• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par zvejas iespējām Baltijas jūrā 2008.gadā. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 19.10.2007., Nr. 169 https://www.vestnesis.lv/ta/id/164984

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ārlietu ministrs, aicinot pārskatīt jautājumu par KNAB priekšnieka atstādināšanu no amata

Vēl šajā numurā

19.10.2007., Nr. 169

RĪKI
Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā. Piedāvājam lejuplādēt digitalizētā laidiena saturu (no Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājuma).

Par zvejas iespējām Baltijas jūrā 2008.gadā

 

22. un 23.oktobrī Luksemburgā Zemkopības ministrijas (ZM) valsts sekretāre Dace Lucaua piedalīsies Eiropas Savienības (ES) Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomē, kurā plānots panākt vienošanos par Latvijai tādu nozīmīgu jautājumu kā zvejas iespējas Baltijas jūrā 2008.gadā.

Arī šogad, tāpat kā iepriekšējos gados, ministru padomē paredzēts pieņemt regulu, kas noteiks zvejas iespējas un pieļaujamos nozvejas apjomus Baltijas jūrā 2008.gadā.

Atbilstoši Eiropas Komisijas (EK) sākotnējam priekšlikumam un salīdzinājumā ar 2007.gadu Latvijas zveja var tikt mainīta šādi: reņģei Baltijas jūrā palielinājums par 11% jeb 4115 t (2007.gadā – 3680 t), reņģei Rīgas jūras līcī samazinājums par 3,7% jeb 19 426 t (2007.gadā – 20 183 t), mencai Baltijas jūras austrumu daļā samazinājums par 22,6% jeb 2696 t (2007.gadā – 3485 t), mencai Baltijas jūras rietumu daļā samazinājums par 32,8% jeb 647 t (2007.gadā – 964 t), brētliņai samazinājums par 5% jeb 59 765 t (2007.gadā – 62 877 t), bet lasim samazinājums par 15% jeb 48 028 gabali (2007.gadā – 56 504). 

“Attiecībā uz reņģēm – no Latvijas puses pašreizējais piedāvājums principā ir atbalstāms, bet mēs pastāvam uz to, ka nav pieļaujama turpmāka kopējās reņģu nozvejas samazināšana Rīgas jūras līcī,” stāsta ZM valsts sekretāre Dace Lucaua.

Valsts sekretāre norāda, ka priekšlikums samazināt mencu zvejas iespējas vairāk nekā par 15% Latvijai kategoriski nav pieņemams, jo tas radītu krīzi zvejniecības nozarē un skartu nevis nelegālos, bet tieši legālos zvejniekus. Austrumu mencu zvejas iespējas Latvijai ir īpaši svarīgas, jo veido Latvijas zvejnieku mencu kopējās nozvejas apjoma galveno daļu. Tāpēc Latvijai pieņemamajam kopējam nozvejas līmeņa samazinājumam vajadzētu būt pēc iespējas minimālam un nekādā gadījumā tas nedrīkst pārsniegt 15%, salīdzinot ar 2007.gadu.

Arī zemkopības ministrs Mārtiņš Roze uzsver, ka “Latvijā liela daļa zvejnieku savu darbību balsta tieši uz mencu nozveju un viņiem jau tā šobrīd neklājas viegli. Priekšlikums samazināt mencu zvejas iespējas vairāk nekā par 15% nozīmē nolemt mūsu zvejniekus vēl sarežģītākai situācijai. Tas neatbilst ES apstiprinātajam mencu krājumu ilgtermiņa pārvaldības plānam un tāpēc nav pieļaujams. ZM darīs visu, lai tāds lēmums ES netiktu pieņemts”.

“Turklāt zvejas iespēju samazināšanu kā nelegālās zvejas ierobežošanas pasākumu EK argumentē diezgan nepamatoti un nepārliecinoši. EK pozīcija par samazinājumu nav pamatota ne no ekonomiskā, ne arī īsti no zivju krājumu aizsardzības viedokļa,” norāda Dace Lucaua.

Latvija ministru padomē iestāsies arī par to, lai arī nākamajā gadā tiktu saglabāts kopējās nozvejas apjoms brētliņām 2007.gada līmenī.

ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomē tiks izskatīts arī jautājums par vīna sektora reformu, EK prezentēs jauno Kopienas dzīvnieku veselības stratēģiju, kā arī padome lems par grozījumiem regulā Nr.1290/2005 par kopējās lauksaimniecības politikas finansēšanu, jo regula ir spēkā jau gandrīz divus gadus un tās darbības laikā ir radusies nepieciešamība iekļaut dažas tehniska rakstura normas vai arī līdžinējie nosacījumi ir bijuši nepietiekami skaidri.

 

Zemkopības ministrijas Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa

Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!