• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par kompensācijām cietušajiem, kurus noziedznieks inficējis ar bīstamu slimību izraisītājiem. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 17.06.2009., Nr. 94 https://www.vestnesis.lv/ta/id/193406

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Par konceptuālu atbalstu izmaiņām Darba likumā

Vēl šajā numurā

17.06.2009., Nr. 94

RĪKI
Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā. Piedāvājam lejuplādēt digitalizētā laidiena saturu (no Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājuma).

Par kompensācijām cietušajiem, kurus noziedznieks inficējis ar bīstamu slimību izraisītājiem


 

Saeimas Juridiskā komisija 4.jūnijā pirms 3.lasījuma atbalstīja grozījumus likumā “Par valsts kompensāciju cietušajiem”, paredzot valsts kompensāciju gadījumā, ja noziedzīga nodarījuma rezultātā cietušais inficēts ar cilvēka imūndeficīta vīrusu, B vai C hepatītu.

Saeima jau pieņēmusi attiecīgus grozījumus Krimināllikumā, kas paredz kriminālatbildību par apzinātu personas inficēšanu ar B un C hepatītu.

Likumprojekts nosaka, ka kompensācija cietušajiem pienākas arī gadījumos, ja noziegums nav bijis vērsts pret veselību vai dzīvību, bet tā rezultātā personai tomēr nodarīts kaitējums. Tādējādi fiziskai personai būs tiesības saņemt valsts kompensāciju par tīša noziedzīga nodarījuma rezultātā radīto morālo aizskārumu, fiziskajām ciešanām vai mantisko zaudējumu, ja noziedzīga nodarījuma rezultātā iestājusies personas nāve vai cietušajam nodarīti smagi vai vidēja smaguma miesas bojājumi, aizskarta personas dzimumneaizskaramība, vai cietušais inficēts ar cilvēka imūndeficīta vīrusu, B vai C hepatītu.

Piedāvātā likuma redakcija paredz, ka cietušajam nav tiesību saņemt valsts kompensāciju, ja noziedzīgais nodarījums bijis vērsts pret satiksmes drošību un cietušajam ir tiesības uz apdrošināšanas atlīdzību saskaņā ar normatīvajiem aktiem par sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligāto apdrošināšanu.

Maksimālais iespējamais kompensācijas apjoms ir 10 minimālās mēneša darba algas. Kompensāciju turpmāk aprēķinās, ņemot vērā valsts noteikto minimālās algas apmēru brīdī, kad persona atzīta par cietušo.

Par likumprojektu 3.lasījumā vēl jālemj Saeimai.

 

Saeimas preses dienests

Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!