Iededzot Barikāžu piemiņas ugunskurus
|
Iededzot Barikāžu piemiņas ugunskurus un pieminot tos, kas pirms astoņpadsmit gadiem spēja nosargāt Latvijas brīvību
Pieminot Barikāžu dienu notikumus, 20.janvārī Rīgas pilī uz tikšanos ar Valsts prezidentu Valdi Zatleru bija ielūgti 1991.gada barikādēs bojāgājušo tuvinieki un Bauskas milicijas darbinieki, kuri pirms astoņpadsmit gadiem šajā dienā apsargāja Iekšlietu ministrijas ēku.
Sirsnīgā sarunā ar 1991.gada notikumu varonīgākajiem dalībniekiem un viņu tuviniekiem Valsts prezidents vēlreiz visas tautas vārdā pateicās par nosargāto Latvijas brīvību: “Katrreiz, kad mēs pāršķiram jaunu nodaļu mūsu vēstures grāmatā, jaunu stāstu mūsu tautas vēsturē, ir redzamas robežšķirtnes. Tāds bija arī Barikāžu laiks, un šo robežšķirtni veido konkrēti cilvēki – cilvēki, kuri tajā brīdī piedalās, tic un dod savu pārliecību citiem. Tādi bijāt arī visi jūs. Tāpēc šodien es gribu pateikt paldies visiem jums, jūsu ģimenēm par to, ka tajā brīdī izdarījāt to, kas bija jūsu sirdīs un prātos vissvarīgākais. Jūs nosargājāt sevi, Latvijas brīvību un tiesības uz brīvu, pastāvīgu valsti.”
Tikšanās noslēgumā V.Zatlers viesiem uzdāvināja simbolisku dāvanu – grāmatu “Latvijas 90 gadi”, kurā ir aprakstīts arī Barikāžu laiks.
Pēc tikšanās Valsts prezidents kopā ar viesiem devās uz Doma laukumu, kur par godu barikāžu aizstāvjiem tika iedegti piemiņas ugunskuri. Uzrunājot klātesošos, viņš teica: “Mēs šodien iededzam simbolisku ugunskuru, kas sasauksies ar ugunskuriem pirms 18 gadiem. Mūsu tautas un valsts vēsturi mēs rakstām šodien, un tā tika rakstīta arī pirms 18 gadiem. Tautas vienotībā, skaidrā mērķī un arī ticībā, ka tas izdosies. (..) Vēlreiz visiem paldies – tiem, kas piedalījās, tiem, kas piemin, un tiem, kas šobrīd stāsta saviem bērniem par notikumiem pirms 18 gadiem. Šī simboliskā uguns sasildīs mūs visus.”
Pēcpusdienā V.Zatlers nolika ziedus II Meža kapos, kā arī pie Brīvības pieminekļa un kritušo piemiņas vietā Bastejkalnā.
Valsts prezidenta preses dienests
Vakar, 20.janvārī, 1991.gada
barikāžu aizstāvju atceres dienā, ar piemiņas ugunskura
iedegšanu Doma laukumā Rīgā sākās piemiņas pasākumi, kuros
Latvijas iedzīvotāji, valsts amatpersonas, Saeimas deputāti
un daudzi citi atcerējās un pieminēja tos, kas pirms
astoņpadsmit gadiem spēja nosargāt sevi, valsts brīvību un
Latvijas tiesības uz brīvu valsti. Piemiņas pasākumi
turpinājās ar ziedu nolikšanu pie Brīvības pieminekļa,
kritušo piemiņas vietās Bastejkalnā un atdusas vietās Rīgas
II Meža kapos. |