Saeimas delegācija, uzturoties oficiālā vizītē Kanādā un tiekoties ar tās augstākajām amatpersonām
Latvijas Republikas Saeimas
priekšsēdētājs Gundars Daudze un viņa vadītā delegācija no
25.maija līdz 30.maijam uzturas oficiālā vizītē
Kanādā. |
Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze un Saeimas delegācija 26.maijā uzsāka oficiālo vizīti Kanādā. Vizītes pirmajā dienā delegācija tikās ar Kanādas parlamenta Pārstāvju palātas priekšsēdētāju Pīteru Milikenu (Peter Milliken), Kanādas–Eiropas starpparlamentārās asociācijas priekšsēdētāju Deividu Tilsonu (David Tilson), Otavas mēru Leriju O’Braienu (Larry O’Brien) un Kanādas valdības ministru multikulturālisma un kanādiešu identitātes jautājumos Džeisonu Keniju (Jason Kenney).
Pārstāvju palātas priekšsēdētājs P.Milikens novērtēja Latvijas panākumus kopš savas vizītes Latvijā 2003.gadā. Latvija ir kļuvusi par Eiropas Savienības (ES) un NATO dalībvalsti, ar strauju ekonomisko izaugsmi, kas paver jaunas iespējas attīstīt sadarbību starp Latviju un Kanādu. Saeimas priekšsēdētājs pateicās Kanādas valdībai par lēmumu ieviest bezvīzu režīmu Latvijas pilsoņiem un uzsvēra, ka šis solis būtiski uzlabos iespējas attīstīt ekonomiskās saites un cilvēku kontaktus. Kā apliecinājumu iepriekš teiktajam G.Daudze minēja daudzo Latvijas līdzjutēju dalību Pasaules hokeja čempionātā.
Saeimas deputātu grupas sadarbībai ar Kanādas parlamentu priekšsēdētāja Vaira Paegle augstu novērtēja Kanādas ieguldījumu NATO misijā Afganistānā, kas gan Kanādai, gan Latvijai pašreiz ir lielākā militārā misija. Latvija pilnībā atbalsta Kanādas pozīciju par atbildības nastas dalīšanu starp visām NATO dalībvalstīm.
Sarunā ar Kanādas valdības ministru multikulturālisma un kanādiešu identitātes jautājumos Dž.Keniju tika pārrunāta latviešu kopienas loma Kanādas sabiedrībā. Dž.Kenijs atzīmēja, ka latviešu sabiedrība Kanādā nav liela, taču tā ir ļoti aktīva. Saeimas deputāti pateicās par Latvijas bēgļu uzņemšanu pēc Otrā pasaules kara un par iespēju Kanādā dzīvojošiem latviešiem saglabāt latviešu valodu, kultūru un tradīcijas. Saeimas priekšsēdētāja biedre Karina Pētersone raksturoja etnisko situāciju Latvijā, informējot par valdības atbalstu mazākumtautību izglītības iestādēm, par naturalizācijas procesu un sabiedrības integrācijas politiku.
Latvijas delegācija augstu novērtēja Kanādas izpratni un nostāju par komunisma noziegumu atzīšanu. G.Daudze informēja par jaunuzņemto filmu “Padomju stāsts” un aicināja Dž.Keniju to noskatīties.
Vizītes laikā notika arī īsa Saeimas priekšsēdētāja tikšanās ar Ukrainas prezidentu Viktoru Juščenko, kurš šajās dienās uzturas valsts vizītē Kanādā.
Saeimas preses dienests