• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par finansējumu zinātnes infrastruktūrai. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 11.03.2010., Nr. 40 https://www.vestnesis.lv/ta/id/206405

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Par glābējsilītes nozīmi jaunpiedzimušo dzīvības glābšanā

Vēl šajā numurā

11.03.2010., Nr. 40

RĪKI
Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā. Piedāvājam lejuplādēt digitalizētā laidiena saturu (no Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājuma).

Par finansējumu zinātnes infrastruktūrai

Atbildīgajām ministrijām kopīgi ar zinātniekiem jārod tāds finansējuma modelis, kas neapdraud zinātnes infrastruktūrai pieejamo Eiropas Savienības (ES) fondu līdzekļu apguvi. Uz to 9.martā, pārrunājot naudas līdzekļu pieejamību zinātnei un pētniecībai, aicināja Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas deputāti.

Komisijas priekšsēdētājs Jānis Strazdiņš un deputāti atbildīgo iestāžu amatpersonas iztaujāja par to, kādēļ zinātnes infrastruktūras projektiem būtiski samazināts valsts finansējums. J.Strazdiņš pauda pārliecību, ka “ir muļķīgi no uzņēmējiem prasīt miljoniem lielus ieguldījumus zinātnes iekārtās, kas tiem nepiederēs”.

Deputāti noskaidroja, ka Finanšu ministrija iecerējusi atteikties no valsts finansējuma daļas tādiem ES fondu projektiem, kas paredz iegādāt zinātnes infrastruktūru komerciāliem nolūkiem. Atteikšanās no valsts finansējuma notikusi, lai veicinātu zinātnisko institūtu sadarbību ar uzņēmējiem. Šādos projektos 50 procentus izmaksu segs ES, savukārt otru pusi institūtiem vajadzēs piesaistīt no pašu ieņēmumiem vai aizņemoties, informēja Finanšu ministrijas pārstāvis Aleksandrs Antonovs.

Latvijas Zinātnes padomes priekš­sēdētājs Elmārs Grēns uzsvēra, ka zinātniskajiem institūtiem nebūs līdzfinansējuma ne fundamentālo, ne komerciālo pētījumu infrastruktūras iegādei. Viņš rosināja zinātnes infrastruktūras iegādi noteikt kā investīcijas un to pilnībā segt no valsts budžeta un ES līdzekļiem.

Arī Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociācijas valdes priekšsēdētājs Vitālijs Skrīvelis atzina, ka nevar iedomāties nevienu uzņēmēju, kas būtu gatavs ieguldīt tik lielus līdzekļus infrastruktūrā, kas tam nepiederēs.

Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Andris Liepiņš norādīja, ka pašu institūtu vai komersantu līdzfinansējums nepieciešams, lai veicinātu sadarbību un zinātniskie institūti iegādātos tādas iekārtas, ko uzņēmēji nākotnē vēlēsies izmantot.

Komisijas priekšsēdētājs aicināja deputātus šo jautājumu pārrunāt frakciju sēdēs un uzsvēra, ka komisija drīzumā vērtēs atbildīgo iestāžu paveikto, risinot finansējuma nepietiekamības problēmu.

Saeimas preses dienests

Tiesību aktu un oficiālo paziņojumu oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!