Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par sadarbību ar NVO Eiropas Savienības jautājumos. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 17.02.2010., Nr. 27 (4219) https://vestnesis.lv/ta/id/205312

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Veselības ministre: Par veselības aprūpes finansējumu

Vēl šajā numurā

17.02.2010., Nr. 27 (4219)

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Par sadarbību ar NVO Eiropas Savienības jautājumos

11.februārī ārlietu ministrs Māris Riekstiņš parakstīja sadarbības protokolu Eiropas Savienības jautājumos ar Latvijas Pilsonisko aliansi, Eiropas kustību Latvijā, klubu “Māja – jaunatne vienotai Eiropai,” sabiedriskās politikas centru “Providus”, Latvijas Dzimumu līdztiesības apvienību, Latvijas Platformu attīstības sadarbībai, kā arī ar biedrību “ACC Tautskolas Eiropai” par viedokļu un informācijas apmaiņu, kā arī par sadarbību sabiedrības informēšanā Eiropas Savienības jautājumos.

M.Riekstiņš pauda gandarījumu par līdz šim īstenoto sekmīgo sadarbību ar sociālajiem partneriem un jaunu biedrību vēlmi iesaistīties nevalstisko organizāciju (NVO) un Ārlietu ministrijas (ĀM) dialogā par ES jautājumiem. Ministrs norādīja, ka Ārlietu ministrija ar 2010.gada janvāri ir pārņēmusi no Valsts kancelejas sabiedrības informēšanas par ES jautājumiem koordināciju. “Man ir pilnīgi nepieņemami, ka Latvijas iedzīvotāju atbalsts dalībai Eiropas Savienībā ir viens no zemākajiem ES dalībvalstu vidū, un līdz ar to sabiedrības informēšana par ES jautājumiem ir īpaši nozīmīga,” uzsvēra M.Riekstiņš. Tāpat ministrs aicināja NVO izmantot jaunās iespējas, ko paredz Lisabonas līgums, t.i., Eiropas pilsoņu iniciatīvu un nacionālo parlamentu lomas palielināšanās ES lēmumu pieņemšanā.

Latvijas Dzimumu līdztiesības apvienības valdes līdzpriekšsēdētāja Inete Ielīte izteica gandarījumu, ka var pievienoties ĀM un NVO sadarbības protokolam, kā arī atzinīgi vērtēja līdz šim izveidojušos sadarbību ar Ārlietu ministriju. I.Ielīte aicināja Ārlietu ministriju pievērst uzmanību sabiedrības informēšanas aktivitātēm Eiropas tematiskā gada ietvaros un arī uzsvēra, ka nepieciešams vienoties kopīgam darbam attīstības sadarbības jomā.

Eiropas kustības Latvijā prezidents Andris Gobiņš novērtēja ĀM centienus iesaistīt sociālos partnerus dialogā par ES jautājumiem, kā arī norādīja, ka būtu jāpaplašina komunikācija ar NVO arī citās politikas jomās.

Savukārt Dace Akule sabiedriskās politikas centra “Providus” vārdā uzsvēra Eiropas pilsoņu iniciatīvas nozīmi un aicināja Ārlietu ministriju atbalstīt “Providus” veikto darbu šīs iniciatīvas efektīvā ieviešanā.

ĀM un NVO protokola mērķis ir sekmēt informācijas un viedokļu apmaiņu par Ārlietu ministrijas kompetencē esošajiem ES jautājumiem, koordinēt abu pušu aktivitātes sabiedrības izglītošanā par iespējām iesaistīties ES lēmumu pieņemšanas procesā un kopīgi īstenot projektus sabiedrības informēšanai par ES jautājumiem.

ĀM aicina arī citas nevalstiskās organizācijas un biedrības, kuru darbība ir cieši saistīta ar Ārlietu ministrijas kompetencē esošajiem ES jautājumiem, iesaistīties savstarpējā viedokļu apmaiņā un pievienoties protokolam.

Ārlietu ministrijas Informācijas un sabiedrisko attiecību departaments

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!