Eiropas Komisija: Par pilsoniskās sabiedrības platformu daudzvalodības atbalstam
23.oktobrī Briselē notika dibināšanas sapulce, kurā tika izveidota jauna pilsoniskās sabiedrības platforma daudzvalodības atbalstam. Platformas galvenais mērķis ir veicināt pastāvīgu dialogu starp Komisiju un pilsonisko sabiedrību par dažādiem daudzvalodības politikas aspektiem. Platformas dalībnieku vidū ir pārstāvji no izglītības un kultūras nozares, medijiem, kā arī citām pilsoniskās sabiedrības organizācijām, piemēram, “Club of Madrid” un “Yuste Foundation”.
“Valodu īpašā nozīme, tiecoties pēc sociālās kohēzijas un pārvarot integrācijas šķēršļus, ir nenovērtējama,” platformas atklāšanas runā teica komisārs Leonards Orbans.
Pilsoniskās sabiedrības platforma daudzvalodības atbalstam būs forums, kurā ar labu praksi apmainīsies mediji, kultūras organizācijas un personas, kas iesaistītas neformālajā un ikdienišķajā izglītībā. Tās mērķis būs sākt sabiedrisku apspriešanu par to, kā vislabāk popularizēt dažādu valodu plašāku izmantošanu. Platformas darbs būs vērsts uz prioritārajām mērķgrupām – skolu nepabeigušiem jauniešiem, personām, kuras iegūst arodizglītību vai piedalās apmācībā, gados veciem cilvēkiem un imigrantiem.
Platformā arī izstrādās priekšlikumus, kurus pēc tam kā daļu no sadarbības pasākumiem daudzvalodības jautājumos izglītības un apmācību jomā izskatīs valstu valdības.
Uzņēmējdarbības platforma daudzvalodības atbalstam
2009.gada 22.septembrī Komisija izveidoja līdzīgu tematisko forumu uzņēmumiem. Uzņēmējdarbības platformā daudzvalodībai iesaistījušās darījumu aprindas, sociālie partneri, tirdzniecības organizācijas, tirdzniecības palātas, tirdzniecību popularizējošās organizācijas, skolas un citas izglītības iestādes.
Pamatinformācija
Eiropas Komisija ir pārliecināta, ka valodas ir ļoti nozīmīgas sociālajai kohēzijai un integrācijas šķēršļu pārvarēšanai. Ar 2008.gada paziņojumu par daudzvalodību tā aicināja izveidot pilsoniskās sabiedrības platformu, kura popularizētu daudzvalodību un tādējādi arī starpkultūru dialogu.
Saistībā ar Eiropas Radošuma un inovācijas gadu (2009) Komisija jau ir uzsvērusi, cik ļoti valodu prasme var palīdzēt sociālās un individuālās labklājības veicināšanā.