Lai piemiņai mūžības skaidrība
Nākamnedēļ, otrdien, 22.maijā, paredzēta Rīgas domes sēde, kurā jāpieņem lēmums par Represēto piemiņas ansambļa atrašanās vietu, kuru paredzēts atklāt šā gada 14.jūnijā
Skulpturālās figūras tēlnieks Pauls Jaunzems jau labu laiku kā pabeidzis, un tēlniecības speciālisti ansambļa mākslinieciskajam veidolam devuši augstu novērtējumu. Arī arhitekta Jura Pogas birojs veicis tam uzticētos uzdevumus, lai pieminekli varētu atklāt 14.jūnijā — Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienā. Šogad tai būs īpaša nokrāsa, jo kopš lielajām izvešanām pagājuši tieši sešdesmit gadi. Diemžēl vēl nav pilnīga vienprātība par ansambļa atrašanās vietu.
Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētājs Aivars Guntis Kreituss “Latvijas Vēstnesi” informēja, ka Pilsētas attīstības komiteja, Kultūras, mākslas un reliģijas lietu komiteja, Vides komiteja un Satiksmes komiteja akceptējušas viedokli, ka ansamblim būtu jāatrodas pie Torņakalna stacijas. Šo viedokli atbalsta arī Mākslinieku savienība un Arhitektu savienība, tāpat pieminekļa autori. Paši represētie izteikuši atšķirīgus viedokļus: daļa pievienojas Torņakalna stacijas variantam, daļa iestājas par pieminekļa novietošanu Esplanādē, vēl citi izsakās par Strēlnieku laukumu pie Tehniskās universitātes. Bet galīgais lēmums tomēr — Rīgas domes ziņā.
“LV” informācija