• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
2009. gada 12. novembra likums "Grozījumi Epidemioloģiskās drošības likumā". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 2.12.2009., Nr. 189 https://www.vestnesis.lv/ta/id/201363

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Grozījums likumā "Par dzīvokļa īpašumu"

Vēl šajā numurā

02.12.2009., Nr. 189

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Saeima

Veids: likums

Pieņemts: 12.11.2009.

RĪKI
Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā. Piedāvājam lejuplādēt digitalizētā laidiena saturu (no Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājuma).

Saeima  ir  pieņēmusi un Valsts
prezidents izsludina šādu likumu:

Grozījumi Epidemioloģiskās drošības likumā

Izdarīt Epidemioloģiskās drošības likumā (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 1998, 3.nr.; 2000, 10.nr.; 2004, 5., 10.nr.; 2006, 10.nr.; 2007, 14., 21.nr.; 2008, 11.nr.) šādus grozījumus:

1. Aizstāt 1.pantā, 7.panta nosaukumā un otrajā daļā, 13., 14., 25., 26., 28., 32. un 40.pantā vārdus “Sabiedrības veselības aģentūra” (attiecīgā locījumā) ar vārdiem “Latvijas Infektoloģijas centrs” (attiecīgā locījumā).

2. 1.pantā:

izteikt 8.punktu šādā redakcijā:

“8) epidemioloģiskā drošība — profilakses, arī higiēnas, pretepidēmijas, ārstniecības un organizatorisko nosacījumu un pasākumu sistēma, kuras mērķis ir mazināt sabiedrības veselības apdraudējumu, ko izraisa infekcijas slimības un veselību ietekmējošo vides faktoru kaitīgā iedarbība;”;

izteikt 32.punktu šādā redakcijā:

“32) paaugstināta riska objekts — komersants, biedrība, nodibinājums, iestāde (arī izglītības iestāde), atvasināta publiska persona, pašnodarbinātais vai uzņēmums, kura darbības veids ir pakalpojumu sniegšana patērētājiem un kura darbības dēļ vai izmantojamo iekārtu darbības dēļ var plaši izplatīties infekcijas slimības, ja tiek pieļauta infekcijas slimību perēkļa rašanās;”;

papildināt pantu ar 37.punktu šādā redakcijā:

“37) higiēna — nosacījumu un praktisku pasākumu kopums, kas nepieciešams, lai samazinātu  vai likvidētu vides faktoru (fizikālo, ķīmisko, bioloģisko) iespējami kaitīgo iedarbību, garantējot  drošu un cilvēka veselībai nekaitīgu  vidi  un pakalpojumu sniegšanu.”

3. Izteikt 3.panta 8.punktu šādā redakcijā:

“8)     sabiedrības veselības aizsardzības pasākumus;”.

4. Papildināt 6.pantu ar ceturto daļu šādā redakcijā:

“(4) Veselības inspekcija novērtē vides faktoru ietekmi uz cilvēka veselību, sniedz priekšlikumus cilvēka veselībai nekaitīgas vides nodrošināšanai un pēc pieprasījuma novērtē higiēnas prasību izpildi.”

5. 7.panta pirmajā daļā:

izteikt ievaddaļu šādā redakcijā:

“(1) Valsts aģentūra “Latvijas Infektoloģijas centrs” (turpmāk — Latvijas Infektoloģijas centrs):”;

izslēgt 1.punktu;

izslēgt 8.punktu.

6. Papildināt likumu ar 7.1 pantu šādā redakcijā:

7.1 pants. Katastrofu medicīnas centra kompetence

Katastrofu medicīnas centrs koordinē un organizē sabiedrības veselības aizsardzības pasākumus sabiedrības veselības apdraudējuma vai katastrofas gadījumā, kā arī citās ārkārtas situācijās.”

7. Aizstāt 8.panta otrajā daļā vārdus “Sabiedrības veselības aģentūras vietējās struktūrvienības” ar vārdiem “Latvijas Infektoloģijas centra”.

8. Izteikt 17.pantu šādā redakcijā:

17.pants. Personu informēšana

Ārstniecības personas pienākums ir informēt slimnieku vai infekciozo personu (vai personas, kas veic to aprūpi) par infekcijas slimības izplatīšanās ceļiem un individuālās profilakses pasākumiem.”

9. Izslēgt 19.panta ceturto daļu.

10. Izteikt 27.pantu šādā redakcijā:

27.pants. Dezinfekcija, dezinsekcija, deratizācija

(1) Teritorijas un objektu uzturēšana un sakopšana, nodrošinot kaitīgo posmkāju un grauzēju iznīcināšanu un nepieļaujot to ieviešanos, ir teritorijas vai objekta īpašnieka vai viņa pilnvarotas personas (ja tāda ir) pienākums.

(2) Ministru kabinets nosaka:

1)    dezinfekcijas, dezinsekcijas un deratizācijas pasākumu veikšanas un finansēšanas kārtību infekcijas slimības perēklī;

2)    prasības attiecībā uz profilaktiskās dezinfekcijas, dezinsekcijas un deratizācijas pakalpojumu sniegšanu objektā vai teritorijā, kā arī prasības attiecībā uz to darbinieku kvalifikāciju, kuri sniedz minētos pakalpojumus;

3)    prasības izglītības iestādei, kurā apmāca profilaktiskās dezinfekcijas, dezinsekcijas un deratizācijas pakalpojumu sniedzējus, mācību programmas paraugu un pakalpojumu sniedzēja apliecības paraugu.”

11. Izteikt 35.pantu šādā redakcijā:

35.pants. Profesionālās darbības ierobežojumi

Ministru kabinets apstiprina to infekcijas slimību sarakstu, ar kurām saslimušās vai inficējušās personas un personas, par kurām ir radušās profesionāli pamatotas aizdomas, ka tās ir inficējušās ar attiecīgu infekcijas slimību, aizliegts nodarbināt (arī mācību prakses laikā):

1)    pārtikas un dzeramā ūdens apritē iesaistītām atvasinātām publiskām personām, iestādēm, komersantiem, pašnodarbinātajiem, kā arī citām juridiskajām un fiziskajām personām, ja šā panta ievaddaļā minētās personas var nonākt tiešā vai netiešā saskarē ar pārtiku vai dzeramo ūdeni;

2)    atvasinātām publiskām personām, iestādēm, komersantiem, pašnodarbinātajiem, kā arī citām juridiskajām un fiziskajām personām, kuru darbības veids ir pakalpojumu sniegšana patērētājiem (piemēram, frizētavās, kosmētiskajos kabinetos, pirtīs, peldbaseinos);

3)    ārstniecības iestādēs, izglītības iestādēs, kā arī ārpusstundu pasākumos (piemēram, nometnēs).”

12. Izteikt VIII nodaļas nosaukumu šādā redakcijā:

VIII nodaļa. Karantīna un sabiedrības veselības aizsardzības pasākumi”.

13. Papildināt likumu ar 36.2 pantu šādā redakcijā:

36.2 pants. Sabiedrības veselības aizsardzības pasākumi

(1) Sabiedrības veselības aizsardzības pasākumi šā likuma izpratnē  ir preventīvo un reaģēšanas pasākumu kopums, ko veic valsts un pašvaldību iestādes, kā arī komersanti, lai novērstu vai mazinātu sabiedrības veselības apdraudējumus sakarā ar bīstamu infekcijas slimību, to izraisītāju un toksisko vielu izplatīšanās risku, kā arī sakarā ar neparastas vai neparedzētas infekcijas vai citas slimības konstatēšanu vai slimības uzliesmojumu valsts teritorijā.

(2) Kārtību, kādā veicami sabiedrības veselības aizsardzības pasākumi, nosaka Ministru kabinets.”

14. Izslēgt 37.pantu.

15. Aizstāt 39.pantā vārdus “Uzņēmumiem (uzņēmējsabiedrībām), iestādēm un organizācijām” ar vārdiem “Atvasinātām publiskām personām, iestādēm, komersantiem, pašnodarbinātajiem, kā arī citām juridiskajām un fiziskajām personām”.

16. Papildināt pārejas noteikumus ar 6. un 7.punktu šādā redakcijā:

“6. Ministru kabinets līdz 2010.gada 1.maijam izdod šā likuma 27., 35. un 36.2 pantā minētos noteikumus.

7. Līdz jaunu Ministru kabineta noteikumu spēkā stāšanās dienai, bet ne ilgāk kā līdz 2010.gada 1.maijam ir piemērojami Ministru kabineta 1998.gada 21.jūlija noteikumi Nr.257 “Medicīniski sanitāro pasākumu veikšanas kārtība bīstamu infekcijas slimību izplatības novēršanai”, Ministru kabineta 1999.gada 1.jūnija noteikumi Nr.203 “Dezinfekcijas, dezinsekcijas un deratizācijas pasākumu veikšanas kārtība” un Ministru kabineta 2000.gada 18.oktobra noteikumi Nr.359 “Noteikumi par profesionālo darbību ierobežojošajām infekcijas slimībām”, ciktāl tie nav pretrunā ar šo likumu.”

Likums Saeimā pieņemts 2009.gada 12.novembrī.

Valsts prezidenta vietā
Saeimas priekšsēdētājs G.Daudze

Rīgā 2009.gada 2.decembrī

Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!