Ministru kabineta noteikumi Nr.166
Rīgā 2009.gada 17.februārī (prot. Nr.13 60.§)
Kārtība, kādā veidojamas, finansējamas un sagatavojamas Latvijas Nacionālo bruņoto spēku vienības, kas piedalās starptautiskajās operācijās un ātrās reaģēšanas spēkos
Izdoti saskaņā ar likuma “Latvijas Nacionālo bruņoto spēku
piedalīšanās starptautiskajās operācijās” 6.pantu
1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā veidojamas, finansējamas un sagatavojamas Latvijas Nacionālo bruņoto spēku vienības, kas piedalās starptautiskajās operācijās un ātrās reaģēšanas spēkos (turpmāk – militārie formējumi).
2. Starptautiskajās operācijās un ātrās reaģēšanas spēkos piedalās šādi militārie formējumi:
2.1. Latvijas Nacionālo bruņoto spēku sastāvā esošie militārie formējumi;
2.2. militārie formējumi, kas īpaši izveidoti uz operācijai vai dalībai ātrās reaģēšanas spēkos noteikto laiku.
3. Militāro formējumu komplektē no profesionālā dienesta karavīriem, zemessargiem un militārajiem darbiniekiem.
4. Pirms piedalīšanās starptautiskajā operācijā un ātrās reaģēšanas spēkos militārā formējuma personāls apgūst apmācības kursu.
5. Apmācība notiek saskaņā ar Latvijas Nacionālo bruņoto spēku komandiera apstiprinātu programmu Nacionālo bruņoto spēku mācību centros.
6. Ja nepieciešams, Aizsardzības ministrija var vienoties ar citas valsts aizsardzības ministriju, bruņotajiem spēkiem vai starptautisko organizāciju par apmācības kursa rīkošanu citā valstī.
7. Aizsardzības ministrija nodrošina militāro formējumu ar materiāltehniskajiem un finanšu resursiem (tajā skaitā finanšu līdzekļiem, kas paredzēti reprezentācijas pasākumiem starptautiskās operācijas rajonā).
8. Starptautiskās operācijas rajonā reprezentācijas pasākumiem paredzēto līdzekļu apmērs (vienai starptautiskajai operācijai) ir 100 latu, ko atkarībā no misijā iesaistītā militārā formējuma personāla skaita palielina par trim latiem uz katru profesionālā dienesta karavīru, zemessargu un militāro darbinieku.
9. Militārā formējuma reprezentācijas izdevumu tāmi apstiprina Nacionālo bruņoto spēku komandieris.
10. Starptautiskās operācijas rajonā reprezentācijas pasākumiem paredzētos līdzekļus izsniedz militārā formējuma komandierim.
11. Aizsardzības ministrija var vienoties ar citas valsts aizsardzības ministriju, bruņotajiem spēkiem vai starptautisko organizāciju par militārā formējuma materiāltehnisko nodrošinājumu.
12. Aizsardzības ministrija no tai piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem militārā formējuma personālam sedz ceļa izdevumus līdz dienesta vietai ārvalstī un atpakaļ.
13. Aizsardzības ministrija no tai piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem militārā formējuma personālam par laiku, kas pavadīts ceļā līdz dienesta vietai ārvalstī un atpakaļ, atlīdzina dienas naudas izdevumus un izdevumus par viesnīcu (naktsmītni), ja tādi ir radušies un ir iesniegti attiecīgos izdevumus apliecinoši dokumenti. Izdevumu apmērs nedrīkst pārsniegt dienas naudas un viesnīcas maksas normu, kas noteikta normatīvajos aktos, kuri nosaka kārtību, kādā atlīdzināmi ar komandējumiem un darbinieku darba braucieniem saistītie izdevumi. Pamatojoties uz profesionālā dienesta karavīra, zemessarga vai militārā darbinieka iesniegumu par neparedzētiem apstākļiem brauciena laikā, ar Nacionālo bruņoto spēku komandiera atļauju viņam var atlīdzināt faktiskos izdevumus par viesnīcu (naktsmītni).
14. Pēc atgriešanās no starptautiskās operācijas profesionālā dienesta karavīram, zemessargam un militārajam darbiniekam ir tiesības ieņemt iepriekšējo amatu.
Ministru prezidents I.Godmanis
Aizsardzības ministrs V.Veldre