• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2008. gada 28. oktobra noteikumi Nr. 883 "Noteikumi par sociālajām garantijām civilpersonām sakarā ar komandējumiem uz starptautisko operāciju rajoniem". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 31.10.2008., Nr. 170 https://www.vestnesis.lv/ta/id/183160

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.884

Solidaritātes un migrācijas plūsmu pārvaldīšanas pamatprogrammas 2007.–2013.gadam Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda projektu atlases un tehniskās palīdzības aktivitātes īstenošanas kārtība

Vēl šajā numurā

31.10.2008., Nr. 170

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 883

Pieņemts: 28.10.2008.

RĪKI
Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā. Piedāvājam lejuplādēt digitalizētā laidiena saturu (no Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājuma).
Ministru kabineta noteikumi Nr.883

Rīgā 2008.gada 28.oktobrī (prot. Nr.76 3.§)
Noteikumi par sociālajām garantijām civilpersonām sakarā ar komandējumiem uz starptautisko operāciju rajoniem
Izdoti saskaņā ar likuma “Latvijas Nacionālo bruņoto spēku
piedalīšanās starptautiskajās operācijās” 10.1 panta astoto daļu
1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā izmaksā atlīdzību un kompensāciju Valsts prezidentam, Saeimas deputātam, Ministru kabineta loceklim, parlamentārajam sekretāram, ierēdnim un citiem valsts institūcijās nodarbinātajiem (turpmāk – civilpersona), kā arī viņu ģimenes locekļiem sakarā ar civilpersonas darba (dienesta) pienākumu izpildes laikā starptautiskās operācijas rajonā gūto veselības bojājumu vai civilpersonas nāvi, kas iestājās, pildot darba (dienesta) pienākumus komandējumā uz starptautiskās operācijas rajonu (turpmāk – komandējums), vai civilpersonas nāvi, kas iestājās darba (dienesta) attiecību pastāvēšanas laikā vai gada laikā pēc amata atstāšanas vai dienesta attiecību izbeigšanas tāda ievainojuma (sakropļojuma, kontūzijas) dēļ, kas iegūts komandējuma laikā.
2. Ja civilpersona komandējuma laikā, pildot darba (dienesta) pienākumus, ir cietusi nelaimes gadījumā un guvusi sakropļojumu vai citādu veselības bojājumu, bet nav kļuvusi par invalīdu, civilpersona gada laikā pēc nelaimes gadījuma iesniedz valsts institūcijas vadītājam, ar kura rīkojumu tā tika nosūtīta komandējumā, šādus dokumentus:

2.1. iesniegumu par atlīdzības piešķiršanu, norādot kredītiestādes konta numuru, kurā ieskaitāma atlīdzība;

2.2. Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas izsniegtu veselības traucējumu smaguma pakāpi apliecinoša dokumenta kopiju, uzrādot dokumenta oriģinālu.
3. Ja civilpersonai amata pienākumu pildīšanas, dienesta vai darba tiesisko attiecību pastāvēšanas laikā vai gada laikā pēc amata atstāšanas vai dienesta vai darba tiesisko attiecību izbeigšanas noteikta invaliditāte tāda ievainojuma (sakropļojuma, kontūzijas) dēļ, kas iegūts komandējuma laikā, pildot darba (dienesta) pienākumus, civilpersona gada laikā pēc invaliditātes noteikšanas iesniedz valsts institūcijas vadītājam, ar kura rīkojumu tā tika nosūtīta komandējumā, šādus dokumentus:

3.1. iesniegumu par atlīdzības piešķiršanu, norādot kredītiestādes konta numuru, kurā ieskaitāma atlīdzība;

3.2. invaliditāti apliecinoša dokumenta kopiju, uzrādot dokumenta oriģinālu.
4. Ja civilpersona komandējuma laikā, pildot darba (dienesta) pienākumus, gājusi bojā, civilpersonas ģimenes locekļi (laulātais, bērni vai vecāki, ja civilpersonai nav bērnu vai laulātā), lai saņemtu kompensāciju, gada laikā pēc civilpersonas nāves iesniedz valsts institūcijas vadītājam, ar kura rīkojumu civilpersona tika nosūtīta komandējumā, šādus dokumentus:

4.1. iesniegumu par kompensācijas piešķiršanu, norādot kredītiestādes konta numuru, kurā ieskaitāma kompensācija;

4.2. miršanas apliecības kopiju;

4.3. radniecību apliecinošus dokumentus.
5. Ja civilpersona gājusi bojā darba vai dienesta tiesisko attiecību pastāvēšanas laikā vai gada laikā pēc amata atstāšanas vai dienesta, vai darba attiecību izbeigšanas tāda ievainojuma (sakropļojuma, kontūzijas) dēļ, kas iegūts komandējuma laikā, pildot darba (dienesta) pienākumus, civilpersonas ģimenes locekļi (laulātais, bērni vai vecāki, ja civilpersonai nav bērnu vai laulātā), lai saņemtu kompensāciju, gada laikā pēc civilpersonas nāves iesniedz valsts institūcijas vadītājam, ar kura rīkojumu civilpersona tika nosūtīta komandējumā, šādus dokumentus:

5.1. iesniegumu par kompensācijas piešķiršanu, norādot kredītiestādes konta numuru, kurā ieskaitāma kompensācija;

5.2. miršanas apliecības kopiju;

5.3. radniecību apliecinošus dokumentus.
6. Kompensāciju sakarā ar civilpersonas bojāeju izmaksā vienādās daļās civilpersonas ģimenes locekļiem (laulātajam, bērniem vai vecākiem, ja civilpersonai nav bērnu vai laulātā) sešu mēnešu laikā pēc lēmuma pieņemšanas par kompensācijas izmaksu, pārskaitot kompensācijas summu uz civilpersonas ģimenes locekļa (laulātā, bērnu vai vecāku, ja civilpersonai nav bērnu vai laulātā) norādīto kontu kredītiestādē.
7. Šo noteikumu 2., 3., 4. un 5.punktā minēto atlīdzību un kompensāciju izmaksā institūcija, ar kuras rīkojumu civilpersona tika nosūtīta komandējumā.
Ministru prezidents I.Godmanis

Aizsardzības ministrs V.Veldre

Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!