• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par rekomendācijām Latvijai sakarā ar Spīdzināšanas izskaušanas konvenciju. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 28.11.2007., Nr. 191 https://www.vestnesis.lv/ta/id/167014

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Par sabiedrības integrācijas politikas īstenošanu Latvijā

Vēl šajā numurā

28.11.2007., Nr. 191

RĪKI
Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā. Piedāvājam lejuplādēt digitalizētā laidiena saturu (no Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājuma).

Par rekomendācijām Latvijai sakarā ar Spīdzināšanas izskaušanas konvenciju

 

23.novembrī Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Spīdzināšanas novēršanas komiteja publiskoja rekomendācijas Latvijai par Spīdzināšanas izskaušanas konvencijas izpildi. Komiteja īpaši atzīmēja Latvijas iesniegtā ziņojuma par konvencijas izpildi, kā arī papildus sniegtās informācijas kvalitāti. Komiteja arī pozitīvi atzīmēja konstruktīvo dialogu ar Latvijas delegāciju ziņojuma aizstāvēšanas laikā. Komiteja atzinīgi novērtēja Latvijas paveikto gan nacionālo tiesību aktu uzlabošanā (Kriminālprocesa likuma stāšanās spēkā, Aizturēto personu turēšanas kārtības likuma un Apcietinājumā turēšanas kārtības likuma pieņemšana, grozījumi Ārstniecības likumā), gan valsts politikas jomā (Ieslodzījumu vietu attīstības koncepcijas un Valsts programmas cilvēku tirdzniecības novēršanai apstiprināšana, Policijas ētikas kodeksa pieņemšana), gan praktiskos pasākumus (Tiesībsarga biroja izveide, Juridiskās palīdzības administrācijas izveide).

Komiteja aicināja Latviju turpināt iesākto spīdzināšanas izskaušanas jomā. Komiteja ieteica ieviest Latvijas tiesību aktos spīdzināšanas definīciju, kas atbilstu Konvencijas 1.pantā ietvertai definīcijai. Tāpat tika aicināts efektīvi nodrošināt, lai visiem aizturētajiem un apcietinātajiem būtu praktiska pieeja juridiskajai un ārsta palīdzībai, turpināt uzlabot uzturēšanās apstākļus aizturēšanas, apcietinājuma un ieslodzījuma vietās, kā arī turpināt veikt pasākumus, lai samazinātu apcietinājuma ilgumu un turpināt attīstīt alternatīvas brīvības atņemšanas sodam, visos gadījumos īpašu uzmanību pievēršot nepilngadīgajiem likumpārkāpējiem. Komiteja arī ieteica turpināt uzlabot procesuālo aizsardzību personas piespiedu psihiatriskās ārstēšanas gadījumos. Komiteja aicināja uzlabot esošos mehānismus, kas ir kompetenti izskatīt sūdzības par spīdzināšanas gadījumiem, lai nodrošinātu efektīvu izmeklēšanu, vainīgo personu saukšanu pie atbildības, kā arī kompensāciju un rehabilitāciju cietušajiem. Komiteja rosināja pievērst lielāku uzmanību patvēruma meklētāju pieejai juridiskajai palīdzībai, kā arī citām procesuālajām garantijām. Komiteja aicināja turpināt veikt dažādus izglītojošos pasākumus atbildīgajiem dienestiem spīdzināšanas novēršanas, atpazīšanas un izmeklēšanas jautājumos, kā arī veikt šādu pasākumu kvalitātes monitoringu. Komiteja izteica arī dažas rekomendācijas mazaizsargāto grupu tiesiskās aizsardzības uzlabošanai.

Komiteja lūdza pēc gada sniegt informāciju par atsevišķu rekomendāciju izpildi, kā arī nozīmēja termiņu nākamā ziņojuma iesniegšanai – 2011.gada 30.decembris.

Kā jau ziņots, Latvijas iesniegtais otrais kārtējais ziņojums par 1984.gada Konvencijas pret spīdzināšanu un citādu cietsirdīgu necilvēcisku vai cilvēka cieņu pazemojošu apiešanos un sodīšanu izpildi Latvijas Republikā tika izskatīts ANO Spīdzināšanas izskaušanas komitejas 39.sesijā 8. un 9.novembrī Ženēvā.

Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!