Ministru kabineta noteikumi Nr.1426
Rīgā 2009.gada 15.decembrī (prot. Nr.88 11.§)
Mājokļu attīstības konsultatīvās padomes nolikums
Izdoti saskaņā ar Valsts pārvaldes iekārtas likuma 13.pantu
1. Mājokļu attīstības konsultatīvā padome (turpmāk – padome) ir koordinējoša un konsultatīva starpnozaru institūcija, kuras mērķis ir apvienot ar mājokļu jautājumiem saistītās personas, lai apzinātu un efektīvi risinātu problēmas mājokļu attīstības jomā, kā arī veicinātu sadarbību ilglaicīgas mājokļu politikas un tās instrumentu veidošanā un īstenošanā.
2. Padomei ir šādi uzdevumi:
2.1. analizēt mājokļu stāvokli valstī;
2.2. izstrādāt ieteikumus par mājokļu attīstības prioritātēm valstī;
2.3. sagatavot priekšlikumus par nepieciešamajiem normatīvajiem aktiem attiecībā uz mājokļu jomu, kā arī sniegt atzinumus par attiecīgo normatīvo aktu projektiem;
2.4. analizēt mājokļu mērķprogrammas un vadlīnijas un paust viedokli par tām.
3. Padomei ir šādas tiesības:
3.1. atbilstoši kompetencei pieprasīt un ar Ekonomikas ministrijas starpniecību saņemt no valsts un pašvaldību iestādēm, kā arī komercsabiedrībām un nevalstiskajām organizācijām padomes uzdevumu izpildei nepieciešamo informāciju;
3.2. ja nepieciešams, uzaicināt attiecīgas amatpersonas un speciālistus piedalīties padomes sēdēs ar padomdevēja tiesībām;
3.3. sniegt citām valsts institūcijām priekšlikumus par nepieciešamajiem grozījumiem likumos un citos normatīvajos aktos attiecībā uz mājokļu jomu.
4. Padomes sastāvā ir ne vairāk kā divi pārstāvji no katras ar mājokļu jautājumiem saistītās komercsabiedrības un nevalstiskās organizācijas, kopskaitā ne vairāk kā 20 personas.
5. Padomes priekšsēdētājs un priekšsēdētāja vietnieks ir Ekonomikas ministrijas pārstāvji.
6. Padomes personālsastāvu ar rīkojumu apstiprina ekonomikas ministrs.
7. Padomes priekšsēdētājs:
7.1. apstiprina padomes sēdes darba kārtību;
7.2. sasauc un vada padomes sēdes;
7.3. paraksta padomes sēdes protokolus.
8. Padomes priekšsēdētāja prombūtnes laikā viņa pienākumus veic padomes priekšsēdētāja vietnieks.
9. Padomes sēdes ir atklātas. Tās notiek ne retāk kā reizi trijos mēnešos. Par sēdes norises vietu un laiku padomes locekļiem paziņo vismaz četras darbdienas pirms sēdes.
10. Padomes sēdes protokolē. Protokolā norāda sēdes darba kārtību, sēdes dalībniekus un personas, kuras izteikušās par attiecīgo jautājumu, kā arī pieņemtos lēmumus.
11. Padomes ārkārtas sēdi sasauc, ja to pieprasa ne mazāk kā trīs padomes locekļi, iesniedzot attiecīgu iesniegumu padomes priekšsēdētājam.
12. Padome ir lemttiesīga, ja tās sēdē piedalās vairāk nekā puse no padomes locekļiem.
13. Padome lēmumus pieņem ar vienkāršu balsu vairākumu. Katram padomes loceklim ir viena balss. Ja balsu skaits sadalās vienādi, izšķirošā ir padomes priekšsēdētāja balss. Padomes locekļi, kuri neatbalsta pieņemto lēmumu, ne vēlāk kā septiņu dienu laikā pēc padomes sēdes var rakstiski iesniegt pamatotus iebildumus. Iebildumus pievieno sēdes protokolam.
14. Padomes lēmumiem ir ieteikumu raksturs.
15. Lai sagatavotu padomes sēdēs izskatāmos jautājumus un dokumentu projektus, padomes locekļi veido darba grupas, pieaicinot attiecīgās nozares speciālistus.
16. Padomes un darba grupu sēdes organizē sekretariāts. Sekretariāta funkcijas pilda Ekonomikas ministrija.
17. Mēneša laikā pēc šo noteikumu pieņemšanas ekonomikas ministrs apstiprina jaunu padomes personālsastāvu.
18. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 2003.gada 12.augusta noteikumus Nr.452 "Mājokļu attīstības konsultatīvās padomes nolikums" (Latvijas Vēstnesis, 2003, 114.nr.; 2007, 181.nr.).
Ministru prezidents V.Dombrovskis
Ekonomikas ministrs A.Kampars