vai nav nodarbināts.
Līdz šim bērna invalīda kopšanas pabalstu varēja saņemt tikai tādā gadījumā, ja persona, kas pieprasīja bērna invalīda kopšanas pabalstu, nestrādāja. Tā kā šis nosacījums ierobežoja personas tiesības saņemt pabalstu, vienlaikus strādājot, par to Satversmes tiesā tika iesniegta konstitucionālā sūdzība.
Satversmes tiesa izskatīja šo Valsts sociālo pabalstu likuma ierobežojošo normu un nolēma atzīt to par neatbilstošu LR Satversmes 110.pantam un par spēkā neesošu no 2006.gada 1.janvāra, t.i., no tā spēkā stāšanās dienas. Spriedums publicēts 2007.gada 27.februāra laikrakstā “Latvijas Vēstnesis”.
Vecāki, kuriem līdz 2007.gada 27.februārim nebija tiesību saņemt bērna invalīda kopšanas pabalstu, ja tie strādāja (bija darba ņēmēji vai pašnodarbinātie), turpmāk pabalstu varēs saņemt no brīža, kad ārstu komisija izsniegusi atzinumu par īpašas kopšanas nepieciešamību bērnam invalīdam, bet ne agrāk kā no 2006.gada 1.janvāra (no 2006.gada 1.janvāra Valsts sociālo pabalstu likums paredz tādu pabalsta veidu kā bērna invalīda kopšanas pabalsts).
Lai varētu saņemt bērna invalīda kopšanas pabalstu, jebkurā VSAA nodaļā jāiesniedz iesniegums bērna invalīda kopšanas pabalsta piešķiršanai, ārstu komisijas izziņa par invaliditātes noteikšanu un atzinums par īpašas kopšanas nepieciešamību bērnam, kā arī jāuzrāda personu apliecinošs dokuments (pase). Bērna invalīda kopšanas pabalsta apmērs ir 50 latu mēnesī.
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras Sabiedrisko attiecību daļa