Par ārējās tirdzniecības cenām
1999. gadā salīdzinājumā ar 1998. gadu eksporta cenas Latvijā kopumā samazinājās par 3,6%. Ievērojams cenu kritums bija dažādām rūpniecības precēm (mēbeles, rotaļlietas u.c.) — par 9,1%, koksnes papīrmasai; papīram un kartonam — par 7,9% un pārtikas rūpniecības produktiem (ieskaitot dzērienus un tabaku) — par 7,2%. Eksporta cenas samazinājās arī koksnei un tās izstrādājumiem — par 3,6%, mašīnām un mehānismiem; elektriskajām iekārtām — par 2,8%, metāliem un to izstrādājumiem — par 2,7%, kā arī tekstilmateriāliem un tekstilizstrādājumiem — par 1,7%. Vienlaikus dažās preču grupās bija vērojams eksporta cenu pieaugums. Lopkopības produkcijai cenas cēlās — par 2,6% (lielākais cenu kāpums bija vērojams svaigām un atdzesētām zivīm, zivju filejai) un ķīmiskās rūpniecības un saskarnozaru produkcijai — par 2,2%.
1999. gada IV ceturksnī, salīdzinot ar 1998. gada attiecīgo periodu, eksporta cenas Latvijā kopumā samazinājās par 4,1%. Nozīmīgs cenu kritums bija pārtikas rūpniecības produktiem (ieskaitot dzērienus un tabaku) — par 23,5%, koksnes papīrmasai; papīram un kartonam — par 13,2% un dažādām rūpniecības precēm — par 10,3%. Ķīmiskās rūpniecības un saskarnozaru produkcijai eksporta cenas pazeminājās par 5,4%, koksnei un tās izstrādājumiem — par 4,6%, bet mašīnām un mehānismiem; elektriskajām iekārtām — par 4%. Vienlaikus eksporta cenas pieauga lopkopības produkcijai — par 5,3%, metāliem un to izstrādājumiem — par 1,3%, tekstilmateriāliem un tekstilizstrādājumiem — par 1,1%.
1999. gada IV ceturksnī, salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni, eksporta cenas kopumā palielinājās par 0,3%. Straujāk tās pieauga lopkopības produkcijai — par 3,8% (galvenokārt sakarā ar cenu kāpumu sālītām zivīm un iebiezinātam pienam), kā arī tekstilmateriāliem un tekstilizstrādājumiem — par 3,3%. Dažādām rūpniecības precēm eksporta cenas palielinājās par 1,4%. Tai pašā laikā lielākais cenu kritums bija ķīmiskās rūpniecības un saskarnozaru produkcijai — par 9,5%. Metāliem un to izstrādājumiem, kā arī pārtikas rūpniecības produktiem (ieskaitot dzērienus un tabaku) eksporta cenas pazeminājās par 5%, mašīnām un mehānismiem; elektriskajām iekārtām — par 2,1%, koksnes papīrmasai; papīram un kartonam — par 0,7%, bet koksnei un tās izstrādājumiem — par 0,6%.
Importa cenas 1999. gadā, salīdzinot ar 1998. gadu, kopumā samazinājās par 5,3%. Cenas kritās visās svarīgākajās preču grupās, izņemot minerālos produktus (pieaugums par 4,3%). Straujāk tās kritās metāliem un to izstrādājumiem — par 14,8%, transporta līdzekļiem — par 9,6%, pārtikas rūpniecības produktiem (ieskaitot dzērienus un tabaku) — par 9%, plastmasām un izstrādājumiem no tām; kaučukam un gumijas izstrādājumiem — par 7,9%, ķīmiskās rūpniecības un saskarnozaru produkcijai — par 7,8%, lopkopības produkcijai — par 6,6%, mašīnām un mehānismiem; elektriskajām iekārtām — par 6,1%.
1999. gada IV ceturksnī, salīdzinot ar 1998. gada attiecīgo periodu, importa cenas kopumā samazinājās par 1,8%. Lielākais cenu kritums bija vērojams ķīmiskās rūpniecības un saskarnozaru produkcijai — par 10,6%, transportlīdzekļiem — par 9,9%, pārtikas rūpniecības produktiem — par 8,4%, mašīnām un mehānismiem; elektriskajām iekārtām — par 8,3%, tekstilmateriāliem un tekstilizstrādājumiem — par 6,1%, koksnes papīrmasai; papīram un kartonam — par 5,6%. Savukārt cenas pieauga minerālajiem produktiem — par 34,4%, augu valsts produktiem — par 4,4%, plastmasām un izstrādājumiem no tām; kaučukam un gumijas izstrādājumiem — par 1,5%.
Pērnā gada IV ceturksnī, salīdzinot ar tā III ceturksni, importa cenas kopumā samazinājās par 0,3%. Cenas kritās ķīmiskās rūpniecības un saskarnozaru produkcijai — par 9,7%, akmens, ģipša, cementa, stikla, keramikas izstrādājumiem — par 6,4%, mašīnām un mehānismiem; elektriskajām iekārtām — par 5,3%, lopkopības produkcijai — par 3,6%, transporta līdzekļiem — par 2,7%. Vienlaikus citās nozarēs bija vērojams importa cenu pieaugums. Straujāk tās palielinājās minerālajiem produktiem — par 15,7%, plastmasām un izstrādājumiem no tām; kaučukam un gumijas izstrādājumiem — par 11,2%, pārtikas rūpniecības produktiem (ieskaitot dzērienus un tabaku), kā arī metāliem un to izstrādājumiem — par 2,9%.
Centrālās statistikas pārvaldes Cenu statistikas departamenta Ražotāju cenu indeksu daļa