Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Pēc Ministru kabineta 29. jūnija sēdes (turpinājums). Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 30.06.1999., Nr. 213/215 (1673/1675) https://vestnesis.lv/ta/id/20261

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Latvijas Republikas Ministru kabineta sēdes protokola Nr.32 izraksts

Par piedalīšanos 13.Baltijas valstu studentu dziesmu un deju svētkos "Gaudeamus". Par Studiju fonda izveidošanu. Par valsts akciju sabiedrības "Latvijas Hipotēku un zemes banka" attīstības koncepciju 1999.-2005.gadā

Vēl šajā numurā

30.06.1999., Nr. 213/215 (1673/1675)

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Pēc Ministru kabineta 29. jūnija sēdes

Turpinājums

no 1.lpp.

Valsts ieņēmumu valsts ministres Aijas Počas un aizsardzības ministra Ģirta Valda Kristovska atbildes, skaidrojumi, komentāri

Tad runāja aizsardzības ministrs Ģirts Valdis Kristovskis par Nacionālo aizsardzības koncepciju un mūsu bruņoto spēku vienības nosūtīšanu uz Kosovu:

— Valsts aizsardzības koncepcija ir viens no dokumentiem, uz kuriem balstās valsts aizsardzības sistēma. Šī gada aprīlī mēs jau apstiprinājām draudu analīzi, kas bija slepens dokuments. Aizsardzības koncepcija ir visiem pieejama. Nākamais solis būs bruņoto spēku attīstības plāns, kas ir jāsagatavo līdz šī gada rudenim un būs derīgs turpmākajiem 12 gadiem. Katru gadu cikliski visi aizsardzības sistēmas dokumenti tiek izvērtēti. Aizsardzības koncepcija tika izstrādāta, vadoties pēc NATO šāda tipa dokumentu izstrādes struktūras. Galvenie ir uzsvērti totālās un teritoriālās aizsardzības principi, obligātais militārais dienests kā totālās mobilizācijas princips. Ļoti svarīga ir mūsu savietojamība ar NATO. Neapšaubāmi mūsu valsts aizsardzības stratēģijas pamatmērķis ir iekļūt NATO. Mēs esam apliecinājuši savu gatavību piedalīties bilateriālos projektos. Šajā koncepcijā tiek runāts arī par nepieciešamību saņemt sabiedrības atbalstu. Sabiedrībai ir jāizvērtē šis dokuments, sabiedrībai ir jāpārliecinās, ka tie līdzekļi, kas ir piešķirti aizsardzībai, tiek izmantoti lietderīgi. Bruņoto spēku personālam ir jākļūst daudz profesionālākam, lai sabiedrība varētu uzticēties.

Ir iespējams izveidot ļoti spēcīgu kādas ieroču šķiras vai, teiksim, pretgaisa aizsardzības sistēmu, kad totālā jeb sauszemes aizsardzība nav nepieciešama, taču mums ir jābūt reālistiem un jāapzinās savas valsts iespējas. Latvija nevarēs atļauties tērēt līdzekļus, lai iegūtu lidmašīnu eskadriļu. Tāpēc mums ir vajadzīga stratēģiskā saikne ar NATO. Mēs esam skaidri pateikuši, ka mūsu militārajiem spēkiem ir jābūt gataviem aizsargāt jebkuru mūsu valsts teritorijas apdraudēto daļu.

Par mūsu vienības nosūtīšanu uz Kosovu. Valdība to ir akceptējusi, jo uzskata mūsu piedalīšanos miera misijā par politiski ļoti svarīgu. NATO darbība Kosovā pierāda, ka darbojas jauna veida aizsardzības sistēma, kas ir pietiekami efektīva. Mūsu gatavība piedalīties miera misijā pierāda, ka mēs būsim uzticami NATO partneri. Par mūsu vienības apjomu vēl nekas nav zināms, tas atkarīgs no NATO štāba pieprasījuma.

Rūta Jaksona,

"LV" informācijas redaktore

Pēc ieraksta "LV"diktofonā

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!