Eiropas
Parlaments: Par G20 valstu Londonas sanāksmes rezultātiem
Pasaules un ES līderiem ir pienākums risināt vispārējās finanšu un ekonomikas krīzes cēloņus, pievērsties apstākļiem, kas rada valūtas maiņas kursu svārstības un preču cenu nepastāvību, kā arī izveidot stingrus noteikumus par atalgojumu finanšu iestādēs. Eiropas Parlaments 24.aprīlī Strasbūrā pieņēma rezolūciju, kurā vērtēti Londonas G20 valstu 2.aprīļa sanāksmes rezultāti.
Parlaments atzinīgi vērtē G20 vienošanos par reformām un papildu finanšu līdzekļu piešķiršanu starptautiskajām finanšu iestādēm un tirdzniecības finansēšanai, apņemšanos uzlabot finanšu tirgu pārskatāmību un reformēt atalgojumu sistēmas. Vienlaikus deputāti norāda, ka nav panākta vienošanās par papildu fiskāliem stimulēšanas pasākumiem Eiropai. Sanāksmē arī neizskatīja jautājumu par globālo nelīdzsvarotību, kas ir finanšu krīzes pamatā.
“Lai nepieļautu finanšu krīžu atkārtošanos nākotnē, ir jānovērš galvenie iemesli,” uzsvērts rezolūcijā, kā piemēru minot pārmērīgo ASV deficīta finansēšanu, izmantojot Ķīnas tirdzniecības bilances atlikumu. Nākamajā G20 sanāksmē ES jāprasa arī pievērsties cēloņiem, kas rada valūtas maiņas kursu svārstības un preču cenu nepastāvību. Deputātu skatījumā nepieciešami stingrāki nosacījumi par atalgojumu un kompensācijām finanšu iestādēs.
G20 līderi Londonas sanāksmē vienojās par papildu finanšu līdzekļu piešķiršanu 832 miljardu eiro Starptautiskajam valūtas fondam, citām finanšu iestādēm un tirdzniecības finansēšanai un apņēmās spert soļus valstu ieņēmumu politikas jomā, lai atjaunotu kreditēšanu, izaugsmi un darba vietas. G20 valstis sanāksmē arī solīja palielināt globālajām finanšu iestādēm pieejamos līdzekļus, lai atbalstītu jauno tirgus ekonomikas valstu un jaunattīstības valstu izaugsmi, kā arī vienojās par rīcību, lai likvidētu nodokļu un regulējuma oāzes.