Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Valsts kontrole: Par Valsts prezidenta kancelejas 2007. gada finanšu revīziju. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 16.05.2008., Nr. 76 (3860) https://vestnesis.lv/ta/id/175410

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Latvijas Bankas konvertējamo valūtu kursi

Vēl šajā numurā

16.05.2008., Nr. 76 (3860)

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Valsts kontrole: Par Valsts prezidenta kancelejas 2007. gada finanšu revīziju

 

Valsts kontrole ir veikusi finanšu revīziju un sniegusi atzinumu par Latvijas Valsts prezidenta kancelejas (Kanceleja) 2007.gada finanšu pārskatu. Revīzijas laikā būtiskas neatbilstības netika konstatētas, tomēr atklātas vairākas nepilnības.

Kancelejā nav noteikts piemaksu un prēmiju apmērs saskaņā ar piešķiršanas kritērijiem, kā arī piemaksās izmaksāts līdz 161% no noteiktās mēnešalgas, tādējādi pastāv risks, ka prēmiju un piemaksu piešķiršana nav caurskatāma un sabiedrība negūst patiesu priekšstatu par Kancelejā nodarbināto kopējo mēneša atalgojumu.

Nenosakot, pēc kādiem kritērijiem tiek slēgti uzņēmuma līgumi vai autora līgumi, Kanceleja nenodrošina caurskatāmu darba samaksas sistēmu. Viena projekta ietvaros pie vieniem un tiem pašiem faktiskajiem apstākļiem Kanceleja ar fiziskām personām noslēgusi dažādu veidu līgumus, no kuriem izriet dažādas tiesiskās sekas, piemēram, nodokļu nomaksas apjoms.

Kancelejā netiek nodrošināta kontrole pār sakaru pakalpojumu izmantošanu atbilstoši iekšējā normatīvā akta prasībām.

Nav izvērtēti un noteikti amati, kuros darba veikšanai ir nepieciešami mobilo tālruņu sakaru pakalpojumi, kā arī nav izdoti tiesību akti, uz kuru pamata tiek piešķirtas mobilo telefonu numuru lietošanas tiesības un veikta samaksa par sakaru pakalpojumiem.

Kancelejā nav izstrādāti normatīvie akti, kas noteiktu kārtību, kādā plāno, uzskaita un noraksta izdevumus, kas saistīti ar delegāciju un atsevišķu personu uzņemšanu un amatpersonu vizītēm, kurus sedz no valsts budžeta līdzekļiem.

Kancelejas iekšējie normatīvie akti nenosaka grāmatvedības uzskaites principus, metodes un praksi, kādā specifiskas materiālās vērtības atzīstamas pamatlīdzekļu un krājumu sastāvā, to novērtēšanu un atzīšanu izdevumos, kā arī kārtību, kādā tiek noformēti amatpersonu un darbinieku komandējumi un darba braucieni, atlīdzināti komandējumu un darba braucienu izdevumi un iesniegtas atskaites.

Kancelejā konstatētas iekšējās kontroles nepilnības dienesta transportlīdzekļu izmantošanā un ar to saistīto izdevumu norādīšanā finanšu uzskaitē.

Pēc Kancelejas 2007.gada finanšu pārskata revīzijas Valsts kontrole ir izstrādājusi 15 ieteikumus, kurus Kanceleja apņēmusies ieviest līdz 31.decembrim.

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!