• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
6.saraksts Politiskā partija "Pilsoniskā savienība". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 17.05.2009., Nr. 76 https://www.vestnesis.lv/ta/id/192238

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

7.saraksts
Politiskā partija "Osipova partija"

Vēl šajā numurā

17.05.2009., Nr. 76

RĪKI
Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā. Piedāvājam lejuplādēt digitalizētā laidiena saturu (no Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājuma).

6.saraksts

Politiskā partija “Pilsoniskā savienība”

Priekšvēlēšanu programma

Mūsu mērķis – taisnīga Eiropa

Ģimene, kurā lielie un mazie, vecie un jaunie, stiprie un vājākie atbalsta cits citu. Saime, kas grūtā brīdī saliedējas. Latvija šajā saimē rod spēku.

Mums jau ir ražīga un veiksmīga darba pieredze Latvijas labā Eiropā – Sandra Kalniete pārstāvēja Latviju Eiropas Komisijā, Ģirts Valdis Kristovskis vadīja Latvijas iekļaušanos NATO un kopā ar prof. Inesi Vaideri mērķtiecīgi strādā Eiropas Parlamentā. Mūsu komandā ir jaunas sejas un Eiropas lietpratēji.

Eiropas Parlamentā mēs esam izstrādājuši Baltijas jūras stratēģiju, kas dos papildu iespējas Latvijas tautsaimniecībai. Mūsu ieguldījums Pakalpojumu direktīvā mūsu uzņēmumiem ļauj sekmīgāk strādāt Eiropas Savienības vienotajā tirgū.

Mums ir izdevies panākt, ka Eiropas Parlaments prasa Krievijai atzīt Baltijas valstu okupāciju, uzsāk totalitārā komunisma noziegumu nosodīšanu un aicina pasludināt 23. augustu par Eiropas staļinisma un nacisma upuru atceres dienu. Mēs esam parādījuši Eiropā “Padomju stāstu” un sekmīgi aizstāvējuši mūsu valodu un pilsonību pret nepamatotiem uzbrukumiem.

Šobrīd Eiropa ir krustcelēs. Šodienas krīze ir pārbaudījums, kas Eiropas saimi var saliedēt vai arī sadrupināt. Mēs sekmēsim to, lai ES saliedējas un atbalsta Latviju grūtajā brīdī. Eiropa – Latvijai!

Mūsu svarīgākie mērķi Eiropas Savienībā:

1. Lielāks ES un lielo dalībvalstu finansiālais atbalsts Latvijai, lai novērstu valsts bankrotu, saglabātu darba vietas un atdzīvinātu tautsaimniecību.

2. Latvijas paātrināta uzņemšana eirozonā, lai novērstu lata devalvāciju un stabilizētu cenas.

3. Kopīga enerģētikas politika, kas ļautu labāk izmantot Latvijas bagātību – “zaļo enerģiju”, palielinātu drošību un mazinātu atkarību no Krievijas un citiem monopoliem.

4. Godīga konkurence un brīvs kopējais tirgus bez protekcionisma. Brīvība Latvijas uzņēmējiem Eiropas un pasaules tirgos: ja ir taisnīgi noteikumi, latvieši spēj konkurēt un pelnīt.

5. Tirgus atbrīvošana tādās nozarēs kā telekomunikācijas, enerģētika, transports, lai nodrošinātu zemāku cenu un lielāku izvēli patērētājiem.

6. Taisnīga lauksaimniecības politika, līdzvērtīgs atbalsts Latvijas zemniekiem. Vairāk ES līdzekļu lauku attīstībai, nevis maksājumiem par platību.

7. Latvijas studentu un zinātnieku plašāka iekļaušanās Eiropas zināšanu telpā. Vairāk ES naudas zināšanām, mazāk – neefektīvām subsīdijām.

8. Nāciju un kultūru, valodu daudzveidība. Eiropas politika, kas labvēlīga latviešu valodas pilnvērtīgai attīstībai.

9. Vēsturiskais taisnīgums – komunisma noziegumu apzināšana, nosodījums un piemiņa Eiropas kopīgajā vēsturē.

10. Stingra un vienota finanšu pakalpojumu regulēšana un uzraudzība, lai novērstu baņķieru peļņu uz nodokļu maksātāju rēķina.

11. ES Baltijas jūras reģiona stratēģijas reāla ieviešana, kas sniegs papildu ES līdzekļus dzīves kvalitātes izlīdzināšanai reģionā un izveidos ciešākas saites enerģētikā, transporta, informācijas un drošības jomā. “Rail Baltica” ātrvilciens, kas sasniedz Berlīni 10 stundās.

12. Baltijas reģiona metropole Rīga kā viens no Eiropas zināšanu ekonomikas centriem, kurā ir mūsdienīga ražošana, labākās tehnoloģijas un labvēlīga vide jaunradei.

13. Mazāk “eirobirokrātijas” – gan Eiropā kopumā, gan ES prasību ieviešanā Latvijā. ES normatīvu “veselības pārbaude” Latvijā, lai tie nebremzētu attīstību ar lieku birokrātiju un bezjēdzīgām prasībām.

14. Eiropas mēroga institūciju izvietošana Latvijā un pienācīga Latvijas pilsoņu pārstāvniecība atbildīgos darbos Eiropas Savienībā.

15. Stipra un droša Eiropa, kas spēj sevi aizstāvēt pret iekšējiem un ārējiem draudiem un spēj runāt vienā ārpolitiskā balsī. Aizsardzība – tikai kopā ar NATO. Eiropas un ASV stratēģiskā savienība.

16. Taisnīga Eiropas Savienība, kurā nav “pirmās šķiras” un “otrās šķiras” dalībvalstu un kurā “kodols” neatstāj “nomales”. ES kā nacionālu valstu savienība, kurā mazajām valstīm ir pienācīga un līdzvērtīga vieta lēmumu pieņemšanā.

Mēs zinām, ko mēs gribam, un esam pierādījuši, ka mēs varam. Kopā mēs esam spēks!

 

Deputātu kandidātu saraksts

N.p.k.

Vārds, uzvārds

Dzimšanas

gads

Pilsonība

Dzīvesvieta

Izglītība

Darbavieta

1.

Sandra Kalniete

1952

Latvijas

Rīga

augstākā

LR Saeima

2.

Inese Vaidere

1952

Latvijas

Rīga

augstākā

Eiropas Parlaments

3.

Kārlis Šadurskis

1959

Latvijas

Jūrmala

augstākā

LR Saeima

4.

Pēteris Vinķelis

1966

Latvijas

Jūrmala

augstākā

SIA “Intentum”

5.

Tatjana Verjē

1973

Latvijas

Brisele

augstākā

Eiropas Komisija

6.

Aigars Neimanis

1968

Latvijas

Ikšķile

augstākā

SIA “Stora Enso mežs”

7.

Pēteris Viktors Zilgalvis

1964

Latvijas un ASV

Brisele

augstākā

Eiropas Komisija

8.

Andrejs Mežmalis

1938

Latvijas

Rīga

augstākā

Pensionējies admirālis

9.

Jānis Karalis

1980

Latvijas

Bauskas rajons

vidējā

SIA “JKJ Legatio”

10.

Aivars Ivars Juris Sinka

1960

Latvijas un Lielbritānijas

Rīga

augstākā

Konsultāciju firma “Capgemini”

11.

Inese Šubēvica

1979

Latvijas

Talsu rajons

augstākā

Rīgas plānošanas reģiona Eiropas Savienības struktūrfondu informācijas centrs

12.

Rolands Irklis

1981

Latvijas

Rīga

augstākā

Latvijas Banka

13.

Rūdolfs Kalvāns

1980

Latvijas

Rīgas rajons

augstākā

Izglītības satura un eksaminācijas centrs

14.

Kristīne Bergmane

1978

Latvijas

Rīga

augstākā

SIA “MSC Latvia”

15.

Jānis Sijāts

1984

Latvijas

Rīga

augstākā

SIA “Ernst & Young Baltic”

 

Ziņas par deputātu kandidātiem

1. Sandra Kalniete

Dzimusi 1952.g. Dzimums: sieviete. Pilsonība: Latvijas.

Dzīvesvieta (rajons vai republikas pilsēta): Rīga. Darbavieta: LR Saeima. Beigusi šādas mācību iestādes: Latvijas Mākslas akadēmija (1997), mākslas zinātņu maģistrs; Ženēvas Starptautisko attiecību institūts (1995), starptautiskās attiecības; Līdsas universitāte (1992), starptautiskās attiecības; Latvijas Mākslas akadēmija (1981), mākslas zinātniece. Darbavietas un ieņemamie amati: LR Saeima, deputāte; Partija “Pilsoniskā savienība”, valdes priekšsēdētāja; Fondation Robert Schuman, administratīvā valdes locekle; Friends of Europe, valdes locekle; Kokneses fonds, valdes locekle; Europe’s World, redkolēģijas locekle. Latviešu valodas un citu ES oficiālo valodu prasmes pašnovērtējums: latviešu – dzimtā, angļu un franču – brīvi.

 

2. Inese Vaidere

Dzimusi 1952.g. Dzimums: sieviete. Pilsonība: Latvijas.

Dzīvesvieta (rajons vai republikas pilsēta): Rīga. Darbavieta: Eiropas Parlaments. Beigusi šādas mācību iestādes: Latvijas Universitāte (1992), ekonomikas doktora grāds; Latvijas Valsts universitāte (1983), ekonomikas zinātņu kandidāta grāds – ārvalstu ekonomika; Latvijas Valsts universitāte (1975), diploms ar izcilību – ekonomiste matemātiķe. Darbavietas un ieņemamie amati: Eiropas Parlaments, deputāte; Latvijas Universitāte, profesore; Latvijas Ekonomikas attīstības forums, prezidente; Eiropas Parlamenta žurnāls “Parliament Magazine”, Izdevēju padomes locekle; ASV un Eiropas Valsts likumdošanas līderu akadēmija, Eiropas valdes locekle. Ģimenes stāvoklis: precējusies, 2 meitas. Latviešu valodas un citu ES oficiālo valodu prasmes pašnovērtējums: latviešu – dzimtā, angļu un vācu – brīvi, franču un itāļu – sarunvalodas līmenī.

 

3. Kārlis Šadurskis

Dzimis 1959.g. Dzimums: vīrietis. Pilsonība: Latvijas.

Dzīvesvieta (rajons vai republikas pilsēta): Jūrmala. Darbavieta: LR Saeima. Beidzis šādas mācību iestādes: Rīgas Politehniskais institūts (1996), tehnisko zinātņu kandidāts; Latvijas Universitāte (1992), matemātikas doktors; Rīgas Politehniskais institūts (1982), inženieris matemātiķis. Darbavietas un ieņemamie amati: LR Saeima, deputāts; Rīgas Tehniskā universitāte, profesors; Partija “Pilsoniskā savienība”, valdes loceklis. Ģimenes stāvoklis: precējies, meita. Latviešu valodas un citu ES oficiālo valodu prasmes pašnovērtējums: latviešu – dzimtā, angļu – brīvi.

 

4. Pēteris Vinķelis

Dzimis 1966.g. Dzimums: vīrietis. Pilsonība: Latvijas.

Dzīvesvieta (rajons vai republikas pilsēta): Jūrmala. Darbavieta: SIA “Intentum”. Beidzis šādas mācību iestādes: Frīdriha Vilhelma Bonnas universitāte (1993), politikas zinātne; Maskavas valsts universitāte (1991), psiholoģijas maģistrs. Darbavietas un ieņemamie amati: SIA “Intentum”, valdes loceklis; Biedrība “Radošās ekonomikas institūts”, valdes loceklis; Izglītības inovāciju biedrība, padomes loceklis. Ģimenes stāvoklis: precējies, 5 bērni. Latviešu valodas un citu ES oficiālo valodu prasmes pašnovērtējums: latviešu – dzimtā, angļu – brīvi, vācu – labi, franču, zviedru un spāņu – pamatzināšanas.

 

5. Tatjana Verjē

Dzimusi 1973.g. Dzimums: sieviete. Pilsonība: Latvijas.

Dzīvesvieta (rajons vai republikas pilsēta): Brisele. Darbavieta: Eiropas Komisija. Beigusi šādas mācību iestādes: Eiropas Biznesa universitāte (2009), doktora grāds; ENPC International School of Business (2000), maģistra grāds; Latvijas Universitāte (1994), ekonomikas bakalaurs. Darbavietas un ieņemamie amati: Eiropas Komisijas Konkurences direktorāts, Finanšu tirgus sektora vadītāja; The Securities and Investment Institute, biedre. Ģimenes stāvoklis: precējusies. Latviešu valodas un citu ES oficiālo valodu prasmes pašnovērtējums: latviešu – dzimtā, angļu, vācu, franču, krievu – brīvi, spāņu – sarunvaloda.

 

6. Aigars Neimanis

Dzimis 1968.g. Dzimums: vīrietis. Pilsonība: Latvijas.

Dzīvesvieta (rajons vai republikas pilsēta): Ikšķile. Darbavieta: SIA “Stora Enso mežs”. Beidzis šādas mācību iestādes: Latvijas Lauksaimniecības universitāte (1995), mežsaimnieks. Darbavietas un ieņemamie amati: SIA “Stora Enso mežs”; Latvijas Meža īpašnieku biedrība, padomes loceklis. Ģimenes stāvoklis: precējies, divi bērni. Latviešu valodas un citu ES oficiālo valodu prasmes pašnovērtējums: latviešu – dzimtā, angļu – brīvi.

 

7. Pēteris Viktors Zilgalvis

Dzimis 1964.g. Dzimums: vīrietis. Pilsonība: Latvijas un ASV.

Dzīvesvieta (rajons vai republikas pilsēta): Brisele. Darbavieta: Eiropas Komisija. Beidzis šādas mācību iestādes: Dienvidkalifornijas universitāte (1990), doktora grāds jurispudencē; Kalifornijas universitāte Losandželosā (1986), bakalaura grāds politikas zinātnē. Darbavietas un ieņemamie amati: Eiropas Komisija, nodaļas vadītājs; žurnāls “Likums un Tiesības”, pastāvīgais līdzdarbinieks; Baltic Yearbook of International Law, redkolēģijas loceklis. Ģimenes stāvoklis: precējies, divi bērni. Latviešu valodas un citu ES oficiālo valodu prasmes pašnovērtējums: latviešu – dzimtā, angļu un franču – brīvi.

 

8. Andrejs Mežmalis

Dzimis 1938.g. Dzimums: vīrietis. Pilsonība: Latvijas.

Dzīvesvieta (rajons vai republikas pilsēta): Rīga. Darbavieta: pensionējies admirālis. Beidzis šādas mācību iestādes: ASV Flotes universitāte (1973), maģistra grāds inženierzinātnē; ASV Flotes akadēmija (1963), bakalaura grāds inženierzinātnē. Darbavietas un ieņemamie amati: pensionējies admirālis; Latvijas Virsnieku apvienība, biedrs; ASV Virsnieku asociācija, biedrs; Amerikas Latviešu apvienība, biedrs. Ģimenes stāvoklis: šķīries. Latviešu valodas un citu ES oficiālo valodu prasmes pašnovērtējums: latviešu – dzimtā, angļu – brīvi.

 

9. Jānis Karalis

Dzimis 1980.g. Dzimums: vīrietis. Pilsonība: Latvijas.

Dzīvesvieta (rajons vai republikas pilsēta): Bauskas rajons. Darbavieta: SIA “JKJ Legatio”. Beidzis šādas mācību iestādes: Valsts Saulaines lauksaimniecības tehnikums (1999), konditors. Darbavietas un ieņemamie amati: SIA “JKJ Legatio”; Bauskas rajona Ceraukstes pagasta padome, deputāts; SIA “JKJ Legatio”, direktors. Ģimenes stāvoklis: neprecējies. Latviešu valodas un citu ES oficiālo valodu prasmes pašnovērtējums: latviešu – dzimtā, angļu – labi.

 

10. Aivars Ivars Juris Sinka

Dzimis 1960.g. Dzimums: vīrietis. Pilsonība: Latvijas un Lielbritānijas.

Dzīvesvieta (rajons vai republikas pilsēta): Rīga. Darbavieta: konsultāciju firma “Capgemini”. Beidzis šādas mācību iestādes: Trentas politechnikums (1983), bakalaura grāds sabiedriskajā administrācijā. Darbavietas un ieņemamie amati: Konsultāciju firma “Capgemini”, konsultants IT stratēģijā; Daugavas Vanagi, centrālās valdes loceklis; ELJA50, biedrs; Free Tibet Campaign, biedrs. Ģimenes stāvoklis: precējies, trīs meitas. Latviešu valodas un citu ES oficiālo valodu prasmes pašnovērtējums: latviešu un angļu – dzimtās.

 

11. Inese Šubēvica

Dzimusi 1979.g. Dzimums: sieviete. Pilsonība: Latvijas.

Dzīvesvieta (rajons vai republikas pilsēta): Talsu rajons. Darbavieta: Rīgas plānošanas reģiona Eiropas Savienības struktūrfondu informācijas centrs. Beigusi šādas mācību iestādes: Latvijas Universitāte (2006), bakalaura grāds komunikācijas zinātnē. Darbavietas un ieņemamie amati: Rīgas plānošanas reģiona Eiropas Savienības struktūrfondu informācijas centrs, sabiedrisko attiecību speciāliste; Biedrība “Jaunatnes līderu koalīcija”, valdes locekle; Partija “Pilsoniskā savienība”, biedre. Ģimenes stāvoklis: šķīrusies, 2 bērni. Latviešu valodas un citu ES oficiālo valodu prasmes pašnovērtējums: latviešu – dzimtā, angļu – brīvi, vācu – pamatzināšanas.

 

12. Rolands Irklis

Dzimis 1981.g. Dzimums: vīrietis. Pilsonība: Latvijas.

Dzīvesvieta (rajons vai republikas pilsēta): Rīga. Darbavieta: Latvijas Banka. Beidzis šādas mācību iestādes: Latvijas Universitāte (2005), jurists. Darbavietas un ieņemamie amati: Latvijas Banka, juriskonsults; Partija “Pilsoniskā savienība”, valdes loceklis; Vēlēšanu reformas biedrība, valdes loceklis. Ģimenes stāvoklis: neprecējies. Latviešu valodas un citu ES oficiālo valodu prasmes pašnovērtējums: latviešu – dzimtā, angļu – brīvi, vācu – sarunvaloda.

 

13. Rūdolfs Kalvāns

Dzimis 1980.g. Dzimums: vīrietis. Pilsonība: Latvijas.

Dzīvesvieta (rajons vai republikas pilsēta): Rīgas rajons. Darbavieta: Izglītības satura un eksaminācijas centrs. Beidzis šādas mācību iestādes: Latvijas Universitāte (2007), izglītības zinātņu maģistrs. Darbavietas un ieņemamie amati: Izglītības satura un eksaminācijas centrs, Analīzes un datu sagatavošanas daļas vadītājs; Partija “Pilsoniskā savienība”, biedrs. Ģimenes stāvoklis: neprecējies. Latviešu valodas un citu ES oficiālo valodu prasmes pašnovērtējums: latviešu – dzimtā, angļu – brīvi.

 

14. Kristīne Bergmane

Dzimusi 1978.g. Dzimums: sieviete. Pilsonība: Latvijas.

Dzīvesvieta (rajons vai republikas pilsēta): Rīga. Darbavieta: SIA “MSC Latvia”. Beigusi šādas mācību iestādes: Maskavas starptautisko attiecību institūts (2002); Latvijas Universitāte (1997), starptautiskās ekonomiskās attiecības. Darbavietas un ieņemamie amati: SIA “MSC Latvia”, IT departments. Latviešu valodas un citu ES oficiālo valodu prasmes pašnovērtējums: latviešu – dzimtā, angļu – brīvi, spāņu – labi.

 

15. Jānis Sijāts

Dzimis 1984.g. Dzimums: vīrietis. Pilsonība: Latvijas.

Dzīvesvieta (rajons vai republikas pilsēta): Rīga. Darbavieta: SIA “Ernst & Young Baltic”. Beidzis šādas mācību iestādes: Latvijas Universitāte (2008), maģistra grāds Baltijas jūras reģiona studijās; University of Tartu (2008), pārejas studijas; University of Turku (2007), Baltijas jūras reģiona studijas; V‰xjˆ University (2006), maģistra grāds uzņēmējdarbības vadībā; Rīgas Starptautiskās ekonomikas un biznesa administrācijas augstskola (2006), bakalaura grāds ekonomikā un vadībā; FHS Kufstein University of Applied Sciences (2005), biznesa studijas. Darbavietas un ieņemamie amati: SIA “Ernst & Young Baltic”, finanšu revīzijas un audita speciālists.Ģimenes stāvoklis: neprecējies. Latviešu valodas un citu ES oficiālo valodu prasmes pašnovērtējums: latviešu – dzimtā, angļu – brīvi, zviedru, franču un vācu – pamatzināšanas.

 

Šā saraksta kandidāti norādījuši, ka:

nav un nav bijuši PSRS, Latvijas PSR vai ārvalstu valsts drošības dienestu, izlūkdienestu vai pretizlūkošanas dienestu štata darbinieki; nav sadarbojušies ar PSRS vai Latvijas PSR valsts drošības dienestiem, izlūkdienestiem vai pretizlūkošanas dienestiem kā šo dienestu ārštata darbinieki, aģenti, rezidenti vai konspiratīvā dzīvokļa turētāji; nav darbojušies PSKP (LKP), Latvijas PSR Darbaļaužu internacionālajā frontē, Darba kolektīvu apvienotajā padomē, Kara un darba veterānu organizācijā, Vislatvijas Sabiedrības glābšanas komitejā vai tās reģionālajās komitejās pēc 1991.gada 13.janvāra.

 

Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!