Latvijas Okupācijas muzejam – 15 gadu
Vakar, 1.jūlijā, piecpadsmit pastāvēšanas gadus atzīmēja Latvijas valsts sarežģītā likteņa un divu totalitāro režīmu – Hitlera un Staļina – okupācijas mēmo liecību glabātājs – Latvijas Okupācijas muzejs. Gadadienas pasākumos piedaloties, muzeja darbiniekus un viesus uzrunāja Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze, Rīgas mērs Jānis Birks, bijušais Valsts prezidents Guntis Ulmanis, kā arī muzeja vadība Foto: Boriss Koļesņikovs, “LV” |
Saeimas priekšsēdētājs, uzrunājot klātesošos:
“Mēs nevaram un nedrīkstam aizmirst vēl samērā nesenās pagātnes notikumus, tādēļ mūsu pienākums ir saglabāt un apkopot visas vēstures liecības, lai arī mūsu jaunā paaudze zinātu un saprastu savas zemes un tautas vēsturi, zinātu un saprastu tos notikumus un vidi, kas veidojuši viņu vecāku un vecvecāku dzīvi,” savā uzrunā norādīja Saeimas priekšsēdētājs.
G.Daudze uzsvēra, ka ikvienam šīs valsts iedzīvotājam, it īpaši tiem, kuri dzimuši pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas, noteikti kaut reizi ir jāapmeklē Okupācijas muzejs.
Saeimas priekšsēdētājs arī norādīja uz muzeja īpašo lomu, skaidrojot Latvijas vēsturi ārvalstu partneriem: “Latvijas ārvalstu viesi ir teikuši, ka tieši pēc Okupācijas muzeja apmeklējuma viņi ir izpratuši, kādēļ Latvija tik ļoti iestājas par okupācijas fakta atzīšanu.”
G.Daudze izteica atzinību muzeja darbiniekiem un atbalstītājiem par paveikto latviešu tautas vēsturiskā mantojuma veidošanā un glabāšanā. Apmeklējot muzeju, Saeimas priekšsēdētājs iepazinās arī ar izstādi “Ārzemju viesu dāvanas Okupācijas muzejam”.
Saeimas priekšsēdētājs
Gundars Daudze (augšējā attēlā), Latvijas Okupācijas
muzeja gadadienā uzrunājot muzeja darbiniekus un viesus, to
skaitā Latvijas Okupācijas muzeja direktora vietnieku
Valteru Nollendorfu (1.rindā otrais no kreisās),
bijušo Valsts prezidentu Gunti Ulmani (1.rindā trešais
no kreisās) un Rīgas mēru Jāni Birku (1.rindā
pirmais no labās) |
Saeimas preses dienests