Šonedēļ žurnālā “Komersanta Vēstnesis”:
• “Komersanta Vēstnesis” pēta, kā klājas lauku tūrisma uzņēmējam. Gadskārtējā lauku tūrisma konferencē, ko pagājušajā nedēļā rīkoja asociācija “Lauku ceļotājs”, uzņēmēji atzina, ka šogad ekonomiskās krīzes ietekmē samazinās viesu māju apgrozījums. Kā dzīvot tālāk?
• Kad bankrotē uzņēmums, zaudētājos paliek ne tikai tā saimnieki, bet arī darbinieki – it īpaši, ja, cīnoties ar naudas grūtībām, uzņēmējs mēnešiem ilgi nav izmaksājis algu, atvaļinājuma naudu vai citus maksājumus, kas likumīgi pienāktos darbiniekam. Maksātnespējas administrācijas speciālisti skaidro, kādas ir darbinieku tiesības maksātnespējīgā uzņēmumā.
• 21.maijā sākās projektu iesniegumu pieņemšana ES fondu (valsts) atbalsta programmā “Atbalsts nodarbināto apmācībām komersantu konkurētspējas veicināšanai – atbalsts individuāli organizētām apmācībām”. Uz “Komersanta Vēstneša” lasītāju jautājumiem saistībā ar šo programmu atbild biznesa konsultāciju firmas “EnterpriseLatvia” valdes priekšsēdētājs, padomnieks ES fondu jomā Armands Blumbergs.
• Sabiedrībā raisās diskusija – cik liela loma valsts valodai jāatvēl privātajā uzņēmējdarbībā. Vai pārdot maizi pircējam krievu valodā ir Valsts valodas likuma pārkāpums? Un kuru profesiju pārstāvjiem valsts valodas zināšanas ir obligātas? Šie un citi jautājumi skaidroti rakstos “Kādā valodā tirgojam un pelnām?” un “Pārdevējus, frizierus un šoferus kontrolē visvairāk”.
“Komersanta Vēstneša” redakcija