![](/img/logo.png)
Šonedēļ žurnālā “Komersanta Vēstnesis”:
• 99 procenti mūsu valsts uzņēmumu ierindojami
mazo un vidējo uzņēmumu kategorijā, savukārt 74 procenti no šīs
kategorijas uzņēmumiem ir mikrouzņēmumi. Mazo un vidējo uzņēmumu
sektorā tiek radīti 63 procenti valsts kopprodukta vērtības. Kā
šo uzņēmumu attīstību sekmēs un problēmas to darbībā palīdzēs
novērst Ekonomikas ministrijas izstrādātā Uzņēmējdarbības
konkurētspējas un inovāciju veicināšanas programma
2007.–2013.gadam, “Komersanta Vēstnesim” intervijā stāsta
Ekonomikas ministrijas Uzņēmējdarbības un rūpniecības
departamenta direktore Astrīda Burka.
• Pavasaris ir laiks, kad visos uzņēmumos tiek intensīvi plānoti atvaļinājumi. Nereti uz darba devēju galda nokļūst arī lūgumi piešķirt mācību atvaļinājumus. Par to, kā atvaļinājumu sezonā rīkoties uzņēmuma vadītājam, lai darbinieki būtu apmierināti un uzņēmums nezaudētu ierasto darba ritmu, stāsta Valsts darba inspekcijas Juridiskās nodaļas vadītājs Guntars Staune.
• Vai valdības izstrādātais pretinflācijas pasākumu plāns atvēsinās pārkarstošo Latvijas ekonomiku? Un cik vispār pamatotas ir bažas par tuvākā vai tālākā nākotnē gaidāmo krīzi mūsu valsts tautsaimniecības attīstībā? SEB Unibankas galvenais ekonomists Andris Vilks norāda, ka Latvijai atkal pienākusi reize pierādīt, ka tā iet uz priekšu citādu ceļu nekā līdz šim bijis pasaules valstu ekonomikā. Par šo pašu tematu arī citu speciālistu viedokļi.
• Šodienas darba tirgus apstākļos, kad darbaspēka deficīts atsevišķās nozarēs jau sasniedzis katastrofālus apmērus, darba devējiem var lieti noderēt Komunikāciju akadēmijas speciālistes Lolitas Pavāres padomi, kā noturēt labus darbiniekus.
• Ko darīt komersantam, lai viņa iegādātais sašķidrinātās gāzes balons nekļūtu par bumbu? Speciālistu padomi pašreizējā situācijā, kad gāzes aprite faktiski ir neregulēta nozare, kā arī ieskats topošajos Ministru kabineta noteikumos, kas stingrāk regulēs pienākumus un atbildību gan starp gāzes tirgotājiem, gan lietotājiem.
“Komersanta Vēstneša” redakcija