• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2007. gada 9. oktobra noteikumi Nr. 678 "Kārtība, kādā piešķir valsts atbalstu projektu īstenošanai pētniecības, tehnoloģiju attīstības un inovāciju jomā EUREKA programmas ietvaros". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 12.10.2007., Nr. 165 https://www.vestnesis.lv/ta/id/164581-kartiba-kada-pieskir-valsts-atbalstu-projektu-istenosanai-petniecibas-tehnologiju-attistibas-un-inovaciju-joma-eureka-programma...

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.679

Grozījumi Ministru kabineta 2006.gada 22.augusta noteikumos Nr.675 "Kārtība, kādā veic dažādšķiedru maisījuma sastāva kvantitatīvās pārbaudes, lai noteiktu tekstilizstrādājuma sastāva atbilstību marķējumā norādītajai informācijai"

Vēl šajā numurā

12.10.2007., Nr. 165

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 678

Pieņemts: 09.10.2007.

RĪKI
Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā. Piedāvājam lejuplādēt digitalizētā laidiena saturu (no Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājuma).
Ministru kabineta noteikumi Nr.678

Rīgā 2007.gada 9.oktobrī (prot. Nr.57 16.§)
Kārtība, kādā piešķir valsts atbalstu projektu īstenošanai pētniecības, tehnoloģiju attīstības un inovāciju jomā EUREKA programmas ietvaros
Izdoti saskaņā ar Zinātniskās darbības likuma 33.panta trešo daļu
1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā piešķir valsts atbalstu projektu īstenošanai pētniecības, tehnoloģiju attīstības un inovāciju jomā EUREKA programmas ietvaros.
2. Noteikumos lietoti šādi termini:

2.1. atbalsta pretendents - komercsabiedrība vai zinātnisko institūciju reģistrā reģistrēta zinātniskā institūcija, kura ir iesniegusi Izglītības un zinātnes ministrijā iesniegumu par atbalsta saņemšanu projekta īstenošanai;

2.2. EUREKA programma - Eiropas programma komercsabiedrību un zinātnisko institūciju starptautiskai sadarbībai, lai veicinātu augsto tehnoloģiju, jaunu, konkurētspējīgu produktu un pakalpojumu izstrādi un ieviešanu;

2.3. dalībnieks - zinātniskā institūcija vai komercsabiedrība, kas iesaistīta projekta īstenošanā;

2.4. nacionālais projektu koordinators - EUREKA dalībvalstī nominēta persona, kas koordinē projektu izvērtēšanu, tiekas ar pārējo EUREKA dalībvalstu nacionālajiem projektu koordinatoriem, lai pieņemtu lēmumus par atbalstāmajiem projektiem, nodrošina projekta partneru sadarbību un uzrauga projektu īstenošanu.
3. Atbalstu šo noteikumu ietvaros sniedz saskaņā ar Eiropas Komisijas 2001.gada 12.janvāra Regulu (EK) Nr.70/2001 par Eiropas Kopienas Līguma 87. un 88.panta piemērošanu, sniedzot valsts atbalstu maziem un vidējiem uzņēmumiem, un ar Eiropas Komisijas 2004.gada 25.februāra Regulu (EK) Nr.364/2004, ar ko groza Regulu (EK) Nr.70/2001, iekļaujot tās darbības jomā atbalstu pētniecībai un attīstībai.
4. Uz finansējumu pretendē projekti, kuri atbilst šādiem kritērijiem:

4.1. tie nodrošina jaunu, konkurētspējīgu produktu, tehnoloģiju vai pakalpojumu izstrādi;

4.2. to īstenošanā piedalās dalībnieki no divām dažādām EUREKA programmas dalībvalstīm;

4.3. rezultāts ir tirgū pieprasīts produkts, pakalpojums vai tehnoloģija.
5. Projektus finansē no Latvijas valsts budžeta programmas "Zinātne" apakšprogrammai "Dalība Eiropas Savienības pētniecības un tehnoloģiju attīstības programmās" kārtējam gadam piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem, kurus administrē Izglītības un zinātnes ministrija.
6. Atbalstu projektu īstenošanai piešķir mazām un vidējām komercsabiedrībām, kuras atbilst Eiropas Komisijas 2004.gada 25.februāra Regulai (EK) Nr.364/2004, ar ko groza Regulu (EK) Nr.70/2001, iekļaujot tās darbības jomā atbalstu pētniecībai un attīstībai.
7. Par atbalsta pretendentu var kļūt zinātnisko institūciju reģistrā reģistrēta zinātniskā institūcija, kā arī jebkura maza vai vidēja komercsabiedrība, kas ir juridiska persona un atbilst šādiem kritērijiem:

7.1. tā ir reģistrēta komercreģistrā;

7.2. tā ir tieši atbildīga par projekta sagatavošanu un vadību un projekta īstenošanā nedarbojas kā starpnieks;

7.3. tai ir pieejami stabili un pietiekami finanšu līdzekļu avoti, kvalificēts zinātniskais personāls un materiāltehniskais nodrošinājums, lai komerc­sabiedrības darbība netiktu pārtraukta projekta ieviešanas laikā.
8. Uz atbalstu nevar pieteikties atbalsta pretendents, kas:

8.1. ar tiesas lēmumu atzīts par maksātnespējīgu, tai skaitā atrodas sanācijas procesā vai saskaņā ar komercreģistrā pieejamo informāciju atrodas likvidācijas procesā, vai tā saimnieciskā darbība ir izbeigta;

8.2. nav samaksājis nodokļus un citus valsts vai pašvaldību noteiktos obligātos maksājumus pilnā apmērā un normatīvajos aktos noteiktajos termiņos.
9. Projektu īstenošanai paredzēto finansējumu valsts zinātniskajām institūcijām var sniegt, ievērojot Komisijas 2006.gada 15.decembra Regulu (EK) Nr.1998/2006 par Eiropas Kopienas dibināšanas līguma 87. un 88.panta piemē­rošanu de minimis atbalstam.
10. Lai pieteiktos atbalsta saņemšanai, atbalsta pretendenti iesniedz:

10.1. kopīgu iesniegumu par atbalsta saņemšanu (1.pielikums);

10.2. uzņēmējdarbības plānu;

10.3. projekta izmaksu tāmes aprēķinu (2.pielikums);

10.4. projekta izpildītāju sarakstu (3.pielikums) un projekta vadītāja dzīves aprakstu (CV);

10.5. pārskatu par pēdējo gadu;

10.6. Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistra apliecības kopiju vai Zinātnisko institūciju reģistra apliecības kopiju.
11. Piesakoties atbalsta saņemšanai, atbalsta pretendenti var iesniegt:

11.1. Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistra izziņu, kas apliecina, ka komercsabiedrība veic saimniecisko darbību;

11.2. Valsts ieņēmumu dienesta izziņu, kas apliecina, ka komercsabiedrībai nav nodokļu parādu, un kas izsniegta ne agrāk kā 10 dienas pirms projekta iesnieguma iesniegšanas.
12. Ja atbalsta pretendents neiesniedz šo noteikumu 11.1.apakšpunktā minēto izziņu, Izglītības un zinātnes ministrija to iegūst Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā.
13. Ja atbalsta pretendents neiesniedz šo noteikumu 11.2.apakšpunktā minēto izziņu, atbalsta pretendents ar piekrišanas vēstuli (4.pielikums) pilnvaro Izglītības un zinātnes ministriju to iegūt Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā.
14. Atbalstu tiešo subsīdiju veidā sniedz starptautiskās sadarbības ietvaros īstenotiem rūpnieciskajiem pētījumiem, projektēšanas darbiem, kā arī tehniskās priekšizpētes darbiem, ja tos veic pirms rūpnieciskajiem pētījumiem vai projektēšanas darbiem viena projekta ietvaros.
15. Projekta ietvaros tiek atbalstītas šādas izmaksas:

15.1. projekta izpildītāju (zinātniskie darbinieki un palīgpersonāls, kas piedalās zinātniskā projekta īstenošanā) darba samaksa;

15.2. zinātniskajā projektā izmantotās aparatūras un iekārtu izmaksas. Ja šīs apa­ratūras un iekārtu izmantošanas termiņš ir ilgāks par zinātniskā projekta īstenošanas ilgumu, par attaisnotām izmaksām uzskata tikai amortizācijas izmaksas, kas atbilst zinātniskā projekta īstenošanas ilgumam;

15.3. ar ēku un zemes izmantošanu sais­tītās izmaksas. Attiecībā uz ēkām par atbalstāmajām izmaksām uzskata tikai amortizācijas izmaksas, kuras atbilst zinātniskā projekta īstenošanas ilgumam. Attiecībā uz zemi par attaisnotām uzskata faktiski veikto kapitālieguldījumu izmaksas;

15.4. citi pamatdarbības izdevumi, ieskaitot materiālu, piederumu un tamlīdzīgu priekšmetu izmaksas, kas tieši saistītas ar zinātniski pētniecisko projektu;

15.5. patentu iegūšanas un apstipri­nāšanas izmaksas. Finansējums šo izmaksu segšanai nedrīkst pārsniegt projekta atbalsta intensitātes līmeni, kas paredzēts tā pētniecības projekta atbalstam, kuru īstenojot ir iegūtas attiecīgās rūpnieciskā īpašuma tiesības. Tiek atzītas šādas attaisnotās izmaksas:

15.5.1. visas izmaksas pirms patentu pirmreizējās prasības iesniegšanas, ieskaitot prasības sagatavošanas, iesniegšanas un izskatīšanas izmaksas, kā arī prasības atkārtotas iesniegšanas izmaksas pirms tiesību piešķiršanas pirmajā jurisdikcijā;

15.5.2. tulkošanas izmaksas un citas izmaksas, kas saistītas ar intelektuālā īpašuma tiesību piešķiršanu vai apstiprināšanu citās juridiskajās instancēs.
16. Atbalsta pretendentam viena projekta ietvaros maksimāli pieļaujamais atbalsta apmērs no atbalstāmajām izmaksām ir 91000 latu.
17. Projekta maksimālā atbalsta intensitāte no izpētes izmaksām ir:

17.1. rūpnieciskajiem pētījumiem - 75 %;

17.2. projektēšanas darbiem - 50 %;

17.3. tehniskās priekšizpētes darbiem - 75 %.
18. Ja projekts ietver dažādas pētniecības un attīstības stadijas, pieļaujamo atbalsta intensitāti nosaka atbilstoši attiecīgo pieļaujamo atbalsta intensitāšu vidējai svērtajai vērtībai, kas aprēķināta saskaņā ar attiecīgajām atbalstāmajām izmaksām.
19. Īstenojot kopprojektu, katra atbalsta saņēmēja maksimālā atbalsta summa nedrīkst pārsniegt atļauto projekta atbalsta intensitāti, kuru aprēķina, ņemot vērā konkrētā atbalsta saņēmēja veikto atbalstāmo izmaksu kopējo apmēru.
20. Maksimāli pieļaujamo projekta atbalsta intensitāti attiecina uz kopējo atbalsta summu, ja saņēmējam atbalstu vienlaikus sniedz no nacionālajiem un Eiropas Savienības līdzekļiem.
21. Saņemto atbalstu nedrīkst kombinēt ar finansējumu, kas paredzēts citai pētījumu atbalsta programmai vai individuālā atbalsta projektam. Citas pētījumu atbalsta programmas vai individuālā atbalsta projekta izmaksu finansējumu nedrīkst izmantot šai pētījumu atbalsta programmai.
22. Lēmumu par projektu pieteikumu atbalstīšanu vai noraidīšanu pieņem Izglītības un zinātnes ministrijas izveidota komisija. Komisija izskata projektu iesniegumus un grozījumus līgumos, ja projekta īstenošana jau uzsākta. Komisija darbojas uz Izglītības un zinātnes ministrijas apstiprināta nolikuma pamata. Komisijas sastāvā ir Izglītības un zinātnes ministrijas, Ekonomikas ministrijas un Latvijas Zinātnes padomes pārstāvji. Komisijas sēdēs ar padomdevēja tiesībām drīkst uzaicināt Latvijas Zinātņu akadēmijas un Latvijas Darba devēju konfederācijas pārstāvjus.
23. Katram projektam nodrošina zinātnisko un tautsaimniecisko ekspertīzi, piesaistot katra projekta izvērtēšanai divus zinātnes un tautsaimniecības ekspertus. Komisija projektus izvērtē atbilstoši projekta vērtēšanas kritērijiem (5.pielikums) un mēneša laikā no to saņemšanas dienas pieņem lēmumu par projekta iesnieguma atbalstīšanu vai projekta iesnieguma noraidīšanu. Projekta iesniegumu atbalsta, ja tas atbilst visiem kritērijiem, kurus vērtē ar "jā" vai "nē", un visu ekspertu kopējā vērtējumā ir ieguvis vismaz 300 punktu (no maksimāli iespējamiem 400 punktiem) kritērijos, kurus vērtē ar punktiem.
24. Pēc projekta apstiprināšanas EUREKA programmas nacionālo projektu koordinatoru sanāksmē Izglītības un zinātnes ministrija slēdz līgumu ar atbalsta pretendentu par projekta īstenošanu (6.pielikums).
25. Projektu uzsākot, Izglītības un zinātnes ministrija izmaksā atbalsta pretendentam avansa summu, kas nepārsniedz 40 % no projekta kopējām izmaksām.
26. Atbalstu sniedz visu nozaru projektiem, izņemot projektus:

26.1. militārajā sektorā;

26.2. kas saistīti ar konkrētās komercsabiedrības eksporta apjomiem, preču izplatīšanas tīklu izveidošanu un darbību vai komercsabiedrības kārtējām izmaksām, kas paredzētas eksporta operācijām;

26.3. kas priekšroku dod vietējo preču izmantošanai, ierobežojot importēto preču izmantošanu;

26.4. ogļrūpniecības nozarē, uz kuriem attiecas Eiropas Padomes 2002.gada 23.jūlija Regula (EK) Nr.1407/2002 par valsts atbalstu ogļu rūpniecībai.
27. Pirms Izglītības un zinātnes ministrijas finansējuma piešķiršanas nacionālais projektu koordinators projektu piesaka Eiropas Komisijai, ja tā apmērs pārsniedz šādus noteiktos limitus:

27.1. EUREKA projekta kopējās atbalstāmās izmaksas, kas radušās visām projektā iesaistītajām komercsabiedrībām, ir vismaz 40000000 eiro ekvivalents latos;

27.2. vienai vai vairākām atsevišķām komercsabiedrībām paredzētais bruto subsīdijas ekvivalents ir vismaz 10000000 eiro ekvivalents latos.
28. Šo noteikumu 27.punktā minētos projektus drīkst īstenot tikai pēc tam, kad saņemts Eiropas Komisijas lēmums par to, ka individuālā atbalsta projekts atbilst Eiropas Kopienas dibināšanas līguma nosacījumiem un nekropļo tirdzniecības nosacījumus pretēji kopējām interesēm.
29. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 2006.gada 13.jūnija noteikumus Nr.479 ''Noteikumi par komercdarbības atbalsta sniegšanu projektiem EUREKA programmas ietvaros'' (Latvijas Vēstnesis, 2006, 108.nr.).
30. Noteikumi ir spēkā līdz 2011.gada 31.decembrim.
Ministru prezidents A.Kalvītis

Izglītības un zinātnes ministre B.Rivža
1.pielikums
Ministru kabineta
2007.gada 9.oktobra noteikumiem Nr.678
Izglītības un zinātnes ministre B.Rivža
2.pielikums
Ministru kabineta
2007.gada 9.oktobra noteikumiem Nr.678
Izglītības un zinātnes ministre B.Rivža
3.pielikums
Ministru kabineta
2007.gada 9.oktobra noteikumiem Nr.678
Izglītības un zinātnes ministre B.Rivža
4.pielikums
Ministru kabineta
2007.gada 9.oktobra noteikumiem Nr.678
Izglītības un zinātnes ministre B.Rivža
5.pielikums
Ministru kabineta
2007.gada 9.oktobra noteikumiem Nr.678
Kritēriji atbalsta pretendentu projektu izvērtēšanai

5.Pielikums Word formātā

Nr.
p.k.

Kritērijs

1. Atbalsta pretendenta atbilstība1

1.1.

Komercsabiedrība reģistrēta Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistra komercreģistrā

1.2.

Komercsabiedrība atbilst mazas vai vidējas komercsabiedrības definīcijai

1.3.

Komercsabiedrība ar tiesas lēmumu nav atzīta par maksātnespējīgu, tai skaitā neatrodas sanācijas procesā vai saskaņā ar komercreģistrā pieejamo informāciju neatrodas likvidācijas procesā, vai tās saimnieciskā darbība nav izbeigta

1.4.

Komercsabiedrība ir samaksājusi nodokļus un citus valsts vai pašvaldību noteiktos obligātos maksājumus pilnā apmērā

2. Projekta pieteikuma atbilstība

2.1.

Projekta pieteikums ir sagatavots atbilstoši EUREKA programmas projekta pieteikuma formai

2.2.

Nozare, kurā tiks īstenots projekts, ir atbalstāma saskaņā ar Ministru kabineta 2007.gada 9.oktobra noteikumiem Nr.678 ''Kārtība, kādā piešķir valsts atbalstu projektu īstenošanai pētniecības, tehnoloģiju attīstības un inovāciju jomā EUREKA programmas ietvaros''

2.3.

Projektā veicamās aktivitātes ir skaidri definētas

2.4.

Ir definēts projekta pamatojums

2.5.

Projekta aktivitātēm ir paredzēti pārbaudāmi sasniedzamie rezultāti

2.6.

Projekta izmaksas atbilst Ministru kabineta 2007.gada 9.oktobra noteikumos Nr.678 ''Kārtība, kādā piešķir valsts atbalstu projektu īstenošanai pētniecības, tehnoloģiju attīstības un inovāciju jomā EUREKA programmas ietvaros'' noteiktajām izmaksām

2.7.

Projekta ietvaros tiks nodrošināts nepieciešamais līdzfinansējums

2.8.

Projekta izpildē iesaistīti dalībnieki no divām dažādām EUREKA dalībvalstīm

Komentārs

.

Nr.
p.k.

Kritērijs

Punkti

Koeficients

Kopējais punktu skaits

A

B

C = A x B

3. Specifiskie kritēriji2

3.1.

Projekta izpildē iesaistīto dalībnieku izvēles pamatotība (definēta katra sadarbības partnera loma un atbildība konkrēto aktivitāšu īstenošanā)

1,4

3.2.

Valsts zinātnisko institūciju (Latvijas Republikas un citu EUREKA dalībvalstu publiskie zinātniskie institūti un augstskolas) iesaiste projekta īstenošanā

1,6

3.3.

Mērķu sasniegšanai ir izvēlēti ekonomiski izdevīgākie varianti/risinājumi (izmaksas un rezultāts)

2

3.4.

Atbalsta pretendenta rīcībspēja projekta vadībā, projekta vadītāja kompetence, pieredze projektu finanšu un organizatoriskajā vadībā

1

3.5.

Projekta rezultātu komercializācijas iespējas un potenciālais devums Latvijas tautsaimniecībā

3,6

3.6.

Pakalpojuma/produkta/tehnoloģijas novitāte

4

3.7.

Pakalpojuma/produkta/tehnoloģijas īstenošanas tehnisko risku novērtējums, kas varētu traucēt jaunā produkta vai tehnoloģijas ieviešanu

1,4

3.8.

Projekta īstenošanai nepieciešamais aprīkojums un materiāltehniskais nodrošinājums

2

3.9.

Projekta īstenošanā iesaistīto speciālistu līdzšinējā pieredze un atbilstība projekta aktivitātēm

2

3.10.

Citu iespēju novērtējums projekta mērķu sasniegšanai un optimālā risinājuma izvēles pamatojums

1

Kopā

Komentārs

Piezīmes.

1 Sadaļu aizpilda tikai par komercsabiedrībām.

2 Punktu skala no 0 līdz 5:

''0'' - neatbilst,

''1'' - ļoti vāji,

''2'' - vāji,

''3'' - vidēji,

''4'' - labi,

''5'' - pilnībā atbilst.

Izglītības un zinātnes ministre B.Rivža
6.pielikums
Ministru kabineta
2007.gada 9.oktobra noteikumiem Nr.678
Izglītības un zinātnes ministre B.Rivža

Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!