Uz deputātu jautājumiem rakstiski iesniegtās atbildes
Ministre H.Demakova
Uz jaut. Nr.86/J9 – dok. Nr.3133
Par aģentūru “Jaunie “Trīs brāļi””
Atbildot uz Saeimas deputātu 2008.gada 21.oktobrī uzdotajiem jautājumiem (Nr.86/J9), informēju, ka Latvijas Nacionālās bibliotēkas, Rīgas koncertzāles un Laikmetīgās mākslas muzeja būvprojektu vadības ietvaros Kultūras ministrija un valsts aģentūra “Jaunie “Trīs brāļi”” (turpmāk tekstā – Aģentūra) sadarbībā ar sabiedrību par atklātību “Delna” īsteno stingru pretkorupcijas politiku. Kopš 2005.gada 2. septembra ir spēkā Kultūras ministrijas, Aģentūras un sabiedrības par atklātību “Delna” līdzdarbības līgums, saskaņā ar kuru “Delna” sabiedriskā kārtā uzrauga nacionālas nozīmes kultūras infrastruktūras projektu īstenošanas gaitu ar nolūku padarīt šo procesu maksimāli atklātu. Sadarbības mērķis ir ieviest pretkorupcijas un ētikas principus ne tikai valsts pārvaldē, bet arī uzņēmējdarbības vidē, līdzdarbojoties būvniecības nozares sakārtošanā un rādot paraugu citu tautsaimniecības jomu pārstāvjiem. Līdzdarbības līguma galvenais mērķis ir novērst negodīgu rīcību ar publiskajiem naudas vai mantiskajiem resursiem, kā arī ar uzticēto valsts varu. Līgumā iekļautie atklātības, caurskatāmības, sabiedrības līdzdalības un uzņēmējdarbības sociālās atbildības elementi veido vienotu sistēmu, kas palīdz novērst kukuļošanu, piesavināšanos vai dienesta stāvokļa izmantošanu. Kultūras ministrijas, Aģentūras un “Delnas” īstenoto pretkorupcijas politiku novērtējušas būvniecības nozares profesionālās organizācijas, ieviestos iepirkumu procedūru pilnveidojumus atzīstot par nozīmīgu soli godīgas un līdzvērtīgas konkurences veicināšanā būvniecības sektorā Latvijā.
“Delna”, sagatavojot ziņojumus sabiedrībai par līdzdarbības līguma izpildi, atzinusi, ka par Aģentūras stingrību godīgas un atbildīgas valsts pārvaldes darba organizēšanā liecina Latvijā vēl maz realizēta, bet korupcijas novēršanai valsts pārvaldē ļoti svarīga prakse – pretkorupcijas deklarācijas iekļaušana iepirkuma piedāvājuma prasībās. Tādējādi pretendenti iedziļinās pretkorupcijas jautājumos, jau plānojot savu piedāvājumu, un paredz tirgus situācijai atbilstošas izmaksas. Rūpīga piegādātāju izvērtēšana, pēc “Delnas” vērtējuma, ir viens no nozīmīgākajiem pasākumiem efektīvas pretkorupcijas un atklātības politikas ietvaros.
Lai nodrošinātu konkurenci un caurskatāmību Aģentūras veiktajos iepirkumos, sadarbībā ar “Delnu” ir izstrādāta kārtība par iepirkumiem ar paredzamo līgumcenu no LVL 1000 līdz 10 000, kas nosaka detalizētākas un stingrākas prasības šo iepirkumu organizēšanai, nekā paredz Publisko iepirkumu likums un Ministru kabineta noteikumi. Saskaņā ar iekšējo kārtību Aģentūrai ir pienākums jebkurā iepirkumā uzrunāt vismaz trīs potenciālos piegādātājus, tādējādi papildus informējot uzņēmējdarbības vidi par paredzamajiem iepirkumiem.
Apliecinājums Aģentūras atbildīgai attieksmei pret pretkorupcijas jautājumiem bija Latvijas Nacionālās bibliotēkas būvdarbu veicēja izvēles konkurss, kurā netika pieļauta SIA “Merks” un a/s “Merko Ehitus” dalība, jo tika konstatēts, ka šie uzņēmumi Igaunijā pret kukuļošanu ierosināta kriminālprocesa dēļ neatbilst izvirzītajiem pretkorupcijas principiem.
“Delna” savos ziņojumos secinājusi, ka Aģentūrā ir nostiprinājusies izpratne par pretkorupcijas jautājumu nozīmību sociāli atbildīgas iestādes darbībā un ir vērojams progress korupcijas risku vadības darbā. Vienlaikus nolūkā paplašināt Aģentūras darbinieku izpratni par pretkorupcijas jautājumiem un pilnveidot atbildīgo administrācijas amatpersonu zināšanas visiem Aģentūras darbiniekiem 2007.gada 30.maijā tika rīkots KNAB Sabiedrisko attiecību un izglītošanas nodaļas vadītājas Diānas Kurpnieces vadīts seminārs, lai detalizēti skaidrotu likumu “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” un ētikas jautājumu nozīmību korupcijas mazināšanā. Atbilstoši KNAB sagatavotajai Korupcijas novēršanas un apkarošanas valsts stratēģijai un valsts programmai Aģentūrā ir izstrādāts iekšējs normatīvais dokuments – organizatoriskais pretkorupcijas pasākumu plāns.
Turpinot atklātības un pretkorupcijas politikas īstenošanu, Aģentūra, pamatojoties uz trīspusējo līdzdarbības līgumu ar “Delnu”, ir rosinājusi izveidot neatkarīgu Sabiedriskās uzraudzības padomi, kurā būtu pārstāvētas būvniecības nozares profesionālās un sabiedriskās organizācijas un kuras nolūks būtu novērtēt Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkas būvniecības procesu, sniegt ieteikumus un skaidrojumus Aģentūras amatpersonām gadījumā, ja rastos aizdomas par kāda būvniecības procesa dalībnieka neētisku rīcību, kā arī iniciēt likumu vai citu normatīvo aktu sakārtošanu Latvijā, ņemot vērā tos sistēmiskas dabas riskus, kas izkristalizējas Latvijas Nacionālās bibliotēkas projekta īstenošanas gaitā. Nolūkā izvērtēt esošos specifiskos riskus būvniecības projekta īstenošanas gaitā, kā arī lai izstrādātu dokumentāciju Sabiedriskās uzraudzības padomes dibināšanai un tās darbības nodrošināšanai, Aģentūra atbilstoši iepriekš aprakstītajai kārtībai ir veikusi iepirkumu par konsultanta pakalpojumiem pretkorupcijas jautājumos un noslēgusi par to līgumu ar SIA “i-bloom”, kas spēja piedāvāt speciālistu ar atbilstošu pieredzi un zināšanām – filozofijas zinātņu doktoru Ati Zakatistovu, kura pieredze darbā gan Latvijā, gan ārvalstīs, gan ar valsts un privāto sektoru, gan nevalstiskajām organizācijām apliecina, ka viņš ir viens no nedaudzajiem speciālistiem pretkorupcijas un biznesa ētikas jautājumos, kura zināšanas ir noderīgas, uzlabojot būvniecības vidi Latvijā.
Ar cieņu,
kultūras ministre H.Demakova
Rīgā 2008.gada 27.oktobrī
Ministre I.Purne
Uz jaut. Nr.87/J9 – dok. Nr.3141
Par VSAA darbības nodrošināšanu 2009.gadā
Labklājības ministrija, pamatojoties uz Ministru prezidenta 2008.gada 23.oktobra uzdevumu Nr.45/SAN-3632, savas kompetences ietvaros sniedz informāciju attiecībā uz deputātu jautājumu (reģistrācijas Nr.87/J9) par Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) darbības nodrošināšanu 2009.gadā.
Ņemot vērā ekonomisko situāciju valstī un tās attīstības prognozes nākotnē, darbs pie 2009.gada budžeta sastādīšanas valdībā bija ļoti smags, un diemžēl netika atbalstīts neviens priekšlikums par papildu finansējumu atalgojumiem. Labklājības ministrija, izstrādājot likumprojektu “Grozījumi likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu””, kas paredz saīsināt darba devēja apmaksājamo darba ņēmēja pārejošas darbnespējas periodu no 14 līdz 10 kalendāra dienām, anotācijā norādīja par papildus nepieciešamajiem administrēšanas līdzekļiem VSAA. Saskaņā ar 2008.gada 13.maija Ministru kabineta sēdes protokolu Nr.30 18.§ tika nolemts jautājumu par papildu finansējuma piešķiršanu VSAA, lai nodrošinātu slimības pabalstu izmaksas ar 2009.gada 1.janvāri, izskatīt valsts 2009.gada budžeta projekta sagatavošanas procesā. Diemžēl, strādājot pie nākamā gada budžeta, valdībā netika atbalstīts papildu finansējums, t.sk. slimības pabalstu administrēšanai, bet – gluži otrādi – iestādēm uzdots veikt administrēšanas izdevumu samazinājumu.
Saskaņā ar Ministru kabineta 2008.gada 4.septembra sēdē (protokols Nr.62 1.§) nolemto Ministru kabineta locekļiem padotajām valsts pārvaldes iestādēm bija jāveic izdevumu samazinājums 10,67% apjomā, kā rezultātā, izstrādājot budžeta projektu 2009.gadam, VSAA budžeta izdevumi ir samazināti par 1 818,5 tūkst. latu. Izvērtējot iespējamos riskus, netika samazināti līdzekļi darbinieku atalgojumam, kas jau tā ir zems, kā arī finansējums investīcijām, kā rezultātā būtu jāaptur informāciju sistēmu izstrāde. Līdz ar to samazinājums tika attiecināts uz preču un pakalpojumu izdevumiem, kas tieši attiecas uz pensiju un pabalstu administrēšanu.
Neskatoties uz jau paredzētajiem taupības pasākumiem un atsevišķu VSAA funkciju optimizēšanu, esošais finansējums ir nepietiekams VSAA darbības nodrošināšanai, kur turklāt 2009.gadā ievērojami palielināsies arī darba apjoms, administrējot papildus darbnespējas dienas un Latvijas Republikas un Krievijas Federācijas līgumu par sadarbību sociālās drošības jomā.
Vienlaikus informējam, ka š.g. 18.sepembrī, tiekoties ar Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras pārvaldes un centralizēto nodaļu arodbiedrības un teritoriālo nodaļu arodbiedrības priekšsēdētāju A.Jirgensonu, tika pārrunāts VSAA darbinieku atalgojuma jautājums un, izvērtējot ekonomisko situāciju un sociālo spriedzi, tika panākta vienošanās, ka VSAA direktore ir tiesīga piemērot darbiniekiem darba koplīgumā noteiktās sociālās garantijas.
Labklājības ministrijas pārraudzībā esošo valsts aģentūru atalgojumu sistēma veidota saskaņā ar Ministru kabineta 2005.gada 20.decembra noteikumiem Nr.995 “Noteikumi par tiešās pārvaldes iestāžu ierēdņu, darbinieku un amatpersonu un Centrālās vēlēšanu komisijas un Centrālās zemes komisijas darbinieku darba samaksas sistēmu un kvalifikācijas pakāpēm, kā arī ierēdņu pabalstiem un kompensāciju” un Ministru kabineta 2005.gada 3.maija noteikumiem Nr.310 “Noteikumi par amatu klasifikācijas sistēmu un amatu klasificēšanas kārtību valsts tiešās pārvaldes iestādēs”.
VSAA inspektora amats ir klasificēts kā 23.saimes II līmeņa amats (amati, kuru veicēji nodrošina klientu apkalpošanu, koordinē vai vada klientu apkalpošanas speciālistu darbu, izstrādā klientu apkalpošanas standartus, kā arī amati, kuru veicēji nodrošina informācijas sniegšanu no iestādes reģistriem juridiskām un fiziskām personām, pamatojoties uz pieprasījumiem), kurš iekļauts 6. mēnešalgu grupā. Lai gan 2007.gada pēdējos trīs mēnešus visu inspektoru un vecāko inspektoru atalgojums tika noteikts 100% apmērā no Ministru kabineta noteiktās mēnešalgas attiecīgajai grupai un kvalifikācijas pakāpei, tomēr ar 2008.gada 1.janvāri, stājoties spēkā augstākiem Ministru kabineta noteikto mēnešalgu limitiem (piemēram, 6.mēnešalgu grupas 1.kvalifikācijas pakāpes algu amplitūda ir no 204 līdz 413 latiem), 2008.gada VSAA budžeta ietvaros inspektoru atalgojumu nav bijis iespējams paaugstināt, un, piemēram, 1.kvalifikācijas pakāpes inspektoru atalgojums 2008.gadā ir tikai 74% no Ministru kabineta noteiktā maksimālā apmēra.
Laika periodā no 2005.gada līdz 2008.gadam VSAA darbinieku (no 1. līdz 6.kvalifikācijas pakāpei) atalgojums ir mainījies:
Amati |
Mēnešalga 2005.gadā |
Mēnešalga 2006.gadā |
Mēnešalga 2007.gadā (līdz 01.10.2007.) |
Mēnešalga no 01.10.2007.un 2008.gadā |
VSAA inspektors |
196 – 227 |
216 – 250 |
270 – 333 |
305 – 455 |
VSAA vec. inspektors |
240 |
265 – 312 |
305 – 422 |
440 – 600 |
NVA inspektori un referenti (salīdzinājumam) |
150 |
205 |
300 – 350 |
330 – 380 |
Labklājības ministrija novērtē VSAA darbu, aprēķinot un piešķirot pabalstus un pensijas, kas ir svarīgi ikvienam Latvijas iedzīvotājam, jo sevišķi šobrīd, kad pieaug bezdarbs, ir augsta inflācija un samazinās cilvēku reālie ienākumi, un ir satraukta par nākamā gada budžeta projektā nepietiekamo finansējumu VSAA. Par nepietiekamo VSAA darbības finansējumu 2009.gadā un zemo atalgojuma līmeni VSAA nodarbinātajiem Labklājības ministrija informēja arī Saeimas Sociālo un darba lietu komisiju š.g. 22.oktobra sēdē, izskatot labklājības nozarei paredzēto finansējumu 2009.gadā.
Ar cieņu,
labklājības ministre I.Purne
Rīgā 2008.gada 29.oktobrī
Ministrs G.Bērziņš
Uz jaut. nr.88/J9 – dok. nr.3158
Par ministriju administratīvajām izmaksām
Saskaņā ar Saeimas kārtības ruļļa 121.pantu iesniedzu informāciju par izsludināto deputātu jautājumu tieslietu ministram “Par ministriju administratīvajām izmaksām” (jautājumu reģistra Nr.88/J9).
Pielikumā: informācija par Tieslietu ministrijas un tās padotībā esošo iestāžu administratīvajām izmaksām.
Tieslietu ministrs G.Bērziņš
Rīgā 2008.gada 30.oktobrī
Pielikums
Informācija par Tieslietu ministrijas un tās padotībā esošo iestāžu administratīvajām izmaksām
Mobilo telefonu apmaksa |
Degvielas iegāde |
Automašīnu iegāde un noma |
Kancelejas preču iegāde |
Mēbeļu iegāde |
||||||
Iestāde |
2008.gads plāns |
2009.gads plāns |
2008.gads plāns |
2009.gads plāns |
2008.gads plāns |
2009.gads plāns |
2008.gads plāns |
2009.gads plāns |
2008.gads plāns |
2009.gads plāns |
Tieslietu sistēma kopā |
154 266 |
144 424 |
442 420 |
445 200 |
482 143 |
480 187 |
576 775 |
513 015 |
368 529 |
343 569 |
TM Centrālais aparāts |
19 800 |
16 500 |
24 240 |
24 600 |
26 410 |
26 410 |
42 195 |
40 800 |
0 |
0 |
Uzņēmumu reģistrs |
2 400 |
2 400 |
5 350 |
8 400 |
2 244 |
2 244 |
51 600 |
51 600 |
423 |
9 000 |
Naturalizācijas pārvalde |
5 200 |
4 600 |
14 966 |
16 000 |
3 951 |
4 950 |
8 110 |
8 110 |
3 710 |
1 100 |
Valsts valodas centrs |
5 500 |
5 000 |
400 |
210 |
200 |
200 |
4 046 |
5 000 |
0 |
300 |
Valsts tiesu ekspertīžu birojs |
564 |
564 |
1 400 |
1 400 |
0 |
0 |
3 900 |
5 000 |
1 408 |
18 700 |
Patentu valde |
1 549 |
1 600 |
850 |
850 |
0 |
0 |
11 870 |
9 500 |
3 797 |
0 |
Ieslodzījuma vietu pārvalde |
27 424 |
26 000 |
106 727 |
104 647 |
90 731 |
90 731 |
73 185 |
82 906 |
1 560 |
0 |
Datu valsts inspekcija |
3 540 |
3 540 |
2 621 |
2 700 |
0 |
600 |
4 020 |
4 000 |
0 |
0 |
Reliģisko lietu pārvalde |
184 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
838 |
960 |
0 |
0 |
Valsts Probācijas dienests |
15 200 |
14 400 |
63 622 |
60 000 |
96 013 |
96 013 |
45 848 |
52 460 |
35 224 |
4 060 |
Maksātnespējas administrācija |
4 900 |
6 000 |
6 720 |
6 000 |
10 636 |
8 904 |
5 862 |
7 765 |
2 545 |
2 187 |
Tiesu administrācija |
9 540 |
6 678 |
13 000 |
9 729 |
34 000 |
34 000 |
10 427 |
10 000 |
32 735 |
0 |
Apgabaltiesas un rajonu (pilsētu) tiesas |
7 350 |
7 112 |
13 600 |
21 240 |
11 200 |
11 200 |
50 769 |
47 694 |
196 063 |
225 108 |
Valsts zemes dienests |
46 195 |
45 610 |
183 924 |
183 924 |
200 758 |
198 935 |
256 105 |
179 720 |
89 564 |
81 614 |
Juridiskās palīdzības administrācija |
4 920 |
4 420 |
5 000 |
5 500 |
6 000 |
6 000 |
8 000 |
7 500 |
1 500 |
1 500 |
Ministrs O.Kastēns
Uz jaut. Nr.89/J9 – dok.Nr.3171
Par sekretariāta administratīvajām izmaksām
Īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās sekretariāts (turpmāk – Sekretariāts), atbildot uz Jūsu lūgumu, skaidro, ka Sekretariātam nav pakļautības iestāžu, bet ir atbildīgs par Sabiedrības integrācijas fonda (turpmāk – SIF) budžeta līdzekļu pieprasījuma iesniegšanu Finanšu ministrijā.
Administratīvo izmaksu apmērs abām iestādēm 2008.gadā un 2009.gadā plānots sekojošs:
1) Izdevumi mobilo telefonu
rēķinu
apmaksai:
2008.gadā izlietots |
2009.gadā plānots |
|
Sekretariāts |
12 523 Ls |
-* |
SIF |
9800 Ls |
9800 Ls |
* netiek plānoti saskaņā ar Sekretariāta reorganizāciju
2) Izdevumi degvielas apmaksai:
2008.gadā izlietots |
2009.gadā plānots |
|
Sekretariāts |
4800 Ls |
- |
SIF |
-** |
-** |
** tiek iekļauti a/m nomas izdevumos
3) Izdevumi automašīnu nomai:
2008.gadā izlietots |
2009.gadā plānots |
|
Sekretariāts |
12 778 Ls |
- |
SIF |
4500 Ls |
5000 Ls |
4) Izdevumi kancelejas preču iegādei:
2008.gadā izlietots |
2009.gadā plānots |
|
Sekretariāts |
5022 Ls |
- |
SIF |
11 200 Ls |
15 000 Ls |
5) Izdevumi mēbeļu iegādei:
2008.gadā izlietots |
2009.gadā plānots |
|
Sekretariāts |
3000 Ls |
- |
SIF |
2000 Ls |
1000 Ls |
Ar cieņu,
īpašu uzdevumu ministrs
sabiedrības integrācijas lietās O.Kastēns
Rīgā 2008.gada 29.oktobrī
Ministrs I.Eglītis
Uz jaut. nr.90/J9 – dok. nr.3140
Par ministriju administratīvajām izmaksām
Veselības ministrija ir iepazinusies ar Saeimas deputātu jautājumiem Nr.90/J9 un sniedz šādas atbildes:
1) Cik ministrija un ministrijai pakļautībā esošās iestādes 2008.gadā tērēja mobilo telefonu rēķinu apmaksai un cik tiek plānots tērēt 2009.gadā?
Nr. p.k. |
Iestādes nosaukums |
2008.gada faktiskā izpilde 9 mēnešos (Ls) |
2009.gadam plānotais (Ls) |
1. |
Veselības ministrija |
9 440.00 |
12 600.00 |
2. |
Zāļu cenu valsts aģentūra |
1061.00 |
1500.00 |
3. |
Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centrs |
245.00 |
300.00 |
4. |
Zāļu valsts aģentūra |
4562.43 |
6500.00 |
5. |
Valsts aģentūra “Latvijas medicīnas bibliotēka” |
636.00 |
1563.00 |
6. |
Valsts asinsdonoru centrs |
2240.00 |
3000.00 |
7. |
Valsts aģentūra “Paula Stradiņa medicīnas vēstures muzejs” |
527.32 |
650.00 |
8. |
Sporta medicīnas valsts aģentūra |
2640.00 |
3520.00 |
9. |
Veselības statistikas un medicīnas tehnoloģiju valsts aģentūra |
4949.00 |
7980.00 |
10. |
Medicīnas profesionālās izglītības centrs |
576.95 |
900.00 |
11. |
Veselības inspekcija |
14675.00 |
18 367.00 |
12. |
Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūra |
15 070.00 |
26 146.00 |
13. |
Valsts aģentūra “Sabiedrības veselības aģentūra” |
16 284.00 |
10 496.00 |
14. |
Valsts aģentūra “Latvijas infektoloģijas centrs” |
5960.00 |
7 955.00 |
15. |
Tuberkulozes un plaušu slimību valsts aģentūra |
2 200.00 |
2 000.00 |
16. |
Katastrofu medicīnas centrs |
9387.00 |
12 516.00 |
17. |
Rīgas Stradiņa universitāte |
10 563.00 |
10 500.00 |
Kopā: |
101 016.70 |
126 493.00 |
2) Cik ministrija un ministrijai pakļautībā esošās iestādes 2008.gadā tērēja degvielas iegādei un cik tiek plānots tērēt 2009.gadā?
Nr. p.k. |
Iestādes nosaukums |
2008.gada faktiskā izpilde 9 mēnešos (Ls) |
2009.gadam plānotais (Ls) |
1. |
Veselības ministrija |
13 786.00 |
18 855.00 |
2. |
Zāļu cenu valsts aģentūra |
1500.00 |
3000.00 |
3. |
Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centrs |
3100.00 |
4200.00 |
4. |
Zāļu valsts aģentūra |
12 000.00 |
15000.00 |
5. |
Valsts aģentūra “Latvijas medicīnas bibliotēka” |
- |
- |
6. |
Valsts asinsdonoru centrs |
23 409.00 |
30 000.00 |
7. |
Valsts aģentūra “Paula Stradiņa medicīnas vēstures muzejs” |
320.56 |
500.00 |
8. |
Sporta medicīnas valsts aģentūra |
2641.00 |
3700.00 |
9. |
Veselības statistikas un medicīnas tehnoloģiju valsts aģentūra |
7045.00 |
12500.00 |
10. |
Medicīnas profesionālās izglītības centrs |
962.96 |
1500.00 |
11. |
Veselības inspekcija |
28 436.00 |
36 378.00 |
12. |
Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūra |
25 405.00 |
43 184.00 |
13. |
Valsts aģentūra “Sabiedrības veselības aģentūra” |
76 236.00 |
64 522.00 |
14. |
Valsts aģentūra “Latvijas infektoloģijas centrs” |
5400.00 |
7 630.00 |
15. |
Tuberkulozes un plaušu slimību valsts aģentūra |
36 658.56 |
49 500.00 |
16. |
Katastrofu medicīnas centrs |
80 302.00 |
93 000.00 |
17. |
Rīgas Stradiņa universitāte |
25 855.00 |
30 000.00 |
Kopā: |
343 057.08 |
413469.00 |
3) Cik ministrija un ministrijai pakļautībā esošās iestādes 2008.gadā tērēja automašīnas iegādei un nomai un cik tiek plānots tērēt 2009.gadā?
Nr. p.k. |
Iestādes nosaukums |
2008.gada faktiskā izpilde 9 mēnešos (Ls) |
2009.gadam plānotais (Ls) |
1. |
Veselības ministrija |
21 933.00 |
26 790.00 |
2. |
Zāļu cenu valsts aģentūra |
3456.00 |
4500.00 |
3. |
Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centrs |
- |
- |
4. |
Zāļu valsts aģentūra |
16 653.57 |
25 000.00 |
5. |
Valsts aģentūra “Latvijas medicīnas bibliotēka” |
- |
- |
6. |
Valsts asinsdonoru centrs |
167 349.00 |
- |
7. |
Valsts aģentūra “Paula Stradiņa medicīnas vēstures muzejs” |
- |
- |
8. |
Sporta medicīnas valsts aģentūra |
6144.00 |
9108.00 |
9. |
Veselības statistikas un medicīnas tehnoloģiju valsts aģentūra |
3356.00 |
4896.00 |
10. |
Medicīnas profesionālās izglītības centrs |
- |
- |
11. |
Veselības inspekcija |
92 217.00 |
103 858.00 |
12. |
Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūra |
32 183.00 |
42 430.00 |
13. |
Valsts aģentūra “Sabiedrības veselības aģentūra” |
106 405.00 |
86 203.00 |
14. |
Valsts aģentūra “Latvijas infektoloģijas centrs” |
18 184.00 |
24 878.00 |
15. |
Tuberkulozes un plaušu slimību valsts aģentūra |
13 200.00 |
14 000.00 |
16. |
Katastrofu medicīnas centrs (specializētais autotransports) |
98 500.00 |
51 500.00 |
17. |
Rīgas Stradiņa universitāte |
18 424.00 |
20 000.00 |
Kopā: |
598 004.57 |
413163.00 |
4) Cik ministrija un ministrijai pakļautībā esošās iestādes 2008.gadā tērēja kancelejas preču iegādei un cik tiek plānots tērēt 2009.gadā?
Nr. p.k. |
Iestādes nosaukums |
2008.gada faktiskā izpilde 9 mēnešos (Ls) |
2009.gadam plānotais (Ls) |
1. |
Veselības ministrija |
9 385.00 |
12 520.00 |
2. |
Zāļu cenu valsts aģentūra |
2678.00 |
5000.00 |
3. |
Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centrs |
4482.00 |
6000.00 |
4. |
Zāļu valsts aģentūra |
7687.70 |
10 500.00 |
5. |
Valsts aģentūra “Latvijas medicīnas bibliotēka” |
4907.00 |
5872.00 |
6. |
Valsts asinsdonoru centrs |
3908.00 |
5300.00 |
7. |
Valsts aģentūra “Paula Stradiņa medicīnas vēstures muzejs” |
956.71 |
1150.00 |
8. |
Sporta medicīnas valsts aģentūra |
5875.00 |
7833.00 |
9. |
Veselības statistikas un medicīnas tehnoloģiju valsts aģentūra |
7633.00 |
10180.00 |
10. |
Medicīnas profesionālās izglītības centrs |
973.68 |
1000.00 |
11. |
Veselības inspekcija |
10 246.00 |
9 374.00 |
12. |
Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūra |
17 718.00 |
20 127.00 |
13. |
Valsts aģentūra “Sabiedrības veselības aģentūra” |
31 623.00 |
27 263.00 |
14. |
Valsts aģentūra “Latvijas infektoloģijas centrs” |
6085.00 |
8 114.00 |
15. |
Tuberkulozes un plaušu slimību valsts aģentūra |
29 500.00 |
32 500.00 |
16. |
Katastrofu medicīnas centrs |
3429.00 |
4 572.00 |
17. |
Rīgas Stradiņa universitāte |
51 656.00 |
55 000.00 |
Kopā: |
198 743.09 |
221155.00 |
5) Cik ministrija un ministrijai pakļautībā esošās iestādes 2008.gadā tērēja mēbeļu iegādei un cik tiek plānots tērēt 2009.gadā?
Nr. p.k. |
Iestādes nosaukums |
2008.gada faktiskā izpilde 9 mēnešos (Ls) |
2009.gadam plānotais (Ls) |
1. |
Veselības ministrija |
4 553.00 |
- |
2. |
Zāļu cenu valsts aģentūra |
2954.00 |
5000.00 |
3. |
Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centrs |
785.00 |
- |
4. |
Zāļu valsts aģentūra |
9829.60 |
10000.00 |
5. |
Valsts aģentūra “Latvijas medicīnas bibliotēka” |
872.00 |
- |
6. |
Valsts asinsdonoru centrs |
1519.00 |
1519.00 |
7. |
Valsts aģentūra “Paula Stradiņa medicīnas vēstures muzejs” |
2551.31 |
2500.00 |
8. |
Sporta medicīnas valsts aģentūra |
1205.00 |
- |
9. |
Veselības statistikas un medicīnas tehnoloģiju valsts aģentūra |
14568.00 |
4900.00 |
10. |
Medicīnas profesionālās izglītības centrs |
1889.49 |
900.00 |
11. |
Veselības inspekcija |
- |
- |
12. |
Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūra |
8 625.00 |
- |
13. |
Valsts aģentūra “Sabiedrības veselības aģentūra” |
38 675.00 |
10 500.00 |
14. |
Valsts aģentūra “Latvijas infektoloģijas centrs” |
31 854.00 |
42 000.00 |
15. |
Tuberkulozes un plaušu slimību valsts aģentūra |
10 000.00 |
7 000.00 |
16. |
Katastrofu medicīnas centrs |
13 274.00 |
5 500.00 |
17. |
Rīgas Stradiņa universitāte |
23 810.00 |
10 000.00 |
Kopā: |
166 964.40 |
99819.00 |
Ar cieņu,
Rīgā 2008.gada 28.oktobrī veselības ministrs I.Eglītis
Ministrs O.Kastēns
Uz jaut. nr.92/J9 – dok. nr.3153
Par ministriju administratīvajām izmaksām
Zemkopības ministrija, atbildot uz 2008.gada 23.oktobra LR Saeimas kancelejas vēstuli Nr.12/2-7-n-/320-(9/08) un 2008.gada 28.oktobra LR Saeimas kancelejas vēstules Nr.12/2-7-n/348-(9/08) LR Saeimas Prezidija lēmuma 9.punktu, ir sagatavojusi informāciju uz Saeimas deputātu uzdotajiem jautājumiem “Par ministrijas administratīvajām izmaksām” 2008. un 2009.gadā.
1. Ministrijas un padotībā esošo iestāžu plānotais finansējums mobilo telefonu rēķinu apmaksai:
– 2008.gadā Ls 333 570;
– 2009.gadā Ls 306 159.
2. Ministrijas un padotībā esošo iestāžu plānotais finansējums degvielas iegādei:
– 2008.gadā Ls 2 628 784;
– 2009.gadā Ls 2 231 878.
3. Ministrijas un padotībā esošo iestāžu plānotais finansējums automašīnu iegādei un nomai:
– 2008.gadā Ls 1 498 276;
– 2009.gadā Ls 1 477 566.
4. Ministrijas un padotībā esošo iestāžu plānotais finansējums kancelejas preču iegādei:
– 2008.gadā Ls 823 593;
– 2009.gadā Ls 516 322.
5. Ministrijas un padotībā esošo iestāžu plānotais finansējums mēbeļu iegādei:
– 2008.gadā Ls 177 980;
– 2009.gadā Ls 70 360.
Zemkopības ministra vietā
īpašu uzdevumu ministrs sabiedrības
integrācijas lietās O.Kastēns
Rīgā 2008.gada 29.oktobrī
Ministrs I.Eglītis
Uz jaut. nr.93/J9 – dok. nr.3170
Par ministriju administratīvajām izmaksām
Saskaņā ar Latvijas Republikas Saeimas kancelejas 2008.gada 23.oktobra vēstuli Nr.12/2-7-n/321-(9/08) Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija iesniedz informāciju par ministrijas administratīvajām izmaksām 2008. un 2009.gadā. Pievienotā informācija satur atbildes uz visiem deputātu uzdotajiem jautājumiem.
Papildus informēju, ka no š.g. 27.oktobra līdz 9.novembrim reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs E.Zalāns atrodas atvaļinājumā.
Lūdzu pieņemt sniegto informāciju rakstveidā. Ja būs nepieciešams sniegt komentārus mutiski, ministrs E.Zalāns varēs to izdarīt pēc atgriešanās no atvaļinājuma.
Ar cieņu,
reģionālās attīstības un
pašvaldību lietu ministra vietā – veselības ministrs I.Eglītis
Rīgā 2008.gada 28.oktobrī
Par Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas administratīvajām izmaksām 2008., 2009.gadā
Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija
27.00.00 “Politiku veidošana un vadība”
Nr. p.k. |
Izdevumi |
2008.g. |
Fakts uz 23.10.2008. |
2009.g. plāns |
1 |
Mobilo telefonu rēķinu apmaksa |
26 400 |
17 743 |
26 400 |
2 |
Degviela |
46 190 |
37 847 |
46 190 |
3 |
Transportlīdzekļu noma |
18 928 |
17 011 |
18 928 |
4 |
Kancelejas preču iegāde |
13 040 |
10 867 |
12 240 |
5 |
Mēbeļu iegāde |
1580 |
1580 |
0 |
Valsts reģionālās attīstības aģentūra
22.01.00 “Valsts reģionālās attīstības politikas īstenošana”
Nr. p.k. |
Izdevumi |
2008.g. |
Fakts uz 23.10.2008. |
2009.g.plāns |
1 |
Mobilo telefonu rēķinu apmaksa |
7400 |
5817 |
7400 |
2 |
Degviela |
11 500 |
8720 |
11 500 |
3 |
Transportlīdzekļu noma |
17 000 |
11 171 |
17 000 |
4 |
Kancelejas preču iegāde |
4231 |
2266 |
3000 |
5 |
Mēbeļu iegāde |
10 177 |
10 177 |
0 |
Ministrs A.Šlesers
Uz jaut. nr.94/J9 – dok. nr.3152
Par ministriju administratīvajām izmaksām
Satiksmes ministrija ir sagatavojusi atbildes uz Saeimas deputātu 2008.gada 22.oktobra vēstulē Nr.8/3-2-173-(9/08) uzdotajiem jautājumiem par ministriju administratīvajām izmaksām (jautājumu reģistra Nr.94/J9).
1. Cik ministrija un ministrijai pakļautībā esošās iestādes 2008.gadā tērēja mobilo telefonu rēķinu apmaksai un cik tiek plānots tērēt 2009.gadā?
Iestāde |
Plānotās izmaksas (latos) |
|
2008.gads |
2009.gads |
|
Satiksmes ministrijas nozares vadība |
21 540 |
21 000 |
Valsts dzelzceļa administrācija |
2100 |
2100 |
VA “Rīgas Motormuzejs” |
1769 |
2000 |
Autotransporta inspekcija |
11 000 |
6000 |
Valsts dzelzceļa tehniskā inspekcija |
4500 |
4500 |
VA “Civilās aviācijas aģentūra” |
5923 |
6210 |
Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas birojs |
2280 |
2280 |
2. Cik ministrija un ministrijai pakļautībā esošās iestādes 2008.gadā tērēja degvielas iegādei un cik tiek plānots tērēt 2009.gadā?
Iestāde |
Plānotās izmaksas (latos) |
|
2008.gads |
2009.gads |
|
Satiksmes ministrijas nozares vadība |
30 000 |
30 000 |
Valsts dzelzceļa administrācija |
– |
– |
VA “Rīgas Motormuzejs” |
1528 |
1800 |
Autotransporta inspekcija |
32 800 |
33 600 |
Valsts dzelzceļa tehniskā inspekcija |
– |
– |
VA “Civilās aviācijas aģentūra” |
4600 |
4600 |
Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas birojs |
3200 |
3200 |
3. Cik ministrija un ministrijai pakļautībā esošās iestādes 2008.gadā tērēja automašīnu iegādei un nomai un cik tiek plānots tērēt 2009.gadā?
Iestāde |
Plānotās izmaksas (latos) |
|
2008.gads |
2009.gads |
|
Satiksmes ministrijas nozares vadība |
30 000 |
30 000 |
Valsts dzelzceļa administrācija |
– |
– |
VA “Rīgas Motormuzejs” |
– |
– |
Autotransporta inspekcija |
70 600 |
70 600 |
Valsts dzelzceļa tehniskā inspekcija |
– |
– |
VA “Civilās aviācijas aģentūra” |
8730 |
8730 |
Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas birojs |
5824 |
5824 |
4. Cik ministrija un ministrijai pakļautībā esošās iestādes 2008.gadā tērēja kancelejas preču iegādei un cik tiek plānots tērēt 2009.gadā?
Iestāde |
Plānotās izmaksas (latos) |
|
2008.gads |
2009.gads |
|
Satiksmes ministrijas nozares vadība |
29 000 |
26 000 |
Valsts dzelzceļa administrācija |
1700 |
1700 |
VA “Rīgas Motormuzejs” |
800 |
1500 |
Autotransporta inspekcija |
8000 |
9000 |
Valsts dzelzceļa tehniskā inspekcija |
3000 |
3000 |
VA “Civilās aviācijas aģentūra” |
6550 |
7320 |
Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas birojs |
1850 |
766 |
5. Cik ministrija un ministrijai pakļautībā esošās iestādes 2008.gadā tērēja mēbeļu iegādei un cik tiek plānots tērēt 2009.gadā?
Iestāde |
Plānotās izmaksas (latos) |
|
2008.gads |
2009.gads |
|
Satiksmes ministrijas nozares vadība |
– |
10 000 |
Valsts dzelzceļa administrācija |
1500 |
1000 |
VA “Rīgas Motormuzejs” |
– |
– |
Autotransporta inspekcija |
2240 |
– |
Valsts dzelzceļa tehniskā inspekcija |
– |
1000 |
VA “Civilās aviācijas aģentūra” |
1015 |
1300 |
Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas birojs |
694 |
900 |
Satiksmes ministrsA.Šlesers
Rīgā 2008.gada 29.oktobrī
Ministre I.Purne
Uz jaut. Nr.96/J9 – dok.nr.3142
Par ministriju administratīvajām izmaksām
Labklājības ministrija, atbildot uz 2008.gada 22.oktobra Latvijas Republikas saeimas frakcijas “Jaunais laiks” pieprasījumu, iesniedz informāciju par nozares institūciju plānotajiem administratīvajiem izdevumiem 2008. un 2009.gadā.
Pielikumā: informācija par plānotajām administratīvajām izmaksām 2008.gadā un 2009.gadā.
Ar cieņu,
labklājības ministre I.Purne
Rīgā 2008.gada 29.oktobrī
Pielikums
Informācija par plānotajām administratīvajām izmaksām 2008.gadā un 2009.gadā
Ministrs R.Vējonis
Uz jaut. nr.91/J9 – dok.nr.3138
Par ministriju administratīvajām izmaksām
Vides ministrija iesniedz informāciju (pielikumā) deputātu jautājumam nr.91/J9 “Par ministriju administratīvajām izmaksām”.
Vides ministrs R.Vējonis
Pielikums
Vides ministrijas administratīvās izmaksas (Ls)
Ministre T.Koķe
Uz jaut. nr.97/J9 – dok.nr.3139
Par ministriju administratīvajām izmaksām
Izglītības un zinātnes ministrija izskatīja Jūsu 2008.gada 23.oktobra vēstuli Nr.12/2-7-n/325-(9/08) “Par atbildi uz Saeimas deputātu jautājumu” un iesniedz pieprasīto informāciju.
Pielikumā: informācija par Izglītības un zinātnes ministrijas un ministrijas padotības iestāžu administratīvajām izmaksām.
Izglītības un zinātnes ministre T.Koķe
Rīgā 2008.gada 28.oktobrī
Pielikums
Izglītības un zinātnes ministrijas un ministrijas padotības iestāžu administratīvās izmaksas
Izglītības un zinātnes ministrija |
IZM padotības iestādes |
||||
Plānots 2008.gadā |
Plānots 2009.gadā |
Plānots 2008.gadā |
Plānots 2009.gadā |
||
1. |
Mobilo telefonu sarunu izmaksas (sarunas, īsziņas, abonēšanas maksa) |
32 000 |
24 000 |
51 787 |
48 613 |
2. |
Degvielas iegāde |
25 500 |
22 000 |
62 261 |
55 529 |
3. |
Automašīnu noma |
24 660 |
24 660 |
39 677 |
39 677 |
4. |
Kancelejas preču iegāde |
20 700 |
16 000 |
87 559 |
84 401 |
5. |
Mēbeļu iegāde |
40 257 |
7100 |
55 816 |
25 047 |
Ministrs M.Segliņš
Uz jaut.nr. 95/J9 – dok. nr.3151
Par ministriju administratīvajām izmaksām
Iekšlietu ministrija ir izskatījusi Saeimas deputātu jautājumu “Par ministriju administratīvajām izmaksām” (jautājumu reģistra Nr.95/J9) un sniedz atbildes (pielikumā).
Vēršam uzmanību uz to, ka par administratīvajām izmaksām uzskatāmas tikai Iekšlietu ministrijas centrālā aparāta un aģentūru attiecīgās izmaksas.
Ar cieņu,
iekšlietu ministrs M.Segliņš
Rīgā 2008.gada 30.oktobrī
Pielikums
Iekšlietu
ministrijas un tās padotības iestāžu plānotie izdevumi
par mobilo sakaru pakalpojumiem, degvielu, transportlīdzekļu
iegādi un nomu,
biroja preču un mēbeļu iegādi 2008. un 2009.gadā
Nr. p.k. |
Iestāde, izdevumi |
2008 |
2009 |
Iekšlietu ministrija, kopā |
11 529 324 |
13 781 560 |
|
Izdevumi par mobilo sakaru pakalpojumiem |
348 783 |
346 623 |
|
Izdevumi par degvielu (t.sk. autotransporta uzturēšana) |
4 531 214 |
4 492 223 |
|
Izdevumi par transportlīdzekļu iegādi un nomu |
5 691 969 |
8 440 256 |
|
Izdevumi par biroja preču iegādi |
633 539 |
502 458 |
|
Izdevumi par mēbeļu iegādi |
323 819 |
0 |
|
1 |
Iekšlietu ministrijas centrālais aparāts* |
84 933 |
60 900 |
Izdevumi par mobilo sakaru pakalpojumiem |
15 189 |
12 960 |
|
Izdevumi par degvielu |
38 501 |
28 501 |
|
Izdevumi par transportlīdzekļu iegādi un nomu |
0 |
0 |
|
Izdevumi par biroja preču iegādi |
31 243 |
19 439 |
|
Izdevumi par mēbeļu iegādi |
0 |
0 |
|
2 |
Iekšlietu ministrijas Sakaru centrs |
22 888 |
22 888 |
Izdevumi par mobilo sakaru pakalpojumiem |
2 595 |
2 595 |
|
Izdevumi par degvielu |
12 293 |
12 293 |
|
Izdevumi par transportlīdzekļu iegādi un nomu |
0 |
0 |
|
Izdevumi par biroja preču iegādi |
8 000 |
8 000 |
|
Izdevumi par mēbeļu iegādi |
0 |
0 |
|
3 |
Iekšlietu ministrijas Informācijas centrs |
25 967 |
21 788 |
Izdevumi par mobilo sakaru pakalpojumiem |
1 045 |
1 488 |
|
Izdevumi par degvielu |
5 300 |
5 300 |
|
Izdevumi par transportlīdzekļu iegādi un nomu |
0 |
0 |
|
Izdevumi par biroja preču iegādi |
15 000 |
15 000 |
|
Izdevumi par mēbeļu iegādi |
4 622 |
0 |
|
4 |
Valsts policija |
3 491 239 |
3 285 899 |
Izdevumi par mobilo sakaru pakalpojumiem |
200 000 |
200 000 |
|
Izdevumi par degvielu |
2 821 888 |
2 789 115 |
|
Izdevumi par transportlīdzekļu nomu |
99 583 |
99 583 |
|
Izdevumi par biroja preču iegādi |
299 215 |
197 201 |
|
Izdevumi par mēbeļu iegādi |
70 553 |
0 |
|
5 |
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests |
1 869 291 |
4 802 008 |
Izdevumi par mobilo sakaru pakalpojumiem |
55 260 |
55 260 |
|
Izdevumi par degvielu |
634 302 |
638 885 |
|
Izdevumi par transportlīdzekļu iegādi un nomu (līzings) |
1 130 819 |
4 053 203 |
|
Izdevumi par biroja preču iegādi |
48 010 |
54 660 |
|
Izdevumi par mēbeļu iegādi |
900 |
0 |
|
6 |
Valsts robežsardze |
1 056 865 |
1 056 865 |
Izdevumi par mobilo sakaru pakalpojumiem |
30 024 |
30 024 |
|
Izdevumi par degvielu |
937 645 |
937 645 |
|
Izdevumi par transportlīdzekļu iegādi un nomu |
0 |
0 |
|
Izdevumi par biroja preču iegādi |
89 196 |
89 196 |
|
Izdevumi par mēbeļu iegādi |
0 |
0 |
|
7 |
Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde |
137 511 |
127 621 |
Izdevumi par mobilo sakaru pakalpojumiem |
30 500 |
30 500 |
|
Izdevumi par degvielu |
23 015 |
24 000 |
|
Izdevumi par transportlīdzekļu iegādi un nomu |
0 |
0 |
|
Izdevumi par biroja preču iegādi |
78 996 |
73 121 |
|
Izdevumi par mēbeļu iegādi |
5 000 |
0 |
|
8 |
Iekšlietu ministrijas veselības un sociālo lietu valsts aģentūra |
21 267 |
19 617 |
Izdevumi par mobilo sakaru pakalpojumiem |
1 234 |
1 234 |
|
Izdevumi par degvielu |
3 496 |
3 496 |
|
Izdevumi par transportlīdzekļu nomu |
8 347 |
8 347 |
|
Izdevumi par biroja preču iegādi |
6 540 |
6 540 |
|
Izdevumi par mēbeļu iegādi |
1 650 |
0 |
|
9 |
Latvijas Policijas akadēmija |
46 731 |
32 866 |
Izdevumi par mobilo sakaru pakalpojumiem |
3 272 |
4 200 |
|
Izdevumi par degvielu |
10 000 |
10 000 |
|
Izdevumi par transportlīdzekļu nomu |
9 368 |
11 090 |
|
Izdevumi par biroja preču iegādi |
8 015 |
7 576 |
|
Izdevumi par mēbeļu iegādi |
16 076 |
0 |
|
10 |
Valsts aģentūra “Iekšlietu ministrijas sporta centrs” |
8 289 |
8 138 |
Izdevumi par mobilo sakaru pakalpojumiem |
2 074 |
2 280 |
|
Izdevumi par degvielu |
956 |
1 358 |
|
Izdevumi par transportlīdzekļu nomu |
4 759 |
4 000 |
|
Izdevumi par biroja preču iegādi |
500 |
500 |
|
Izdevumi par mēbeļu iegādi |
0 |
0 |
|
11 |
Valsts aģentūrai “Materiālās rezerves” |
64 587 |
57 500 |
Izdevumi par mobilo sakaru pakalpojumiem |
3 620 |
3 500 |
|
Izdevumi par degvielu |
26 300 |
24 300 |
|
Izdevumi par transportlīdzekļu nomu |
14 367 |
18 400 |
|
Izdevumi par biroja preču iegādi |
17 800 |
11 300 |
|
Izdevumi par mēbeļu iegādi |
2 500 |
0 |
|
12 |
Iekšlietu īpašumu valsts aģentūra |
4 699 756 |
4 285 470 |
Izdevumi par mobilo sakaru pakalpojumiem |
3 970 |
2 582 |
|
Izdevumi par degvielu |
17 518 |
17 330 |
|
Izdevumi par transportlīdzekļu
iegādi un nomu, t.sk.: |
4 424 726 |
4 245 633 |
|
Izdevumi par biroja preču iegādi |
31 024 |
19 925 |
|
Izdevumi par mēbeļu iegādi (t.sk. 2008.g. Valsts robežsardzei – Ls 139 000; Čiekurkalna 1.līnijas aprīkojumam – Ls 83 518) |
222 518 |
0 |
*bez plānotajiem izdevumiem nozares (iekšlietu) padomniekiem ārvalstīs
Ministrs A.Slakteris
Uz jaut. nr.98/J9 – dok. nr.3147A
Par ministriju administratīvajām izmaksām
Finanšu ministrija ir izskatījusi Saeimas kancelejas 2008.gada 4.novembra vēstuli Nr.12/2-7-n/378-(9/08) “Par atbildi uz Saeimas deputātu jautājumu” un atkārtoti sniedz atbildi uz Saeimas deputātu jautājumu “Par ministrijas administratīvajām izmaksām” (jautājumu reģistra Nr.98/J9), iekļaujot papildu informāciju par 2008.gada plānu.
Jautājums.
1) Cik ministrija un ministrijai pakļautībā esošās iestādes 2008.gadā tērēja mobilo telefonu rēķinu apmaksai un cik tiek plānots tērēt 2009.gadā?
Atbile.
Finanšu ministrija un tās padotībā esošās iestādes 2008.gada deviņos mēnešos mobilo telefonu rēķinu apmaksai bija izlietojušas Ls 159 991.
2008.gada plāns ir Ls 218 236.
2009.gada plāns ir Ls 195 946.
Jautājums.
2) Cik ministrija un ministrijai pakļautībā esošās iestādes 2008.gadā tērēja degvielas iegādei un cik tiek plānots tērēt 2009.gadā?
Atbilde.
Finanšu ministrija un tās padotībā esošās iestādes 2008.gada deviņos mēnešos degvielas iegādei bija izlietojušas Ls 707 444.
2008.gada plāns ir Ls 916 023.
2009.gada plāns ir Ls 891 382.
Jautājums.
3) Cik ministrija un ministrijai pakļautībā esošās iestādes 2008.gadā tērēja automašīnu iegādei un nomai un cik tiek plānots tērēt 2009.gadā?
Atbilde.
Finanšu ministrija un tās padotībā esošās iestādes 2008.gada deviņos mēnešos automašīnu iegādei un nomai bija izlietojušas Ls 719 755.
2008.gada plāns ir Ls 1 005 876.
2009.gada plāns ir Ls 779 821.
Jautājums.
4) Cik ministrija un ministrijai pakļautībā esošās iestādes 2008.gadā tērēja kancelejas preču iegādei un cik plānots tērēt 2009.gadā?
Atbilde.
Finanšu ministrija un tās padotībā esošās iestādes 2008.gada deviņos mēnešos kancelejas preču iegādei bija izlietojušas Ls 267 686.
2008.gada plāns ir Ls 382 086.
2009.gada plāns ir Ls 326 479.
Jautājums.
5) Cik ministrija un ministrijai pakļautībā esošās iestādes 2008.gadā tērēja mēbeļu iegādei un cik plānots tērēt 2009.gadā?
Atbilde.
Finanšu ministrija un tās padotībā esošās iestādes 2008.gada deviņos mēnešos mēbeļu iegādei bija izlietojušas Ls 164 319.
2008.gada plāns ir Ls 221 051.
2009.gada plāns ir Ls 93 599.
Papildus informēju, ka katrai iestādei ik gadu tiek piešķirti līdzekļi tās darbības nodrošināšanai un katras konkrētās iestādes vadītājs ir atbildīgs par valsts budžeta līdzekļu racionālu un taupīgu izmantošanu. Līdz ar to jebkuri pakalpojumi ir jānodrošina tādā līmenī, lai to izmantošana ļautu pildīt iestādei noteiktās funkcijas un uzdevumus.
Ar cieņu
finanšu ministrs A.Slakteris
Rīgā 2008.gada 6.novembrī
Ministrs V.Veldre
Uz jaut. nr.99/J9 – dok. nr.3163
Par ministriju administratīvajām izmaksām
Aizsardzības ministrija iepazinās ar Jūsu 2008.gada 23.oktobra vēstuli Nr.12/2-7-n/327-(9/08) “Par atbildi uz Saeimas deputātu jautājumu” un iesniedz pieprasīto informāciju.
Papildus informēju, ka nākamajam gadam tiks pārskatīti mobilo sarunu apmaksas limiti, kā arī, efektivizējot darba procesu, tiks ierobežots degvielas patēriņš. Tāpat līdzekļu optimizācijas rezultātā tiks būtiski pārskatīts un ierobežots kabinetu mēbeļu aprīkojums un samazināti kancelejas preču iegādes limiti.
Aizsardzības ministrija (AM) |
AM padotības iestādes |
||||||
2008.gada plāns |
2009.gada plāns |
Izmaiņas (+/-) |
2008.gada plāns |
2009.gada plāns |
Izmaiņas (+/-) |
||
1 |
Mobilo telefonu rēķinu izdevumi |
67,878 |
47,000 |
-20,878 |
75,408 |
37,100 |
-38,308 |
2 |
Degvielas iegādes izdevumi |
0 |
0 |
0 |
151,041 |
151,041 |
0 |
3 |
Automašīnu iegādes un nomas izdevumi |
0 |
0 |
0 |
135,042 |
127,817 |
-7,225 |
4 |
Kancelejas preču iegādes izdevumi |
28,201 |
24,500 |
-3,701 |
60,662 |
27,149 |
-33,513 |
5 |
Mēbeļu iegādes izdevumi |
32,000 |
1,500 |
-30,500 |
45,217 |
0 |
-45,217 |
2009.gadā automašīnu iegādes un nomas izdevumi saistīti ar to, ka Aizsardzības īpašumu valsts aģentūrā tiks nomātas automašīnas un Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūrā plānots nomainīt automašīnas, kurām ekspluatācija turpmāk nav ekonomiski izdevīga.
Aizsardzības ministrs V.Veldre
Rīgā 2008.gada 30.oktobrī
Ministrs M.Riekstiņš
Uz jaut. Nr.100/J9 – dok. Nr.3169
Par ministriju administratīvajām izmaksām
Atbildot uz Jūsu 2008.gada 23.oktobra vēstuli Nr.12/2-7-n/328-(9/08), sniedzam atbildes uz deputātu jautājumiem par Ārlietu ministrijas centrālā aparāta (t.sk. Latvijas Institūts) administratīvajām izmaksām:
1) 2008.gadā mobilo telefonu rēķina apmaksai paredzēti 100,3 tūkst. latu, 2009.gadā ieplānoti 89,5 tūkst. latu;
2) 2008.gadā degvielas iegādei paredzēti 43,8 tūkst. latu, 2009.gadā ieplānoti 48,8 tūkst. latu;
3) 2008.gadā tika plānota transportlīdzekļu iegāde 11,6 tūkst. latu apmērā, taču iepirkums netiks veikts, kā arī transportlīdzekļu iegāde nav paredzēta 2009.gadā. Transportlīdzekļu nomai 2008.gadā paredzēti 113,0 tūkst. latu, 2009.gadā – 45,3 tūkst. latu;
4) 2008.gadā kancelejas preču iegādei paredzēti 62,8 tūkst. latu, 2009.gadā ieplānoti 31,3 tūkst. latu;
5) 2008.gadā mēbeļu iegādes izdevumi ir 69,6 tūkst. latu, 2009.gadā ieplānoti 10,1 tūkst. latu.
Ārlietu ministrs M.Riekstiņš
Rīgā 2008.gada 30.oktobrī
Ministrs A.Baštiks
Uz jaut. nr.101/J9 – 3167
Par ministriju administratīvajām izmaksām
Bērnu un ģimenes lietu ministrijā (turpmāk – ministrija) ir saņemta Latvijas Republikas Saeimas kancelejas 2008.gada 28.oktobra vēstule Nr.12/2-7-n/355-(9/08) par informācijas sniegšanu uz Latvijas Republikas Saeimas deputātu jautājumiem “Par ministriju administratīvajām izmaksām”.
Atbildot uz Latvijas Republikas Saeimas kancelejas vēstuli, nosūtu minēto informāciju par ministriju tās padotības iestādēm.
Pielikumā: informācija par ministriju un tās padotības iestādēm.
Bērnu un ģimenes lietu ministrs A.Baštiks
Rīgā 2008.gada 30.oktobrī
Bērnu un ģimenes lietu ministrija
Izmaksas 2008.gadā LVL |
Plānotās izmaksas 2009.gadā LVL |
|
Mobilie telefoni |
5236 |
5000 |
Degviela |
12 620 |
13 000 |
Automašīnas noma |
12 837 |
16 009 |
Kancelejas preces |
6024 |
5500 |
Mēbeļu iegāde |
10 655 |
1000 |
Kopā: |
47 372 |
40 509 |
Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācija
Izmaksas 2008.gadā LVL |
Plānotās izmaksas 2009.gadā LVL |
|
Mobilie telefoni |
1745 |
1376 |
Degviela |
1541 |
500 |
Automašīnas noma |
2020 |
– |
Kancelejas preces |
5191 |
4589 |
Mēbeļu iegāde |
764 |
600 * |
Kopā: |
11 261 |
7065 |
* 3 metāla skapju iegāde lietu glabāšanai
Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija
Izmaksas 2008.gadā LVL |
Plānotās izmaksas 2009.gadā LVL |
|
Mobilie telefoni |
3840 |
3480 |
Degviela |
8300 |
7800 |
Automašīnas noma |
3546 |
2880 |
Kancelejas preces |
2600 |
1800 |
Mēbeļu iegāde |
300 |
300 |
Kopā: |
18 586 |
16 260 |
Valsts aģentūra “Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra”
Izmaksas 2008.gadā LVL |
Plānotās izmaksas 2009.gadā LVL |
|
Mobilie telefoni |
330 |
330 |
Degviela |
0 |
0 |
Automašīnas noma |
0 |
0 |
Kancelejas preces |
2380 |
2380 |
Mēbeļu iegāde |
928 |
0 |
Kopā: |
3638 |
2710 |
Ministrs K.Gerhards
Uz jaut. nr.102/J9 – dok. nr.3155
Par ministriju administratīvajām izmaksām
Ekonomikas ministrija nosūta atbildi par ministrijas un tās padotībā esošo iestāžu administratīvajām izmaksām. Kopējās administratīvās izmaksas 2008. un 2009.gadā ir šādas:
Mobilo telefonu rēķinu apmaksai 2008.gadā – 118 182 lati, 2009.gadā – 104 894 lati;
Degvielas iegādei 2008.gadā – 174 565 lati, 2009.gadā – 163 548 lati;
Automašīnu nomai 2008.gadā – 127 393 lati, 2009.gadā – 138 325 lati;
Kancelejas preču iegādei 2008.gadā – 168 760 latu, 2009.gadā – 143 054 lati;
Mēbeļu iegādei 2008.gadā – 76 879 lati, 2009.gadā – 36 890 latu.
Pielikumā: informācija par Ekonomikas ministrijas un tās padotībā esošo iestāžu administratīvajām izmaksām.
Ekonomikas ministrs K.Gerhards
Rīgā 2008.gada 30.oktobrī
Pielikums
30.10.2008. vēstulei Nr.1-1-10267
Informācija par Ekonomikas ministrijas un tās padotībā esošo iestāžu administratīvajām izmaksām
Iestādes nosaukums |
Mobilo telefonu rēķinu apmaksa |
Degvielas iegāde |
Automašīnu noma |
Kancelejas preču iegāde |
Mēbeļu iegāde |
|||||
2008.g. |
2009.g. |
2008.g. |
2009.g. |
2008.g. |
2009.g. |
2008.g. |
2009.g. |
2008.g. |
2009.g. |
|
Ekonomikas ministrija CA |
27 723 |
19 000 |
24 915 |
24 915 |
26 655 |
29 989 |
26 385 |
26 000 |
16 416 |
0 |
Valsts būvinspekcija |
5 000 |
4 500 |
16 760 |
13 660 |
2 940 |
2 940 |
5 900 |
5 000 |
550 |
500 |
Centrālās statistikas pārvalde |
10 200 |
9 690 |
51 966 |
47 400 |
12 014 |
25 000 |
68 001 |
52 350 |
18 814 |
10 200 |
Patērētāju tiesību aizsardzības centrs |
1 379 |
1 500 |
2 996 |
3 500 |
9 791 |
9 800 |
11 861 |
11 000 |
1 312 |
0 |
Konkurences padome |
1 342 |
1 208 |
1 911 |
1 806 |
2 949 |
2 949 |
3 912 |
2 871 |
4 545 |
0 |
Sabiedrisko pakalpojumu
regulēšanas komisija |
10 325 |
10 325 |
15 000 |
14 800 |
5 369 |
5 369 |
15 250 |
15 000 |
12 750 |
12 190 |
V/a “Latvijas Nacionālais akreditācijas birojs” |
2 215 |
- |
2 800 |
- |
10 900 |
- |
2 000 |
- |
4 565 |
- |
VA Latvijas nacionālais metroloģijas centrs |
1 100 |
3 300 |
3 900 |
7 400 |
0 |
10 913 |
1 800 |
3 800 |
834 |
1 000 |
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra |
41 100 |
37 800 |
34 700 |
34 700 |
40 100 |
35 668 |
13 018 |
11 000 |
14 993 |
10 500 |
Tūrisma attīstības valsts aģentūra |
7 200 |
7 000 |
6 200 |
5 950 |
6 900 |
7 500 |
12 000 |
8 400 |
2 100 |
2 500 |
Būvniecības, enerģētikas un mājokļu valsts aģentūra |
10 598 |
10 571 |
13 417 |
9 417 |
9 775 |
8 197 |
8 633 |
7 633 |
0 |
0 |
Kopā |
118 182 |
104 894 |
174 565 |
163 548 |
127 393 |
138 325 |
168 760 |
143 054 |
76 879 |
36 890 |
Ministre H.Demakova
Uz jaut. nr.103/J9 – dok. nr.3168
Par ministriju administratīvajām izmaksām
Kultūras ministrija ir saņēmusi šī gada 23.oktobra un 28.oktobra LR Saeimas kancelejas vēstules Nr.12/2-7-n/331-(9/08) un Nr.12/2-7-n/342-(9/08), ar kurām tiek nosūtītas LR Saeimas frakcijas “Jaunais laiks” šī gada 21.oktobra vēstule Nr.8/3-22-165(9/08) un šī gada 22.oktobra vēstule Nr.8/3-2-182-(9/08) ar deputātu jautājumiem par ministrijas un ministrijas pakļautībā esošo iestāžu administratīvajām izmaksām 2008.gadā un plānotajām 2009.gadā un par valsts aģentūru “Jaunie “Trīs brāļi””.
Kultūras ministrija steidzamības kārtā ir sagatavojusi pieprasīto informāciju un nosūta to.
Pielikumā: 1) pielikums Nr.1 – Kultūras ministrijas un ministrijas pakļautībā esošo iestāžu valsts budžeta administratīvie izdevumi 2008. un 2009.gadā;
2) pielikums Nr.2 – valsts aģentūras “Jaunie “Trīs brāļi”” 2009.gada plānotais budžets;
3) pielikums Nr.3 – informācija par valsts aģentūras “Jaunie “Trīs brāļi”” pretkorupcijas pasākumiem.
Kultūras ministre H.Demakova
Rīgā 2008.gada 30.oktobrī
Pielikums Nr.1
Kultūras ministrijas
2008.gada 30.oktobra vēstulei Nr.02.5.-7/2677
Kultūras ministrijas un ministrijas pakļautībā esošo iestāžu plānotie valsts budžeta administratīvie izdevumi 2008. un 2009.gadā (Ls)
Iestādes nosaukums un izdevumu pozīcija |
2008.gadā |
2009.gadā |
Kultūras ministrijas Centrālais aparāts |
||
1. Mobilo telefonu rēķinu apmaksa |
15 548 |
15 000 |
2. Degvielas iegāde |
9489 |
10 000 |
3. Automašīnu iegāde un noma |
19 776 |
19 776 |
4. Kancelejas preču iegāde |
19 614 |
19 000 |
5. Mēbeļu iegāde |
3571 |
0 |
Latvijas Nacionālā opera |
||
1. Mobilo telefonu rēķinu apmaksa |
13 506 |
14 000 |
2. Degvielas iegāde |
21 790 |
22 000 |
3. Automašīnu iegāde un noma |
4800 |
4000 |
4. Kancelejas preču iegāde |
10 000 |
10 000 |
5. Mēbeļu iegāde |
7493 |
4500 |
V/a “Nacionālais kino centrs” |
||
1. Mobilo telefonu rēķinu apmaksa |
5800 |
6000 |
2. Degvielas iegāde |
0 |
0 |
3. Automašīnu iegāde un noma |
0 |
0 |
4. Kancelejas preču iegāde |
4000 |
5000 |
5. Mēbeļu iegāde |
3800 |
4000 |
Kultūras un radošās industrijas izglītības centrs |
||
1. Mobilo telefonu rēķinu apmaksa |
747 |
747 |
2. Degvielas iegāde |
700 |
700 |
3. Automašīnu iegāde un noma |
0 |
0 |
4. Kancelejas preču iegāde |
2425 |
2425 |
5. Mēbeļu iegāde |
0 |
0 |
Emīla Dārziņa mūzikas vidusskola |
||
1. Mobilo telefonu rēķinu apmaksa |
240 |
240 |
2. Degvielas iegāde |
90 |
90 |
3. Automašīnu iegāde un noma |
0 |
0 |
4. Kancelejas preču iegāde |
2300 |
2300 |
5. Mēbeļu iegāde |
1450 |
1450 |
Rīgas Doma kora skola |
||
1. Mobilo telefonu rēķinu apmaksa |
0 |
0 |
2. Degvielas iegāde |
320 |
320 |
3. Automašīnu iegāde un noma |
0 |
0 |
4. Kancelejas preču iegāde |
1800 |
1800 |
5. Mēbeļu iegāde |
0 |
0 |
Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskola |
||
1. Mobilo telefonu rēķinu apmaksa |
640 |
640 |
2. Degvielas iegāde |
0 |
0 |
3. Automašīnu iegāde un noma |
0 |
0 |
4. Kancelejas preču iegāde |
2200 |
2200 |
5. Mēbeļu iegāde |
4700 |
1400 |
Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskola |
||
1. Mobilo telefonu rēķinu apmaksa |
2200 |
2000 |
2. Degvielas iegāde |
3800 |
3800 |
3. Automašīnu iegāde un noma |
240 |
240 |
4. Kancelejas preču iegāde |
550 |
500 |
5. Mēbeļu iegāde |
120 |
300 |
Daugavpils Mūzikas vidusskola |
||
1. Mobilo telefonu rēķinu apmaksa |
990 |
1000 |
2. Degvielas iegāde |
1100 |
1200 |
3. Automašīnu iegāde un noma |
0 |
0 |
4. Kancelejas preču iegāde |
1500 |
1500 |
5. Mēbeļu iegāde |
726 |
700 |
Jelgavas mūzikas vidusskola |
||
1. Mobilo telefonu rēķinu apmaksa |
350 |
350 |
2. Degvielas iegāde |
0 |
0 |
3. Automašīnu iegāde un noma |
0 |
0 |
4. Kancelejas preču iegāde |
2200 |
2200 |
5. Mēbeļu iegāde |
1330 |
1300 |
Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskola |
||
1. Mobilo telefonu rēķinu apmaksa |
500 |
500 |
2. Degvielas iegāde |
0 |
0 |
3. Automašīnu iegāde un noma |
0 |
0 |
4. Kancelejas preču iegāde |
2200 |
2000 |
5. Mēbeļu iegāde |
2440 |
2000 |
Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskola |
||
1. Mobilo telefonu rēķinu apmaksa |
700 |
700 |
2. Degvielas iegāde |
650 |
650 |
3. Automašīnu iegāde un noma |
0 |
0 |
4. Kancelejas preču iegāde |
1500 |
1500 |
5. Mēbeļu iegāde |
1000 |
950 |
Ventspils mūzikas vidusskola |
||
1. Mobilo telefonu rēķinu apmaksa |
785 |
720 |
2. Degvielas iegāde |
2500 |
2500 |
3. Automašīnu iegāde un noma |
0 |
0 |
4. Kancelejas preču iegāde |
1000 |
950 |
5. Mēbeļu iegāde |
5000 |
4000 |
Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskola |
||
1. Mobilo telefonu rēķinu apmaksa |
500 |
500 |
2. Degvielas iegāde |
700 |
700 |
3. Automašīnu iegāde un noma |
400 |
400 |
4. Kancelejas preču iegāde |
1250 |
1250 |
5. Mēbeļu iegāde |
0 |
0 |
Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola |
||
1. Mobilo telefonu rēķinu apmaksa |
0 |
0 |
2. Degvielas iegāde |
871 |
700 |
3. Automašīnu iegāde un noma |
0 |
0 |
4. Kancelejas preču iegāde |
3173 |
2800 |
5. Mēbeļu iegāde |
0 |
0 |
Liepājas mākslas vidusskola |
||
1. Mobilo telefonu rēķinu apmaksa |
1194 |
1194 |
2. Degvielas iegāde |
600 |
600 |
3. Automašīnu iegāde un noma |
5426 |
5560 |
4. Kancelejas preču iegāde |
4100 |
4000 |
5. Mēbeļu iegāde |
2000 |
1800 |
Rēzeknes Mākslas vidusskola |
||
1. Mobilo telefonu rēķinu apmaksa |
550 |
550 |
2. Degvielas iegāde |
3500 |
3500 |
3. Automašīnu iegāde un noma |
0 |
0 |
4. Kancelejas preču iegāde |
1200 |
1200 |
5. Mēbeļu iegāde |
0 |
0 |
Rīgas horeogrāfijas vidusskola |
||
1. Mobilo telefonu rēķinu apmaksa |
646 |
600 |
2. Degvielas iegāde |
0 |
0 |
3. Automašīnu iegāde un noma |
0 |
0 |
4. Kancelejas preču iegāde |
800 |
800 |
5. Mēbeļu iegāde |
600 |
1000 |
Latvijas Kultūras koledža |
||
1. Mobilo telefonu rēķinu apmaksa |
2500 |
2500 |
2. Degvielas iegāde |
1000 |
1000 |
3. Automašīnu iegāde un noma |
0 |
0 |
4. Kancelejas preču iegāde |
7550 |
7500 |
5. Mēbeļu iegāde |
5000 |
5000 |
V/a “Latvijas Nacionālais vēstures muzejs” |
||
1. Mobilo telefonu rēķinu apmaksa |
796 |
800 |
2. Degvielas iegāde |
160 |
600 |
3. Automašīnu iegāde un noma |
0 |
0 |
4. Kancelejas preču iegāde |
6747 |
7000 |
5. Mēbeļu iegāde |
1684 |
2000 |
V/a “Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs” |
||
1. Mobilo telefonu rēķinu apmaksa |
1100 |
700 |
2. Degvielas iegāde |
1500 |
1200 |
3. Automašīnu iegāde un noma |
0 |
0 |
4. Kancelejas preču iegāde |
3800 |
3000 |
5. Mēbeļu iegāde |
847 |
0 |
V/a “Rakstniecības, teātra un mūzikas muzejs” |
||
1. Mobilo telefonu rēķinu apmaksa |
840 |
840 |
2. Degvielas iegāde |
3100 |
3100 |
3. Automašīnu iegāde un noma |
5900 |
5900 |
4. Kancelejas preču iegāde |
13 000 |
13 000 |
5. Mēbeļu iegāde |
0 |
0 |
V/a “Latvijas Nacionālais mākslas muzejs” |
||
1. Mobilo telefonu rēķinu apmaksa |
1769 |
1800 |
2. Degvielas iegāde |
1183 |
1500 |
3. Automašīnu iegāde un noma |
5807 |
5465 |
4. Kancelejas preču iegāde |
7632 |
8000 |
5. Mēbeļu iegāde |
7023 |
6000 |
V/a “Ārzemju mākslas muzejs” |
||
1. Mobilo telefonu rēķinu apmaksa |
1900 |
1440 |
2. Degvielas iegāde |
0 |
0 |
3. Automašīnu iegāde un noma |
400 |
400 |
4. Kancelejas preču iegāde |
1000 |
1000 |
5. Mēbeļu iegāde |
675 |
1000 |
V/a “Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs” |
||
1. Mobilo telefonu rēķinu apmaksa |
1125 |
1440 |
2. Degvielas iegāde |
0 |
0 |
3. Automašīnu iegāde un noma |
0 |
0 |
4. Kancelejas preču iegāde |
2500 |
4000 |
5. Mēbeļu iegāde |
2000 |
2500 |
V/a “Latvijas Kultūras muzejs “Dauderi”” |
||
1. Mobilo telefonu rēķinu apmaksa |
560 |
500 |
2. Degvielas iegāde |
0 |
0 |
3. Automašīnu iegāde un noma |
0 |
0 |
4. Kancelejas preču iegāde |
1100 |
1000 |
5. Mēbeļu iegāde |
0 |
0 |
V/a “Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs” |
||
1. Mobilo telefonu rēķinu apmaksa |
750 |
750 |
2. Degvielas iegāde |
4500 |
4500 |
3. Automašīnu iegāde un noma |
3865 |
0 |
4. Kancelejas preču iegāde |
1500 |
1500 |
5. Mēbeļu iegāde |
3844 |
3000 |
V/a “Rundāles pils muzejs” |
||
1. Mobilo telefonu rēķinu apmaksa |
3417 |
3500 |
2. Degvielas iegāde |
19 108 |
20 300 |
3. Automašīnu iegāde un noma |
0 |
0 |
4. Kancelejas preču iegāde |
3400 |
3700 |
5. Mēbeļu iegāde |
2600 |
2000 |
V/a “Īpaši aizsargājamais kultūras piemineklis – Turaidas muzejrezervāts” |
||
1. Mobilo telefonu rēķinu apmaksa |
1010 |
1100 |
2. Degvielas iegāde |
5533 |
5800 |
3. Automašīnu iegāde un noma |
2222 |
5400 |
4. Kancelejas preču iegāde |
6000 |
6000 |
5. Mēbeļu iegāde |
3024 |
5000 |
V/a “Andreja Upīša memoriālais muzejs” |
||
1. Mobilo telefonu rēķinu apmaksa |
0 |
0 |
2. Degvielas iegāde |
15 |
15 |
3. Automašīnu iegāde un noma |
0 |
0 |
4. Kancelejas preču iegāde |
176 |
176 |
5. Mēbeļu iegāde |
0 |
0 |
V/a “Ojāra Vācieša memoriālais muzejs” |
||
1. Mobilo telefonu rēķinu apmaksa |
250 |
300 |
2. Degvielas iegāde |
120 |
240 |
3. Automašīnu iegāde un noma |
0 |
0 |
4. Kancelejas preču iegāde |
870 |
900 |
5. Mēbeļu iegāde |
155 |
200 |
Muzeju valsts pārvalde |
||
1. Mobilo telefonu rēķinu apmaksa |
270 |
350 |
2. Degvielas iegāde |
0 |
0 |
3. Automašīnu iegāde un noma |
0 |
0 |
4. Kancelejas preču iegāde |
984 |
950 |
5. Mēbeļu iegāde |
0 |
500 |
Latvijas Nacionālā bibliotēka |
||
1. Mobilo telefonu rēķinu apmaksa |
12 000 |
11 000 |
2. Degvielas iegāde |
9000 |
8500 |
3. Automašīnu iegāde un noma |
7000 |
7000 |
4. Kancelejas preču iegāde |
6000 |
5800 |
5. Mēbeļu iegāde |
2000 |
2000 |
V/a “Latvijas Neredzīgo bibliotēka” |
||
1. Mobilo telefonu rēķinu apmaksa |
0 |
0 |
2. Degvielas iegāde |
1000 |
1000 |
3. Automašīnu iegāde un noma |
0 |
0 |
4. Kancelejas preču iegāde |
2900 |
2900 |
5. Mēbeļu iegāde |
950 |
500 |
Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija |
||
1. Mobilo telefonu rēķinu apmaksa |
2800 |
2800 |
2. Degvielas iegāde |
12 000 |
12 000 |
3. Automašīnu iegāde un noma |
25 000 |
25 000 |
4. Kancelejas preču iegāde |
16 000 |
16 000 |
5. Mēbeļu iegāde |
12 000 |
8000 |
V/a “Tautas mākslas centrs” |
||
1. Mobilo telefonu rēķinu apmaksa |
2000 |
4500 |
2. Degvielas iegāde |
300 |
800 |
3. Automašīnu iegāde un noma |
1750 |
3400 |
4. Kancelejas preču iegāde |
2530 |
3000 |
5. Mēbeļu iegāde |
37 000 |
3000 |
V/a “Kultūras informācijas sistēmas” |
||
1. Mobilo telefonu rēķinu apmaksa |
3821 |
3850 |
2. Degvielas iegāde |
1500 |
1500 |
3. Automašīnu iegāde un noma |
4000 |
4500 |
4. Kancelejas preču iegāde |
966 |
2000 |
5. Mēbeļu iegāde |
1975 |
0 |
Valsts arhīvu ģenerāldirekcija (arhīvu nozare) |
||
1. Mobilo telefonu rēķinu apmaksa |
15 816 |
16 753 |
2. Degvielas iegāde |
18 465 |
19 070 |
3. Automašīnu iegāde un noma |
7156 |
7282 |
4. Kancelejas preču iegāde |
114 700 |
116 700 |
5. Mēbeļu iegāde |
6243 |
14 800 |
V/a “Jaunie “Trīs brāļi”” |
||
1. Mobilo telefonu rēķinu apmaksa |
9423 |
9800 |
2. Degvielas iegāde |
11 254 |
12 800 |
3. Automašīnu iegāde un noma |
16 906 |
19 311 |
4. Kancelejas preču iegāde |
5300 |
5500 |
5. Mēbeļu iegāde |
1510 |
500 |
Pavisam kopā |
742 766 |
714 234 |
Pielikums Nr.2
Kultūras ministrijas
2008.gada 30.oktobra vēstulei Nr.02.5.-7/2677
Valsts aģentūras “Jaunie “Trīs brāļi”” 2009.gada plānotais budžets
Ieņēmumu, izdevumu, finansēšanas, funkcijas klasifikācijas kods |
Klasifikācijas koda nosaukums |
2009.gada pieprasījums Ls |
18000 – 21700; 22100 – 22300 |
Resursi izdevumu segšanai |
799 381 |
21700 |
Dotācija no vispārējiem ieņēmumiem |
799 381 |
21710 |
Vispārējā kārtībā sadalāmā dotācija no vispārējiem ieņēmumiem |
799 381 |
21720 |
Dotācija no vispārējiem ieņēmumiem atmaksām valsts pamatbudžetā |
|
1000 – 9000 |
Izdevumi – kopā |
799 381 |
1000 – 4000; 6000 – 7000 |
Uzturēšanas izdevumi |
793 381 |
1000 – 2000 |
Kārtējie izdevumi |
793 381 |
1000 |
Atlīdzība |
562 779 |
1100 |
Atalgojums |
423 757 |
2000 |
Preces un pakalpojumi |
230 602 |
5000; 9000 |
Kapitālie izdevumi |
6000 |
5000 |
Pamatkapitāla veidošana |
6000 |
Pielikums Nr.3
Kultūras ministrijas
2008.gada 30.oktobra vēstulei Nr.02.5.-7/2677
Informācija par valsts aģentūras “Jaunie “Trīs brāļi”” pretkorupcijas pasākumiem
Latvijas Nacionālās bibliotēkas, Rīgas koncertzāles un Laikmetīgās mākslas muzeja būvprojektu vadības ietvaros Kultūras ministrija un valsts aģentūra “Jaunie “Trīs brāļi”” (turpmāk tekstā – Aģentūra) sadarbībā ar sabiedrību par atklātību “Delna” īsteno stingru pretkorupcijas politiku. Kopš 2005.gada 2.septembra ir spēkā Kultūras ministrijas, Aģentūras un sabiedrības par atklātību “Delna” līdzdarbības līgums, saskaņā ar kuru “Delna” sabiedriskā kārtā uzrauga nacionālas nozīmes kultūras infrastruktūras projektu īstenošanas gaitu ar nolūku padarīt šo procesu maksimāli atklātu. Sadarbības mērķis ir ieviest pretkorupcijas un ētikas principus ne tikai valsts pārvaldē, bet arī uzņēmējdarbības vidē, līdzdarbojoties būvniecības nozares sakārtošanā un rādot paraugu citu tautsaimniecības jomu pārstāvjiem. Līdzdarbības līguma galvenais mērķis ir novērst negodīgu rīcību ar publiskajiem naudas vai mantiskajiem resursiem, kā arī ar uzticēto valsts varu. Līgumā iekļautie atklātības, caurskatāmības, sabiedrības līdzdalības un uzņēmējdarbības sociālās atbildības elementi veido vienotu sistēmu, kas palīdz novērst kukuļošanu, piesavināšanos vai dienesta stāvokļa izmantošanu. Kultūras ministrijas, Aģentūras un “Delnas” īstenoto pretkorupcijas politiku novērtējušas būvniecības nozares profesionālās organizācijas, ieviestos iepirkumu procedūru pilnveidojumus atzīstot par nozīmīgu soli godīgas un līdzvērtīgas konkurences veicināšanā būvniecības sektorā Latvijā.
“Delna”, sagatavojot ziņojumus sabiedrībai par līdzdarbības līguma izpildi, atzinusi, ka par Aģentūras stingrību godīgas un atbildīgas valsts pārvaldes darba organizēšanā liecina Latvijā vēl maz realizēta, bet korupcijas novēršanai valsts pārvaldē ļoti svarīga prakse – pretkorupcijas deklarācijas iekļaušana iepirkuma piedāvājuma prasībās. Tādējādi Pretendenti iedziļinās pretkorupcijas jautājumos, jau plānojot savu piedāvājumu, un paredz tirgus situācijai atbilstošas izmaksas. Rūpīga piegādātāju izvērtēšana, pēc “Delnas” vērtējuma, ir viens no nozīmīgākajiem pasākumiem efektīvas pretkorupcijas un atklātības politikas ietvaros.
Lai nodrošinātu konkurenci un caurskatāmību Aģentūras veiktajos iepirkumos, sadarbībā ar “Delnu” ir izstrādāta kārtība par iepirkumiem ar paredzamo līgumcenu no LVL 1000 līdz 10 000, kas nosaka detalizētākas un stingrākas prasības šo iepirkumu organizēšanai, nekā paredz Publisko iepirkumu likums un Ministru kabineta noteikumi. Saskaņā ar iekšējo kārtību Aģentūrai ir pienākums jebkurā iepirkumā uzrunāt vismaz trīs potenciālos piegādātājus, tādējādi papildus informējot uzņēmējdarbības vidi par paredzamiem iepirkumiem.
Apliecinājums Aģentūras atbildīgajai attieksmei pret pretkorupcijas jautājumiem bija Latvijas Nacionālās bibliotēkas būvdarbu veicēja izvēles konkurss, kurā netika pieļauta SIA “Merks” un a/s “Merko Ehitus” dalība, jo tika konstatēts, ka šie uzņēmumi Igaunijā pret kukuļošanu ierosināta kriminālprocesa dēļ neatbilst izvirzītajiem pretkorupcijas principiem.
“Delna” savos ziņojumos secinājusi, ka Aģentūrā ir nostiprinājusies izpratne par pretkorupcijas jautājumu nozīmību sociāli atbildīgas iestādes darbībā un ir vērojams progress korupcijas risku vadības darbā. Vienlaikus nolūkā paplašināt Aģentūras darbinieku izpratni par pretkorupcijas jautājumiem un pilnveidot atbildīgo administrācijas amatpersonu zināšanas visiem Aģentūras darbiniekiem 2007.gada 30.maijā tika rīkots KNAB Sabiedrisko attiecību un izglītošanas nodaļas vadītājas Diānas Kurpnieces vadīts seminārs, lai detalizēti skaidrotu likumu “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” un ētikas jautājumu nozīmību korupcijas mazināšanā. Atbilstoši KNAB sagatavotajai Korupcijas novēršanas un apkarošanas valsts stratēģijai un valsts programmai Aģentūrā ir izstrādāts iekšējs normatīvais dokuments – organizatoriskais pretkorupcijas pasākumu plāns.
Turpinot atklātības un pretkorupcijas politikas īstenošanu, Aģentūra, pamatojoties uz trīspusējo līdzdarbības līgumu ar “Delnu”, ir rosinājusi izveidot neatkarīgu Sabiedriskās uzraudzības padomi, kurā būtu pārstāvētas būvniecības nozares profesionālās un sabiedriskās organizācijas un kuras nolūks būtu novērtēt Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkas būvniecības procesu, sniegt ieteikumus un skaidrojumus Aģentūras amatpersonām gadījumā, ja rastos aizdomas par kāda būvniecības procesa dalībnieka neētisku rīcību, kā arī iniciēt likumu vai citu normatīvo aktu sakārtošanu Latvijā, ņemot vērā tos sistēmiskas dabas riskus, kas izkristalizējas Latvijas Nacionālās bibliotēkas projekta īstenošanas gaitā. Nolūkā izvērtēt esošos specifiskos riskus būvniecības projekta īstenošanas gaitā, kā arī lai izstrādātu dokumentāciju Sabiedriskās uzraudzības padomes dibināšanai un tās darbības nodrošināšanai, Aģentūra, atbilstoši iepriekš aprakstītajai kārtībai, ir veikusi iepirkumu par konsultanta pakalpojumiem pretkorupcijas jautājumos un noslēgusi par to līgumu SIA “i-bloom”, kas spēja piedāvāt speciālistu ar atbilstošu pieredzi un zināšanām – filozofijas zinātņu doktoru Ati Zakatistovu, kura pieredze darbā gan Latvijā, gan ārvalstīs, gan ar valsts un privāto sektoru, gan nevalstiskajām organizācijām apliecina, ka viņš ir viens no nedaudzajiem speciālistiem pretkorupcijas un biznesa ētikas jautājumos, kura zināšanas ir noderīgas, uzlabojot būvniecības vidi Latvijā.
Ministre I.Purne
Uz jaut. nr.104/J9 – dok. nr.3156
Par sekretariāta administratīvajām izmaksām
Atbildot uz 2008.gada 23.oktobra vēstuli Nr.12/2-7-n/332-(9/08) par atbildi uz Saeimas deputātu jautājumu, Īpašu uzdevumu ministra elektroniskās pārvaldes lietās sekretariāts sniedz informāciju par tā administratīvajām izmaksām.
Pielikumā: “Plānotās administratīvās izmaksas 2008. un 2009.gadā”.
Īpašu uzdevumu ministres elektroniskās
pārvaldes lietās vietā –
labklājības ministre I.Purne
Rīgā 2008.gada 30.oktobrī
Pielikums
Plānotās administratīvās izmaksas 2008. un 2009.gadā
Īpašu uzdevumu ministra elektroniskās pārvaldes lietās sekretariāts un tā pakļautībā esošā E-iepirkumu aģentūra
Izmaksu veids |
2008.gads |
2009.gads |
Mobilo telefonu tēriņi* |
21 019 |
17 100 |
*Mobilo telefonu sarunu vidējās izmaksas uz 1 darbinieku ir 12 lati, bet salīdzinoši mazas ir fiksētā tīkla telefonu izmaksas – vidēji 4,81 lats uz 1 darbinieku. |
||
Degviela |
17 900 |
13 970 |
Automašīnu noma |
33 210 |
27 030 |
Kancelejas preces |
23 270 |
13 400 |
Mēbeļu iegāde |
2 551 |
0 |
Kopā |
97 950 |
71 500 |
Ministres vietā – labklājības ministre I.Purne