Valsts mākslas muzejā skatāma daļa no mākslinieka un pedagoga Induļa Zariņa daiļrades mantojuma. Pirmā piemiņas izstāde, bez meistara, viņa septiņdesmitajā dzimšanas dienā. No 63 izstādītajiem darbiem 15 Rīgā tiek parādīti pirmo reizi.
Koncepcijas autors Arnis Teihmanis (attēlā pa kreisi) par kritēriju izvēlējies darbu plastiskās un gleznieciskās vērtības. Ekspozīcija veidota no Mākslas muzeja "Arsenāls", Mākslinieku savienības un Zariņu ģimenes kolekcijām.
Izstādes atklāšanā kolēģi, draugi, audzēkņi runāja par izcilo personību, par cilvēku, kuram glezniecība bija pārliecība. Mākslas akadēmijas rektors Jānis Osis atcerējās, ka meistara azartiskā, dzirkstošā improvizācija kā magnēts pievilkusi studentus. Uzskates līdzekļus viņš meklējis tuvākos un tālākos kultūras slāņos un vecmeistaru darbos.
Akadēmiķis Jānis Stradiņš atgādināja, ka Indulī Zariņā vienojies viss — zinātne, intelekts, māksla. Pēc 10 un pēc 100 gadiem — tāpat kā mēs šodien — nāks mākslas cienītāji un priecāsies par viņa darbiem.
Fotogrāfiju klāsts sniedz ieskatu meistara dzīves gājumā, bet izstādes centrā līdzās pašportretam lasāmi viņa izteicieni. Arī šāds: "Lai strādātu, nepieciešama vientulība, skauģi un pārliecība."
Izstādes atklāšanā — mākslinieka dzīvesbiedre Vera Zariņa ar dēliem &n Kristapu un Kasparu |
I.Zariņš "Pašportrets" |
Aina Adermane Foto un foto reprodukcija:
Harijs Burmeistars