Ministru prezidents:
— tiekoties ar Lielbritānijas parlamenta Ārlietu komisijas pārstāvjiem
Vakar, 16.janvārī, Ministru prezidents Andris Bērziņš tikās ar Lielbritānijas parlamenta Ārlietu komisijas vadītāju Donaldu Andersonu un parlamenta deputātiem. Sarunas sākumā Ministru prezidents izteica gandarījumu, ka Latviju apmeklējusi tik liela parlamentāriešu delegācija, kas liecina par abu valstu divpusējo attiecību pozitīvo attīstību.
Viesi izrādīja interesi par mūsu valsts integrācijas procesu Eiropas Savienībā (ES) un NATO struktūrās, uzdodot Ministru prezidentam jautājumus par nepilsoņu naturalizācijas procesu, ekonomisko situāciju, lauksaimniecības politiku, privatizācijas procesu, kā arī korupcijas apkarošanu valstī. Parlamentāriešus interesēja, kā Latvija redz savu valsti Eiropas Savienības kontekstā, un Latvijas viedoklis par nākamo Starpvaldību konferenci. Ministru prezidents atzina, ka Latvija cer būt pilntiesīga locekle jaunajā Starpvaldību konferencē, ko nolemts sasaukt 2004.gadā, ņemot vērā mūsu valsts izvirzīto mērķi pabeigt iestāšanās sarunas jau 2002.gadā.
Atbildot uz delegācijas uzdotajiem jautājumiem, Ministru prezidents uzsvēra, ka Latvijas prioritāte ir integrācija Eiropas Savienībā un NATO, kā arī informēja par mūsu valsts sasniegto un turpmāk veicamajiem uzdevumiem, lai jau līdz 2002.gadam tiktu pabeigtas iestāšanās sarunas ES. Ministru prezidents atzina, ka zemākā inflācija Viduseiropas un Austrumeiropas valstīs, kā arī iekšzemes kopprodukta pieaugums liecina par labiem makroekonomiskajiem rādītājiem. A.Bērziņš arī norādīja, ka absolūtais vairākums objektu jau ir privatizēti un pašlaik valdība strādā pie "Latvijas kuģniecības" privatizācijas.
Attiecībā uz korupcijas apkarošanu Ministru prezidents informēja par valdības un Pasaules bankas kopīgi īstenotu projektu, kā arī norādīja, ka valdībā tiek izstrādāti vairāki normatīvie dokumenti, kas sekmēs korupcijas apkarošanu.
Atbildot uz jautājumiem par naturalizācijas gaitu, A.Bērziņš informēja, ka atbilstoši ES standartiem veiktas izmaiņas likumdošanā, kas skar nepilsoņu integrāciju un izmaiņas Likumā par valsts valodu. Ar ES dalībvalstu, tai skaitā Lielbritānijas, palīdzību izveidotas arī valodas mācību programmas.
Tikšanās laikā: Ministru prezidents Andris Berziņš ( centrā ); Lielbritānijas parlamenta Ārlietu komisijas vadītājs Donaldu Andersonu ( centrā ) |
Valdības preses departaments
Foto: Arnis Blumbergs, "LV"