Par valsts pabalstiem ģimenes problēmu risināšanā
Valsts pabalstiem ir jākalpo kā ienākumu aizvietotājiem dažādās dzīves situācijās, taču tie nevar atrisināt visas ģimenes problēmas, tā 19.februārī diskusijā uzsvēra labklājības ministre Iveta Purne.
“Pozitīvi, ka kopīgu diskusiju rezultātā esam nonākuši pie tā, ka ģimeņu problēmu risināšanā ir jāmeklē kompleksa pieeja, risinot gan nodarbinātības, gan infrastruktūras, gan izglītības un sociālos jautājumus,” pēc diskusijas “Valsts pabalsts = ģimenes pamats?” uzsvēra labklājības ministre Iveta Purne.
Ministre norādīja, ka “tikai stabila ekonomiskā situācija, darbs un drošība par nākotni spēs garantēt labklājības palielināšanos ikvienā ģimenē”.
Savukārt gadījumā, ja valdība izšķirsies par vecāku pabalsta samazināšanu strādājošiem vecākiem, noteikti tiks ievērots tiesiskās paļāvības princips, proti, tas attieksies tikai uz nākotnes pabalsta saņēmējiem, nevis tiem, kas to pašreiz jau saņem. Katrā ziņā šo lēmumu nepieņems steigā, bet gan rūpīgi izvērtējot.
Diskusijā piedalījās Latvijas Universitātes Statistikas un demogrāfijas katedras profesors Juris Krūmiņš, “Swedbank” vadošais sociālekonomikas eksperts Pēteris Strautiņš, Latvijas Universitātes Socioloģijas nodaļas docente Aivita Putniņa, Latvijas Dzimumu līdztiesības apvienības līdzpriekšsēdētāja Inete Ielīte, Ministru prezidenta konsultants sociālajos jautājumos Pēteris Leiškalns, kā arī pārstāvji no Labklājības, Izglītības un zinātnes, Bērnu, ģimenes un sabiedrības integrācijas lietu ministrijas, Latvijas Pašvaldību savienības.
Labklājības ministrijas Komunikācijas departaments